Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:50:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Satılık Antminer S7 Batch 12 <<4.73TH/s ilgili konunun DEVAMI  (Read 1683 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
petahashminer (OP)
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 20, 2016, 10:49:26 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1402617.0

ilgili topic sahibi, kacak gurestigi, sorulan sorulara net yanit vermedigi/veremedigi ve konuyu aklinca baska yere cekmeye calistigi icin, kilitlenmis olan konu buradan devam edebilir.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
1715482259
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715482259
Reply with quote  #2

1715482259
Report to moderator
1715482259
Hero Member
*

Ignore
1715482259
Reply with quote  #2

1715482259
Report to moderator
1715482259
Hero Member
*

Ignore
1715482259
Reply with quote  #2

1715482259
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715482259
Hero Member
*

Ignore
1715482259
Reply with quote  #2

1715482259
Report to moderator
petahashminer (OP)
Legendary
*

View Profile
March 20, 2016, 11:05:41 AM

ilgili arkadas kacak guresip, konuyu abuk subuk yerlere cekip, daha sonra da kilitlenmeden onceki bu not uzerinden gelirsek.

Basindan beri tane tane yaziyorum senin icin,

1. Arkadas doktora yaptigini soylemis, ancak daha kendi doktora konusunu yazabilmekten aciz "Crytological Data Mining" diye bir doktora konusu mu var, velev ki var "Crytological " nedir? cryptologic olmasin o ? heralde tezinde bu kelimeyi binlerce kez kullanmissindir? Tabi eger gercekse.

2. Madem ki bu kadar kiymetli bir bilim adamisin? gelip burda esnaflik yapmanin alemi nedir? sizleri MITde bitcoin 3.0 i gelistirirken gormek isteriz.

3. Dediginiz cok dogru , liseli muhabbeti yapmanin luzumu yok, zaten seviyenize inmemek icin azami gayret gosteriyorum. Ben odtu lisansimi yaptiktan sonra masterimi bitireli yaklasik 20 yil oldu. ukelalik olmasin bolumumu soylemiyecegim.

4. Velev ki, "Crytological Data Mining" uzerine doktora yaptin, Cool yaw arkadas bir allahin kulu gelip de sormaz mi, " doktora yapan adamdan cihaz alinca ne oluyor? bu cihaz 2 kat mi bitcoin kaziyor " ? Cihaz satisi ile beraber butun tecrubeleriniz , cihaz ile birlikte aliciya mi transfer oluyor? Bayandan araba satisi gibi bir sey olmus bu.

5. Hibe etme durumunu ciddi ciddi dusunun, zira temmuzdan sonra cihaz 5 para etmeyecek, yalniz kargo parasinida bir zahmet siz odeyin, yazik olmasin cihazi alacak olan arkadasa.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 20, 2016, 11:13:51 AM

Ne oldum demeyeceksin dostum hiçbir zaman herşeyi biliyormuş havasına girmeyeceksin . Hadi alacak olsam dahi sırf şu itici konuşmasından dolayı almam ürünü . Tamam kafam basmaz miningine s7 sine antminerine ama birşeyi iyi bilirim kendi dediğini doğru çıkartmak için üslubunu bozanla münakaşaya girilmemesi gerektiğini
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
March 20, 2016, 11:22:29 PM

Cihaz satan arkadaşlar istedikleri fiyata eğer o makineyi kendileri alırsa ancak o zaman mantıklı bi fiyat olur ve hiç bir şekilde tartışma çıkmaz..Herşeyin bir malliyeti var tamam ama her seferinde soyluyorum bu cihazi alacak olan kişi bu cihazdan kar elde edemicekse neden alsın cihazı..

Satici arkadaşlardan da genelde soylenen birşey var Btc nin fiyatı yükselecek madem öyle kesin birşey varsa herkes madenciligi bıraksın direk btc alsın koysun hiç bir uğraş ve zaman kaybı olmadan btc yi al koy kenara sat 6-7 ay sonra yine kazancli olursun...

Cihazın ana fiyatı-kargo ücreti-gümrük parası-ardiye mardiye vs...Habire sayılıyor forumda yakın zamanda aynı cihazın bircok satis ilanı var madem sen bu cihazı 4000 tl ye burda satılmadıgını goruyorsun maliyetini 3000-3500 e getirecegin cihazdan nasil kazanc saglamayi düsünüyorsun oda ayrı bi düsünce...Ki ben 10 ve üzeri cihaz alip kullanmadan direk sıfır olarak satmayi düsünen birinin cihazin ana fiyatı ve kargo haricinde hicbir ücret odedigini düsünmüyorum...Şahsi fikrimdir ödeyenlerde varsa helal olsun...

gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
March 23, 2016, 10:07:49 PM

Başkasının ne kazandığını hesap edenin iki yakası bir araya gelmez.

Eleştirmek iyi güzelde öneri ve çözüm gerekiyor.Herkesin kendi parası kendi riski.

Burada kimseye laf sokmak gibi bir derdim yok, ama forumda aklı başında, ayakları yere basan genç arkadaşlar var.Bu arkadaşlarla proje geliştirmek mantıklı olabilir.Ben madencilik sayesinde Türkiye'de elektronik konusunda çok yetenekli bir mühendis hatta bir mucit tanıdım; kim bilir kimler var farkında olmadığımız.

Madencilik işine gelince herkesin bir yoğurt yeyişi var.Sanmıyorum ki SHA256 madenci sahipleri gözleri bağlı olarak sadece BTC kazsın.

Bu dünyadaki en büyük hata insanın kendisini çok zeki görmesi ve her şeyi bildiğine inandırması.

Herkese sevgiler ve başarılar.

The more I meet people, the more I like my dog.
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
March 24, 2016, 03:20:34 AM

Ne zamanki bu Yüce Türk ulusu kendi içinde abuk subuk tartışmalarını, ego preslerini (omuz presi değil o zaten inanılmaz ilkellik) bırakır işte o zaman Muasır Medeniyetler arasında YER ALIR!.

Arkadaşlar inanın birşeyler almak için bunca lafa, birşeyler satmak için de bunca çabaya hiç değmez. yahu bu tartışmalar esnasında neler kaybettiğinizi hiç mi düşünmüyorsunuz?? "cryptological data mining" tabiri ne demek?? bu kadar komik bir tabiri, herhalde sadece bizim bilmiş insanımız yaratabilir. Kriptoloji Smiley bizim askeri ve sanal alanda kullandığımız kaba bir tabirdir tamam ama bunun akademik karşılığı kriptografidir.

Cipher - Şifreleme kodlama
Cryptology - Şifreleme türleri ana dalı olarak bilinsede bu tabir KULLANILMAZ.
Cryptography - encode ve decode olarak bilinen matematiksel işlemleri geliştiren ANA Bilim Dalı
Cryptanalysis - encode edilmiş verilerin brute force gibi çeşitli tekniklerle decode edilmesinin mümkün olup olamayacağını araştıran dal.

şimdi Allah aşkına rsa-aes-des-3des-A5/1 ... vs.. algoritmaları gibi alanlarda çalışmalar 1975 ten beri yapılılıyor. Enigmayla başlayan kriptografi macerası hiçbir zaman sonlanmadı. iyi de nedir bu "mantıksal kripto veri toplama" tabiri ?? ben söyliyim tamamen UYDURMA.
Data mine edilmez - decode edilir, cryptology yazacakken cryptologic yazmak da inanılmaz büyük bir akademik ayıptır.Keza Cryptographic yazılır. Bu alanda ismini boru gibi rahatça söyleyebileceğim tek Türk kişi de Tim GUNEYSU dur. Seneler evvel Copacobana projesinde şahane işler çıkartmıştır.
Herkese saygılar yemeyin birbirinizi. Bilmiyorsanız da sallamayın.

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
petahashminer (OP)
Legendary
*

View Profile
March 28, 2016, 03:06:25 PM

Hashnest eldeki s7 lerini bir an evvel elden cikartmak icin, 115$ lik kupon dagitmaya basladi her s7 unitesi icin. fiyat su an 580$ dolara geliyor. yaklasik olarak 1660 TL eder adet basina. temmuza gelmeden eldeki butun s7leri cikartmak istiyorlar. Hesaplamalarima gore, 1660 TL lik fiyat bile halen pahalidir. artik bu cihaz enerji maliyetini karsilayamaz duruma gelmek uzere. sakin ola, gidip 3000-3500 TL verip bu cihazi almaya kalkmayin, caniniz cok yanar sonra.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dear  customers:

As a token of appreciation for being our valued customer, HashNest would like to issue you a special $115 discount coupon towards the purchase of a new Antminer S7. All customers who purchased an S7 in SHOP form 2015-09-09 to 2016-03-24 are eligible for this promotion (S7 purchased from MARKET are beyond the promotion) . One S7 hold can receive one coupon, for customers who hold on1150G S5 hash power are also involved in .

To take advantage of this limited time offer, simply log in to your HashNest account and go to the [coupon ]button left of pages. On this page you can view any coupons that have been added to your account. If you’re eligible for the promotion, the coupon will be automatically deposited -- no further action is required to get this offer.

For S5 hashing holders ,you can claim the coupon for purchase S7 instead choose to redeem them. Also , One S5 redemption can convert one S7 coupon.

Coupon redeem period: between April 1, 2016 and the end of S5 redemption.

Coupon Expiry date : It  will last 40days since you get coupon.

The coupon can not transfer,withdraw and transact into others. HashNest reserve the right to explain the terms of the event.

Don’t wait to take advantage of this special deal. Stock is limited and the coupon will expire in a few weeks.

As always, HashNest values your loyalty and we look forward to building lasting relationships with all of our customers. This coupon is one way we can say thank you for making what we do possible.

All the best,
HashNest
--------------------------------------------------------------------------------------------

gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
April 03, 2016, 06:04:21 AM

Ben 2000 TL'den alıyorum güç kaynağıyla beraber. Miner ve PSU sorunsuz çalışıyorsa tabii.

Piyasayı öldürmeyelim Sezar'ın hakkı Sezar'a.2.000 TL 'den satılık cihazlara talibim.

The more I meet people, the more I like my dog.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: