Bitcoin Forum
June 21, 2024, 03:37:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Evrim Kuramı  (Read 5504 times)
fuathan (OP)
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
March 25, 2016, 05:06:09 PM

Bu başlık altında insanlık tarihinin en büyük kuramlarından evrimi konuşalım.

Umarım konuşmalar "İnsanlar maymundan geldiyse şimdiki maymunlar neden insan olmuyor?!" çerçevesindense, "bilimsel" çerçevede ilerler...  Grin

https://tr.wikipedia.org/wiki/Evrim
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
March 25, 2016, 05:10:46 PM

İnanıyorum, teşvikte ediyorum. Yıllar yıllar önceki hayvanları düşünüp şuan insan vücuduna baktığımızda benzerlikler bulunuyor.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 25, 2016, 05:25:21 PM

Aslina bakarsan simdiki maymunlarda insan olmaya basladilar. Evrim insan omru ile kiyaslandiginda oldukca uzun suren bir olgu. Buna ragmen 100 sene evvelki maymunlarda bile bazi gozle gorulur gelismeler gozlendi, ustelik labaratuvar ortaminda degil kendi dogal ortamlarinda, ayni insanoglunun tasdevrinde avlanmak icin silah ve arac gerec yapmasi gibi gunumuzde gozlemlenen bu maymunlar agac dallarindan mizrak yapmayi agac dallarini silah olarak kullanmayi ogrenmis bulunuyorlar, yine agac dallarini kullanarak topraklardaki deliklere bunu sokmak sureti ile bocekleri yiyiyorlar. Bunlari onlara bir insan ogretmedi, evrimin bir parcasi olarak doga ogretti hayatta kalma icgudusu ogretti.
  Ayrica her seferinde maymunlar tartisila dururken insanoglu ile ic ice yasayan kopeklerdeki gelisme dudak ucuklatacak duzeyde. 1000 sene icinde insanlarla konusmaya baslarlarsa sasirmayin, simdiden bazi uzuvlarinda degismeler iki ayaga kalkma girisimleri ve bunun sonucu olarak evrimin dogrulugunu ispatlayan nice ornekten bir kaci.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 25, 2016, 05:40:01 PM

lk olarak dini kanıt, Kur'an ve diğer dini kitaplar canlıların birbirleriyle akrabalığını reddeder. Hz. Adem , yeryüzünde ilk insan ve ilk peygamber, bütün insanlarin babasıdır. Hz.Adem topraktan yaratılmıştır ve insanoğlunun konuşacağı tüm lehçeler ona öğretilmiştir. Hz.Adem evrim yalanının en büyük kanıtıdır. Kur'an'da ilk insan Hz.Adem'den itibaren tüm ayetlerinde bizden insan olarak bahseder ve diğer canlılarla akrabalığımızı kesinlikle reddeder.

Bütün canlı çeşitleri ayrı ayrı yaratılmıştır. Bu canlılar ilk yaratıldıkları günden beri bazı değişimler geçirmiş olmakla birlikte tamamen başka türlere dönüşmemişlerdir. Bu görüşe göre, insan ve diğer canlılar ayrı ayrı ve çeşitli zamanlarda yaratılmıştır.

Din kitaplarına göre evren ve evrendeki bütün canlı ve cansız varlıklar Tanrı tarafından yaratılmış olup bu yaratma bir anda olabileceği gibi yavaş yavaş da olabilmektedir. Yaratılış görüşünde jeolojik devirlerde olan büyük tufanlardan da bahsedilir. Bu nedenle bazı canlı çeşitlerinin toplu halde yeryüzünden yok olduğundan söz edilmektedir.

Özetle belirtecek olursak yaratılış görüşü, evrenin Tanrı'nın koyduğu kurallar çerçevesinde belirli bir düzene göre işlediğini ve bu düzenin tesadüfen ve kendiliğinden oluşamayacağını belirtir. Bu görüşe göre evrendeki her bir varlık bir amaca göre yaratılmıştır. Bu amacı belirleyen de Tanrı'nın kendisidir.

bence güzel bir masal:

Önce aminoasitler tesadüfen birleşmiş, sonra proteinler arkalarında hiçbir güç olmadan ve tesadüfen birleşerek göz, kulak, beyin gibi organları oluşturmuş. Demişler ki bizim bu bilgileri unutmamamız lazım yoksa bir daha aynı şekilde oluşamayız bu bilgilerimiz bir yerde saklanmalı, biz en iyisi dnaları oluşturalım da burdan üretilelim demişler dnaları oluşturmuşlar. Balık yanlız kalmasın bari, bir de balıkların üreyebileceği dişileri üretelim demişler ve dişileri de üretmişler. Sonra demişler ki, sadece yumurtlayarak çoğalmasınlar bir de memelileri oluşturalım demişler ve memeliler oluşmuş. Daha sonra bu balık suda sıkılmış karaya çıkmış karada da canlıya hep zarar veren mutasyonlar balığa acımış kara yaşamına uygun organlar verilmiş ve yaşamaya başlamış. Karada da mutasyonlar demiş ki, alın şu kanatları uçun. Ayrı ortamda yaşayan hayvanları da es geçmemiş, hepsine uygun özellikler vermiş. Canlıları farklılaştırmış, en sonunda siz pek gerizekalısınız sizden bi akıllı ırk oluşturayım demiş insanı oluşturmuş.
fuathan (OP)
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 25, 2016, 05:50:23 PM

lk olarak dini kanıt, Kur'an ve diğer dini kitaplar canlıların birbirleriyle akrabalığını reddeder. Hz. Adem , yeryüzünde ilk insan ve ilk peygamber, bütün insanlarin babasıdır. Hz.Adem topraktan yaratılmıştır ve insanoğlunun konuşacağı tüm lehçeler ona öğretilmiştir. Hz.Adem evrim yalanının en büyük kanıtıdır. Kur'an'da ilk insan Hz.Adem'den itibaren tüm ayetlerinde bizden insan olarak bahseder ve diğer canlılarla akrabalığımızı kesinlikle reddeder.

Bütün canlı çeşitleri ayrı ayrı yaratılmıştır. Bu canlılar ilk yaratıldıkları günden beri bazı değişimler geçirmiş olmakla birlikte tamamen başka türlere dönüşmemişlerdir. Bu görüşe göre, insan ve diğer canlılar ayrı ayrı ve çeşitli zamanlarda yaratılmıştır.

Din kitaplarına göre evren ve evrendeki bütün canlı ve cansız varlıklar Tanrı tarafından yaratılmış olup bu yaratma bir anda olabileceği gibi yavaş yavaş da olabilmektedir. Yaratılış görüşünde jeolojik devirlerde olan büyük tufanlardan da bahsedilir. Bu nedenle bazı canlı çeşitlerinin toplu halde yeryüzünden yok olduğundan söz edilmektedir.

Özetle belirtecek olursak yaratılış görüşü, evrenin Tanrı'nın koyduğu kurallar çerçevesinde belirli bir düzene göre işlediğini ve bu düzenin tesadüfen ve kendiliğinden oluşamayacağını belirtir. Bu görüşe göre evrendeki her bir varlık bir amaca göre yaratılmıştır. Bu amacı belirleyen de Tanrı'nın kendisidir.

bence güzel bir masal:

Önce aminoasitler tesadüfen birleşmiş, sonra proteinler arkalarında hiçbir güç olmadan ve tesadüfen birleşerek göz, kulak, beyin gibi organları oluşturmuş. Demişler ki bizim bu bilgileri unutmamamız lazım yoksa bir daha aynı şekilde oluşamayız bu bilgilerimiz bir yerde saklanmalı, biz en iyisi dnaları oluşturalım da burdan üretilelim demişler dnaları oluşturmuşlar. Balık yanlız kalmasın bari, bir de balıkların üreyebileceği dişileri üretelim demişler ve dişileri de üretmişler. Sonra demişler ki, sadece yumurtlayarak çoğalmasınlar bir de memelileri oluşturalım demişler ve memeliler oluşmuş. Daha sonra bu balık suda sıkılmış karaya çıkmış karada da canlıya hep zarar veren mutasyonlar balığa acımış kara yaşamına uygun organlar verilmiş ve yaşamaya başlamış. Karada da mutasyonlar demiş ki, alın şu kanatları uçun. Ayrı ortamda yaşayan hayvanları da es geçmemiş, hepsine uygun özellikler vermiş. Canlıları farklılaştırmış, en sonunda siz pek gerizekalısınız sizden bi akıllı ırk oluşturayım demiş insanı oluşturmuş.

Hmm... Paylaşım için teşekkürler Zz... Fakat bir şeyin kanıt olabilmesi için bilimsel bir makalenin yayınlanıyor olması ve bunun da günümüz bilim çevreleri tarafından kabul edilebilir olması gerekir. Hz. Adem'i kanıtlayan bir bilimsel makale gösterebilir misin? Bu arada Hz. Adem hadisesini anlatırken kardeşlerin üremek için birbirleriyle cinsel ilişkiye girmiş olduğunu da belirtmek gerek diye düşünüyorum.

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 25, 2016, 05:52:37 PM

bence güzel bir masal:

Bence dini bu konuya hic karistirma, cunku bilimsel gercekleri kanitlari yok sayman demek en az Allahi inkar etmenle es deger, Yada Hiristiyanlarin Isa peygamberi yok saymasi ile esit bir gorus.
Ozellikle son bir kac 10 yildaki gelismeler bize evrimin var oldugunu ve hep var olacagini soyluyor. Bu yuzdendir ki Gectigimiz aylarda Hiristiyanlarin dini lideri olan papa bile evrimin gercek oldugunu kabul etmis ve bunun allahin istegi ile sekillendigini iddia etmistir. Ortada ap acik deneyler ve bunlarin sonucu var nasil olurda halen yok dersiniz ki ? Kutsal kitaplara gore dunyanin yasida belli, ama gel gorki hic birisi yakinindan bile gecmiyor. Din bambaska birsey konumuz dinler degil, evrimi tartisiyoruz burada. Bilimsel olarak yok diyebiliyorsaniz deney gozlem ve kanitlarla gelin.
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809
Merit: 1000

View Profile
March 25, 2016, 06:39:42 PM

İnanıyorum, teşvikte ediyorum. Yıllar yıllar önceki hayvanları düşünüp şuan insan vücuduna baktığımızda benzerlikler bulunuyor.

"Bilimin güzel tarafı, ona inansanız da inanmasanız da gerçek olmasıdır." Neil deGrasse Tyson

Bence dini bu konuya hic karistirma, cunku bilimsel gercekleri kanitlari yok sayman demek en az Allahi inkar etmenle es deger, Yada Hiristiyanlarin Isa peygamberi yok saymasi ile esit bir gorus.
Ozellikle son bir kac 10 yildaki gelismeler bize evrimin var oldugunu ve hep var olacagini soyluyor. Bu yuzdendir ki Gectigimiz aylarda Hiristiyanlarin dini lideri olan papa bile evrimin gercek oldugunu kabul etmis ve bunun allahin istegi ile sekillendigini iddia etmistir. Ortada ap acik deneyler ve bunlarin sonucu var nasil olurda halen yok dersiniz ki ? Kutsal kitaplara gore dunyanin yasida belli, ama gel gorki hic birisi yakinindan bile gecmiyor. Din bambaska birsey konumuz dinler degil, evrimi tartisiyoruz burada. Bilimsel olarak yok diyebiliyorsaniz deney gozlem ve kanitlarla gelin.

Bence de konuyu bilimsel tartışılabilir tekrar edilebilir veri ile devam ettirmek daha doğru diğer türlü bir yere varılamıyor.
Evrimi araştırmaya başladığımda beni en çok etkileyen balinalardaki arka ayaklar ve kuruklu doğan bebeklerdi.

deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
March 25, 2016, 08:09:40 PM

https://www.youtube.com/watch?v=82GUjPConiE
bunlar bence insandan daha iyi yaşıyor  Grin
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 25, 2016, 08:14:22 PM

Kusura bakmayın ama bu konuya hiç yorum yazamayacağım. Elimde değil, gülmekten yazamıyorum ağlanacak halinize
deblue
Legendary
*

View Profile
March 25, 2016, 08:16:41 PM

@deepcoin
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 25, 2016, 08:50:18 PM

Kusura bakmayın ama bu konuya hiç yorum yazamayacağım. Elimde değil, gülmekten yazamıyorum ağlanacak halinize
Bu yorum değil mi? biz gülüyoruz asıl senin cehaletine ağlanacak haline.
İnanmıyorsan yorum yapma gereksinimi duyuyorsan ortaya bir argüman koyarsın ama kapasite olmayınca olmuyor işte
açıp iki abiyogenez teorisi olsun panspermia olsun okusan da anlamayacağın için ayetler var ayetler demek senin için yeterli.
Evren değişim içindedir buna tekamül diyebilirsin senin okumadığın semavi dinlerde bile evrime dokunan ayetler mevcut.
magnific61
Full Member

View Profile
March 25, 2016, 09:07:31 PM

İnanmıyorsan yorum yapma gereksinimi duyuyorsan ortaya bir argüman koyarsın ama kapasite olmayınca olmuyor işte
açıp iki abiyogenez teorisi olsun panspermia olsun okusan da anlamayacağın için ayetler var ayetler demek senin için yeterli.
Evren değişim içindedir buna tekamül diyebilirsin senin okumadığın semavi dinlerde bile evrime dokunan ayetler mevcut.
Sen iyi araştırmış olmalısın. Oyle iki cilalı lafla anlamayan da Kuran'dan girip Türlerin Kökeni'nden çıkmış biri olduğunu sanacak.
Yorum yapmıyorum çünkü evrim teorisine inanmıyorum. evrime değil, teorisine inanmıyorum. Canlıların doğal koşullara uyarak evrimleşmesi olur ama doğal seçilim yolu ile türlere ayrılma gibi safsatalara, velhasılı maymunun evrimleşerek insan oluşuna inanmıyorum. Ben ilahi dinlerde olduğu gibi yaradılış felsefesine inanıyorum. angimizin doğru şeye inandığı da yarın kıça pamuk tıkandığında belli olacak diyorum. O zamana kadar savur sen salvoları
ballot
Hero Member

Activity: 969

View Profile
March 25, 2016, 09:39:32 PM

türlerin kendi arasında ufak değişimlere uğrayabilmesi gayet normal geliyor
ama öyle balıktan fare olduk ordan insan olduk teorisi bana çok aşırı saçma geliyor

şimdi şöyle ki 2 maymun çiftleşince doğan bebek gene maymun olur keza diğer canlılarda da durum budur

deniyor ki insanlar farelerden gelmiş maymunlarla da kuzenmişiz eyvallah

şimdi ahlaki dini değerleri vs. bi kenara bırakırsak ben kendi dişi kuzenimi dölleyebilir miyim ? bilimsel bir engel var mı? evet dölleyebilirim

peki maymunu dölleyebilir miyim? hayır çünkü türler yalnızca kendi aralarında döllenebilir

yani ben istediğim kadar bonobo maymun vs zikeyim gene yarı insan yarı maymun bir şey doğurtamam değil mi?

heh

peki ara tür denen şey nasıl oluyor hiç ara tür var mı? yok efendim 1.40 boyunda bulunan iskeleti bana kanıt olarak sunmaları farklı bir insan türü demeleri bana komik geliyor

şimdi
fare = 1
maymun- insan ortak  = 2
maymun = 3
insan = 4
diyelim

fareler üreyince fare+fare= sonuç 1 çıkıyor
maymunlar üreyince sonuç maymun + maymun = 3 çıkıyor

nasıl bir aratür vardır ki fare+fare den maymun - insan ortak atası çıkıyor
ve maymun + insan ortak atasının döllenmesinden bazen = 3 bazen = 4 sonucu çıkabiliyor
hiç yanlışlıkla maymun doğuran insan oldu mu olmadı hiç farklı bir tür doğuran insanları değil sadece kendi ırkını dölleyebilen bir ırk doğdu mu doğmadı
deblue
Legendary
*

View Profile
March 25, 2016, 09:56:51 PM
Last edit: March 25, 2016, 10:10:15 PM by deblue

@ballot
yav kardeş sen benim maymunuma niye zikeyim falan diyosun, ha bide insan insanı ziker mi ya
fuathan (OP)
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 25, 2016, 10:18:03 PM

Ya abi bırak yahu bu şakirtler iki Kur'an okur bir masala inanır ama bilimsel makalelere falan hiç göz atmazlar... Kendi kitaplarındaki çarpıklıkları açıklamayla uğraşmaktan vakit bulamıyorlar ki... Smiley
fuathan (OP)
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 25, 2016, 10:22:07 PM

ama öyle balıktan fare olduk ordan insan olduk teorisi bana çok aşırı saçma geliyor

şimdi şöyle ki 2 maymun çiftleşince doğan bebek gene maymun olur keza diğer canlılarda da durum budur

şimdi ahlaki dini değerleri vs. bi kenara bırakırsak ben kendi dişi kuzenimi dölleyebilir miyim ? bilimsel bir engel var mı? evet dölleyebilirim

peki maymunu dölleyebilir miyim? hayır çünkü türler yalnızca kendi aralarında döllenebilir

yani ben istediğim kadar bonobo maymun vs zikeyim gene yarı insan yarı maymun bir şey doğurtamam değil mi?

heh

peki ara tür denen şey nasıl oluyor hiç ara tür var mı? yok efendim 1.40 boyunda bulunan iskeleti bana kanıt olarak sunmaları farklı bir insan türü demeleri bana komik geliyor

şimdi
fare = 1
maymun- insan ortak  = 2
maymun = 3
insan = 4
diyelim

ve maymun + insan ortak atasının döllenmesinden bazen = 3 bazen = 4 sonucu çıkabiliyor
hiç yanlışlıkla maymun doğuran insan oldu mu olmadı hiç farklı bir tür doğuran insanları değil sadece kendi ırkını dölleyebilen bir ırk doğdu mu doğmadı

ballot kardeş yemin ediyorum çürüttün evrimi... Smiley

Yahu ara tür dediğin şeyden binlerce var ve zaten biz de bir ara türüz. Hatta kızmazsan sen de bir ara türsün... Smiley Şu anda sen bir Çinli ile çiftleştiğinde çocuğun olur ama bu senin aynı türde olduğunu gösterdiği için ama görünüşte sen Çinli ile farklısındır. Senin bu değişim dediğin şey milyonlarca yılda olan bir süreç... Eğer bu değişimleri 10-20 yıla indirgersen zaten bu değişimi gözlemlemen şu anda çok mümkün değil...
ballot
Hero Member

Activity: 969

View Profile
March 26, 2016, 01:09:13 AM

heh

şimdi
fare = 1
maymun- insan ortak  = 2
maymun = 3
insan = 4
diyelim

ballot kardeş yemin ediyorum çürüttün evrimi... Smiley

Yahu ara tür dediğin şeyden binlerce var ve zaten biz de bir ara türüz. Hatta kızmazsan sen de bir ara türsün... Smiley Şu anda sen bir Çinli ile çiftleştiğinde çocuğun olur ama bu senin aynı türde olduğunu gösterdiği için ama görünüşte sen Çinli ile farklısındır. Senin bu değişim dediğin şey milyonlarca yılda olan bir süreç... Eğer bu değişimleri 10-20 yıla indirgersen zaten bu değişimi gözlemlemen şu anda çok mümkün değil...
görünüşte farkliymişmişim bahaneye bak çocuğum biraz daha çekik gözlü olacak diye evrimi mi savunayım şimdi
kardeş sen maymun dölleyebiliyor musun o da ara tür sen de aratürsün maymunla aranızda sadece hafif kıl farkı var
kızın falan olursa bi maymundan epilasyona falan götürürsün
ara türe kanıt göstereni hiç görmedim
magnific61
Full Member

View Profile
March 26, 2016, 01:25:38 AM

Charles Darwin'in evrim teorisi, bugün dünyanın dört bir yanında yoğun bir propaganda ile savunulmaktaıdr. Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle hiç sorgulamadan evrim teorisini doğru kabul etmektedir.

Oysa her geçen gün gelişen, paleontoloji, genetik ve biyokimya gibi bilim dalları, gerçekte evrim teorisini yalanlamaktadır. Evrimi ispatlamak için 150 yılı aşkın bir süredir aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi geçersiz kılmaktan başka bir sonuca varamamıştır.

Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin materyalist felsefe ile olan ilişkisidir.

Sadece maddenin varlığını kabul eden materyalist felsefe, yegane sözde bilimsel dayanağını evrim teorisinde bulmaktadır. Bu teoriyi benimsetmek için global düzeyde uygulanan propagandanın ardındaki asıl neden de budur.
Evrim teorisine göre bütün canlılar birbirlerinden türemişlerdir. Önceden var olan bir canlı türü, zamanla bir diğerine dönüşmüş ve bütün türler bu şekilde ortaya çıkmışlardır. Teoriye göre bu dönüşüm yüzmilyonlarca senelik uzun bir zaman dilimini kapsamış ve kademe kademe ilerlemiştir.Bu durumda, iddia edilen uzun dönüşüm süreci içinde sayısız ara türlerin oluşmuş ve yaşamış olmaları gerekir.
Bu iddiaya göre geçmişte, balık özelliklerini hala taşımalarına rağmen, bir yandan da bazı sürüngen özellikleri kazanmış olan yarı balık-yarı sürüngen canlılar yaşamış olmalıdır. Ya da sürüngen özelliklerini taşırken, bir yandan da bazı kuş özellikleri kazanmış sürüngen-kuşlar ortaya çıkmış olmalıdır. Bunlar, bir geçiş sürecinde oldukları için de, sakat, eksik, kusurlu canlılar olmalıdır. Evrimciler geçmişte yaşamış olduklarına inandıkları bu hayali yaratıklara "ara-geçiş formu" adını verirler.

Eğer gerçekten bu tür canlılar geçmişte yaşamışlarsa bunların sayılarının ve çeşitlerinin milyonlarca hatta milyarlarca olması gerekir. Ve bu ucube canlıların kalıntılarına mutlaka fosil kayıtlarında rastlanması gerekir. Çünkü bu ara geçiş formlarının sayısının bugün bildiğimiz hayvan türlerinden bile fazla olması ve dünyanın dört bir yanının fosilleşmiş ara geçiş formu kalıntılarıyla dolu olması lazımdır. Darwin, Türlerin Kökeni'nde bunu şöyle açıklamıştır: "Eğer teorim doğruysa, türleri birbirine bağlayan sayısız ara-geçiş çeşitleri mutlaka yaşamış olmalıdır... Bunların yaşamış olduklarının kanıtları da sadece fosil kalıntıları arasında bulunabilir"

Darwin'in bu büyük açmaz karşısında öne sürdüğü tek açıklama ise, o dönemdeki fosil kayıtlarının yetersiz olduğuydu. Darwin, fosil kayıtları detaylı olarak incelendiğinde, kayıp ara formların mutlaka bulunacağını iddia etmişti.

Evrimciler Darwin'in bu kehanetine inanarak, 19. yüzyılın ortasından bu yana dünyanın dört bir yanında hummalı fosil araştırmaları yaparak bu ara geçiş formlarını aradılar. Oysa, büyük bir hırsla aranan bu ara geçiş formlarına asla rastlanamadı. Yapılan kazılarda ve araştırmalarda elde edilen bütün bulgular, evrimcilerin beklediklerinin aksine, canlıların yeryüzünde birdenbire, eksiksiz ve kusursuz bir biçimde ortaya çıktıklarını gösterdi. Evrimciler, teorilerini kanıtlamaya çalışırlarken, onu kendi elleriyle çökertmişlerdi.

Ünlü İngiliz paleontolog (fosil bilimci) Derek W. Ager, bir evrimci olmasına karşın bu gerçeği şöyle itiraf eder: "Sorunumuz şudur: Fosil kayıtlarını detaylı olarak incelediğimizde, türler ya da sınıflar seviyesinde olsun, sürekli olarak aynı gerçekle karşılarız; kademeli evrimle gelişen değil, aniden yeryüzünde oluşan gruplar görürüz"
Bir başka evrimci paleontolog Mark Czarnecki şu yorumu yapar: "Teoriyi (evrimi) ispatlamanın önündeki büyük bir engel, her zaman için fosil kayıtları olmuştur... Bu kayıtlar hiçbir zaman için Darwin'in varsaydığı ara formların izlerini ortaya koymamıştır. Türler aniden oluşurlar ve yine aniden yok olurlar. Ve bu beklenmedik durum, türlerin Tanrı tarafından yaratıldığını savunan yaratılışçı argümana destek sağlamıştır"
Yeryüzü tabakaları ve fosil kayıtları incelendiğinde, yeryüzündeki canlı hayatının birdenbire ortaya çıktığı görülür. Kompleks canlı yaratıkların fosillerine rastlanılan en derin yeryüzü tabakası, 520-530 milyon yıl yaşında olduğu hesaplanan "Kambriyen" tabakadır.

Kambriyen kayalıklarında bulunan fosiller, salyangozlar, trilobitler, süngerler, solucanlar, denizanaları, deniz yıldızları, yüzücü kabuklular, deniz zambakları gibi kompleks omurgasız türlerine aittir. İlginç olan, birbirinden çok farklı olan bu türlerin hepsinin bir anda ve hiçbir ataları olmaksızın ortaya çıkmalarıdır. Bu yüzden jeolojik literatürde bu mucizevi olay, "Kambriyen Patlaması" olarak anılır.

Bu tabakadaki canlıların çoğunda, günümüz örneklerinden hiçbir farkı olmayan, göz, solungaç, kan dolaşımı gibi kompleks sistemler, ileri fizyolojik yapılar bulunur. Örneğin trilobitlerin çift mercekli petek göz yapısı, bir yaratılış harikasıdır. Harvard, Rochester ve Chicago Üniversiteleri'nden jeoloji profesörü David Raup; "Trilobitlerin gözü, ancak günümüzün iyi eğitim görmüş ve son derece yetenekli bir optik mühendisi tarafından geliştirilebilecek bir tasarıma sahipti" demektedir

Umarım bu yorum yüzünden gene birinden hakaret gelmez
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 26, 2016, 01:56:04 AM

İyi gelişme var en azından yorum diye gogıla evrim teorisi yalan vesaire yazıp kedicikli mehdinin sitesinden buraya kopyalıyorsun. Devam devam ama kopyalarken okumayı ihmal etme  Wink
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
March 26, 2016, 02:06:30 AM

Ozgr kopyalayıp buraya koyması bir emektir onuda geçtim görende teoriyi sen buldun sanıcak sende Darwin in teorisine destek olmaya çalışıyorsun. Magnific61 uzun fakat faydalı bilgilerde barındırıyor. Diğer arkadaşlarımdanda ricam amacımız bilgi paylaşmak küfür paylaşmak değil. Herkese saygılar diliyorum.
Konu içeriği olarakda bende her canlının bir varlıkdan evrim geçirdiğine inanmıyorum. Çeşitler zamanla kendi içerisinde yaşadığı koşullara göre evrim geçirebilir. Aynı ırkdan olupda farkılı iklim koşullarında yaşadıklarından dolayı evrim geçir bir çok canlı çeşidi var. Bizde buna dahiliz.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: