Bitcoin Forum
June 21, 2024, 03:12:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: konu dışı tartışmaları  (Read 2059 times)
goraset (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 27, 2016, 10:54:42 AM

Arkadaşlar bu forumun en çok sevdiğim özelliği günlük siyasi tartışmalara hiç yada çok az yer almasıydı.
bu forumda vakit geçirirken günlük hayatın stresinden sıkıntısından , karmaşasından , günlük siyasi tartışmalardan, uzak kalabiliyor dünyaya farklı bir açıdan bakabiliyordum.
hepimizin farklı siyasi görüşü, dini inancı var veya yok, burda tartışarak nicklerimiz arkasına sığınarak büyük büyük laflar ederek birbirimizi kırmaktan strese sokmaktan başka bişey yapmıyoruz.
tabi kimsenin ne yazdığına karışamam benimkisi sadece bir temenni, bu tartışmaların dozunu biraz düşürsek, bu forumun asıl amacı olan bitcoin ve altcoinlere yoğunlaşsak, enerjimizi kısır tartışmalara harcamasak, daha güzel olmazmı

şahsen ben artık konu dışın da yazmamaya özen gösteriyorum, böyle devam ederse artık hiç okumuycam da.

burda yazdıklarım lütfen yeni bir polemik konusu olmasın, kimseyi hedef alarak yazmadım. genel olarak tartışmaların dozunun artması, ve insanların birbirine karşı acımasız olması  beni rahatsız etti.

herkese mutlu pazarlar, bol bitcoinli günler, esenlikle kalın
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 27, 2016, 11:27:35 AM

Önceden iki Türk bir araya geldiğinde devlet kurarlarmış şimdi 2 türk bir araya gelince siyaset çekişir hale gelmiş .Gerçekten de gereksiz bir düzeye kadar çıkabiliyor ve saçma düzey alıyor bu tarz tartışmalar
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 27, 2016, 11:44:35 AM

Her ne kadar teknolojik insanlar olsak ta bizde bu toplumun parçasıyız. Bu nedenle günlük hayatımızın belli bir oranda buraya yansımasından daha doğal bir şey yok.
Burada önemli olan kripto para ortak noktasında birbirimizi bilgi olarak besleyebilmek. Kimsenin siyasi görüşünün bir önemi olmamakla birlikte Ahlak - Yurtseverlik - Misafirperverlik - Yardımseverlik - Saygı - Namus gibi  ortak değerlerimiz olduğunu da unutmamalıyız.

magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 27, 2016, 12:16:19 PM

Forumdaki konu dışı bölümünde en fazla siyasi içerikli yorum yapanlardan biri olarak söylediklerine hak veriyorum.
Belki siyasi tartışmalara karışmayacağıma söz veremem ama uslubumu düzelteceğime, farklı düşündüğüm (bazılarına kalırsa düşünemediğim) için maruz kaldığım hakaretlere   misli ile mukabelede bulunmayacağıma söz veriyorum.
Zz çok güzel söyledi: Kimsenin siyasi görüşünün bir önemi olmamakla birlikte Ahlak - Yurtseverlik - Misafirperverlik - Yardımseverlik - Saygı - Namus gibi  ortak değerlerimiz olduğunu da unutmamalıyız.
Lütfen kimse kimseyi kendisinden farklı bir görüşe sahip olduğu için aşağılayıp hakaret ederek konunun seyrini kötü yerlere çekmesin.
Tartışmalar içinde kalbini kırdığım, moralini bozduğum herkesten özür dilerim
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
March 27, 2016, 01:33:42 PM

Forumdaki konu dışı bölümünde en fazla siyasi içerikli yorum yapanlardan biri olarak söylediklerine hak veriyorum.
Belki siyasi tartışmalara karışmayacağıma söz veremem ama uslubumu düzelteceğime, farklı düşündüğüm (bazılarına kalırsa düşünemediğim) için maruz kaldığım hakaretlere   misli ile mukabelede bulunmayacağıma söz veriyorum.
Zz çok güzel söyledi: Kimsenin siyasi görüşünün bir önemi olmamakla birlikte Ahlak - Yurtseverlik - Misafirperverlik - Yardımseverlik - Saygı - Namus gibi  ortak değerlerimiz olduğunu da unutmamalıyız.
Lütfen kimse kimseyi kendisinden farklı bir görüşe sahip olduğu için aşağılayıp hakaret ederek konunun seyrini kötü yerlere çekmesin.
Tartışmalar içinde kalbini kırdığım, moralini bozduğum herkesten özür dilerim

Buradaki tartışmalarda en çok gözüme çarpan isimleriden biri sizdiniz açıkcası
Umarım bu yazdıklarınız samimi düşüncelerinizdir..
Öyleyse bu olgun davranışınızdan dolayı tebrik ederim
Ve hangi görüşten olursa olsun hepimizin bu anlayışla yazmasını umut ediyorum..
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 27, 2016, 05:52:45 PM

İnternetteki bilgi kirliliği ile oranlarsak hemen hemen aynı seviyede diyebiliriz konu dışı için. Fakat içerisinde güzel yorumlar yapan güzel bilgi paylaşan arkadaşlarda var. Bu yüzden ben okumaya devam edeceğim. 100 yorum arasından o işe yarar 1 yorum bana yeter.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
March 27, 2016, 05:57:10 PM

Adı üstünde konu dışı, kripto paralarla alakalı olmayan her konu burada konuşuluyor. Siyaset özel bölümü olmadığı için burada konuşulması normal. Diğer bütün forumlardan farklı olarak burada düşüncenizi gerçekten özgürce ifade edebiliyorsunuz. Tabi bu özgürlük bazılarına batıyor, onlar kendinden farklı düşünenleri görmeye bile dayanamıyor.
mmmtr
Sr. Member

View Profile
March 27, 2016, 06:02:19 PM

Adı üstünde konu dışı, kripto paralarla alakalı olmayan her konu burada konuşuluyor. Siyaset özel bölümü olmadığı için burada konuşulması normal. Diğer bütün forumlardan farklı olarak burada düşüncenizi gerçekten özgürce ifade edebiliyorsunuz. Tabi bu özgürlük bazılarına batıyor, onlar kendinden farklı düşünenleri görmeye bile dayanamıyor.

Tabiki de konu dışı isteyen istediğini paylaşmakta özgür buna laf yok ama karşısındakine saygı duyma özelliği olmayınca çoğu kişide sayfada tartışma baş gösteriyor . Ne zaman ki adam akıllı saygı duymayı öğrenirsek burada gerçekten güzel bir muhabbet ortamı olacak ...
Ankara
Legendary
*

View Profile
March 27, 2016, 06:09:59 PM

Tabiki de konu dışı isteyen istediğini paylaşmakta özgür buna laf yok ama karşısındakine saygı duyma özelliği olmayınca çoğu kişide sayfada tartışma baş gösteriyor . Ne zaman ki adam akıllı saygı duymayı öğrenirsek burada gerçekten güzel bir muhabbet ortamı olacak ...

Troller internette hep vardı ve hep var olacak. Bunu engellemenin yolu Ignore tuşunu kullanarak yazdıklarını görmezden gelmektir. Cevap vermezseniz havlar havlar giderler. Cevap verdiğiniz zaman troller güç almış oluyor, görmezden gelin, engelleyin.
M@rvel
Full Member

Activity: 238

View Profile
March 27, 2016, 07:15:30 PM

Üslup ile ilgili yaptırımların biraz daha ağırlaştırılması, seviyenin daha aşağılara düşmesini engeller belki. Maalesef hakaret etmeden, düşüncelerimizi anlatamaz hale gelmişiz toplum olarak.

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 27, 2016, 07:43:18 PM

Üslup ile ilgili yaptırımların biraz daha ağırlaştırılması, seviyenin daha aşağılara düşmesini engeller belki. Maalesef hakaret etmeden, düşüncelerimizi anlatamaz hale gelmişiz toplum olarak.

Bunun sebebi sizin dusundugunuz yaptirimlarin yasadiginiz yerde var olmus olmasi. Obur turlu havlar havlar baktip kimse iplemiyor susar gider. Obur turlu yasakla yaptirimla insanlarin nefret ve mutsuzlukla dolmasini saglarsiniz ve o kiside bir gun patlar. kendinede cevresinede zarar verir. Ne demis atalarimiz, havlayan kopek isirmaz.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 27, 2016, 08:00:21 PM

Her düşünceye ideolojiye saygım var farklılıklar zıtlıklarla yaşanılan bir gezegen burası fakat bu saygıyı göstermeyen insanlara doğal olarak saygısızlıkla karşılık veririm.
Biz burada siyasi konular açmıyorduk çünkü bir çoğumuz olan şeylerin farkında hoşgörüyle yaklaşan bilgili kültürlü insanlarız.
Birileri gelip düşük kahvehane seviyesi troll siyasi başlıklar açıp karşısındaki insan zıt yazdığı için (vatan hayini) ilan edince böyle tartışmalar çıktı.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 27, 2016, 08:11:40 PM

Herkes saygı çerçevesinde burada tartışabilmesi güzel. Zaten herkes aynı fikirde olsaydı insan doğruyu nasıl bulabilirdi. Fikirler farklı düşüncelerin farklı olması bir toplumun zenginliğidir. Zenginlik geliştirir ve güzelleştirir. İş hakaret ve saygısızlığa gelmemeli, herkesin fikrini söylemesinin de bir adabı olmalı.
M@rvel
Full Member

Activity: 238

View Profile
March 27, 2016, 08:27:18 PM

Bunun sebebi sizin dusundugunuz yaptirimlarin yasadiginiz yerde var olmus olmasi. Obur turlu havlar havlar baktip kimse iplemiyor susar gider. Obur turlu yasakla yaptirimla insanlarin nefret ve mutsuzlukla dolmasini saglarsiniz ve o kiside bir gun patlar. kendinede cevresinede zarar verir. Ne demis atalarimiz, havlayan kopek isirmaz.

Forumda hakaret düzeyinde post atanların gerekirse cezalandırılmasını kast etmiştim. Olayı neden bu kadar farklı açıdan algıladınız anlamadım? Kaldı ki, kimsenin, bir başkasının kişilik haklarını yok sayma lüksü yoktur, olamaz. Çünkü bu bir anlamda özgürlüklerin gasp edilmesi manasına gelir, ki, bu da cezai bir durumdur her kulvarda.

Ankara
Legendary
*

View Profile
March 27, 2016, 08:36:26 PM

Forumda hakaret düzeyinde post atanların gerekirse cezalandırılmasını kast etmiştim. Olayı neden bu kadar farklı açıdan algıladınız anlamadım? Kaldı ki, kimsenin, bir başkasının kişilik haklarını yok sayma lüksü yoktur, olamaz. Çünkü bu bir anlamda özgürlüklerin gasp edilmesi manasına gelir, ki, bu da cezai bir durumdur her kulvarda.

Forumda hakaret etmek yasak değil ki? Bu forumda üsluptan dolayı ceza alınmıyor[1], konu dışı mesaj yazıldığı için ve kasıtlı trollük yapıldığı için ceza alınıyor[2]. Size hakaret edildiğini düşünüyorsanız dava açarsınız, hakkınızı mahkemede ararsınız. Theymos resmi evraklarla başvurduğunuzda bu konuda yardımcı olur.

[1] https://bitcointalk.org/index.php?topic=1414232.msg14333375#msg14333375
[2] https://bitcointalk.org/index.php?topic=761237.msg8583102#msg8583102
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
March 28, 2016, 06:45:44 AM

İşin içinde siyaset olduğu zaman herkes birbirine en iyi düşüncenin kendi düşüncesi olduğunu söylüyor.
Böyle olursa işin içinden çıkılmaz olur zaten.
mmmtr
Sr. Member

View Profile
March 28, 2016, 06:55:18 AM

İşin içinde siyaset olduğu zaman herkes birbirine en iyi düşüncenin kendi düşüncesi olduğunu söylüyor.

Başkasının yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış derler o hesap Kimse kusursuz değil bu dünya da herşeyiyle dört dörtlük değil insan bunu farketmiyor insanımız .karşısındakinden ufak bi kıl kaptı mı kendisinin yanlış olduğunu bilsede inadına diretiyor.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
March 28, 2016, 07:15:19 AM

Başkasının yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış derler o hesap Kimse kusursuz değil bu dünya da herşeyiyle dört dörtlük değil insan bunu farketmiyor insanımız .karşısındakinden ufak bi kıl kaptı mı kendisinin yanlış olduğunu bilsede inadına diretiyor.
Bence yanlış olduğunu düşünen insan %10 dur ancak.
Ciddi olarak okuyun herkeste laf giydirme durumu var (ben de yapmadım değil) ama sonra konuyu uzatma eğilimi var. Çözüme ulaşmıyor, boşuna efor sarf ediyorsunuz vs.
Türk insanı çok dediğim dedik yani.
mmmtr
Sr. Member

View Profile
March 28, 2016, 07:19:49 AM

Bence yanlış olduğunu düşünen insan %10 dur ancak.
Ciddi olarak okuyun herkeste laf giydirme durumu var (ben de yapmadım değil) ama sonra konuyu uzatma eğilimi var. Çözüme ulaşmıyor, boşuna efor sarf ediyorsunuz vs.
Türk insanı çok dediğim dedik yani.

Şöyle birşey var örneğin birisi şöyle birşey yapsam nasıl olur dediğinde öyle yaparsan yanlış olur yapma deniliyor hep kendi doğrularını kabul ettirme çabası ama şöyle yapsan daha iyi olmaz mı diyen çok az kişi gördüm bu forumda Smiley
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064

View Profile
March 28, 2016, 01:35:52 PM

Siyaset görmek istemiyorsanız siyasi konuları açmazsınız bu kadar basit. Bitcoin konuları içinde siyaset konuşulmuyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: