Bitcoin Forum
November 15, 2018, 07:26:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.17.0 [Torrent].
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [PRE-ANN] WAVES. Ultimate crypto-tokens blockchain platform.  (Read 6170 times)
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
March 26, 2016, 09:57:12 PM
 #1

Ja, posługujący się na forum bitcointalk.org nickiem: bioly oświadczam, że nie jestem w jakikolwiek sposób powiązany z projektem Waves. Podjąłem się jedynie przetłumaczenia tekstu ogłoszenia dla polskiej społeczności bitcointalk.org. Nie traktuj tekstu jako porady inwestycyjnej. Nie biorę żadnej odpowiedzialności za potencjalne poniesione straty. Osoba odpowiedzialna za projekt i udzielająca odpowiedzi na pytania: sasha35625Nie wysyłaj płatności bezpośrednio na ten adres!


Przedstawiamy WAVES, końcową krypto-platformę dla tokenów aktywów, transferu i obrotu na blockchain. Z nazwy zainspirowana niedawnym odkryciem fal grawitacyjnych, fale WAVES reprezentują grawitację, którą niesie ze sobą społeczność. Zespół WAVES wyraźnie skierowany jest na upowszechnienie produktu i łatwość obsługi, chcemy stać się platformą dla projektów otwarto źródłowych i społecznych.

Zainspirowany NXT, WAVES to nowa kryptowaluta, która jest jednocześnie platformą, kodowaną od podstaw i mająca na celu stać się Ethereum dla kolorowych monet. Jesteśmy grupą programistów i przedsiębiorców, którzy brali udział w platformie NXT, wykorzystując nasze doświadczenie i wiedzę chcemy zaoferować solidną i elastyczną platformę kolorowych monet, z naciskiem na crowdfunding, projekty społeczne, rozwój open source i podłączenia do sieci istniejących płatności.

W chwili debiutu Waves zaoferujemy platformę zdecentralizowanego crowdfundingu, zarządzanego przez społeczność i usługę szyfrowania wiadomości. Będziemy oferować lekką wtyczkę  do Chrome dla użytkowników końcowych, "pełne węzły" dostarczające rejestr blockchain będą uruchamiane w osobnym module programowym. Odczucia użytkownika mają być naprawdę bliskie zwykłej ,scentralizowanej platformie handlowo/bankowej. Celujemy w przyjęcie przez masy i łatwość użytkowania. Użytkownicy końcowi będą mieli do dyspozycji jedno kliknięciwą procedurę instalacyjną i pełne zakres platformy handlowo zdecentralizowanej/crowdfunding'owej w swojej przeglądarce.

Kluczowymi funkcjami WAVES które chcemy wdrożyć są:

Niestandardowy token emisji, przekazywania i zdecentralizowanego handlu
Podejście kolorowych monet jest kamieniem węgielnym reprezentacji wartości na blockchain. Tokeny mogą wyznaczać udział w projekcie crowdfundingowym, wartość w grze lub też mogą reprezentować waluty fiducjarne na blockchain. Zakres wykorzystania tokenów kryptograficznych jest ograniczony tylko przez wyobraźnię użytkownika i może wykraczać daleko poza prezentowane instrumenty finansowe blockchain.

Użytkownicy będą mogli wydać swój token, przenieść go do innego użytkownika, a także handlować na zdecentralizowanej giełdzie. Głównym wykorzystaniem rynku jest crowdfunding projektów open source. Wyobraź sobie, że jest to całościowa krypto-skala serwisu Kickstarter, gdzie użytkownicy mogą nie tylko wspierać projekt, ale dysponują oni tokenami związanymi z ich dotacjami, które wraz ze wszystkimi benefitami mogą zostać przekazane innemu użytkownikowi.

Będziemy pracować z regulatorami w celu zapewnienia zgodnego środowiska dla głównych jurysdykcji. Kolejnym etapem będą akcje i inne instrumenty finansowe wyemitowane przez uznane firmy, w pełni zgodne z lokalnymi przepisami. Poprzez zapewnienie zdecentralizowanego obrotu "akcja do akcji" będziemy oferować zdecentralizowane wymiany, który mogą być stosowane w przypadku instrumentów finansowych, rozliczeń i obrotu.


Waluty fiducjarne w blockchainie WAVES
Chcemy wspierać największe fiducjarne waluty świata. Zostaną one podparte istniejącymi instytucjami finansowymi, które zapewnią animację rynku, zgodne z ich prawem dotyczącym KYC / AML. Struktura jest podobna do bramek z Ripple, nie jest rynkiem-PEG, ale jest gwarantowana przez podmioty trzecie..
Dostarczając tradycyjne waluty docieramy do audiencji Kickstarter'a, oszczędzając im styczności z kryptowalutami, a ponadto zapewniając komfortowe otoczenie EUR lub USD.


Tokeny kryptowalut
Również większość kryptowalut będzie wspierana jako akcje blockchain'a WAVES. Pozwoli to na zdecentralizowany obrót przez BTC, który prawdopodobnie będzie używany przez projekty crowdfundigowe pragnące rozpocząć kampanie na platformie WAVES. Wszystkie główne kryptowaluty będą wspierane. Wdrażanie tokenów opiera się na podejściu MGW od projektu SuperNet,  kilka niezależnych serwerów zapewni adresy multisig dla depozytów obsługiwanej kryptowaluty, a po pomyślnym depozycie - użytkownik otrzymuje odpowiadające tokeny blockchain, którymi będzie mógł handlować lub z powrotem wytransportować do bazowej kryptowaluty.

Te cechy umożliwią handel aktywami za aktywa. Poprzez handel aktywami wobec innego aktywa w sposób zdecentralizowany uzyskamy skuteczną, pierwszą zdecentralizowaną platformę giełdową / crowdfundingową, związaną z "tradycyjnymi" walutami świata rzeczywistego oraz kryptowalutami.


Zarządzenie przez społeczność
Zostaną wdrożone rozwiązania zdecentralizowanego głosowania i wiadomości. To pomoże projektom uruchomionym na platformie WAVES na komunikację z inwestorami i decydowanie o drodze rozwoju przez społeczność w uczciwy i transparenty sposób.


System Plug-in
Aby utorować drogę dla przyszłego rozwoju systemu i usprawnić proces wydawania aktualizacji zostanie zrealizowany elastyczny system wtyczek. Pozwoli to pozbyć się "hard-forków" i wdrożyć większość nowych funkcji przez system wtyczek (plug-in)

System reputacji
System reputacji będzie realizowany za pomocą tokenów "karma". WAVES dostarczy kompletne środowisko biznesowe, a system reputacji stanie się jego integralną częścią. Będzie to skrzyżowanie reputacji w oparciu o liczbę transakcji, wydanych aktywów, inne aktywności blockchain i informacji zwrotnych od innych użytkowników. To będzie zdecentralizowany system lustracji, prekursor systemów, które, miejmy nadzieję, zdominują sposób prowadzenia działalności gospodarczej w najbliższej przyszłości.


Funkcje prywatności
Zostaną zrealizowane funkcje zapewniające prywatność. Bez nich nie jest możliwe naśladowanie tradycyjnych, anonimowych ksiąg ofert.


100 milliów tokenów
Algorytm konsensusu POS
Rozszerzony unikatowy system transakcji
System aplikacji/wtyczek Blockchain
Zdecentralizowany system reputacjiMarzec do kwietnia 2016 Początek rozwoju kodu pełnego węzła  
Kwiecień 2016 Start kampanii finansowej
Lato 2016 Start sieci testowej. Uruchomienie lekkiego klienta na użytkowników
ICO Waves startuje 12 kwietnia 2016 i kończy się 31 maja 2016Całkowita ilość tokenów wynosi 100 milionów.

15 milionów tokenów zarezerwowana na nagrody i zespół deweloperów w następujących proporcjach:
- 1 milion tokenów będzie dystrybuowany do wczesnych adopetrów. Proszę sprawdzić szczegóły poniżej.
- 1 milion tokenów na nagrody po ICO.
- 4 miliony tokenów dla partnerów strategicznych i sponsorów.
- 9 milionów tokenów wstrzymana dla zespołu deweloperów.

Pozostałe 85 milionów tokenów zostanie rozdysponowane w procedurze ICO do uczestników bazując na ich wkładzie wobec całkowitej kwoty zebranych środków. Procedura sprzedaży będzie miała miejsce na specjalnej stronie internetowej.

Przewiduje się zniżki dla pierwszych uczestników na następujących zasadach:
- Pierwszy dzień ICO. Użytkownicy którzy zakupią tokeny WAVES 12 kwietnia otrzymają 20% bonus.
- Użytkownicy uczestniczący w kampanii przed końcem kwietnia (13-30 kwiecień) otrzymują 10% bonusu.
- Kupujący 1 - 15 maja otrzymują bonus w wysokości 5%.

ICO kończy się 31 maja. Po ICO będzie można wypłacić swoje tokeny z platformy crowdfundingowej.[/color][/size]Usługa ESCROW dla ICO jest dostarczana przez:
Alexander'a Kuzmin'a, twórce mycelium.com.
Paul'a Klanschek, twórce coinimal.com.

Korzystamy z usług multisygnatur Coinbase.com 2 z 3.
Środki zostaną odblokowane po udanych uruchomieniu sieci WAVES, po tym będzie możliwość przelania środków z strony ICO na swój portfel.


Ramy czasowe rozwoju i ICO
- Lekki klient i sieć testowa zostanie uruchomia przed końcem kampanii crowdfundingowej w maju 2016.
- Główny klient zostanie uruchomiony pod koniec lata - jesieni 2016 roku.
- Tokenami z akcji crowdfundigowej będzie można handlować na zdecentralizowanej giełdzie NXT i na tradycyjnych, partnerskich giełdach przed uruchomieniem sieci głównej.

Po uruchomieniu tokeny zostaną przekonwertowane na odpowiednie salda WAVES.


(FAQ/pytania i odpowiedzi)
Wcześni adopterzy otrzymają nagrody za następujące aktywności:
- 200000 tokenów zarezerwowane dla obserwujących oficjalne konto WAVES na Twitterze.
- 200000 tokenów zarezerwowane dla przystępujących do oficjalnej grupy WAVES na Facebook'u.
- 100000 tokenów zarezerwowane dla tłumaczy narodowych
- 200000 tokenów zarezerwowane dla subskrybentów newsletter'a WAVES na stronie wavesplatform.com.
- 300000 tokenów zarezerwowane na kampanie popisową na bitcointalk.org.

Dystrybucja tokenów WAVES będzie miała miejsce po zakończeniu ICO, zespół WAVES skontaktuje się z wszystkimi uczestnikami i zorganizuje przyznanie bonusów
Chinese (Author: allwelder)

Italian (Author: davide72)


French (Author: Arkh)


Russian (Author: Geo_log)


Portuguese (Author: neolinkhati )


German (Author: dadingsda)


Turkish (Author: Najska)

Indonesian (Author: dansus021)

Philippines (Author: ImnotOctopus)

Romanian (Author: abonarea )

Hungarian (Author: colombuszka)

Polish (Author: bioly)

Dutch (Author: hilliewood)

Japanese (Author: Ima)

Hebrew (Author: YNWA2806)

Spanish (Author: bhokor)

Bulgarian (Author: kondiomir)
SYGNATURY

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Members:

Code:
[center][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0]▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/url] WAVES [url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0]▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/url]
[url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0]░▒▓▓▓▓[/url]    [url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0]▐[/url] INTRODUCING WAVES [url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0]▐[/url] ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM [url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0]▐[/url]    [url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0]▓▓▓▓▒░[/url]
[url=http://wavesplatform.com/]▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/url][/center]

Full Members:

Code:
[center][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0][color=#e75c4e]▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/color] [b][color=#59c3d0]W[color=#8bcada]A[color=#30acd5]V[color=#47aad3]E[color=#0697d6]S [/b][color=#e75c4e]▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/color]
[font=arial][color=#59c3d0]░[color=#8bcada]▒[color=#30acd5]▓[color=#47aad3]▓[color=#0697d6]▓▓    [color=#3583b8]▐ INTRODUCING[/color] [b][color=#287cb4]WAVES ▐ [/color][/b] [color=#3583b8]ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN [/color][b][color=#287cb4]BLOCKCHAIN PLATFORM ▐[/color][/b][/font]    [color=#0697d6]▓▓[color=#47aad3]▓[color=#30acd5]▓[color=#8bcada]▒[color=#59c3d0]░[/url]
[url=http://wavesplatform.com/][color=#e75c4e]▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/color][/url][/center]

Senior Members:

Code:
[table]
[tr]
[td][center][url=http://wavesplatform.com/][size=2pt][color=#56c2cf]████
[color=#4dbed0]████████
[color=#45b9d1]████████████
[color=#3cb5d2]████████████████
[color=#34b1d3]████████████████████
[color=#d8d8d8][color=#2bacd3]██████████[/color][color=transparent]███[/color][color=#2bacd3]██████████
[color=#d8d8d8][color=transparent]██[/color][color=#23a8d4]███████[/color][color=transparent]██[/color]███[color=transparent]██[/color][color=#23a8d4]███████[/color][color=transparent]██[/color]
[color=#d8d8d8]███[color=transparent]██[/color][color=#1aa4d5]████[/color][color=transparent]██[/color]██████[color=transparent]██[/color][color=#1aa4d5]████[/color][color=transparent]██[/color]███
[color=#d8d8d8]████[color=transparent]█████[/color]█████████[color=transparent]█████[/color]████
[color=#d2d2d2]████████████████████████
[color=#cdcdcd]████████████████████
[color=#c8c8c8]████████████████
[color=#c3c3c3]████████████
[color=#bdbdbd]████████
[color=#b8b8b8]████
[/td]
[td][size=2pt][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0][color=transparent]
[color=#5ec4d0]███[/color]██████████████████[color=#59bfd2]████[/color]██████████████████[color=#4cb8d5]████[/color]██████████████████[color=#20a6d2]███████████████[/color]█████[color=#0899d5]█████████[/color]
██[color=#57c2cf]███[/color]██████████████[color=#48bccf]███[/color]██[color=#77cada]███[/color]██████████████[color=#64c1d9]███[/color]██[color=#22a7d4]███[/color]██████████████[color=#28a7d7]███[/color]█████████████████[color=#0c9cd6]███[/color]
████[color=#59c3ce]███[/color]██████████[color=#4dbdd0]███[/color]██████[color=#41b8d0]███[/color]██████████[color=#4bb9d4]███[/color]██████[color=#30acd3]███[/color]██████████[color=#23a8d3]███[/color]███████[color=#27a6d3]▄▄▄[/color]███████████[color=#0c9cd6]████████████[/color]
██████[color=#53c1cf]███[/color]██████[color=#4bbdcf]███[/color]██████████[color=#6cc5d8]███[/color]██████[color=#48b7d3]███[/color]██████████[color=#3fb2d5]███[/color]██████[color=#47b5d6]███[/color]█████████[color=#27a6d3]▀▀▀[/color]██████████████████████[color=#0597d6]██[/color]
████████[color=#53c1cf]███[/color]██[color=#4bbdcf]███[/color]██████████████[color=#6cc5d8]███[/color]██[color=#48b7d3]███[/color]██████████████[color=#3fb2d5]███[/color]██[color=#47b5d6]███[/color]████████████████████████████████████[color=#0597d6]██[/color]
██████████[color=#5dc3d2]████[/color]██████████████████[color=#5abcd6]████[/color]████████[color=#4bbad2]██[/color]████████[color=#40b4d6]████[/color]███████[color=#38afd7]███████████████[/color]███[color=#2fa9da]██████████████


[/td]
[td]
[color=#e75c4e]▐


[/td]
[td][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0][font=arial][size=14pt][color=#3583b8]INTRODUCING[/color] [b][color=#287cb4]WAVES[/color][/b]
[color=#3583b8]ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN [/color][b][color=#287cb4]BLOCKCHAIN PLATFORM[/color][/b][/size]
[/td]
[td]
[color=#e75c4e]▐


[/td]
[td]
[center][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0][color=#b02315][size=7px][b]▪▪▪PLUG-IN SYSTEM▪▪▪
[color=#287cb4]▪▪▪DECENTRALIZED TRADING▪▪▪[/color]
▪▪▪COMMUNITY MANAGEMENT FEATURES▪▪▪
[color=#287cb4]▪▪▪CRYPTOCURRENCY TOKENS▪▪▪[/color]
▪▪▪FIAT TOKENS▪▪▪
[/td]
[td]
[color=#e75c4e]▐


[/td]
[/tr]
[/table]

Hero/Legendary Members:

Code:
[table]
[tr]
[td][center][url=http://wavesplatform.com/][size=2pt][color=#56c2cf]████
[color=#4dbed0]████████
[color=#45b9d1]████████████
[color=#3cb5d2]████████████████
[color=#34b1d3]████████████████████
[color=#d8d8d8][color=#2bacd3]██████████[/color][color=transparent]███[/color][color=#2bacd3]██████████
[color=#d8d8d8][color=transparent]██[/color][color=#23a8d4]███████[/color][color=transparent]██[/color]███[color=transparent]██[/color][color=#23a8d4]███████[/color][color=transparent]██[/color]
[color=#d8d8d8]███[color=transparent]██[/color][color=#1aa4d5]████[/color][color=transparent]██[/color]██████[color=transparent]██[/color][color=#1aa4d5]████[/color][color=transparent]██[/color]███
[color=#d8d8d8]████[color=transparent]█████[/color]█████████[color=transparent]█████[/color]████
[color=#d2d2d2]████████████████████████
[color=#cdcdcd]████████████████████
[color=#c8c8c8]████████████████
[color=#c3c3c3]████████████
[color=#bdbdbd]████████
[color=#b8b8b8]████
[/td]
[td][size=2pt][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0][color=transparent]
[color=#5ec4d0]███[/color]██████████████████[color=#59bfd2]████[/color]██████████████████[color=#4cb8d5]████[/color]██████████████████[color=#20a6d2]███████████████[/color]█████[color=#0899d5]█████████[/color]
██[color=#57c2cf]███[/color]██████████████[color=#48bccf]███[/color]██[color=#77cada]███[/color]██████████████[color=#64c1d9]███[/color]██[color=#22a7d4]███[/color]██████████████[color=#28a7d7]███[/color]█████████████████[color=#0c9cd6]███[/color]
████[color=#59c3ce]███[/color]██████████[color=#4dbdd0]███[/color]██████[color=#41b8d0]███[/color]██████████[color=#4bb9d4]███[/color]██████[color=#30acd3]███[/color]██████████[color=#23a8d3]███[/color]███████[color=#27a6d3]▄▄▄[/color]███████████[color=#0c9cd6]████████████[/color]
██████[color=#53c1cf]███[/color]██████[color=#4bbdcf]███[/color]██████████[color=#6cc5d8]███[/color]██████[color=#48b7d3]███[/color]██████████[color=#3fb2d5]███[/color]██████[color=#47b5d6]███[/color]█████████[color=#27a6d3]▀▀▀[/color]██████████████████████[color=#0597d6]██[/color]
████████[color=#53c1cf]███[/color]██[color=#4bbdcf]███[/color]██████████████[color=#6cc5d8]███[/color]██[color=#48b7d3]███[/color]██████████████[color=#3fb2d5]███[/color]██[color=#47b5d6]███[/color]████████████████████████████████████[color=#0597d6]██[/color]
██████████[color=#5dc3d2]████[/color]██████████████████[color=#5abcd6]████[/color]████████[color=#4bbad2]██[/color]████████[color=#40b4d6]████[/color]███████[color=#38afd7]███████████████[/color]███[color=#2fa9da]██████████████


[/td]
[td]
[color=#e75c4e]▐


[/td]
[td][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0][font=arial][size=14pt][glow=#fdfdfd,1][color=transparent]...[color=#3583b8]INT[glow=#f8f8f8,1]ROD[glow=#f3f3f3,1]UCI[glow=#eeeeee,1]NG[/color][glow=#e9e9e9,1] [b][color=#287cb4]WAV[glow=#e4e4e4,1]ES[/b][color=transparent]........
[glow=#fdfdfd,1][color=transparent]...[color=#3583b8]ULT[glow=#f8f8f8,1]IMA[glow=#f3f3f3,1]TE [glow=#eeeeee,1]ASS[glow=#e9e9e9,1]ET/[glow=#e4e4e4,1]CUS[glow=#dfdfdf,1]TOM[glow=#dbdbdb,1] TO[glow=#d6d6d6,1]KEN [/color][b][color=#287cb4][glow=#d1d1d1,1]BL[glow=#cccccc,1]OCK[glow=#c7c7c7,1]CHAI[glow=#c2c2c2,1]N P[glow=#bdbdbd,1]LATF[glow=#b8b8b8,1]ORM[color=transparent]...
[/td]
[td]
[color=#e75c4e]▐


[/td]
[td]
[center][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0][color=#b02315][size=7px][b]▪▪▪PLUG-IN SYSTEM▪▪▪
[color=#287cb4]▪▪▪DECENTRALIZED TRADING▪▪▪[/color]
▪▪▪COMMUNITY MANAGEMENT FEATURES▪▪▪
[color=#287cb4]▪▪▪CRYPTOCURRENCY TOKENS▪▪▪[/color]
▪▪▪FIAT TOKENS▪▪▪
[/td]
[td]
[color=#e75c4e]▐


[/td]
[/tr]
[/table]

Lista uczestników kampanii podpisowej: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1RO52N5rh0-vu1DDzlBYdPjgq6w0YgmrKnJP6I8Nphfg/edit#gid=1340336905


Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
1542266784
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1542266784

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1542266784
Reply with quote  #2

1542266784
Report to moderator
1542266784
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1542266784

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1542266784
Reply with quote  #2

1542266784
Report to moderator
1542266784
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1542266784

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1542266784
Reply with quote  #2

1542266784
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
JanDzban
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 426
Merit: 250


View Profile
March 27, 2016, 08:22:19 AM
 #2

Dzięki za tłumaczenie, kawał dobrej roboty^^


███████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████
█████████████████████████████
██████████████████████████
████████████████████████
███████████████████████
█████████████████▐████
███████████████████████
████████████████████████
██████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████
DECENT
FOUNDATION██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
██


[D]ecentralized application
[E]liminated third parties
[C]ontent distribution██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
██


[E]ncrypted & secure
[N]o borders
[T]imeless reputation██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
████
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
██

bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
April 12, 2016, 05:58:31 PM
 #3

ICO wystartowało  Cheesy

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 815
Merit: 512View Profile
April 12, 2016, 06:59:44 PM
 #4

ICO wystartowało  Cheesy
Wystartowało jak zawsze z problemami na starcie.Tak do końca nie jestem przekonany w ten projekt bardziej przychylam się do Liska a tu kto nie ryzykuje ten nic nie wygra.(kasa zamrożona na 6 tyg)


░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███░░░░░░░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░███░░███░░░░░░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░███░░███░░░░░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░▄▄███████████████▄▄░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░▄████████▀▀▀▀▀████████▄░░░░
░░░░░░░░░░░░██████▀▀░░▄▄▄▄▄░░▀▀██████░░░
░░░░░░░░░░░█████░░░███████████░░░█████░░
░░░░░░░░░░█████░░████████▄▄▄████░░█████░
░░░░░░░░░▄████░░██▄▄▄▄███████▄███░░████░
░░░░░░░░░█████░████████▄██████████░▀▀▀▀░
░░░░░░░░░█████░███████████████████░░░░░░
░░░░░░░░░█████░███████████████████░░░░░░
░░░░░░░░░▀████░░██████████████████░▄▄▄▄░
░░░░░░░░░░█████░░████████████████░░████░
████████████████░░░████████████░░░█████░
░░░░░░░░░░░░░░▀███▄░░░██████░░░▄██████░░
░░░██████████████████▄▄▄▄▄▄▄▄███████▀░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██████████████▀░░░░░
░░░░░░░░░░░██████████████████████░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███░░███░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███░░███░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███░░░░░░░░░
█ ▌CRUX COIN
  THE HEART OF CRYPTOCURRENCIES 

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄████░
░░░░░░░░░░░░░░░▄▄████████▌░
░░░░░░░░░░▄▄█████████▀███░░
░░░░░▄▄██████████▀▀░▄███▌░░
░▄████████████▀▀░░▄█████░░░
░▀▀▀███████▀░░░▄███████▌░░░
░░░░░░░██░░░░▄█████████░░░░
░░░░░░░░█░░▄██████████▌░░░░
░░░░░░░░█░██▀░░▀█████▌░░░░░
░░░░░░░░██▀░░░░░░░▀██░░░░░░
TELEGRAM

░░░░░▄▄█▀▀░▄▄▄▄▄▄▄▄░▀▀█▄▄░░░░░
░░░▐██▄▄██████████████▄▄██▌░░░
░░░████████████████████████░░░
░░███████▀▀▀██████▀▀▀███████░░
░▐██████░░░░░████░░░░░██████▌░
░███████░░░░░████░░░░░███████░
▐████████▄▄▄██████▄▄▄████████▌
░█████▄▄▀▀▀▀██████▀▀▀▀▄▄█████░
░░▀▀██████░░░░░░░░░░██████▀▀░░
░░░░░░▀▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀▀░░░░░░
DISCORD
THE FIRST CRYPTOCURRENCY
WITH 3 IMPLEMENTED PROJECTS
cienki7
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 500View Profile
April 12, 2016, 11:41:13 PM
 #5

no niezle, 3500BTC zebrane w 12h

bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
June 10, 2016, 03:27:44 PM
 #6

Wystartowała główna sieć, szczegóły tutaj: https://blog.wavesplatform.com/wavesplatform-mainnet-launched-22f65b46d6af

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
June 22, 2016, 06:52:50 PM
 #7

Wprowadzenie Waves na giełdy i bezpieczeństwo sieci
Przygowotujemy się na strat Waves na giełdach. Potrzeba więcej czasu na integracje: sieć jest wciąż młoda i musimy usprawnić niektóre elementy procesu.
Rozumiemy potrzebę wymiany tokenów na otwartym rynku - zarówno, żeby ocenić zainteresowanie projektem i pozwolić większej liczbie inwestorów stać się częścią ekosystemu Waves. Jednak, zawsze chcemy znaleźć balans pomiędzy szybkością rozwoju i bezpieczeństwem sieci. Nie możemy ryzykować pieniędzy ludzi, żeby zaspokoić wymagania traderów ukierunkówanych na szybki zysk którzy chcą sprzedać swoje tokeny najszybciej jak mogą.
Piszę to w dniu największej klęski w krypto od czasu upadku MtGox. The DAO zostało zhackowany i miliony eth inwestorów są teraz zagrożone.  To jest właśnie istota naszej sytuacji. SYstem Blockchain jest zdecentralizowany, ale programowany przez ludzie, a ludzie są podatni na błędu. KIedy inwestujesz w blockchain musisz mieć to w głowe: bezpieczeństwo przede wszystkim.
Najpierw uruchomimy Bittrex. Dla tych którzy nie wypłacili swoich środków z swojego konta ICO: zaktualizujcie wtyczkę CHrome, wygenerujcie nowe konto, zapiszcie seed i zabezpieczcie go w bezpiecznym miejscu. POdajcie nowy adres w obszarze użytkownika na stronie ICO. Będzieicie w stanie wypłacić swoje tokeny bezpośrednio na giełdę.
Projekty blockchain są jednocześnie projektami społeczności. W społeczności musi być spójność aby można było osiągnąć cele. Twórcy nie powinno być pośpieszani, tak aby fundusze inwestorów nie były wystawione na niebezpieczeństwo.

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
June 22, 2016, 07:01:41 PM
 #8

Nowe wydanie klienta Waves

Wydaliśmy nową wersję portfela Waves żeby wzmocnić bezpieczeństwo przed naszym uruchomieniem na giełdach, który nastąpi 20 czerwca.
Główną zmianą w portfelu jest moduł backupu (prawy górny róg), który pozwoli Ci na podgląd Twojego seed, klucza prywatnego, publicznego i adres który pochodzi od seeda.
Jeśli wcześniej nie zapisałeś seed lub przypadkiem zapisałeś zły seed, to najlepsza droga do wykonania backupu Twojego konta, żeby zapewnić Ci dostęp do Twoich Waves. Powinieneś mieć Twój seed w bezpiecznym miejscu na pendrive USB lub maszynie odłączonej od internetu, lub zapisany i przetrzymany na twardej kopii (np. papier). Nie zapisuj go na komputerze który jest podłączony do internetu.
Dodatkowe aktualizacje:
Ulepszony wskazówki dla użytkowników podczas tworzenia nowych kont
Ulepszony proces rejestracji konta i importu
Więcej słów dodawane do biblioteki słów do tworzenia seed
Jeśli używasz aplikacji Chrome, zaktualizuje się ona automatycznie. Jeśli chcesz pobrać pliki i zainstalować ją samemu, zawsze możesz znaleźć aktualną wersję tutaj: https://chrome.google.com/webstore/detail/wavesliteapp/kfmcaklajknfekomaflnhkjjkcjabogm


Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
June 22, 2016, 07:18:30 PM
 #9

Instrukcja dokonywania depozytu na Bittrex

Powstało małe zamieszanie na temat tego jak zdeponować środki na BIttrex które zostaną uwzględnione w przyszłej aktualizacji.
Proszę zrobić na początek test z małym depozytem 1.01 WAVES

Deponując na Bittrex z lekkiego klienta, musisz dodać 1W do adresu podanego przez giełdę.

Kiedy wysyłasz Z Bittrex do portfela, musisz usunąć 1W z adresu.

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
June 26, 2016, 03:26:40 PM
 #10

Waves — tygodniowe sprawozdanie

To był wielki tydzień dla Waves i kryptowalut w ogóle. Uruchomiliśmy handel na Bittrex i aktywnie wspieramy listowanie na kilku innych giełdach. Poloniex ma kod do integracji i chcemy kontynuować pomoc dla nich jeśli będzie konieczna.
To był również tydzień w którym widzieliśmy exploit DAO który zmienił się w wyciek milionów dolarów w ETH i samo Etherum poczuł na prawdę skutki tych strat. Te wydarzenia podkreśliły konieczność odpowiedzialnego podejścia do developmentu kryptowalut, balansując między szybkością i bezpieczeństwem. Naszym priorytetem numer 1 jest niezmiennie bezpieczeństwo środków inwestorów. Również dlatego nie podjęliśmy się ogłoszenia partnerstw i inicjatyw które nie są jeszcze pewno.
Plany rozwoju
Dewelopment platformy WAVES idzie według rozkładu. Planujemy uruchomić pierwsze aktywa fiat i bramki w lipcu, z zdecentralizowaną platformą wymiany w sierpniu. Po bardzo udanym spotkaniu z BioViva Sciencies w Moskwie, liczymy na pojawienie się akcji tej firmy na platformie Waves na koniec lata.
Forum i aktualizacja klienta
Nasze forum WavesTalk.org zostało dzisiaj uruchomione. Również nowa wersja klienta, v0.4.0 jest dostępna z WavesPlatform.com. Zachęcamy wszystkich do jej pobrania, jeśli nie używają aplikacji Chrome z automatycznymi aktualizacjami. Zmiany obejmują:
- Prefiks "1W" charakteryzujący adres WAVES jest teraz opcjonalny.
- Niepotwierdzone/oczekujące transakcje są teraz wyświetlane natychmiast z specjalnym statusem.
- Zaawansowane wiadomości błędów i ostrzeżeń.

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
July 06, 2016, 06:34:34 PM
 #11

Waves tygodniowe 1
1) Aktualizacja dewelopmentu
Numerem jeden w rozwoju jest teraz skupienie się na publicznym kodzie węzła, z uruchomieniem tokenów włącznie. 'Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem; mamy parę niespodziewanych błędów ale wszystkie szybko łatamy. Początki są zawsze trudne, ale musimy przez to przejść' mówi Sasha. Pełny węzeł będzie prawdopodobnie dostępny w przeciągu dwóch tygodni.
Jak zawsze, przykładamy się do szybkiego rozwoju, ale nigdy kosztem bezpieczeństwa. Exploit inteligentnych kontraktów The Dao wywołał dodatkową wstrzemięźliwość w całym świeci kryptowalut. Dla Waves, głębokie testy pełnego węzła są krytyczne. Bezpieczeństwo środków użytkownika jest i zawsze będzie  najważniejsze - bez tego nie może być pewności w platformie blockchain.
2) Spotkanie FoundersDevelopers i plany współpracy z Lisk
Grupa programistów blockchain reprezentująca różne projekty spotkała się w Moskwie tego tygodni na spotkaniu "FoundersDevelopers" zorganizowanym przez Waves. Max Kordek z projektu Lisk był jednym z uczestników. 'Max wie co robi. Lubię Lisk i wiem o nim wiele więcej teraz. W rzeczy samej jest to obiecujący projekt' mówi Sasha. Jednym z rezultatów tego spotkania jest to, że zespół Waves będzie chciał stworzyć łańcuchowo krzyżowy protokół transferu między Lisk i Waves.

3) Partnerstwo BioViva
Waves współpracuje z BioViva, firmą prowadzącą badania nad starzeniem się i długością życia. Na koniec tego roku BioViva chce sponsorować badania z realizacją tokenów platformy Waves. Będą mogły być kupowane lub sprzedawane, transferowane do innych użytkowników, a ostatecznie umorzone do BioViva.
Jest to ciekawe i nowatorskie badanie, i wielka szansa dla Waves i BioViva. Możesz dowiedzieć się więcej na temat firmy i partnerstwa w artykułach:
http://finance.yahoo.com/news/bioviva-partners-waves-blockchain-tokens-024400311.html
http://money.china.com/fin/kj/201606/30/8710059.html
Kolejne znaczące partnerstwo jest finalizowane i będzie ogłoszone na koniec tygodnia.
4) Poszukiwani deweloperzy
Waves poszukuje deweloperów. Wymagamy znajomości blockchain  i biegłego kodowania Scala. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do zespołu, skontaktuj się z nami na Slack albo przez email rideon@wavesplatform.com.
5) Nowe giełdy
W ciągu ostatniego tygodnia dwie nowe giełdy dodały Waves oprócz BIttrex: chińskta giełga Touzibi i krypto broker Litebit.eu. WIerzymy, że więcej giełd będzie wprowadzać Waves jeśli tylko wydany będzie kod pełnego węzła i uruchomimy publiczne nody.
6) Wiadomości i wydarzenia
BIP001, wielka impreza blockchainowa, będzie miała miejsce 7 lipca w Odessie na Ukraina, na wybrzeżu morza czarnego - będzie można tutaj zaoobserować naturalne "Fale". Przed impreza startuje 6 lipca. Znajdź więcej na  http://bip001.com/. Wreszcie można znaleźć wyczerpujące Waves na platformie BitBillions, dzięki supporterom Waves GlobalWork265. To jest świetne wprowadzenie dla każdego nowego do Waves i sprawdzenie więcej. Śledź ostatnie wiadomości WAVES na oficjalny forum.

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
July 11, 2016, 09:26:29 AM
 #12

Waves tygodniowo 2
Niesamowita impreza Blockchain
To był duży tydzień dla Waves w Odessie gdzie Sasha i Bez dołączyli do grupy deweloperów, przedsiębiorców i reprezentantów firmy na "Blockchain Incredible Party", na brzegu Morza Czarnego. Po serii prelekcji Sasha zaprezentował wizje Platformy Waves i niektóre praktyczne oraz techniczne kwestie:
1) Uproszczona weryfikacja płatności dla akcji, przetrzymując jedynie konieczne dane, aby zminimalizować obciążenie przy wysokim wolumenie transakcji.
2) "Trustless HFT": scentralizowane dopasowywanie ofert, egzekwowane  na blockchain - udostępnia szybkość transakcji na tradycyjnych giełdach bez ryzyka przechowywania środków w scentralizowanej częsci.
3) Zdefiniowane przez użytkownika tokeny sieciowe - umożliwia płacenie transakcji w każdej akceptowalnej walucie (np. prowizja od transakcji w USD dla transkacji w USD)
Oczywiście, Sasha i Bez zostali na BIP001 after-party.
Integracja z Mycelium
Mamy bardzo dobre wiadomości od jednego z naszych partnerów, Mycelium. Jako cześć ich ponownego otwarcia, popularna firma dostarczająca oprogramowania portfela zdecydowała się na głębszą integrację Waves. Użytkownicy będą w stanie nie tylko przesyłać i odbierać tokeny przez Mycelium, ale także tworzyć się dzięki platformie Waves. Tokeny Waves będą wspierane pośród wielu aplikacji i urządzeń Mycelium, włączając w to Kartę Mycelium - portfel hardware w rozmiarze ISO ID1 z bezprzewodowymi komponentami. Każda karta to jednocześnie portfel i terminal POS w jednym. Karty działają w oparciu o połączenia p2p co później będzie zastąpione całkowicie skalowaną siecią mesh. Oprócz czołowego użycia portfela w bitcoina i walutach fiat, karty są idealne do programów lojalnościowych, zbierania mil w samolotach itd. To fantastyczna okazja dla Waves do bycia zaadoptowanym do szerokiej i szybko rozwijającej się bazy użytkowników Mycelium.
Development Update
Rozwój kodu
Tymczasem postępy w realizacji pełnego kodu węzła są na dobrej drodze i oczekujemy ich w nadchodzących tygodniach. To pozwoli każdemu uruchomić węzeł i czerpać zyski z stakowania Waves, wniesie też pełną decentralizację do sieci Waves i otworzy drogę na następną drogę giełd.
Oficijalna strona WAVES jest bliska ukończenia i będzie uruchomiona w odpowiednim czasie. Dodatkowo, nasze forum WavesTalk.org jest otwarte na rejestrację.
Wielkie podziękowania dla Fyrstikken i Stakepool.com
Na koniec, prezentujemy artykuł dla Waves na StakePool. Właściciel Fyrstikken rozmawiał z Zak Mir o bitcoinie, Halveningu i oczywiście platformie Waves.

Można znaleźć wyczerpujący opis platformy WAVES na BitBillions, dzięki uprzejmości  GlobalWork365. Jest to wspaniałe wprowadzenie dla każdego nowego użytkownika Waves lub chcących dowiedzieć się więcej.

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
August 01, 2016, 03:11:47 PM
 #13

Waves tygodniowo 3
Wydanie Publicznego Kodu Węzła
Na początku tego tygodnia rozpoczęliśmy proces publikacji pełnego kodu węzła. Kod będzie rygorystycznie testowany przed jego wydaniem do sieci głównej. Ostatni kod można przejrzeć tutaj https://github.com/wavesplatform/Waves/releases/tag/v0.2.1 i oczekujemy opini zwrotnej od każdego kto chciałby pomóc w procesie zagwarantowania bezpieczeństwa i stabilności sieci WAVES. Przewiduje się nagrody dla każdego kto znajdzie błędy, więcej szczegółów wkrótce.
Pełne Węzły w Testnecie: Konfiguracja
Można znaleźć informacje jak skonfigurować węzeł Waves w Testnecie:  https://github.com/wavesplatform/Waves/wiki/How-to-configure-Waves-node. Jeśli potrzebujesz więcej informacji możesz zawsze zapytać na kanale Slack #testnet-maintainers. Błędy można zgłaszać na nowym forum https://wavestalk.org/technical-discussion/.
Specyfikacja Tokenów
Specyfikacje dla giełdy akcji Waves i systemu tokenów została opublikowana na github https://github.com/wavesplatform/Waves/blob/master/Assetsspecification.md. Protokół tokenów Waves zawiera w sobie handel akcje do akcji na poziome jądra, tak samo jak tradycyjne składanie-zamówień - umożliwia szybkość tradycyjnych krypto giełd ale z handlem egzekwowanym na poziomie p2p. Oddzielna aktualizacja dostarczająca szczegóły do realizacji niestandardowych tokenów zostaną dostarczone w odpowiednim czasie.
Aktualizacja Lekkiego Klienta
Dokonujemy kilku małych poprawek w lekkim kliencie w celu tworzenia go bardziej przyjaznego użytkownikowi. W tym zawiera się pewna stylizacja i dodanie okna dialogowego po wysłaniu transakcji, potwierdzające odbiorce i kwotę. Planujemy również dodać możliwość dostosowania prowizji. Na ten moment najbardziej priorytetową rzeczą jest wydanie pełnego węzła i włączenie stabilnej, bezpiecznej, publicznej sieci. W konsekwencji następna runda dużych zmian w UI będzie miała miejsce po ukończeniu krytycznych aktualizacji.

Najnowszą wersję klienta zawsze znajdziesz tutaj: https://wavesplatform.com/.

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
August 01, 2016, 03:27:07 PM
 #14

Waves tygodniowo 4
Aktualizacja Dewelopmentu
Kod pełnego węzła z sukcesem przeszedł pierwszą fazę testów nie zgłoszono żadnych błędów. Więcej dodaków, które są niezbędne dla głównych funkcji platformy, zostały zrobiony w przeciągu ostatniego tygodnia. Deweloperzy celują w skończenie wszystkich potrzebnych testów w Lipcu i wydanie publicznego kodu węzła do głównej sieci na początku sierpnia. Dewelopment akcji jest w trakcie i przygotowujemy jego wydanie krótko po pełnym węźle. Specyfikacja akcji do znalezienia tutaj. Czekamy na opinie zwrotne od każdego kto chce pomóc zapewnić sieć Waves bezpieczną i stabilną.
Pełne Węzły w Testnecie: Konfiguracja
Można znaleźć informacje jak skonfigurować węzeł Waves w Testnecie:  https://github.com/wavesplatform/Waves/wiki/How-to-configure-Waves-node. Jeśli potrzebujesz więcej informacji możesz zawsze zapytać na kanale Slack #testnet-maintainers. Błędy można zgłaszać na nowym forum https://wavestalk.org/technical-discussion/.
Wideo, Występu radiowe aktualizacja
Po kolejnym tygodniu, zaczną się pojawiać cotygodniowe wideo, audycje radiowe z Sashą. Spodziewajcie się audycji w środku tygodnia z Sashą i udziałem gościa specjalnego.
Aktualizacja Strony Internetowej
Jeśli wszystko pójdzie dobrze powinniśmy wydać nową stronę internetową w tym tygodniu z wieloma nowymi twarzami w zespole.

Wydanie Lekkiego Klienta 0.4.2

Funkcje:
Dodanie nie deterministycznych podpisów transkacji w celu poprwienia bezpieczeństwa
Przełączenie się do nowego API płatności
Dodanie okna potwierdzenia płatności
Prowizja za transkację jest teraz edytowalna
Optymalizacja wydajności i zmniejszenie rozmiaru
Tutorial: https://wavestalk.org/waves-lite-client/waves-lite-client-tutorial/
Szczegóły: https://github.com/wavesplatform/WavesGUI/releases/tag/v0.4.2
Download: https://chrome.google.com/webstore/detail/wavesliteapp/kfmcaklajknfekomaflnhkjjkcjabogm
Na ten moment najbardziej priorytetową rzeczą jest wydanie pełnego węzła i włączenie stabilnej, bezpiecznej, publicznej sieci. W konsekwencji następna runda dużych zmian w UI opóźni się w czasie.

Najnowszą wersję klienta zawsze znajdziesz tutaj: https://wavesplatform.com/.

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
August 06, 2016, 11:00:56 AM
 #15

Waves tygodniowo 5
Aktualizacja Dewelopmentu
Rozpoczęliśmy implementację niestandartowych tokenów, które będą testowane i włączone krótko po wydaniu pełnego węzła z ostatnią implementacją POS. Równolegle pracujemy nad silnikiem odpowiedniego dopasywania i kończymy koncepcję zaufanej giełdy "HFT-enabled" z poza łańcuchowymi ofertami ale jednocześnie łańcuchowym zawieraniem transakcji. Z uwagi na ostatnie włamania na duże giełdy stworzenie szybkiej, bezpiecznej i zaufanej giełdy aktywów staje się bardzo ważne.

Publikacja kodu pełnego węzła z sukcesami przechodzi przez testy, czekamy na opinię od każdego kto chciałby pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa i stabliności sieci Waves. Jak zawsze jest to priorytet numer jeden. Konsekwentnie, następne zmiany w UI są przesunięte w czasie. Po ukończeniu najbardziej niezbędnych funkcjonalności skupimy się na LPOS i będzie to system jakości przemysłowej pozwalający uruchomienie platformy bankowej i wielu innych koncepcji bazujących na Waves.
Pełne Węzły w Testnecie: Konfiguracja
Można znaleźć informacje jak skonfigurować węzeł Waves w Testnecie:  https://github.com/wavesplatform/Waves/wiki/How-to-configure-Waves-node. Jeśli potrzebujesz więcej informacji możesz zawsze zapytać na kanale Slack #testnet-maintainers. Błędy można zgłaszać na forum https://wavestalk.org/technical-discussion/.
Aktualizacja WItryny
Nowa strona https://wavesplatform.com/ została uruchomiana wprowadzając nowe twarze do zespołu. Możesz tam uzyskać przegląd najważniejszych i nadchodzących funkcji platformy Waves. Proszę o zgłaszanie wszelkich błędów.

Zespół Dewelopmentu Rdzenia
Yuri Petrov(@gagarin55) jest deweloperem z ponad 15 letnim doświadczeniem na wielu polach i biegłością  w różnych językach programowania. Był zaangażowany w rozwój aplikacji bankowych i projektów finansowych, jest znany z kilkukrotnej kolaboracji w projekcie Scorex.

Alexey Kiselev to programista pasjonata. Programował procesory 8bitowe w wczesnej erze komputerów. Ukończył Moskiewski Uniwersytet Techniczny na koniec 20 wieku, pracował jako deweloper dla różnych banków i operatorów płatności. Był liderem i właścicielem małej firmy, hobbystycznie uprawia biegi długo dystansowe.
 
Sergey Ishchenko(@beregovoy68) to Inżynier Oprogramowania specjalizujący się w Javie z ponad 10 letnim doświadczeniem. Jego portfolio zawiera projekty finansowo bankowe związane z procesowaniem płatności i transakcjami. Jego głównym zadaniem w projekcie WAVES jest rozwój Lekkiego Klienta i Kordynacja Zespołem. Jest wielkim fanem programowania zwinnego i dlatego zaimplementował SCRUM do Lekkiego Klienta.

Tobias Schwarz(@tosch) w tej chwili kończy magistrat socjologi na uniwersytecie w Berlinie. Doświadczony frond-end deweloper, był zaangażowany w powstawanie lekkiego klienta dla superNET, współpracować z liderem superNET JL777. Tobias był aktywny w projektach bazujących na kryptowalucie NXY, programował różne wtyczki i utrzymywał strone mynxt.info.

Carlos M. Parada(@waves.eth) jest projektantem łączącym wiele umiejętności, przez rysunek techniczny i wizualizację do cyfrowego prototypowania 3D, projektowania aplikacji/stron z HTML/CSS/JS, UI/UX deweloper itd. W przeszłości współpracować z markami takimi jak Grupa Hoteli Hiltion czy też Kompas Gramedia. Na scenie krypto jest znany z tworzenia front-endu pierwszego Lekkiego Klienta supertNET jak również jego początkowej marki, teraz poświęca swój czas na prace nad platformą WAVES. Prowadzi Zarządzanie Marką jak i dba o ogół Projektu.

Ivan Shcheglov ukończył Moskiewski Instytut Inżynierii Elektrycznej, w 2000 roku przeniósł się do Londynu gdzie pracował jako konsultant IT dla wielu czołowych banków inwestycyjnych włączając w to JP Morgan, Barclays, Deutsche Bank czy Nomura skupiając się na handlu i ryzykach rynkowych. Posiada także stopień magistra "Business Analysis and Design" w CASS w Londynie oraz "Mathematical Trading and Finance" CASS Business School London.
Biznes
Musimy dostarczyć w pełni sprawną technologię w celu jej promocji. Aktywa powinny być zrobione dobrze, podejście jest w tej chwili weryfikowane przez kryptografa i mamy nadzieję uzyskać prasę naukową opisującą platformę Waves. Aktywa i pełny węzeł są głównymi kamieniami węgielnymi dla platformy Waves i potrzebujemy prezentować innowacyjne, wykończone rozwiązanie dla świata i solidnych partnerów, którzy śledzą postępu, jeśli chcemy zobaczyć Waves używane w realnym świecie aplikacji.

Najnowszą wersję klienta zawsze znajdziesz tutaj: https://wavesplatform.com/ i http://wavestalk.org.

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
August 12, 2016, 11:01:15 AM
 #16

Waves tygodniowo 6
Nowa strona internetowa oraz Strona ICO

Po pierwsze, mocno zachęcamy tych inwestorów którzy jeszcze nie wypłacili swoich środków z strony ICO do zrobienia tego jak najszybciej. Nowa strona internetowa została uruchomiona i oryginalna strona crowdfundingowa zostanie wyłączona w następnym tygodniu. Jeśli tego nie zrobiłeś do tej pory, proszę się zalogować, podać Twój adres Waves na stronie ICO, potwierdzić to mailowo i poczekać na transfer swoich tokenów na Twój lokalny portfel (lub bezpośrednio na giełdę, jak wolisz).
Lekki klient Waves jest dostępny do pobrania na naszej stronie internetowej, możesz też tam znaleźć porady jak stworzyć nowe konto.
Strona ICO nie będzie dłużej utrzymywana od następnego tygodnia. Po tym fakcie, wypłaty będą wykonywanie jedynie ręcznie i w mniejszych interwałach czasowych.

LPoS White Paper

White Paper dla systemu konsensusu Waves "Leased Proof of Stake" jest obecnie na etapie analizy, oczekuje ukazania się dla szerszej społeczności. LPoS jest podporą sieci Waves, pozwala na szybkie (dziesięcio sekundowe) bloki. jednocześnie pozostając bardziej efektywnie energicznie niż systemy PoW.
LPoS powstaje na podstawie standardu PoS pozwalającego użytkownikom wynajmować ich salda dla innych węzłów, dopracowując Delegated Proof-of-Stake (DPoS) używany przez BitShares i innych.
Gwarantując jasno zdefiniowany zestaw aktywnych węzłów redukuje opóźnienia i zwiększa pojemność bloku. Esencją tego podejścia jest ograniczona pula pełnych węzłów dbających o procesowanie transakcji w sieci. Mając nielimitowaną liczbę wydobywców zmieniających znacznie dynamiczność systemu jest uzasadnione w dopracowanym systemie utrzymywania balansu między decentralizacją i użytecznością. Sieć Waves celuje w ustalenie relatywnie dużej liczby aktywnych węzłów bez niepotrzebnego poświęcenia wydajności.
To podejście będzie uzupełnione dodatkowo przez scentralizowane usługi zakładania zleceń. To pozwoli dopasowywać kupców i sprzedawców przez centralny serwer niemal natychmiastowo, jednocześnie handel sam w sobie będzie umieszczany w blockchain dla bezpieczeństwo i przejrzystości. Podmiot dopasowujący zlecenia jest zobligowany do wykonania zlecenia zgłoszonego do niego jeśli tylko może być one połączone z zlecenie z innego węzła - nie może powstrzymać handlu. To podejście naśladuje w działaniu tradycyjne giełdy, jedynym różnicą jest to, że nie kontroluje się środków użytkownika.

Aktualizacja Specyfikacji Aktywów

Specyfikacja aktywów została zaktualizowana na Githubie. Został stworzony nowy schemat dla wymiany aktywów. Możesz sprawdzić zmiany z ostatniej wersji tutaj.

Pełne węzły
Po kilku tygodniach testów i wielu błędów, kod pełnego węzła jest teraz prawie gotowy i zostanie wydany jak najszybciej to będzie możliwe umożliwiając wszystkim użytkownikom uruchomić ich własny węzeł. Jak większość użytkowników zdaje sobie sprawie to jest krytyczny krok od stworzenia fundacji dla wszystkiego co nastąpi - włączając w to implementację niestandardowych tokenów. Wraz z bezpieczną i stabilną publiczną siecią, deweloplemnt może zacząć się rozwijać szybciej. Pełna decentralizacja sieci Waves jest jednocześnie koniecznym i pożądanym krokiem dla właściwego bezpieczeństwa i pewności platformy. Doświadczenia innym kryptowalut pokazały, że ten krok nie może być pochopny i jeśli się go nie dopracuje może to przynieść przykre konsekwencje. W związku z tym oczekujemy uruchomienia z sukcesem wielu stakujących węzłów i dziękujemy za wasze uczestnictwo w projekcie Waves!


Najnowszą wersję klienta zawsze znajdziesz tutaj: https://wavesplatform.com/ i http://wavestalk.org.

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
August 23, 2016, 09:44:53 AM
 #17

Waves tygodniowo 7
 
Wprowadzenie.

Kończymy pracę nad algorytmem konsensusu POS który umożliwi nam uruchomić pełne węzły. Trwa to trochę dłużej niż myśleliśmy, wystąpiły pewne problemy z warstwą sieci i Scala, techniczne problemy o których nie wiedzieliśmy ale wszystkie one zostały zażegnane i prace idą do przodu. W tym samym czasie pracujemy nad niestandardowymi tokenami. Esencją platformy Waves jest możliwość tworzenia, handlowania, wymiany i działania na tychże tokenach.  Na początku myślałem, że uruchomimy sieć główną bez tokenów ale mamy prawie wszystko gotowe i planujemy uruchomić pełne węzły i niestandardowe tokeny razem. Po tym zajmiemy się pracą nad LPOS które jest czymś pomiędzy Bitshares DPoS i "Account Leasing" z NXT. To pozwoli nam zaoferować bezpieczny, bardzo szybki system LPOS gdzie tylko 100 węzłów procesuje wszystkie transakcje. Oczywiście, jest to swego rodzaju centralizacja ale pozwoli to stworzyć produkcyjny system gotowym. To może na prawdę sprawić transakcje szybszymi i otworzyć system na biznes.


Nie próbujemy zbudować jakiejś sieci laptopów mogącej potwierdzać transakcje, pracujemy nad systemem gdzie garść węzłów procesuje transakcje ale robi to efektywnie. To będzie naszym następnym etapem rozwoju i po tym chcemy aby Waves był gotowym systemem produkcyjnym który mógłby być używany przez różne aplikacje, do tworzenia tokenów, będziesz w stanie zrobić zrobić na nim wiele rzeczy i nie zajmie nam to wiele czasu. Czas przeznaczony na to będzie początkiem gdzie mamy LPOS, scentralizowany handel z zapisem w blockchain, z możliwością handlu z wysoką prędkością na scentralizowanych serwerach które nie kontrolują żadnych środków i wszystkie transakcje są w blockchain. Będziemy to mieć całkiem niedługo. To będzie pierwsza produkcyjna wersja platformy Waves. To są nasze plany na kilka następnym tygodni, miesięcy.
Platforma Waves - wizja, dewlopment, biznes, marketing - Sasha Ivanov Q&A Transkrpyt
Video: https://www.youtube.com/watch?v=sL_VQfxwvRE


Waves on Forbes:
Making Blockchain Waves With National Currencies Mobilizing Centralized Order Matching:
http://www.forbes.com/sites/rogeraitken/2016/08/10/making-blockchain-waves-with-national-currencies-mobilizing-centralized-order-matching/#783955cb2a0f


Nowe wydanie test netu. Podstawa dla publicznych pełnych węzłów:
https://github.com/wavesplatform/Waves/releases/tag/v0.2.2


Najnowszą wersję klienta zawsze znajdziesz tutaj: https://wavesplatform.com/ i http://wavestalk.org.
Dołącz do naszego kanału Telegram: https://telegram.me/wavesnews

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
August 24, 2016, 11:24:49 AM
 #18

Waves tygodniowo 7 cz. II


W tym tygodniu obserwujemy ciężkie testy pełnych węzłów w testnecie. W ciągu kilku godzin od ogłoszenia programu z nagrodami, powstało ponad 100 nowych węzłów. Zespół Waves jest bardzo wdzięczny społeczności na pomoc w tym ekstremalnie ważnym procesie.
Aktywa są programowanie równolegle do pełnych węzłów i oba powinny zostać uruchomione w tym samym czasie.

Waves AMA
Sasha wziął udział w AMA(zapytaj mnie o wszystko) w Radio Core ostatniej soboty. Można odsłuchać tutaj https://soundcloud.com/coremediaradio/waves lub przeczytać transkrypt na http://coremedia.info/index.php/waves-news/item/295-wavesplatform-core-radio-show-transcript-with-sasha-ivanov. Ten szeroko tematyczny wywiad porusza wiele aspektów technologi Waves i szerokiego ekosystemu. Niektóre z nich są znane społeczności inne mniej. W tym zawierają się:

Transfery fiatów i crowdfunding
To falgowy produkt platformy Waves i będzie pierwszą uruchomioną funkcją. Niesndartowe tokeny pozwolą banką i instytucją finansowym reprezentować tokeny fiatów w blockchain, zabezpieczane przez prawdziwą wartość i wraz z regulacjami organizacyjnymi odpowiednymi dla jurysdykcji. Z kolei to pozwoli uruchomić crowdfunding w fiatach, nie tylko w bitcoin, co było normą w przypadku świata krypto (włączając w to waves). Tradycyjny crowdfunding będzie korzystał z niższych prowizji dzięki zdecentralizowanej platformy.

Wtyczki
Dwu poziomowa architektura Waves pozwala na transakcje różnego typu. Wtyczki stron trzecich pozwolą deweloperom tworzyć ich własne funkcjonalnoiści, takie jak regularne lub masowe płatności (czego wymagają np płatności dywident). Celem jest przyciągnięcie wielu deweloperów, którzy będą stanowić wartość dodaną dla sieci i wniosą nowe funkcjonalności..

Wiadomości
W Waves będzie się zawierał system szyfrowanych wiadomości poza łańcuchem głównym. Będzie używał tradycyjnego systemu publicznych/prywatnych kluczy, ale informację nie będą przechowywane w blockchain, jak w innych systemach (dopóki to nie będzie wymagane). To rozwiązanie jest bezpieczniejsze i unika niepotrzebnego balastu.

APIs
Klient API będzie zaprogramowany jako wtyczka możliwa to łatwej i szybkiej instalcji. Jak ze wszystkim innym, ideą jest zrobienie jej najbardziej dostępnej. Dodatkowo, przez zastosowanie wtyczki dla API, Waves uniknie problemów związanych z zmianami API i komplikacjami które są krytyczne dla bezpieczeństwa i biznesowej adopcji.

Inteligentne(niejsze) kontrakty
Wreszcie, Waves planuje uruchomić własną wersję inteligentnych kontraktów, z kluczową różnicą w stosunku do implementacji Ethereum. 'Będziemy uruchamiać inteligentne kontrakty tylko na pełnym węźle - tylko niektóre węzły będą uruchamiały inteligentne kontrakty - podczas gdy inne węzły będą sprawdzać poprawność wykonywania. One nie będą wykonywać same w sobie kontraktu. Nie chcemy mięc problemów z stabilnością czy bezpieczeństwem. Przypadki jak hack DAO nie będą u nas możliwe. Wszystkie inteligentne kontrakty będą w "sandboxie".. Aktualne transfery pieniędzy nie będą powiązane z kontraktami.'

Incent
Jesteśmy dumni z ogłoszenia nowego partnerstwa! Biznes krypto i katalog kupców hub BitScan uruchamia nowy program lojalnościowy/nagrodowy bazujący na blockchain platformy Waves. BitScan będzie zbierał środki crowdfundingowe w Październiku i pierwszy biznes ujrzy światło dzienne tego roku. Mając przetestowany przez rynek pomysł, BitScan ustalił już zainteresowanie z kilku biznesów, z zastrzeżeniem zakończenia programu, i aktywnie współpracuje z przyszłymi kupcami. Możesz przeczytać white paper Incent, przetestować proof-of-concept, i więcej na http://incent.bitscan.com/.

Waves artykuł
What Waves’ custom blockchain tokens platform offers the music industry

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!