Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:10:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Open Bazaar yayında  (Read 1346 times)
pseudozach (OP)
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
April 06, 2016, 11:50:28 AM

Merhaba,

Çoğunuzun bildiği gibi merkezsiz bir pazar yeri alternatifi olan Open Bazaar 2 yıldır geliştiriliyordu. Version 1 yayınlandı. Ben de hemen Açık Çarşı adıyla bir mağaza açtım, ufak tefek bir şeyler satmaya başladım deneme amaçlı. İlk adımda dijital ürünler satmayı planlıyorum.

Ne dersiniz? Kullanır mısınız? Gittigidiyor, sahibinden gibi sitelere alternatif olabilir mi?

Dükkana beklerim Smiley Open Bazaar ID: ob://55910256a128d21698735b5303ea47de43f95d0d/store
1714011003
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714011003
Reply with quote  #2

1714011003
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714011003
Hero Member
*

Ignore
1714011003
Reply with quote  #2

1714011003
Report to moderator
1714011003
Hero Member
*

Ignore
1714011003
Reply with quote  #2

1714011003
Report to moderator
1714011003
Hero Member
*

Ignore
1714011003
Reply with quote  #2

1714011003
Report to moderator
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
April 06, 2016, 05:45:45 PM

Merhaba,

Çoğunuzun bildiği gibi merkezsiz bir pazar yeri alternatifi olan Open Bazaar 2 yıldır geliştiriliyordu. Version 1 yayınlandı. Ben de hemen Açık Çarşı adıyla bir mağaza açtım, ufak tefek bir şeyler satmaya başladım deneme amaçlı. İlk adımda dijital ürünler satmayı planlıyorum.

Ne dersiniz? Kullanır mısınız? Gittigidiyor, sahibinden gibi sitelere alternatif olabilir mi?

Dükkana beklerim Smiley Open Bazaar ID: ob://55910256a128d21698735b5303ea47de43f95d0d/store
Senin dükkan kapalı hemşerim. "Namaza gittim, gelicem" tabelası da yok camda
pseudozach (OP)
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
April 07, 2016, 09:29:31 AM

Merhaba,

Senin dükkan kapalı hemşerim. "Namaza gittim, gelicem" tabelası da yok camda

Makina kopmuş, eee dükkan yeni, semt yeni böyle aksaklıklar yavaş yavaş düzelir Smiley

Araştırdım genel olarak networkde bir problem var. Hatayı düzeltip, versiyon güncellemelerini bekliycez mecbur.
hakanbalta577
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
April 08, 2016, 05:45:06 AM

nasıl bir sistemi var bu open bazaarın. bi program kurmak gerekiyor sanırım. sitesine göz attım. ne gibi şeyler satılıyor genelde ? ödeme bitcoin ile anladığım kadarıyla da nasıl işiyor sistemi?
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 08, 2016, 09:07:16 AM

nasıl bir sistemi var bu open bazaarın. bi program kurmak gerekiyor sanırım. sitesine göz attım. ne gibi şeyler satılıyor genelde ? ödeme bitcoin ile anladığım kadarıyla da nasıl işiyor sistemi?
Bende beklemediyim sistemle alakalı bilgi verilirse pazardaki tahta sayımızı arttırırız.
Beraturker
Sr. Member

Activity: 308

View Profile
April 08, 2016, 09:15:03 PM

Open bazaarı bilgisayarınıza kurduktan sonra ürün alıp satabiliyosunuz.. Aslında bitcointalk marketplacein biraz daha gelişmiş versiyonunun arayüzlenmiş ve programlanmış hali..

Onda da satıcılar var burda da.. onda da almak istediğiniz ürünün fiyatını direk btc olarak atıyosunuz burda da.. Ya da komisyonlu escrow kullanıyosunuz ki genelde %1 alıyolar..

Open bazaar bana kalırsa ileride yasal durumlardan dolayı sorun yaşamaya başlıyacak çünkü açıldığı günden itibaren yasadışı madde satışları başladı maalesef..

Bunun gibi durumlar yüzünden bitcoin sadece yasadışı madde edinme aracısı olarak gözüküyor insanlar arasında...
hakanbalta577
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
April 09, 2016, 05:21:21 AM

Open bazaarı bilgisayarınıza kurduktan sonra ürün alıp satabiliyosunuz.. Aslında bitcointalk marketplacein biraz daha gelişmiş versiyonunun arayüzlenmiş ve programlanmış hali..

Onda da satıcılar var burda da.. onda da almak istediğiniz ürünün fiyatını direk btc olarak atıyosunuz burda da.. Ya da komisyonlu escrow kullanıyosunuz ki genelde %1 alıyolar..

Open bazaar bana kalırsa ileride yasal durumlardan dolayı sorun yaşamaya başlıyacak çünkü açıldığı günden itibaren yasadışı madde satışları başladı maalesef..

Bunun gibi durumlar yüzünden bitcoin sadece yasadışı madde edinme aracısı olarak gözüküyor insanlar arasında...

bilgi için teşekkürler.  Roll Eyes bitcoinin önüne getirelen tek engel zaten bu yasadışı ürünlerin alınmaya çalışılması .. ilerde düzelir umarım ..
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
April 09, 2016, 01:53:03 PM

Ilk uyusturucu satisi denemesi baslamis bile. Biz Bitcoin`in adini temiz tutmak icin ugrasirken, karalama islemleri de devam ediyor. Tamamen onune gecilecek degil ama Bitcoin gelisimini kotu yonde etkiledigi kesin boyle durumlarin. Haber linkini paylasiyorum goz atmak isteyenler icin.

http://www.coindesk.com/drugs-contraband-openbazaar/

pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
April 09, 2016, 01:58:39 PM

Ilk uyusturucu satisi denemesi baslamis bile. Biz Bitcoin`in adini temiz tutmak icin ugrasirken, karalama islemleri de devam ediyor. Tamamen onune gecilecek degil ama Bitcoin gelisimini kotu yonde etkiledigi kesin boyle durumlarin. Haber linkini paylasiyorum goz atmak isteyenler icin.

Adı üstünde açık pazar. İsteyen istediği ürünü satabilir. Hiçbir şeyin karalandığı yok. Kimin parasını nasıl harcayacağına karışamaz, onu sınırlayamazsınız.
Nomad88
Legendary
*

View Profile WWW
April 09, 2016, 02:02:02 PM

Adı üstünde açık pazar. İsteyen istediği ürünü satabilir. Hiçbir şeyin karalandığı yok. Kimin parasını nasıl harcayacağına karışamaz, onu sınırlayamazsınız.

Uyusturucu ticareti Amrika`da yasadisidir. Paranin senin olmasi onu istedigin ticarette kullanabilecegin anlamina gelmez. Yasal sinirlarda kalmak zorundasin. Bitcoin`in bu ticareti anonim olarak internet uzerinden saglama sansi vermesi bunun yapilabilecegi anlamina gelmez. Sadece Bitcoin`i tanimayanlarin aklinda kotu bir hatira olarak kalir.

pandacoin
Legendary
*

View Profile
April 09, 2016, 02:04:32 PM

Uyusturucu ticareti Amrika`da yasadisidir. Paranin senin olmasi onu istedigin ticarette kullanabilecegin anlamina gelmez. Yasal sinirlarda kalmak zorundasin. Bitcoin`in bu ticareti anonim olarak internet uzerinden saglama sansi vermesi bunun yapilabilecegi anlamina gelmez. Sadece Bitcoin`i tanimayanlarin aklinda kotu bir hatira olarak kalir.

Openbazaar sadece Amerika Birleşik Devletleri'ne hizmet vermiyor. Kaldı ki ABD'nin hangi eyaletine göre bunu söyleyebiliyorsunuz? Birçok eyalette birçok drug (uyuşturucu) yasallaşmış durumda. Birçok drugın yasal olduğu başka birçok ülke var dünyada. Şu at gözlüklerinizi çıkarın artık.
Nomad88
Legendary
*

View Profile WWW
April 09, 2016, 02:34:56 PM

Openbazaar sadece Amerika Birleşik Devletleri'ne hizmet vermiyor. Kaldı ki ABD'nin hangi eyaletine göre bunu söyleyebiliyorsunuz? Birçok eyalette birçok drug (uyuşturucu) yasallaşmış durumda. Birçok drugın yasal olduğu başka birçok ülke var dünyada. Şu at gözlüklerinizi çıkarın artık.

Cahil cahil konusuyorsun. Uyusturucu satisi Birlesik Devletlerin tamaminda yasak. Trafik yasalari gibi eyalete gore degisen bir durum degil bu. Silk Road`un basina neler geldi ac oku biraz. Bos laf edip durma. Satisi yapmaya calisan ABD icinde heryere gonderebilecegini yazmis.

pandacoin
Legendary
*

View Profile
April 09, 2016, 02:46:54 PM

Cahil cahil konusuyorsun. Uyusturucu satisi Birlesik Devletlerin tamaminda yasak. Trafik yasalari gibi eyalete gore degisen bir durum degil bu. Silk Road`un basina neler geldi ac oku biraz. Bos laf edip durma. Satisi yapmaya calisan ABD icinde heryere gonderebilecegini yazmis.

Cehalet kötü bir şey tabi, aynaya bak önce. Wink
Dünyadan haberin yok. Madem bilmiyorsun, bu ayıp değil, aç interneti oku. İnsanları yanlış yönlendirmeye çalışma.
Cahilden daha zararlısı bildiği yanlış bilgiyi yaymaya çalışan cahildir.
formator
Sr. Member

Activity: 285

View Profile
April 10, 2016, 05:35:10 AM

Yasal sınırlara bu kadar meraklı olmanızı anlayamıyorum doğrusu.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: