Bitcoin Forum
June 29, 2024, 12:59:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Evrim Kuramı  (Read 5505 times)
fuathan (OP)
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
March 26, 2016, 03:05:52 PM

Benim en çok merak ettiğim, ortada binlerce bilimsel makale varken (yani bu makaleleri inceleyip sen de aynı gözlemleri/deneyleri yapıp aynı sonuçlara ulaşabiliyorken) bu makaleleri okumamayı tercih edip bir din kitabının dediklerini koşulsuz nasıl kabul edebilir insan?..

Yani siz o yazılan kitaptaki "duvara toslamaları" ve çarpıklıkları görmüyorsunuz da sürekli gelişen ve gerçeğe daha da yaklaşan bir kuramı mı eleştiriyorsunuz?..

Bugün kullandığınız aşı, ilaç, tıbbi ürün vs. binlerce devanın evrim kuramından yararlanılarak bulunduğunu biliyor musunuz?..

Dostum hadi bizimkiler evrim makalelerini okumadan sallıyorlar yanlış diye sen gerçekten Kuran-ı kerimi gerçek anlamda okuyup inceledin mi ?

2 kez... Smiley

Biri Elmalılı Hamdi diğeri Mahmut Toptaş... Zaten okuyup anlayınca inancın zayıflayıp bitiyor...  Grin

Başka bir başlık açmayı düşünüyorum bu konuları da tartışmak için şimdi konudan sapmayalım...
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 26, 2016, 03:08:34 PM

Benim en çok merak ettiğim, ortada binlerce bilimsel makale varken (yani bu makaleleri inceleyip sen de aynı gözlemleri/deneyleri yapıp aynı sonuçlara ulaşabiliyorken) bu makaleleri okumamayı tercih edip bir din kitabının dediklerini koşulsuz nasıl kabul edebilir insan?..

Yani siz o yazılan kitaptaki "duvara toslamaları" ve çarpıklıkları görmüyorsunuz da sürekli gelişen ve gerçeğe daha da yaklaşan bir kuramı mı eleştiriyorsunuz?..

Bugün kullandığınız aşı, ilaç, tıbbi ürün vs. binlerce devanın evrim kuramından yararlanılarak bulunduğunu biliyor musunuz?..

Dostum hadi bizimkiler evrim makalelerini okumadan sallıyorlar yanlış diye sen gerçekten Kuran-ı kerimi gerçek anlamda okuyup inceledin mi ?

2 kez... Smiley

Biri Elmalılı Hamdi diğeri Mahmut Toptaş... Zaten okuyup anlayınca inancın zayıflayıp bitiyor...  Grin

Başka bir başlık açmayı düşünüyorum bu konuları da tartışmak için şimdi konudan sapmayalım...

Tabiki aç senin bakış açını görelim hocam neler senin inancını zayıflatmış .Merak ettim açıkcası hangi noktalar olduğunu
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
March 26, 2016, 03:35:35 PM

Evrim kuramının doğru olma ihtimalinin %99 olduğunu düşünüyorum.
DNA nın bütünü çözümlenip incelendiği zaman zaten o %1 lük şüphe de silinip gidecek.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 26, 2016, 10:12:12 PM

national geographic de maymun adam diye bir belgesel izlemiştim.
belgeseli izledikçe "insan düşünen bir hayvandır" lafının aslında insanların egolarını tatmin etmek için uydurduklarını düşündüm. belgeselde yapılan deneyler aslında insanoğlunun hayvanın önde gideni olduğunu gösteriyordu
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
March 26, 2016, 10:13:52 PM

farkettiniz mi bilmiyorum okul müfredatında evrim var ama ygs lys de hiç soru gelmedi burdan bunun sebebi sizce hükümet mi

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
fuathan (OP)
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
March 27, 2016, 04:25:54 AM

İşin ilginci burada Evrim Kuram'ını kabul etmeyen arkadaşların savunduğu dindeki yaradılış hikayesinin ilginçliği... Bir anne ve bir baba, çocuklar birbirleri ile ilişkiye giriyor, nedense çekik gözlü de doğuyor, zenci de... Ya da yıllar içinde bu insanlar değişebiliyor ama nedense canlılar milyonlarca (rakamla 1.000.000larca) yılda oluşabilecek değişimler kulak arkası ediliyor...

Bilim her geçen gün yeni şeyler bulup kendini geliştirirken diğer taraf sadece "bu böyle bak işte kitaba!" diyip işin içinden rahatlıkla sıyrılabiliyor... Umarım bir gün bütün bu dinler hayatımızı etkileyen ve zehirleyen şeyler değil de felsefenin bir kolu olarak hayatlarına devam ederler... 
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
March 27, 2016, 05:46:30 AM

İşin ilginci burada Yaradılışı kabul etmeyen arkadaşların savunduğu evrim hikayesinin ilginçliği... Bir anne ve bir baba, çocuklar birbirleri ile ilişkiye giriyor, nedense çekik gözlü de doğuyor, zenci de... Ya da yıllar içinde bu insanlar değişebiliyor ama nedense canlılar milyonlarca (rakamla 1.000.000larca) yılda oluşabilecek değişimler kulak arkası ediliyor...
Tycondrious
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
March 27, 2016, 07:11:00 AM

iNSANLARIN VE HAYVANLARIN YARATILIŞI KURAN-I KERİMDE AÇIKCA ANLATILMIŞTIR BU GÜN YAPILAN ÇOĞU PROJE BAŞTA ABD OLMAK ÜZRE ARAŞTIRMALAR KURAN-I KERİM ÜZERİNDEN YAPAR VE BUNUN ÖRNEKLERİ VARDIR ARAŞTIRILIRSA BULUNABİLİR

İNSANLARIN HAYVAN KÖKENİNDEN GELDİĞİNE İNANMAK ALLAH VE KURAN-I KERİMİ İNKAR ETMEKTİR HER KEZ FARKLI ŞEYLERE İNANMAKTA ÖZGÜRDÜR VE ÖZGÜR OLMAYA DEVAM EDECEKTİR HERKEZİN KENDİNE AİT İRADESİ VE AKLI VARDIR ALLAH HER KEZE BU İLMİ VERMİŞTİR
VE NASIL KULLANACAĞINA İNSAN KARAR VERİR.

Diyanet Vakfi: Her insanın amelini (veya kaderini) boynuna bağladık. İnsan için kıyamet gününde, açılmış olarak önüne konacak bir kitap çıkarırız.İSRA-13

"Andolsun biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir hülasadan yarattık. Sonra onu (Hz. Âdem`in nesli olan) insanı sarp ve metin bir karargahta (rahimde) bir nutfe (zigot) yaptık. Sonra o nutfeyi alaka (yapışan şey) hâline getirdik, derken o alakayı mudga (bir çiğnem et) yaptık, o bir çiğnem eti kemik(lere) çevirdik (ve) o kemiklere de et (kaslar) giydirdik. Sonra onu başka yaratılışla inşa ettik (can verdik, konuşma verdik)..." (Mü`minun, 23/12-14).

Hayvanlardan yük taşıyanı ve tüyünden döşek yapılanları yaratan O'dur. Allah'ın size verdiği rızıktan yeyin, şeytanın ardına düşmeyin; şüphesiz o sizin için apaçık bir düşmandır. EN'AM suresi 142.ayet

Hayvanları da yarattı. Onlarda sizin için bir ısınma ve birçok faydalar vardır. Hem de onlardan yersiniz.
nahl suresi 5.ayet

AYRICA LÜTFEN OKUYUNUZ / KAYNAK http://www.sorularlaislamiyet.com/soru/188507/kafirun-suresi-hangi-olay-uzerine-inmistir-nuzul-sebepleri-nelerdir-kafirun-suresinin-tefsiri-nedir

Mushaftaki sıralamada yüz dokuzuncu, İniş sırasına göre on sekizinci sûre­dir. Mâûn sûresinden sonra, Fîl sûresinden önce Mekke'de inmiştir. Medine'de in­diğine dair rivayet de vardır. (bk. Şevkânî, V, 597) Tefsirlerde anlatıldığına göre Kureyşliler Hz. Peygamber'den bir sene kendi ilâhlarına tapmasını, bir sene de kendilerinin onun İlâhına tapmalarını istemişler. Hz. Peygamber de "Kendisine bir şeyi ortak koşmaktan Allah'a sığınırım!" demiş; bu kez Kureyşliler, "Bizim ilâh­larımızdan bazılarını istilâm et (öp, el sür), biz de seni tasdik edip ilâhına ibadet edelim" demişler. Bunun üzerine Kâfurun sûresi inmiştir. (Taberî, XXX, 213-214; Kurtubî XX, 225)

Sûre adını ilk âyetinde geçen ve "İnkarcılar" anlamına gelen "kâfirun" keli­mesinden almıştır. "Kul yâ eyyühe'l-kâfirûn, Mukaşkışe, İhlâs, İbadet, Dîn" adla­rıyla da anılmaktadır. Aynca İhlâs suresiyle birlikte bu iki sûreye "İhlâsayn (iki İhlâs)" adı verilmiştir.

Sûrede Hz. Peygamber'in inkarcılarla şirk ve sapkınlıkta birleşemeyeceği ifade edilmekte ve İslâm dininin şirkten uzak tutulması hedeflenmektedir.

Müfessirler bu sûrenin faziletiyle ilgili olarak Hz. Peygamber'in, "Kul hüvel-lahu ehad Kur'an'ın üçte birine denktir, Kul yâ eyyühel-kâfirûn ise dörtte birine denktir" buyurduğunu; Sahâbe'den birine, "Uyumak üzere yatağına yattığında Kul yâ eyyuhel-kâfırûn sûresini oku; bunu okursan şirk inancına sapmaktan korunur­sun" dediğini naklederler. (İbn Kesîr, VIII, 526; Şevkânî, V, 597-598)

Surenin Meali:

Rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla...
1. De ki: "Ey inkarcılar!
2. Ben sizin tapmakta olduğunuz şeylere tapmam.
3. Siz de benim taptığıma tapıyor değilsiniz.
4. Ben sizin taptıklarınıza tapıyor değilim.
5. Siz de benim taptığı­ma tapıyor değilsiniz.
6. Sizin dininiz size benim dinim banadır."

Tefsiri:

1-6. Tevhîd ilkesinin sembolü olarak Mekke döneminin ilk yıllarında inen bu sûrede müşriklerin şahsında tüm putperestlere İlân edilmek üzere iman ile şirkin ayrı şeyler olduğu, bu iki inanç sistemi arasında bir benzerlik bulunmadığı, dola­yısıyla ikisinin birlikte bulunmasının mümkün olmadığı kesin olarak ifade edil­miştir.

Bazı müfessirlere göre 2-3. âyetlerde gelecekte Hz. Peygamber'İn müşrikle­rin taptığına tapmayacağı, onların da Hz. Peygamber'in taptığına tapmayacakları ifade edilmiş; 4-5. âyetlerde ise halihazırda da onların tutumlarının farklı olmadı­ğı bildirilmiştir.

Ancak Şevkânî bu yorumu reddetmekte, 4-5. âyetlerin 2-3. âyet-lerdeki gerçeği pekiştirdiğini söylemekte; bu tekrarlara dil kurallarından ve Arap şiirinden örnekler getirmekte, Hz. Peygamber'in hadislerinde de benzer tekrarla­rın bulunduğunu ifade etmektedir (bk. V, 599-600).

Bizim tercihimiz de bu yön­dedir. Zira 2-3. âyetlerde Hz. Peygamber'in şahsında müminlerin sadece bir Al­lah'a kulluk etmeleri emredilmiş, Allah'a ortak koşanlarla gerek inanç gerekse ibadet bakımından hiçbir şekilde benzerliklerinin bulunmadığı vurgulanmıştır. 4-5. âyetlerde ise Hz. Peygamber'i kendi dinlerine döndürmek isteyen putperestlerin ümidini kırmak maksadıyla vurgu tekrar edilmiştir.

"Sizin dininiz size benim di­nim banadır" şeklinde tercüme ettiğimiz 6. âyet, daha geniş kapsamlı ve daha vur­gulu bir şekilde önceki âyetleri tekit eder ve bu iki din arasında uzlaşmanın olama­yacağını gösterir. Zira bu iki dini uzlaştırmak, hak ile bâtılı uzlaştırmak anlamına gelir.

Son âyetten dîn, vicdan ve ibadet özgürlüğünün esas olduğu, kimsenin her­hangi bir dine girmeye zorlanamayacağı anlamının da çıkarılabileceğini düşünen bir kısım müfessirler bu âyetin müşriklere karşı savaşılmasını emreden âyetle (bk. Tevbe, 9/36) neshedildiğini yani hükmünün kaldırıldığını ileri sürmüşlerdir.

An­cak, bizim de katıldığımız görüşe göre âyetin hükmü kaldırılmamıştır; çünkü bura­da bir emir veya yasak değil, bir vakıanın tespiti ve ifade edilmesi (haber) söz konusudur; haber ise Allah'tan olduğu için gerçektir, değişmez, kıyamete kadar ge­çerlidir. (bk. Şevkânî,V, 600)

Bu âyet, bir vakıa tespiti olduğu ve müslümanların zayıf durumda bulundukları bir dönemde indiği için ondan din ve vicdan özgürlü­ğü anlamının çıkarılamayacağı da düşünülebilir. Kuşkusuz İslâm'da din, vicdan ve ibadet özgürlüğü vardır; ancak bu özgürlükler Medine döneminde inen âyetler­de ifade edilmiş, müslümanların hakim oldukları zaman ve mekânlarda uygulan­mış, hayata geçirilmiştir.

Umarım konu dışına çıkmamışımdır saygılar
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
March 27, 2016, 08:26:03 AM

Konu dışına çıkmamışsınız hocam. Çünkü konuyla hiç ilgilenmemişsiniz =)

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
Tycondrious
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
March 27, 2016, 09:13:30 AM

Konu dışına çıkmamışsınız hocam. Çünkü konuyla hiç ilgilenmemişsiniz =)

Fark etmedim değil aslında Smiley durduramadım yinede kendimi
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
March 27, 2016, 10:39:46 AM

evrim kuramına göre tır ile uydu aynı civatadan evrimleşmiştir Smiley civata ise milyarlarca yıl önce atomların hadi bir araya gelelimde bir civata oluşturalım demesiyle oluşmuştur. Elimizde kesin kanıtlar var arkadaşlar. Birebir aynı civatalar var hem uyduda hem tırda. şuanki çeşitlilik (bisiklet matkap bilgisayar vb...) diğer milyar yıllarda zamanla oluşmuş diğer türlerdir Smiley

buda benim evrim teorim.

Evrimi savunan arkadaşlar RUH (Bizi biz yapan et ve kemikle alakası olmayan yada beyin fonksiyonlarıyla ) hakkında ne diyorsununuz ? İnsan ve diğer canlılar varsa uzaylılar ; yıldızlar galaksiler veya tüm evren bir yaratıcının eseridir. Buyaratıcıya ne demek istediğiniz size kalmış. Ama üzgünüm ki yaratılmış oldugumuz bir gerçektir ve bunu en baba ataist de en baba bilim adamıda inkar edemez !
mmmtr
Sr. Member

View Profile
March 27, 2016, 11:24:56 AM

evrim kuramına göre tır ile uydu aynı civatadan evrimleşmiştir Smiley civata ise milyarlarca yıl önce atomların hadi bir araya gelelimde bir civata oluşturalım demesiyle oluşmuştur. Elimizde kesin kanıtlar var arkadaşlar. Birebir aynı civatalar var hem uyduda hem tırda. şuanki çeşitlilik (bisiklet matkap bilgisayar vb...) diğer milyar yıllarda zamanla oluşmuş diğer türlerdir Smiley

buda benim evrim teorim.

Evrimi savunan arkadaşlar RUH (Bizi biz yapan et ve kemikle alakası olmayan yada beyin fonksiyonlarıyla ) hakkında ne diyorsununuz ? İnsan ve diğer canlılar varsa uzaylılar ; yıldızlar galaksiler veya tüm evren bir yaratıcının eseridir. Buyaratıcıya ne demek istediğiniz size kalmış. Ama üzgünüm ki yaratılmış oldugumuz bir gerçektir ve bunu en baba ataist de en baba bilim adamıda inkar edemez !

Aç karna sade kahve mi içtin hocam Cheesy Evrim kuramından tanrı kuramına geçtin Cheesy
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
March 27, 2016, 12:01:20 PM

buda benim evrim teorim.

Aç karna sade kahve mi içtin hocam Cheesy Evrim kuramından tanrı kuramına geçtin Cheesy

Grin evrimi kabul etmek tanrıyı inkar etmektir. Benim konuya yazılanlardan anladığım bu ? yoksa benim bildiğim karşımdakilerin anladığı kadar mı oldu yine Smiley
mmmtr
Sr. Member

View Profile
March 27, 2016, 12:07:07 PM

buda benim evrim teorim.

Grin evrimi kabul etmek tanrıyı inkar etmektir. Benim konuya yazılanlardan anladığım bu ? yoksa benim bildiğim karşımdakilerin anladığı kadar mı oldu yine Smiley

Yok takılıyorum hocam dediğine bende katılıyorum da arkadaşlar bu konuda evrim kuramını bilimsel olarak tartışmak istediklerinden dolayı böyle söyledim Smiley
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 27, 2016, 03:00:06 PM

Yahu Basligin en baslarinda Lutfen dini karistirmayin dedik isin icine, ya saygisizsiniz, yada kendinizden baskasini dusunmeyen okuzun tekisiniz. Okuyun yahu once, o her boka karistirdiginiz dininizdeki ilk emri uygulayin once ondan sonra gelin din savunun. bu baslik evrim ile alakali din ile degil.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 27, 2016, 05:28:53 PM

Yahu Basligin en baslarinda Lutfen dini karistirmayin dedik isin icine, ya saygisizsiniz, yada kendinizden baskasini dusunmeyen okuzun tekisiniz. Okuyun yahu once, o her boka karistirdiginiz dininizdeki ilk emri uygulayin once ondan sonra gelin din savunun. bu baslik evrim ile alakali din ile degil.

Bu pek mümkün değil maalesef. Konu başlığında bilimsel gerçeklerle ilerleyelim denmiş ama henüz ortada bilimsel bir gerçek olmadığı için din, felsefe ya da başka bir alanın buraya girmesini engellemek mümkün değil. Ama elbette gönül isterdi ki burada dini hususlardan bahsedecek arkadaşlar adnan oktar tezlerini savunmaktansa, Darwin'in "türlerin kökeni" adlı kitabını okuyup kendi tezlerini savunabilselerdi. Kitapta akıllarına yatmayan tezler için anti tez üretselerdi gibi gibi...
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 27, 2016, 05:46:23 PM

Evrim mi ? Çok komik hangi evrim.

Basitçe şöyle anlatayım. Ben dedemin Hz. adem ve  nineminde Hz. Havva olduğuna inanıyorum. Siz maymundan geldik diyorsanız o sizin probleminiz.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 27, 2016, 05:47:41 PM

Bu pek mümkün değil maalesef. Konu başlığında bilimsel gerçeklerle ilerleyelim denmiş ama henüz ortada bilimsel bir gerçek olmadığı için din, felsefe ya da başka bir alanın buraya girmesini engellemek mümkün değil. Ama elbette gönül isterdi ki burada dini hususlardan bahsedecek arkadaşlar adnan oktar tezlerini savunmaktansa, Darwin'in "türlerin kökeni" adlı kitabını okuyup kendi tezlerini savunabilselerdi. Kitapta akıllarına yatmayan tezler için anti tez üretselerdi gibi gibi...

Cok guzel bir tespitte bulunmussunuz, nedir bu tespit biliyormusunuz, memleketin egitim seviyesi. Ben oyle cok egitimli degilim kimseyi asagilamiyorum ama biraz saygi yahu, sayet verebilecek bir cevap yoksa yazmasin bu basligin altina o kisi. Ota boka din karistirmak kitapta yaziyordu bak burda zatn aciklanmisti diyene kadar madem o kitapta tum evrenin sirlari var bir kerede bilim kesfetmeden once birisi ciksinda bak aslinda bu boyle deyip bilime yardimci olsun.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 27, 2016, 05:49:32 PM

Basitçe şöyle anlatayım. Ben dedemin Hz. adem ve  nineminde Hz. Havva olduğuna inanıyorum. Siz maymundan geldik diyorsanız o sizin probleminiz.

Kastettiğim bu işte. Eğer türlerin kökeni adlı kitabı okursan Darwin'in böyle birşey iddia etmediğini bunun Adnan Oktar vari bir savunma olduğunu anlarsın. Umarım okursun.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
March 27, 2016, 05:50:21 PM

Basitçe şöyle anlatayım. Ben dedemin Hz. adem ve  nineminde Hz. Havva olduğuna inanıyorum. Siz maymundan geldik diyorsanız o sizin probleminiz.
Tamam dusuncene saygim var, istedigin seye inanmakta ozgursun, ama bu cevabin konumuz ile ne alakasi var, niye bu basliga bu cevabi yazma gereksinimi duydun ? Defalarca yazilmasina ragmen neden kisilere saygisizlik edip konusunu karaliyorsun ?
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: