Bitcoin Forum
March 19, 2024, 05:03:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Satılık Antminer S7 Batch 12 <<4.73TH/s>>  (Read 3277 times)
ozax1 (OP)
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
March 18, 2016, 07:19:27 AM

Elimde 14 Adet var

Adet Fiyatı:
Güç Kaynaksız 4000 TL ---- High Power 80+ 1600W Güç Kaynaklı 4900TL
Ürünler sıfır kendi orjinal kutularında ve çocukken patlatmaktan zevk aldığımız baloncuklu koruma jelatinleri dahi sökülmemiştir. Haa ben bu işi yapıyor muyum elbette ki yapıyorum, para kazandıran iş yapılmaz mı? Kendime ait çalışan makina sayım an itibari ile (50 adet s7, 6 adet A2 Terminator ve 1 adet Alchemist 256) olmuştur. (Para var huzur var) Grin  Türkiye'ye getirilirken gümrükte takılmış bir çok mining ürünü (GreedSeed G-Blade, Avalon, A2 Terminator, S3+, S5, S7, power supplylar ve daha neler neler Smiley ) ihale ile 500 TL'yi geçmeyecek fiyatlara aldım mı evet paşalar gibi aldım. Hatta ürünlerin kutuları üzerinde hala siparişi veren sahiplerinin isimleri yazmakta ama gümrükten bir ürün nasıl topluca, en ucuz ve zahmetsiz şekilde geçirilir o da benim işim. (Bunun da sırrını paylaşacak değilim alnımızda enayi yazmıyor ekmek yiyip şarap içiyoruz bu kapıdan)

İndirim filan yok boşuna ısrar etmeyin yani, bitmaintech'te daha ucuz diyorsanız gidin oradan alın lütfen (vekalet ücreti,gümrükleme işlemleri ücreti, gümrükte takılma riski vb. şeyleri göze almalısınız) Gelelim işin matematiğine, herkes az çok dört işlem biliyor sonuçta dijital matematik tabanlı bir para birimiyle uğraşıyoruz. Şimdi bu makinelerin tanesi (kargosu dahil) bitmaintech satış fiyatı minimum 2200TL (650 dolar 2200 TL mi yapar gibi bir soru sormadan önce bitmaintech'e gir siparişi ver sonra kargolama yöntemini seç, bak bakalım üstüne kaç dolar geliyor gör kargo ücreti için), sonra notere git vekalet ver kargoya gümrükten çekebilmek için eğer İstanbul'da yaşamıyorsan 100 TL, sonra sana bir vergi çıkarsınlar makine başına 833 TL KDV + 150 TL ardiye + 200 TL Hizmet bedeli + 120 TL Harcırah ... Topla bakalım 3603 TL sadece bir makinenin maliyeti. Gelen makinenin arızalı çıkması durumda ise iade 430 TL iade kargo ücretini ve bitmaintech ile günlerce uğraşmanın zahmetini hiç anlatmayayım. Şimdi ben bu makinayı 4000TL'ye 400TL kar ile satarken bu para sana çok geliyorsa ve hala indirim istiyorsan kusura bakma kardeşim, sen benden hiç bir şey alma. Sen ucuza makina arıyorsan git, kullanılmış, 2.el eski bir makine al. Sen S7'yi ucuza istiyorsun diye biz hiç mi ekmek yemiyek. (Paran varsa mercedese binersin, yoksa torosa, ayıp değil torosa binmek, ikiside araba. Seni yadırgamam veya aşağılamam paran yoksa yoktur yani, demek istediğim eğer yetmiyorsa gücün S7'ye, git S5 al, üç beş kuruş kazan, S5ini sat sonra üstünü tamamla gel al S7'yi)

İsteyen havale ile ödeme yapabilir, isteyen bitcoin ile.
Bugüne kadar sahibinden.com aracılığı ile 27 tane s7 sattım, hiç birinde de bir sorun yaşanmadı (taşıma esnasında elinden cihazı düşürüp fanını kıran arkadaş hariç, ona da ücretsiz yeni fan gönderdik evvelallah) alacak kişi güven konusunda sıkıntı yaşıyor ise cihaz alan müşteriler ile görüşebilirler. Eski müşterilerimden bilgi alıp ona göre değerlendirme yapabilirler.

Haydi İyi Günler, İyi Alışverişler.
1710824607
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710824607
Reply with quote  #2

1710824607
Report to moderator
1710824607
Hero Member
*

Ignore
1710824607
Reply with quote  #2

1710824607
Report to moderator
1710824607
Hero Member
*

Ignore
1710824607
Reply with quote  #2

1710824607
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710824607
Hero Member
*

Ignore
1710824607
Reply with quote  #2

1710824607
Report to moderator
1710824607
Hero Member
*

Ignore
1710824607
Reply with quote  #2

1710824607
Report to moderator
1710824607
Hero Member
*

Ignore
1710824607
Reply with quote  #2

1710824607
Report to moderator
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
March 18, 2016, 08:21:00 AM

Şimdi gelelim matematik hesabına;

4.73 ths =0.4287 btc 178 $ kesintiler haric aylik kazanc 178 ABD Doları = 507,593948 Türk Lirası

Eğer elektrik gideri ev fiyatına göre ise sittin senede roi olur...

Eğer sanayi tipi ise sittin senenin yarısı kadarda roi olur....

Eğer elektrik gideri yok ise zorluk hiç artmazsa 8 ayda ufak ufak artsa desek 1 senede roi olur 3 ay sonra halving var fiyat yukselmezse yine sittin senede roi olur...

Arkadaslar hic kimse makine getirip satan kisiye fiyatın yüksekligi yada edilen karı sorgulayamaz tamam bu bir gercek getiren kisi o kadar zaman harcamis para baglamis e birazda kar etmek hakkı ama alan kişi bu cihazdan yakın zamanda kar a gecemicekse bu fiyata niye alsın bunu öğrenebilirmiyim...
ozax1 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 18, 2016, 09:42:14 AM

Şimdi gelelim matematik hesabına;

4.73 ths =0.4287 btc 178 $ kesintiler haric aylik kazanc 178 ABD Doları = 507,593948 Türk Lirası

Eğer elektrik gideri ev fiyatına göre ise sittin senede roi olur...

Eğer sanayi tipi ise sittin senenin yarısı kadarda roi olur....

Eğer elektrik gideri yok ise zorluk hiç artmazsa 8 ayda ufak ufak artsa desek 1 senede roi olur 3 ay sonra halving var fiyat yukselmezse yine sittin senede roi olur...

Arkadaslar hic kimse makine getirip satan kisiye fiyatın yüksekligi yada edilen karı sorgulayamaz tamam bu bir gercek getiren kisi o kadar zaman harcamis para baglamis e birazda kar etmek hakkı ama alan kişi bu cihazdan yakın zamanda kar a gecemicekse bu fiyata niye alsın bunu öğrenebilirmiyim...

O zaman neden bu işi yapıyorsun bırak derler adama.Çöpe atacak paran mı var durmadan cebinden para ödüyorsun derler. Yaktığı elektrik 350 TL'yi geçmiyor bir makinenin, 507 - 350 = 157TL para bırakır. Sittin sene ne demek onu araştırmak gerek. 157 TL'den RoI'yi hesaplarsan 30 ay yani 2.5 sene yapar. Ben sanayi elektriği kullanıyorum 142 TL makine başı elektrik ödüyorum. O zaman ise RoI 13 ayda oluyor. Haa gel gelelim yarılanmaya, yapılan hesaplara göre yarılanma temmuz'un son haftasında olacak. Bitcoinin tarihine bakarsak ilk yarılanma 28 Kasım 2012 tarihinde olmuştu ve Bitcoin fiyatı 13,42$ dan 1ay gibi kısa bir sürede 230$ fiyatını buldu, şimdi yarılanmadan sonra yaşanan artışları hesaplayınca, bu sene ki fiyat tahmini 1500$ civarlarında. Yakın zamanda kar etme olgusunu 1 ay içinde 2-3 bin TL kazanayım şeklinde yorumlayanlar varsa kusura bakmasınlar, o '' Ben taşı attım, belki kuş gelir taşa çarpar'' demekle aynı şeydir. Bitcoin işi artık bizim gibi 3-5 elinde makine olupta ''Oha olum mining yapıyorum, netten para basıyorum'' diyen çocuk hevesli adamların elinde değil, artık Bitcoin işi içinde 1000lerce makine olan depoların sahiplerinin elinde ve bu adamlar şu an ki piyasanın kralları, yani yönlendirenleri.

İşin özeti yatırım yapmak böyle zamanlarda caziptir. Senaryo aynen şöyle : Herkes elindeki makineleri çok az kazandırdığı için 3600 civarı komik rakamlara satacak, birileri bunları toplayacak, temmuzda halving olacak, Bitcoin fiyatı 5000TL yi bulunca zengin daha zengin olacak, sabredemeyen yatırımcı makinesini sattığına yanıp, gidip bu sefer 2000$ fiyatlarından yeni makine alacak. Haa gel gelelim ben neden satıyorum, ben enayi miyim elimdeki 14 makineyi satayım, ben bu makineleri satınca elde edeceğim parayla yeniden makine sipariş edicem, ve her seferinde 3-4 makine fazla gelecek ama bu sadece yarılanmaya kadar 4 ay sürecek. Sonra mı? Sonrası hep bana arkadaşım kusura bakma, ben makine sayımı arttırıp daha çok kazanacağım.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
March 19, 2016, 12:53:59 AM

S7 Plus ya da 16nm cihazlar çıkıp zorluk aşırı arttığında senin elindeki fazla olan makineler elektriğin kaçak değilse fazladan zarar yazmaktan başka bir işe yaramazlar. Daha fazla adet daha fazla kazanç diyorsan elektrikten korkun yok demektir.   
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
March 19, 2016, 08:54:00 AM

Birde yarılanmadan sonra bitcoin tavan yapıcak zıplayacak diye kim garanti verebilir ki bu kesinmiş gibi insanların binlerce tl sini cihazlara yatırmasına sebep olmanın yükü altına girmek bence çok zor.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 19, 2016, 02:48:59 PM

komediye gel ,

1. bitcoin fiyatinin firlayacagini dusunuyorsan, cihaz degil, gider elimdeki ne var ne yok ile bitcoin alirim. 3 ay sonra kulusture donecek bir makineye neden para verilir?

2. bitcoinin fiyati ne kadar artarsa, zorlukta o oranda artar, bu da cihazin ekonomik omrunu o kadar kisaltir. Ek olarak, butun forumlar ve hesaplamalar , enerji maliyeti eger 9cent/kwh uzerindeyse, s7 cihazlarinin temmuz sonunda zarar yazmaya baslayagini gosteriyor.

3. bunu baska bir satilik ilanin altina da yazdim, burada da bulunsun, almayi dusunenler bir daha dusunsun.

"girin hashnette, clouddan alin, istediginiz kadar s7 nin ghs sini, ister bir tane tam 4860 ghs al, ister 10 ghs al  fiyat da

0.00035 btc/ghs civarinda su an fiyat  , 4860 ghs = 0.00035 * 4860 = 1.7 BTC = 1.7*1200 = 2040 TL , istedigin zaman da o anki piyasa fiyatindan satarsin,  enerji maliyeti trdeki sanayi elektriginden bile ucuz, gumruk yok, power supply derdi yok, powerin patlamasi derdi yok, internetim ya kesilirse derdi yok, ugrasma yok, ses gurultu yok, sicaklik isi yok, nereye kuracagim derdim yok, nasil kuracagim derdi yok, daha sayayim mi? Al ve hemen orada baslasin kazmaya. gidip bu cihaza 4900tl verecek olan kisi, neyin hayalini yasiyor, cihazdan 10.000 lira falan kazanacaginizi mi saniyorsunuz? simdiden soyleyeyim, yok oyle bir dunya. bu cihaz zaten 2-3 ay icerisinde zarar yazmaya baslayacak. oturun biraz hesap kitap yapin. forumda orada burada bunu satmalarinin nedeni, gec uyanmis olmalari ve eldeki cihazlari birilerine hemen satma derdinde olmalarindan kaynaklaniyor.

yoksa adam para basan seyi neden satsin. duzenli sut veren kendini 1 senede amorti edecek inegini satarmisin. burdaki, inek hasta ve sut vermiyor, kessen bile eti de yenecek durumda degil. bir kac ay sonra olecek bir inek icin, evde inek beslemenin luzumu yok.

4. hashnestin reklamini yaptigimi sanabilirsiniz, bana sorarsaniz ve yaptigim hesaplamara gore, oradaki fiyat bile olmasi gerekenin en az 2 kati fazla. ancak gozunuzu karartiysaniz gidip 4000-5000 lira para vereceginize en azindan gidip orda zarar edin..

5. enerji maliyeti simdikinin yari seviyesinden daha dusuk olacak cihazlar cikacak, piyasayi takip edin ve dusunuyorsaniz, tabi ki yine hesabinizi yaparak, yada bu isi iyi bilen birine yaptirirak , o cihazlari dusunun.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
ozax1 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 20, 2016, 02:59:00 AM

Gece gece ne güldüm yaa hepinize. Sadece 3 madde yazacağım ve Temmuz'dan sonra hepiniz bu işlerin bebelerin, çoluk çocukların elinde olmadığını anlayacak.

1. Bu yaz için 16nmlik cihaz bekleyenler daha çok bekler. BitFury ile görüşün sonra konuşalım. Adamlar cihaz değil çip satıyoruz diyor ve en alt limit 1 milyon $ sipariş için. Bu parayı yatırıp oradan bu çipleri alarak cihaz yapacak firmalar zaten çoktan belli oldu bile. Haziranda sipariş topluyorum 16nmlik cihaz getirecem diyen adam açık ve net dolandırıcıdır. Çiplerin ön siparişleri mart ayı sonunda bitiyor ve haziranda milyon dolarlık yatırım yapan şirketlere gönderilmeye başlanacak. Sonra bu adamlar oturacak board tasarlayacak, sonra bunları test edecek sonra piyasaya sürecek. 2017 martından önce bırak sen o cihazı çalıştırmayı, model adını bile bilemeyeceksin güzel kardeşim. Elektrik ücreti demişsin ya Avrupalı madenciler ölü o zaman şimdi ortalama elektrik fiyatı 0,29€ avrupa'da (kosova ve bosna hariç), avrupa zararına madencilik yapıyor şu an desene. Amerika ise 0,13$, Amerikada S7'si olan adam bir tarafını yırtsa en fazla 30$ kazanacak aylık desene. Phyton öğrenin, C öğrenin, forumlarda dolanıp 2 kelime ingilizce ile olmaz bu işler.

2. Elimde kaç cihazım var kaç bitcoinim var bilmeden konuşanlar cihaza yatırım yapmak zarar diyenler, Temmuz'dan sonra burada bu forumda bu konuda olun o zaman görüşelim, bakalım o zaman bu fiyatlara 5TH/s S7 ve ayarında cihaz alabiliyor musunuz. Sen evinde S3, S3+ cihazınla otururken ben lüksemburg'ta blockchain ana merkezinde eş dost hatırını araya koyarak ve üstüne 25bin$ para vererek 3 ay eğitim aldım. İşler senin bildiğin gibi yürümüyor yani. Zaten firmalar böyle düşünenler sayesinde daha çok kazanıyor. Bitcoin yarılandıktan sonra ki 2 hafta içinde neler olacağını izle ve gör, sana o zaman üzerinde bak kardeşim ben demiştim diyen bir kart atarım maldivlerden.

3. Ve en önemlisi kitap okuyun, makale okuyun, araştırın, sistemin nasıl çalıştığını öğrenin, programcılık öğrenin, sağdan soldan duyduklarınız bu işin büyük patronlarının ortaya attığı, küçük yatırımcıyı kaçırıp, çoluk çocuğu büyümesin de tekel biz olalım uğraşlarından başka bir şey değil. Ülke olarak hep bu yüzden gerideyiz, düz mantıklar yüzünden. ''Fiyat artarsa zorlukta artar'' bunu kimden öğrenmişsen yanlış öğrenmişsin. Arz talep dengesini okumalısın. Sahip olduğun antminer veya hangisi ise makinen kernel log ayarlarını yapamıyorsan, linux kullanmayı bilmiyorsan, mining esnasında zorluk ayarlarını (8.4k - 16.3k vb.) havuzun sana dayattığı şekilde ekranda görüyorsan ve müdahale edemiyorsan sen minercı filan değilsin arkadaşım, sen makine almışsın evine kurmuşsun sistem sana ne diyorsa onu tekrarlıyorsun etrafına. Mining yapmak zor, zorluk durmadan artıyor daha az kazanıyorum diyorsun. Ve daha az kazanmayı değil hiç kazanmamayı hakediyorsun. Gir bak blokchaine, internetin elinin altında hani her okuduğuna inanıp sağa sola caka satıyorsun ya minercıyım diye, bak bakalım block büyüklüğüne 928Kb de 23Kb de bunların ne demek olduğunu öğren, sen zorluğu sabit bir şey sanadururken aslında zorluğun ortalama olduğunu göreceksin. Sen 928Kb için 9 ay çalışırken ben 1 adet S7 ile 23Kb bloğu sadece 12 saatte çözüyorum. Sen havuzlara bağlanıp onlara para kazandırırken ben kendi havuzumda büyük transactionları tek başıma çözerek kazanıyorum, parayı takip etmeyi öğrenmelisin. Haaa mesele neymiş, mesele ortalığa bir laf atmadan önce düşünmek gerektiği imiş, mesele bu işi yapıyorsan güzel kardeşim hakkıyla yapman gerektiği imiş, mesele çok bildiğini düşünmeden önce ben daha fazla ne öğrenebilirim demekmiş, mesele bilmek yani, ama içi boş bilmek değil.

Sayfayı PrintScreen alıcam. Madem bu işi iyi bilerek konuştuğunu düşünüyorsun ya, ben de Temmuz'dan sonra BTC fiyatı 1200$üstü ve 5TH/s makine fiyatı 1400$üstü ve hala 16nm makine bekleyenlerden iken sen ve Hashnet gibi cloudmining şirketlerinden gelen 2 kuruş parayla mining yaptığını düşünürken, ben ''BAK KARDEŞİM BEN NE DEMİŞTİM'' başlığı ile bu postu sana itafen, yüzümde bugüne kadar kaybetmemiş bir adamın o kendinden emin gülümsemesi ile saygı sevgi çerçevinde göndereceğim.

Haydi size iyi geceler
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
March 20, 2016, 03:20:53 AM

25 bin dolara bunları mı öğrettiler hocam
ozax1 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 20, 2016, 08:25:01 AM
Last edit: March 20, 2016, 09:09:38 AM by ozax1

Cheesy Yakında '' Z-Network '' adında bir havadis çalınacak kulağınıza,(lisanslanmış) Bitcoin ve Türkiye mi? diyeceksin sonra vay arkadaş diyeceksin ya, o zaman gelin hepinize şirketten çay. Neler öğrenmişiz o zaman tartışırız karşılıklı. Sevgiyle kalın....
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
March 20, 2016, 09:13:10 AM

inşallah hocam x olur y, z olur, olmadı mı alfa olur oda olumlu türkiye ara eleman ülkesi mucit çıkaramayız diyenlere kapak olursunuz.
ozax1 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 20, 2016, 09:50:18 AM

Türkiye'de yeterince mucit var fakat yönlendirilme, proje destek, hibe ve Ar-Ge eksikliklerinden dolayı ortaya attıkları fikirler hep ellerinde patlıyor, elin adamı ise bunu devlet katkısı ile çatır çatır geliştirip elimize veriyor. Bizim yaptığımız iş ise mucitlik istemiyor zaten ortada bir icat var fakat bunu geliştirilmesi gerek, Bitcoinin deneysel bir proje olarak başladığı ilk günlerden bugüne kadar hala deneysel olarak adlandırılmasının nedeni de bu. Hala gelişime açık eksik yönleri var ve bu açıklar mining yapan arkadaşlar için çok güzel paralar kazanma yolları. ( 1F1xcRt8H8Wa623KqmkEontwAAVqDSAWCV ) adresi incelerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 20, 2016, 09:57:33 AM

adres sana aitse, saygı ile karşında eğiliyorum  Smiley
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 20, 2016, 09:59:23 AM

1. arkadasin parayi sokaga atacak parasi bolmus, ellemeyin diyecegim de, diyemiyorum.. cunku zararini buraya yeni gelmis veya gelecek olandan cihazi satarak, cikarmak istiyor.

2. petahashlik poollar var iken, network gucu, 1.12 exahashi gecmisken, senin max ederi 50-60 ths lik donanimin mi 25kblik null blocklari cozuyor??komik olmayalim, biraz da saygi gosterelim, burasi donanim haber forumlari veya sahibinden.com pm paneli degil. hesap bilmiyorsan belirteyim, 50 thslik network gucun bir  poola  bagli olmadan, istatistiki olarak 400.000 dakikada bir blok cozer. kac yil oldugunu artik sen hesaplarsin, 25.000 dolarlik egitiminde bunlari vermemisler galiba.

TEKRARLIYORUM: elindeki s7 cihaz, nasil ki bugun s4 ve s5 ler 5 para etmiyorsa, en fazla temmuz sonunda s7 lerde 5 para etmeyecek.. btc fiyati 2 katina cikarsa, zorluk da 2 katindan fazla artar, uzun vadeli zorluk vs btc fiyati grafigine gunluk haftalik ve yillik olarak incelersen ne demek istedigimi anlarsiniz.

TEKRARLIYORUM2: ben hashnestte veya bir baska yerde cloud mining yapmiyorum, yazdiklarimi dikkatli oku, ben oradaki fiyati BILE yuksek hem de cok YUKSEK buluyorum,  diyorum. fiziksel cihaz alacaklara tavsiyem, 100% zarar edeceklerine, gidin ordan cihazin onda birini, yuzde birini alin , gidin neyin ne oldugunu orada ogrenin diyorum.  (azicik gecmisi olanlar CEX.IO vakasini bilir,milletin nasil bir hevesle girip, nasil zarar ettigini gorduk,  ayni seyleri orada da yazdim, hakli oldugum bir sene sonra anlasilmisti) . Ustelik, o zamanlar da cex.io da simdiki hashnest gibi burda satis yapanlardan cok cok altina satis yapiyorlardi.

BOTTOMLINE: 1. trden fiziksel cihaz almayin, trye fiziksel cihaz getirmeyin, 100 yatirirsaniz,  80 verirsiniz. 100 u 20 yaparsiniz.
                      2. hashnest gibi yerlerden cloud miningde yapmayin , orada bile 100 u 50 yaparsaniz.

EK not: bir de su statement moda oldu son zamanlarda " herkez turkun onunu kesmeye calisiyor, sizin gibiler yuzunden ilerleyemiyoruz bla bla bla" arkadas bu nedir lan? herkesin agzinda sakiz gibi, liselerde dogru duzgun egitim vereceklerine bunu mu ogretiyorlar artik ? sen git piyasa ile inatlas, basit dort-islem hesabini kitabini yapmadan, ciddi zarar edecegin bir yatirim yap,varsayimlar ve hayaller uzerine cihaz al,  sonra da "turkun onunu kesmeye calisiyorlar" yaw iyi de sen kendi kendinin onunu kesmissin farkinda degilsin.

neyse saygilar, forum ahalisi. temmuzda da burdayim,  ben her temmuzda oldugu gibi, arkadasla da bilahere gorusuruz, burda olursa tabi.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
ozax1 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 20, 2016, 10:22:30 AM

1. arkadasin parayi sokaga atacak parasi bolmus, ellemeyin diyecegim de, diyemiyorum.. cunku zararini buraya yeni gelmis veya gelecek olandan cihazi satarak, cikarmak istiyor.

2. petahashlik poollar var iken, network gucu, 1.12 exahashi gecmisken, senin max ederi 50-60 ths lik donanimin mi 25kblik null blocklari cozuyor??komik olmayalim, biraz da saygi gosterelim, burasi donanim haber forumlari veya sahibinden.com pm paneli degil. hesap bilmiyorsan belirteyim, 50 thslik network gucun bir  poola  bagli olmadan, istatistiki olarak 400.000 dakikada bir blok cozer. kac yil oldugunu artik sen hesaplarsin, 25.000 dolarlik egitiminde bunlari vermemisler galiba.

TEKRARLIYORUM: elindeki s7 cihaz, nasil ki bugun s4 ve s5 ler 5 para etmiyorsa, en fazla temmuz sonunda s7 lerde 5 para etmeyecek.. btc fiyati 2 katina cikarsa, zorluk da 2 katindan fazla artar, uzun vadeli zorluk vs btc fiyati grafigine gunluk haftalik ve yillik olarak incelersen ne demek istedigimi anlarsiniz.

TEKRARLIYORUM2: ben hashnestte veya bir baska yerde cloud mining yapmiyorum, yazdiklarimi dikkatli oku, ben oradaki fiyati BILE yuksek hem de cok YUKSEK buluyorum,  diyorum. fiziksel cihaz alacaklara tavsiyem, 100% zarar edeceklerine, gidin ordan cihazin onda birini, yuzde birini alin , gidin neyin ne oldugunu orada ogrenin diyorum.  (azicik gecmisi olanlar CEX.IO vakasini bilir,milletin nasil bir hevesle girip, nasil zarar ettigini gorduk,  ayni seyleri orada da yazdim, hakli oldugum bir sene sonra anlasilmisti) . Ustelik, o zamanlar da cex.io da simdiki hashnest gibi burda satis yapanlardan cok cok altina satis yapiyorlardi.

BOTTOMLINE: 1. trden fiziksel cihaz almayin, trye fiziksel cihaz getirmeyin, 100 yatirirsaniz,  80 verirsiniz. 100 u 20 yaparsiniz.
                      2. hashnest gibi yerlerden cloud miningde yapmayin , orada bile 100 u 50 yaparsaniz.

EK not: bir de su statement moda oldu son zamanlarda " herkez turkun onunu kesmeye calisiyor, sizin gibiler yuzunden ilerleyemiyoruz bla bla bla" arkadas bu nedir lan? herkesin agzinda sakiz gibi, liselerde dogru duzgun egitim vereceklerine bunu mu ogretiyorlar artik ? sen git piyasa ile inatlas, basit dort-islem hesabini kitabini yapmadan, ciddi zarar edecegin bir yatirim yap,varsayimlar ve hayaller uzerine cihaz al,  sonra da "turkun onunu kesmeye calisiyorlar" yaw iyi de sen kendi kendinin onunu kesmissin farkinda degilsin.

neyse saygilar, forum ahalisi. temmuzda da burdayim,  ben her temmuzda oldugu gibi, arkadasla da bilahere gorusuruz, burda olursa tabi.

Liseli muhabbeti gibi oldu seninle konuşmak arkadaşım. Ben yazarken bile dikkat ederken söylediklerime, herkez herkes yazma ayrımını bilmek gerek tabi. Karşında doktorasını yapmış bir adam var, aaaa doktora konum ise Crytological Data Mining. Para benim param istediğim yere harcarım, istediğim eğitimi de alırım. 14 Makineyi sırf senin egon tatmin olsun diye satmıyorum, onları çalıştırıp gelişime açık arkadaşlara donation için kullanacağım. Goraset, deblue ve bobmarley arkadaşlar 23 Temmuz'a kadar bana pm olarak btc adreslerinizi yollar mısınız? Herkese benden çay Peta'ya YOK...Yol yakın iken öğrenmeye çalış bence sende senin iyiliğin için söylüyorum. Böyle umutsuzca kara senaryolar yazarsan hayatta hiç bir alanda başarılı olamazsın....

Konu 23 Temmuza Kadar Kilit! Sonrasında Büyük Cümbüş Var Beklerim... Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: