Bitcoin Forum
June 14, 2024, 07:41:22 PM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Επενδύσεις σε ICO και Altcoins  (Read 24631 times)
Faliro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 181
Merit: 100



View Profile
August 24, 2017, 04:00:38 PM
 #261


ωραίο φαίνεται
έψαξες καθόλου στο φόρουμ εδώ μήπως υπάρχει ανακοίνωση για το συγκεκριμένο?
Λογικά θα έχει δυνατή απήχηση. Εσυ θα μπεις ?
Scot_Tony
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
August 27, 2017, 01:49:21 PM
Last edit: August 27, 2017, 09:14:36 PM by Scot_Tony
 #262

Πως βλέπετε το PAY; Πιστεύω ότι είναι καλύτερη πρόταση από όλες τις κάρτες μέχρι στιγμής.
Η τιμή έχει κρατηθεί χαμηλά επειδή η MCO έχει πολλά νέα και FOMO. Ελπίζω οτι όταν καταλαγιάσει η MCO, η ζυγαριά θα γυρίσει υπέρ της PAY...

Πως το βλέπετε για μεσοπρόθεσμη επένδυση;

(Edit: τσεκάρουμε στα μέσα - τέλη Σεπτέμβρη)
Scot_Tony
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
August 27, 2017, 09:10:23 PM
 #263

BAT, δεν έχει τραβήξει ούτε την ελάχιστη προσοχή σε τόσες μέρες με ΌΛΑ τα alts να φουσκώνουνε σαν τρελά... Αυτό το θεωρώ θετικό.
Πολύ καλή ομάδα, Project τεραστίων διαστάσεων.
Πολύ πολύ μακροπρόθεσμη επένδυση. Τουλάχιστον 1 χρόνο.

Τα σχόλιά σας;
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
August 28, 2017, 07:03:05 AM
 #264


ωραίο φαίνεται
έψαξες καθόλου στο φόρουμ εδώ μήπως υπάρχει ανακοίνωση για το συγκεκριμένο?
Λογικά θα έχει δυνατή απήχηση. Εσυ θα μπεις ?
οποιος δεν μπει ειναι αξιος της μοιρας του!  Grin
επισης δειτε λιγο το bankera.com
απο τα λιγα ico Που ειναι .com
το υποστιριζει και η spectrocoin (Κορυφαια εταιρια με χρεωστικες καρτες) Wink
Scot_Tony
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 04, 2017, 11:16:22 AM
 #265

Το team του KORE είναι πολύ καλό. Έχει περιθώρια να μεγαλώσει αρκετά.

Παρ'όλη τη σιγουριά μου οτι η ΡΑΥ θα μεγαλώσει πολύ στα τέλη Σεπτεμβρη βγήκα για να ισχυροποιήσω τη θέση μου στο ΚΟRE.
 H PAY εσπασε το resistance και βλέπω να πέφτει αρκετές μέρες.

Τheoulis, δυνατή η bankera αλλά φοβάμαι οτι η ζυγαριά γέρνει προς decantralized λύσεις...
Είναι και η Εύα Καϊλή στην Ομάδα... Και οι περισσότεροι είναι κρατικοδίαιτοι... Θα απέχω λόγω ιδεολογίας.
Scot_Tony
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 04, 2017, 12:42:52 PM
 #266

Έλα πάρε κόσμε!!! Εκπτώσεις 20 - 30 - 50% !!!

Οτι πάρεις μισή τιμή, Κερνάει η Κίνα!
Faliro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 181
Merit: 100



View Profile
September 04, 2017, 07:51:26 PM
 #267

Έλα πάρε κόσμε!!! Εκπτώσεις 20 - 30 - 50% !!!

Οτι πάρεις μισή τιμή, Κερνάει η Κίνα!

χαχαχα

στο KORE που μπηκες;
βλεπω ηδη εχει ξεκινησει μια μικρη ανοδος

επισης το aventus που εχω υπογραφη, στο presale ξεπερασε τα 22k eth και μεθαυριο ξεκιναει την πωληση.
σκεφτομουν να μπω εστω και λιγες ημερες μεχρι να μπει στα exchange αλλα καπου διαβασα "μεινετε μακρια"... οποτε δεν εχω αποφασισει τι θα κανω τελικα.
Ετσι εγκλωβιστικα και με το πιλλαρ ενω φαινεται να εχει καλη πορεια στο μελλον.
Scot_Tony
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 05, 2017, 01:32:20 PM
 #268

Δεν μπορώ να σηκώσω φωτο...

ξεκίνησα από 0.00048380 και ακόμα βάζω... τελευταία έβαλα στα 0.00065100.
Τώρα που όλα κάνανε βουτιές, η KORE ανέβαινε σταθερά...

Το όνομα το πήρε από το αρχαίο κόρη...
Scot_Tony
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 05, 2017, 01:47:47 PM
 #269

Ξέρετε κανέναν καλό τρόπο να εντοπίσει κανείς την συσσώρευση κεφαλαίου; Εννοώ την αθόρυβη συσσώρευση που δεν συνοδεύεται από αύξηση τιμής.
Είχα εντοπίσει το ΤRIGG πριν λίγες μέρες και δεν είχα κεφάλαιο να μπω, την άλλη μέρα 200% πάνω...
evakka
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 265


View Profile
September 05, 2017, 07:51:41 PM
 #270

Ξέρετε κανέναν καλό τρόπο να εντοπίσει κανείς την συσσώρευση κεφαλαίου; Εννοώ την αθόρυβη συσσώρευση που δεν συνοδεύεται από αύξηση τιμής.
Είχα εντοπίσει το ΤRIGG πριν λίγες μέρες και δεν είχα κεφάλαιο να μπω, την άλλη μέρα 200% πάνω...

Ε αυτά ειναι...
Βλέπε ΝΕΟ και ZRX

Υπαρχει αλήθεια τέτοιο μέσο; Να μπορεις να βρεις παρόμοιες πληροφορίες;
Πολλά ICO που βλέπω λένε μονο στην σελίδα τους τι έχουν μαζέψει μέχρι καποια στιγμή αλλα φυσικά μπορεί μα ειναι και ψέματα για να σε δελεάσουν
Scot_Tony
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 06, 2017, 09:38:55 AM
 #271

Είναι απίστευτο πως αγοράζει ο κόσμος και φουσκώνει νομίσματα έτσι εύκολα, μόνο λόγω shill... Βλέπε XVG...
Παρακολουθώ μερικούς διάσημους traders σε twitter και youtube ένα μήνα τώρα, όλοι τρέχουνε σαν τα πρόβατα από πίσω...
shill σε νομίσματα που είναι ολοφάνερο οτι είναι κατώτερα του ανταγωνισμού, αλλά κανείς δεν λέει τίποτα, απλά ακολουθούν!
Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι το μαγαζάκι τους είναι βιτρίνα, τσιμπάνε καμιά 10 btc το μήνα από τους followers που πληρώνουν για συμβουλές
και αυτοί με την σειρά τους συνεννοούνται μεταξύ τους, με τους devs και με φάλαινες και κάνουνε δουλίτσα... συγκαλυμμένο PnD

Ελπίζω απλά να είμαι καχύποπτος.
evakka
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 265


View Profile
September 06, 2017, 01:19:11 PM
 #272

χαχα

μα εννοείται αυτό, έχουν κάνει "όνομα" και τα πρόβατα από πίσω.
Και deal να μην έχουνε κάνει, στοχεύουν ένα asset, συνεννοούνται όπως λες, ψωνίζουν από πριν, μετά στα προβατακια και πουλάνε στο +200%
Έτσι λειτουργεί το πράγμα, το θέμα είναι, πες ότι ακολουθούμε και εμείς, πρέπει να βγαίνουμε πριν βγούνε όλοι... αλλιως εγκλωβισμός
Λίγα είναι τα ICO που φαίνεται να έχουν βάσεις για το μέλλον όπως πιστεύω το ZRX
Scot_Tony
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 06, 2017, 06:09:27 PM
 #273

Ναι και δεν μπήκα ποτέ... Τώρα έχει καλή τιμή για είσοδο νομίζω. Σκεφτόμουν να κάνω account στο etherdelta μόνο για αυτό, αλλά μετά είδα το DENT και έχω και αυτόν τον λόγο τώρα... Έχει σταθερή παλινδρόμηση κάθε λίγη ώρα με 15% περίπου κέρδος. Βλέπω να χάνω τον ύπνο μου στο DENT μέρα-νύχτα-trading...

EDIT: έχει πιο πολύ κέρδος το DENT, 20% περίπου. Μου φαίνεται απίστευτο, αύριο πρωί μπαίνω να τσεκάρω...
Scot_Tony
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 10, 2017, 10:07:05 AM
 #274

Είναι κανείς στο Byteball;
Έχει 88 btc στο order book και 28 στο sell book (bittrex). Έχει αλλάξει το airdrop, περιμένουμε pump; 
panagiotisgia
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 0


View Profile
September 10, 2017, 02:59:41 PM
 #275

Γνωρίζεται κάποιο Altcoin, που να είναι Proof Of Stake και να δημιουργεί στο πορτοφόλι σου άλλα νομίσματα όπως πχ το NEO που δημιουργεί GAS.
black_sheep
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 26, 2017, 01:33:40 PM
Last edit: September 26, 2017, 02:44:03 PM by black_sheep
 #276

καλησπέρα , αν εχω καταλάβει σωστά τα altcoins ειναι αλλα νομισματα εκτος του bitcoin και τα ico ειναι διαφορα project τα οποία ψαχνουν κεφαλαιο απο altcoins και μετά μοιράζουν τα κέρδη με μερισμα σωστά?
panagiotisgia
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 0


View Profile
September 26, 2017, 04:00:31 PM
 #277

καλησπέρα , αν εχω καταλάβει σωστά τα altcoins ειναι αλλα νομισματα εκτος του bitcoin και τα ico ειναι διαφορα project τα οποία ψαχνουν κεφαλαιο απο altcoins και μετά μοιράζουν τα κέρδη με μερισμα σωστά?

Ακριβώς τα Altocoins είναι όλα τα υπόλοιπα νομίσματα εκτός του Bitcoin. Tα ICOs στην ουσία είναι προσφορά νομισμάτων με σκοπό να μαζέψουν λεφτά για την ανάπτυξη της

επιχείρησης. Δεν είναι απαραίτητο να δίνουν μερίσματα μέσω των κερδών. Το κέρδος μπορεί να προκύψει και από την ανατίμηση του νομίσματος λόγω της ζήτησης του για χρήση.

Καλό είναι πριν επενδύσεις σε κάποιο ICO να είσαι σίγουρος τι σου προσφέρει  το συγκεκριμένο νόμισμα πριν το αποκτήσεις.
black_sheep
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
September 26, 2017, 05:01:09 PM
 #278

Με ενδιαφέρει κυρίως να επενδυσω σε ico με eth με σκοπό καποιο μέρισμα.. Αλλα δεν αντέχω να μην ρωτήσω ,υπαρχει περίπτωση πχ στο chaturbate τα τοκενς που προσφέρουν τα μέλη να ειναι καποιο ico και τα συγκεκριμενα tokens να είναι altcoins ?  Roll Eyes
panagiotisgia
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 0


View Profile
September 26, 2017, 07:01:19 PM
 #279

Με ενδιαφέρει κυρίως να επενδυσω σε ico με eth με σκοπό καποιο μέρισμα.. Αλλα δεν αντέχω να μην ρωτήσω ,υπαρχει περίπτωση πχ στο chaturbate τα τοκενς που προσφέρουν τα μέλη να ειναι καποιο ico και τα συγκεκριμενα tokens να είναι altcoins ?  Roll Eyes

Δεν γνωρίζω τι Token χρησιμοποιούν στο Chaturbate, Αλλά αν σε ενδιαφέρει να επενδύσεις σε κάποιο ICO project που να δίνει μέρισμα πρέπει να το ψάξεις μόνος σου. Αν θες αυτό που

γνωρίζω εγώ μπορείς να αλλάξεις σε κάποιο ανταλλακτήριο τα ETH σου με ΝEO ( πχ. Bittrex, Bitfinex) και στην συνέχεια να μεταφέρεις τα NEO σου σε κάποιο πορτοφόλι  (μπορείς να

κατεβάσεις από εδώ https://neo.org/download ,θα σου πρότεινα το NEON) έτσι ώστε να μπορείς να παιρνείς κάποιο μέρισμα που στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι με την μορφή του

νομίσματος GAS, το οποίο στην συνέχεια θα μπορείς να πουλάς σε κάποιο ανταλλακτήριο.

Εδώ https://neotogas.com μπορείς να υπολογίσεις αναλόγως με τα ΝΕΟ που κατέχεις πόσα GAS μπορείς να λάβεις.
loremipsum
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 644
Merit: 501


View Profile
September 26, 2017, 10:26:18 PM
 #280

Με ενδιαφέρει κυρίως να επενδυσω σε ico με eth με σκοπό καποιο μέρισμα.. Αλλα δεν αντέχω να μην ρωτήσω ,υπαρχει περίπτωση πχ στο chaturbate τα τοκενς που προσφέρουν τα μέλη να ειναι καποιο ico και τα συγκεκριμενα tokens να είναι altcoins ?  Roll Eyes

Ούτε εγώ ξέρω για το chaturbate. To NEO είναι καλή περίπτωση, όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω. Επίσης, έχω TaaS, το οποίο δίνει μερίσματα σε ETH.

Το μόνο ICO που ξέρω το οποίο θα δίνει μερίσματα είναι το Hydrominer (δες το signature μου). Είναι mining company και τα κέρδη από το mining θα τα δίνουν ως μερίσματα σε ETH. Το ICO αρχίζει 3 Οκτώβρη, τη θεωρώ ασφαλή σαν εταιρία (ήδη έχει mining centers σε υδροηλεκτρικούς σταθμούς στην Αυστρία) και προσωπικά θα αγοράσω κι εγώ στο ICO (πέρα από τα bounties).

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!