Bitcoin Forum
June 22, 2024, 09:58:18 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 50 milyon Turk Vatandasinin Bilgileri Hacklendi!  (Read 2433 times)
fuathan (OP)
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
April 05, 2016, 02:03:21 PM

Yeni bir haber degil ama devletin basiretsizligini gosteren onemli bir haber...

http://www.ntv.com.tr/teknoloji/50-milyon-turk-vatandasinin-bilgileri-hacklendi,5YxyFMzo_0qs3R8z21itnw

Bir bakan Nasa'dan daha mi ileriyiz demisti?..  Smiley
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
April 05, 2016, 02:05:40 PM

onlara gore dunya lıderımız var bunlarla kımse ugrasma calınırsa calınsın onlar ıcın hırsızlık sorun degıl kı cal cırp sesını cıkartmazlar serefszler
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
April 05, 2016, 04:44:02 PM

Benim memurum işini bilir Shocked

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
April 05, 2016, 06:51:01 PM

Aynı ahlaksız mantığın uzantısı zaten bunlar. Neden laf kondurmuyorlar sanıyorsunuz Özal'a, Menderes'e.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
fuathan (OP)
Hero Member

Aleph.im

View Profile
April 05, 2016, 10:57:08 PM

Aynı ahlaksız mantığın uzantısı zaten bunlar. Neden laf kondurmuyorlar sanıyorsunuz Özal'a, Menderes'e.

Aynen öyle. Her yerde anırırlar "astınız, zehirlediniz, yedirmeyiz!.." diye.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 05, 2016, 11:33:52 PM

Aynen öyle. Her yerde anırırlar "astınız, zehirlediniz, yedirmeyiz!.." diye.
Biz at gözlüğümüzü çıkarmadığımız sürece devlet büyüklerimizde at gözlüğü takmaya devam edicektir. Biz başımıza getiricek adam gibi insan yok die oları seçtiğimiz sürece başımızda adam gibi birileri olmayacaktıe. Hata bizde hatanın temelini hazırlayanlar eğitimimizde eğitimin temelden değişmesi gerekiyor. Sınavsal zorluk değil eğitimsel zorluk getirilmeli. Sınav barajları arttırılacağına veya sınavlar arttırılacağına projeler, makaleler getirilmedir.

Pardon tutamadım kendimi. Herşeyin mantıklı bi3 çözümü vardır benm yazdıklarım mantıklı olucak diede bir şey yok. El elden akıl akıldan üstündür.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
April 06, 2016, 07:55:54 AM

alin iste seffaf devlet devlet diyorduk,

tum bilgiler ortada, e-devletden daha iyi calisiyor site.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
petahashminer
Legendary
*

View Profile
April 06, 2016, 08:04:44 AM

Yenişafak:

Icann kayıtlarında Anatoly Zimovsky adlı bir Rus vatandaşına ait olduğu belirlenen sitenin hangi amaçla faliyete sokulduğu açıktır. Son günlerde artan terör olayları ile istediklerini elde edemeyen güçlerin yeni yeni yöntemlere başvurmaktan kaçınmadığıda bir gerçektir.

http://www.yenisafak.com/guncel/thanksgiving-sitesine-girmeyin-thanksgiving-icin-virus-uyarisi-2445802

yalana bak, sitede virus varmis. bu gazeteye bu yaziyi yazan ya bizzat kendisi sigirdir, ya da milleti sigir yerine koyuyordur. bir siteye girip herhangi bir sey indirmeden, applet calistirmadan, bilgisayara virus bulasmasini da bunlardan baskasi icat edemez. ama biz nasadan bile iyiyiz tesbit ederiz.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 06, 2016, 08:42:24 AM

kendi bilgilerimi kontrol ettim, 2009 daki  ikamet adresim gözüküyor. muhtemel seçim sisteminden çalınmış veriler.
18 yaş altı olanlar yok
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
April 06, 2016, 12:49:10 PM

kendi bilgilerimi kontrol ettim, 2009 daki  ikamet adresim gözüküyor. muhtemel seçim sisteminden çalınmış veriler.
18 yaş altı olanlar yok

Nereden sorguladın hocam ?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 06, 2016, 01:42:56 PM

18 yaş altı olanlar yok

Nereden sorguladın hocam ?

https://thanksgiving.epicm.org

şuan erişim yok , türkiyeden engellemişler sanırım
gorkem
Hero Member

View Profile
April 06, 2016, 02:37:29 PM

http://www.hurriyet.com.tr/binali-yildirim-oraya-girmek-bir-tuzaktir-40083054?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_term=post&utm_content=binali-yildirim-oraya-girmek-bir-tuzaktir&utm_campaign=binali-yildirim-oraya-girmek-bir-tuzaktir_ulastirma_sondakikahaberleri 
 adamlar her boku paralelel baglıyor ya dıcek bsey yok walaha .yarın obur gun karılarına bsey yapsalar paralel yaptı derler Cheesy
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
April 06, 2016, 02:48:42 PM

Cok buyuk bir guvenlik acigi. Ozru olmayan bir hata. Medeni ulkelerde boylesine bir sizintinin ardindan birden fazla istifa gelir ama bizim ulkemiz neler gordu. Cok yazik. Umarim kimseye zarari olmaz bu acigin. Isin enteresan tarafi, ben bu dosyaya cok onceden torrentte denk gelmistim. Cok eski bir sizinti bu ve daha once hukuk burolarina satilmaya calisilmis internetteki bilgilere gore. Nedense insanlarin sesi cikmadi "zeki" birinin bunu bir sitede toplayip basit bir yazilimla arama motoru haline getirene kadar. Adsense ile para kazaniyor birde utanmaz.

Kucuk bir ornek vermek istiyorum bu haberle ilgili. Mesela benim yasadigim ulke Norvec`te istediginiz kisinin adini soyadini yazip nerede yasadigini ogrenebilirsiniz. Hatta gectigimiz yillarda ne kadar para kazanmis ne kadar vergi odemis bunlarda cok sefffaf bir sekilde initernet uzerinden bakilabiliyor. Tabi burda bir fark fark. Kisilerin vatandaslik numarasini goremezsiniz, cunku bu bir guvenlik acigi olusturur. Ustelik bu sistem isim soyisim yazip tek bir tiklama ile cicek veya buna benzer hediye gonderme olarak bile kullanilabiliyor(http://www.gulesider.no/). Yanlis anlasilmasin lutfen, seffaf ve uygar bir sistem ile guvenlik aciginin bu derece kotu oldugu bir baska sistemi karsilastirmak istedim.

Siyasi olaylara cok girmek istemiyorum fakat, bunu "paralel yapi" yapti demek ozru kabahatinden buyuk bir durum ortaya cikariyor. Tabii ki bu ulkenin menfaatini istemeyen unsurlar bu tarz islere kalkisacak. Bunun yapan teror orgutu de olabilirdi. Bu nasil bir ozur anlamak mumkun degil.

Bir hikaye var, kral bir gun vezirine soyle der; "Oyle bir kusur isle ki ozrun kabahatinden buyuk olsun." Vezir birkac gun sonra krali avluda yururken gorur ve parmagi atar. Kral arkasini doner ve sinirlerden kopurerek kellesiyle odeyecegini soyler. Vezir sakince cevap verir; "Ozur dilerim efendim, Valide sultan zannettim."

Allah hepimize sabir versin arkadaslar.

fuathan (OP)
Hero Member

Aleph.im

View Profile
April 06, 2016, 04:27:54 PM

18 yaş altı olanlar yok

Evet eski kayıtlar var gibi...
gorkem
Hero Member

View Profile
April 06, 2016, 04:28:44 PM

basbakan bnmde evımın adresı var ısteyen gelsın dıyor ya bu kadar pişkınlık olmaz yemınle yuz kalmamıs bunlarda artık
petahashminer
Legendary
*

View Profile
April 06, 2016, 05:59:56 PM

basbakan bnmde evımın adresı var ısteyen gelsın dıyor ya bu kadar pişkınlık olmaz yemınle yuz kalmamıs bunlarda artık

BENi de davet etti, seni de mi etti? sorsaniz adresimi soylerim demisti, sormaya firsatim olmadi , bende bahse konu siteye girip adresini ogrendim,  gercekten cok faydali bir site. bu pazar davutoglundayiz ailecek. allah basimizdan eksik etmesin.

designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
April 06, 2016, 06:25:50 PM

Yeni bir haber degil ama devletin basiretsizligini gosteren onemli bir haber...

http://www.ntv.com.tr/teknoloji/50-milyon-turk-vatandasinin-bilgileri-hacklendi,5YxyFMzo_0qs3R8z21itnw

Bir bakan Nasa'dan daha mi ileriyiz demisti?..  Smiley
İşsiz bilgisayar mühendisleri olan bir ülkedeyiz ve eminim aralarında pırlanta gibi kişiler de vardır. Devletin her kademesinde bir kokuşmuşluk var. Bu nedenle her alanda başarısızlıklarla başbaşa kalıyoruz. Hak etmeyen insanlar adam kayırmaca nedeniyle o koltuklarında oturduğu sürece kimse adam gibi işini yapamayacak / yapmayacak, hastaneler dolup taşacak, milletin bilgileri sızdırılacak vs... vs... her yerde bir kokuşmuşluk böyle sürüp gidecek ne yazık ki...
gorkem
Hero Member

View Profile
April 06, 2016, 09:05:35 PM

BENi de davet etti, seni de mi etti? sorsaniz adresimi soylerim demisti, sormaya firsatim olmadi , bende bahse konu siteye girip adresini ogrendim,  gercekten cok faydali bir site. bu pazar davutoglundayiz ailecek. allah basimizdan eksik etmesin.

Cheesy aynen gıdek cay kahve ıcerız Cheesy
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
April 07, 2016, 12:20:00 PM

Akçomar bu konuya gelmemiş nedense? Gelsin de büyükleri gibi paralel yaptı chp yaptı desin, biraz eğlenelim. Smiley
Bu konu o kadar ciddi ki aslında, bir devletin bütün vatandaşlarının kişisel bilgilerinin çalınması ve hükümetin hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam etmesi, halkın da büyük çoğunluğunun koyun gibi olayı umursamaması trajikomik.
fuathan (OP)
Hero Member

Aleph.im

View Profile
April 07, 2016, 01:52:53 PM
Last edit: April 07, 2016, 03:05:00 PM by fuathan

Akçomar bu konuya gelmemiş nedense? Gelsin de büyükleri gibi paralel yaptı chp yaptı desin, biraz eğlenelim. Smiley
Bu konu o kadar ciddi ki aslında, bir devletin bütün vatandaşlarının kişisel bilgilerinin çalınması ve hükümetin hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam etmesi, halkın da büyük çoğunluğunun koyun gibi olayı umursamaması trajikomik.

Hayır bırak hadi bir şekilde çalındı falan da bu ne pişkinliktir arkadaş, hiçbir hatada sorumluluk kabul etmezler yüzsüzler... Ama iyi şeylere gelince biz yaptık bunları derler...

Hala bakan diyor ki önemli bir şey yok, sıkıntı yok dert etmeyin...
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: