Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:54:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ABD nin vatandaşlarını geri çağırması?  (Read 1274 times)
M@rvel (OP)
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
April 03, 2016, 08:28:24 PM

Malum ülkemiz geçen Haziran ayından beri teröre karşı sıkı bir mücadele vermekte. Son 5 ayda büyük şehirlerimizde patlayan bombalar da cabası. Fakat son 3-4 gündür, ABD nin, vatandaşlarına, özellikle askeri personel ailelerine, Türkiyeyi bir an önce terk etmesi çağrısı sürekli yenileniyor. Sizce birden ortaya çıkan bu gelişmenin sebebi nedir?

1714892045
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714892045
Reply with quote  #2

1714892045
Report to moderator
1714892045
Hero Member
*

Ignore
1714892045
Reply with quote  #2

1714892045
Report to moderator
1714892045
Hero Member
*

Ignore
1714892045
Reply with quote  #2

1714892045
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714892045
Hero Member
*

Ignore
1714892045
Reply with quote  #2

1714892045
Report to moderator
1714892045
Hero Member
*

Ignore
1714892045
Reply with quote  #2

1714892045
Report to moderator
1714892045
Hero Member
*

Ignore
1714892045
Reply with quote  #2

1714892045
Report to moderator
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 03, 2016, 08:34:00 PM

Malum ülkemiz geçen Haziran ayından beri teröre karşı sıkı bir mücadele vermekte. Son 5 ayda büyük şehirlerimizde patlayan bombalar da cabası. Fakat son 3-4 gündür, ABD nin, vatandaşlarına, özellikle askeri personel ailelerine, Türkiyeyi bir an önce terk etmesi çağrısı sürekli yenileniyor. Sizce birden ortaya çıkan bu gelişmenin sebebi nedir?

Rızayı geri verin yoksa Türkiye'deki nato üslerini dehleriz demiştir. Tongue Her ihtimale karşı onlarda asker ailelerini geri çağırıyorlar dır.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
April 03, 2016, 08:41:13 PM

araya sıkışsak bizde ABEDE vatandaşıyık diye yerler mi acep Cheesy
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
April 03, 2016, 08:52:18 PM

Bu ABD ye gitme sevdalılarını da hiç anlamıyorum. TR'de bir baltaya sap olamayan adam ABD'de neyin sapı olacağım ben sorusunu soramıyorlar insanlar kendilerine.
Var böyle bir kaç insan çevremde. Aha bir örnek : Arkadaşım İngilizce bilmiyor, Lise mezunu, hayatında kazandığı tek sınav ehliyet sınavı. Hiçbir özelliği yok. Ben bildim bileli her yeşil kart çekilişine belge gönderir.
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
April 03, 2016, 09:14:17 PM

tamamiyle ıpnelıkten ote bsey degıl turızımle turk ekonomısını vurmaya calısmak . akdenızde turıst yok
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
April 04, 2016, 02:10:30 AM

Bu ABD ye gitme sevdalılarını da hiç anlamıyorum. TR'de bir baltaya sap olamayan adam ABD'de neyin sapı olacağım ben sorusunu soramıyorlar insanlar kendilerine.
Var böyle bir kaç insan çevremde. Aha bir örnek : Arkadaşım İngilizce bilmiyor, Lise mezunu, hayatında kazandığı tek sınav ehliyet sınavı. Hiçbir özelliği yok. Ben bildim bileli her yeşil kart çekilişine belge gönderir.

cok yaniliyorsun.
bu yoruma cevap olarak sana ansiklopedi yazabilirim...
mmmtr
Sr. Member

View Profile
April 04, 2016, 08:06:53 AM

Belki burada baltaya sap olmuşuzdur da diğer ülkelerde deneyelim demişizdir olamaz mı hocam ? Ayrıyetten şu anda seyahat acentasında çalışıyorum ve çok iyi de ingilizcem var  Wink
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
April 04, 2016, 08:18:41 AM

Belki burada baltaya sap olmuşuzdur da diğer ülkelerde deneyelim demişizdir olamaz mı hocam ? Ayrıyetten şu anda seyahat acentasında çalışıyorum ve çok iyi de ingilizcem var  Wink

Seni tenzi ederim. Ben genel konuştum. İngilizcen varsa her haliklarda bir şekilde hayatını idame ettirirsin. Smiley
mmmtr
Sr. Member

View Profile
April 04, 2016, 08:28:33 AM

Seni tenzi ederim. Ben genel konuştum. İngilizcen varsa her haliklarda bir şekilde hayatını idame ettirirsin. Smiley

Zaten katılıyorum sana hocam cümleyi kendime yöneltilmiş sanınca atağa geçtim .Çoğu kişi Amerikan rüyasını yaşıyor oraya gittiklerinde bir prodüktör ya da teknik direktörün onu havaalanında bekleyip ünlü yapacağını hayatını kurtaracağını sanıyor filmlerdeki gibi . Çoğu kişiyse kaçmak istiyor buradaki dertlerinden . Ama geneli ilk cümlemdeki gibi hayaller peşinde olunca bi baltaya sap olmayı bırak bi bok yapamıyorlar gidip geri dönmenin planlarını yapıyorlar Cheesy
simplelife888
Full Member

Activity: 210

View Profile
April 04, 2016, 08:18:48 PM

ABD nin Türkiyeyi zorladığı dayatmaların sonucunda git gide gelirlerimizde azalamalar oluyor rus uçağını düşürmemiz mısır ticaretinin baltalanması ardından suriye derken iyiden iyiye şimdide Türkiyeyi gidilmeyecek ülkeler arasında gösterme çabası bunun altında turizmcilerin abd li turistlerin geleceği beklentisinin baltalanmak istenmesinin yattığını düşünüyorum .
frank0929
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
April 04, 2016, 08:22:01 PM

Ülkenin içinde ve sınırında savaş yaşanıyorken bu haberlerin olması şaşırtıcı değil. Yakında bu savaş büyüyecektir, önlemlerini alıyorlardır. Gelişmiş devletler kendi vatandaşının canına değer veriyor, görevini yaparak onları korumaya çalışıyor.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 04, 2016, 11:08:30 PM

Ülkenin içinde ve sınırında savaş yaşanıyorken bu haberlerin olması şaşırtıcı değil. Yakında bu savaş büyüyecektir, önlemlerini alıyorlardır. Gelişmiş devletler kendi vatandaşının canına değer veriyor, görevini yaparak onları korumaya çalışıyor.
Gidipde vatandaşının canıyla değilde kesesiyle uğraşan, halkının menfaatini düşünmeyen birisi demokrasi yoluyla sürekli başımızın üstünde tutarsak olacağı bu.

Şahsınıza değil yanlış anlaşılmasın ek olarak yazdım.
Not : Demokrasi bu tür emellere alet olmamalıdır.
magnific61
Full Member

Activity: 182

View Profile
April 05, 2016, 07:38:36 AM

Bence istihbarattan ziyade zor duruma dusurme taktigidir.
Israil de ayni cagriyi yapmis olmasi da aslinda suphelendirmiyor degil.
Ama ote yandan Turkiye bir 5 sene daha bu tur teror saldirilarinin hedefi olacaktir diye dusunuyorum.
Bakmayin milletin olduk bittik battik gittik edebiyatina, ulkede ekonomik veriler iyiye gidiyor, yasam sartlari her gecen gun yukselmekte,  yatirimlar devam ediyor ve Turk ekonomisi hala buyuyor.
Bu saldirilar dogrudan bagimsizligimiza, yapiliyor
Pages: [1]
  Print  

Jump to: