Bitcoin Forum
June 16, 2024, 03:49:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: iPhone 4 den android telefona geçiş  (Read 1659 times)
Zz (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 01, 2016, 09:45:12 PM

Değerli forum sakinleri,
3 yıldır iphone4s kullanmaktayım ancak son güncellemeden sonra çok yavaşladı.
Çift hatlı android 6 kurulabilen, 6" telefon önerebilir misiniz?
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
April 02, 2016, 06:59:21 AM

Samsung Galaxy S7
 http://shiftdelete.net/galaxy-s7-ozellikleri-ve-fiyati-67655
Ya da Sony Xperia Z5

http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-z5-pm-telcepsonxpz5
Zz (OP)
Legendary
*

View Profile
April 02, 2016, 11:05:10 AM

S7 efsane bir cihaz ama fiyat olarak cazip değil

Bu gün bimeks de Asus zenfone 2 laser 6" inceledim. 999 TL fiyatı beğendim açıkçası.
Bu cihazı kullanan var mı aranızda?
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
April 02, 2016, 11:19:44 AM

S7 efsane bir cihaz ama fiyat olarak cazip değil

Bu gün bimeks de Asus zenfone 2 laser 6" inceledim. 999 TL fiyatı beğendim açıkçası.
Bu cihazı kullanan var mı aranızda?

Zenfone 2 lazer 6 alırsan büyük ihtimal 3,5 çekersin hocam Cheesy Bildiğim kadarıyla 4,5 g yi desteklemiyordu tabi yanlış da olabilirim .
isvicre
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
April 02, 2016, 11:26:17 AM

Zenfone 2 lazer 6 alırsan büyük ihtimal 3,5 çekersin hocam Cheesy Bildiğim kadarıyla 4,5 g yi desteklemiyordu tabi yanlış da olabilirim .

Zenfone 2'ler 4.5 G destekliyor yanlış bilgilendirmeyelim.
mmmtr
Sr. Member

View Profile
April 02, 2016, 11:29:49 AM

Zenfone 2'ler 4.5 G destekliyor yanlış bilgilendirmeyelim.

http://www.hepsiburada.com/asus-zenfone-2-laser-6-p-TELCEPASZENL6-GD?magaza=BittiBitiyor&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=Cj0KEQjw2_23BRDb_qbvzK3X8M8BEiQAg87AF-uHnbAzKqSvhRq6rG1GCrZ1HQ0c55vyX0edHbAWMUYaAhl78P8HAQ

Şuradakine baktığımda 3g olarak gördüm de ondan dedim hocam .Ya yanlış baktım yada onlar yanlış girdi o zaman
isvicre
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
April 02, 2016, 11:32:44 AM

Asus'un şu anda piyasada 4.5G destekleyen tek modeli Zenfone 2 sanırım. Diğer modelleri desteklemiyor.
Ben Sony öneririm, tabi Android telefonlar içinde fiyat olarak daha üst klasmanda yer alıyor.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
April 02, 2016, 12:31:36 PM

Çift hatlı demeseydin Nexus 6p derdim...

Şu ana kadar ki en iyi android telefon... Samsung vs. markalardan uzak dur saf android deneyimi için Nexus telefon al derim...
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
April 03, 2016, 06:11:14 PM

Şu ana kadar ki en iyi android telefon... Samsung vs. markalardan uzak dur saf android deneyimi için Nexus telefon al derim...

Nexus 6 çok güzel bire telefon ancak telefon Türkiye'de satılmıyor. Teknoloji marketlerde yok.
Sahibinden.com gibi yerlerde paralel ithalat bazı ürünler var onlarda 2000 TL civarında.
Zz nin yazdıklarından bütçesinin 1000 TL civarı olduğunu anlıyorum.

Ama ben beğendim Smiley tekno marketlere girdiği anda gidip inceleyeceğim.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
April 03, 2016, 06:24:38 PM

Nexus 6 çok güzel bire telefon ancak telefon Türkiye'de satılmıyor. Teknoloji marketlerde yok.
Sahibinden.com gibi yerlerde paralel ithalat bazı ürünler var onlarda 2000 TL civarında.

Yalnız 6p'den bahsettim. Bir önceki modeli 6 ama o o kadar iyi değil...
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
April 03, 2016, 06:27:02 PM

yalniz bildigim kadari ile 4.5g destekli cift hatli telefon yok. hatta cift hatlilarin cogu 1. hat 3g kullanabiliyoken 2. hattan 2g ile baglanti saglayabiliyo

--
sozumu geri aldim varmis Smiley
Samsung Galaxy J5
gecen yilbasi bi telefoncu arkadasla muhabbetini yapmistik da 3g li modellerde cift hatlilardan 2hat uzerinden de 3g baglanti alinamiyor demisti Cheesy
Zz (OP)
Legendary
*

View Profile
April 03, 2016, 06:31:40 PM

Yalnız 6p'den bahsettim. Bir önceki modeli 6 ama o o kadar iyi değil...

Tahmininiz doğru 1000 TL üst sınırım. Smiley
6" olsun ki tablet ihtiyaçlarımı da kısmen görsün istiyorum.
Çift hatlı olmasını tercih ediyorum.
çıkarılır ve değiştirilebilir batarya olması da önemli. uzun zaman kullanma düşüncesindeyim bu ürünler 2 yılda bataryasını yiyor. 2 yıl sonra yeni batarya alıp bir süre daha kullanabilmek istiyorum.
öncelikle android 6 ya ve ileri ki zamanda yeni çıkacak android 7 veya 8 i yükleyebilmek de isterim.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
April 03, 2016, 06:37:05 PM

yalniz bildigim kadari ile 4.5g destekli cift hatli telefon yok. hatta cift hatlilarin cogu 1. hat 3g kullanabiliyoken 2. hattan 2g ile baglanti saglayabiliyo

--
Samsung Galaxy J5
gecen yilbasi bi telefoncu arkadasla muhabbetini yapmistik da 3g li modellerde cift hatlilardan 2hat uzerinden de 3g baglanti alinamiyor demisti Cheesy

Ya bu pazarlamacılara hastayım! Smiley
Siz bunu yazınca google dan bir bakayım dedim.
isim süper : Samsung Galaxy J5 8 Gb Dual (İthalatçı Garantili)
dedim oha! 8GB ramli telefon çıkarmış adamlar. sonra tıklayıp okudum ki alet 1,5GB ram imiş. 8GB da dahili hafızasıymış.
http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-j5-8-gb-dual-ithalatci-garantili-p-TELCEPSAMJ5GR-A8?magaza=Genesis&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CImw3bSN88sCFQhuGwod9xULqQ
mmmtr
Sr. Member

View Profile
April 03, 2016, 06:50:03 PM

--
Samsung Galaxy J5

Ya bu pazarlamacılara hastayım! Smiley
Siz bunu yazınca google dan bir bakayım dedim.
isim süper : Samsung Galaxy J5 8 Gb Dual (İthalatçı Garantili)
dedim oha! 8GB ramli telefon çıkarmış adamlar. sonra tıklayıp okudum ki alet 1,5GB ram imiş. 8GB da dahili hafızasıymış.
http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-j5-8-gb-dual-ithalatci-garantili-p-TELCEPSAMJ5GR-A8?magaza=Genesis&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CImw3bSN88sCFQhuGwod9xULqQ

J5'i geçen patrona almıştık gayet hoş bir telefon ama çift sim kart destekliyormu bilmiyorum .
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
April 03, 2016, 06:58:45 PM

Tahmininiz doğru 1000 TL üst sınırım. Smiley
6" olsun ki tablet ihtiyaçlarımı da kısmen görsün istiyorum.
Çift hatlı olmasını tercih ediyorum.
çıkarılır ve değiştirilebilir batarya olması da önemli. uzun zaman kullanma düşüncesindeyim bu ürünler 2 yılda bataryasını yiyor. 2 yıl sonra yeni batarya alıp bir süre daha kullanabilmek istiyorum.
öncelikle android 6 ya ve ileri ki zamanda yeni çıkacak android 7 veya 8 i yükleyebilmek de isterim.

Zz senin için ufak bir araştırma yaptım.
incelediğim siteler : www.hepsibruada.com www.bimeks.com.tr www.medimarkt.com.tr www.vatanbilgisayar.com.tr
1000 TL altında 6" telefon dediğin anda zaten tüm oklar seninde tespit etmiş olduğun Asus zenfone 2 Laser 6" diye bir cihazı gösteriyor.
Cihaz çift hatlı. hatlardan biri 4.5G ile çalışıyor (kaynak donanım haber)
bataryası da çıkıyor.
bir tek anroid 6 güncellemesi gelip gelmeyeceği muallak. bu konuda shiftdelete.net de bir takım haberler var ama net bir tarih yok.
Birde ileriki zamanda android 7 veya 8 i yükleyebilmek istemek biraz hayal gibi göründü bana. İşletim sistemlerinin temel özelliği geliştikçe daha çok sistem kaynağına ihtiyaç duymalarıdır.
Dolayısı ile yüksek ve muhtemel ilerde android 7 veya 8 yükleyebileceğini sanmıyorum.
Düşün taşın kararını ver.
Zz (OP)
Legendary
*

View Profile
April 06, 2016, 12:05:39 AM

Asus zenfone 2 Laser 6"
İle
Asus zenfone max
Arasında kaldım.
İkiside çift hatlı, işlemcisi aynı, ram miktarı aynı, ekran çözünürlüğü aynı

Aralarında 2 fark var.
Asus zenfone max 5.5" boyutunda ve 5000 mah pili var
Asus zenfone 2 laser 6" boyutunda ve 3000 mah pili var.

Bu iki ürün arasında kararsız kaldım. Fiyatları da aynı.
0.5" daha küçük bir ekrana razı olup daha iyi bir batarya mı tercih etmeliyim emin olamadım.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 06, 2016, 12:14:23 AM

Asus zenfone 2 Laser 6"
İle
Asus zenfone max
Arasında kaldım.

Aralarında 2 fark var.

0.5" daha küçük bir ekrana razı olup daha iyi bir batarya mı tercih etmeliyim emin olamadım.
Önerimi kesinlijle max den yana kullanıyorum. Batarya ömrü herzaman işinize yarıcaktır 0.5 inç daha küçük olmasıda çok fazla sizi zora sokmayacaktır. Birde max in daha yeni bir model olduğunu sanıyorum yakın zamanda bir forumda tanıtım tadında bir reklamla karşılaşmıştım.
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
April 06, 2016, 07:36:28 AM

Huawei Mate 8 'i öneriyorum performanslı ve istediğin tüm özelliklere sahip 4000 mAh bataryası var az kullanımlarda uzun süre gider dört dörtlük bir telefon  Wink yanlız 4.5G desteklemiyor bakmadan önce 2 kere düşün  Smiley

mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
April 06, 2016, 09:07:13 AM

Asus zenfone 2 Laser 6"
İle
Asus zenfone max
Arasında kaldım.

Aralarında 2 fark var.

Bir kere bilgilerinde eksiklik var.
Zenfone 2 laser 6" in işlemcisi 1.5 Ghz iken zenfone Max ın işlemcisi 1.2 Ghz.
ama cihazlar özellik olarak birbirine çok yakın.
geçen gün bir iş için kızılaya indiğimde bir telefoncuya girip Zenfone 2 5.5" olanı elime aldım. Eşek kadar kocaman alet. bence iphone4 den sonra 5.5" de sana baya bir tablet gibi gelir.
illa 6" e zorlamana gerek yok.  hem pil daha iyi hem işlemci hızı daha düşük zenfone max da dolayısı ile pili baya bir gider gibime geliyor.

mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
April 08, 2016, 05:47:08 AM

Asus telefon kullanıyorum, almadan önce batarya kapasitesine dikkat edin yüksek olsun, şarj sorunu yaşamayın sonra..
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: