Bitcoin Forum
May 04, 2024, 12:19:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiyenin Yeni Kripto Parası Intexcoin  (Read 38255 times)
safaksari (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
April 06, 2016, 11:53:45 PM
Last edit: July 12, 2017, 11:26:56 PM by safaksari

Intexcoinden biraz bahsetmek gerekirse;

-%100 yerli imkanlar ile üretilen INTEXCOIN'den gurur duymak boynumuzun borcu. Smiley

-Hepinizin bildiği üzere yeni bir kripto para için madencilik karlı bir yatırımdır.

-Intexcoin asıl amacı ” Güven’ e, topluluğun gücüne ve ekonomik özgürlüğe dayalı yeni bir EKOSİSTEM kurarak, kripto paramız olan INTEXCOIN’ in değerlenmesini ve tüm dünya’ da güvenilir bir para birimi olmasını sağlamak ”.

-Intexcoin diğer coinlerden farklı olarak sahibinden, gittigidiyor VS. gibi bir intexplace(pazar yeri) ile geliyor. Burada her kullanıcı max. 50 ürünü intexcoin üzerinden satabilecek ve yine bu platform üzerinden intexcoin ile alışveriş yapabilecek.

-Intexcoin kayıtları 4 martta başlattı ve henüz birinci ayını yeni doldurmasına rağmen 7 işyeri şuan resmi olarak Intexcoin kabul ediyor. İlerleyen süreçlerde bu işyerlerinden coinleriniz ile istediğiniz gibi alışveriş yapabileceksiniz. Bunlar arasında kuyumcudan eğitime sigortadan seyahate ve emlak sektörüne kadar birçok sektör var ve hızla yenileri ekleniyor. Yurt içinden ve yurt dışından çok yoğun ilgi gören Intexcoin hızla büyüyor.

-Intexcoin global pazara Türkiyeden açılan bir şirket ve şuan altyapı çalışmalarını tamamlamaya çalışıyor. Henüz intexcoin.com da 5 dil seçeneği mevcut.

-Kazanılan Intexcoinler takas platformunda € ile takas edilecek.

Teknik kısma geçmeden önce biraz açıklık getirmek istiyorum. Tecrübeli arkadaşlarımız bilir bir kripto para gerçek hayatta ne kadar çok karşılık bulabilirse o kadar çok değeri hızla artar. Ki Intexcoin bizler için ürün alıp satabileceğimiz intexplace ve coinlerimizi harcayabileceğimiz işyerleri sunuyor. Coin buralarda ticarete girmeye başladığında işte o zaman değer kazanacak izleyelim ve görelim! Ben bir coinle dışarıda kahvemi içebiliyorsam o coin değerlidir arkadaş!

Teknik olarak parametrelerden bahsedecek olursam;

=POW/Script Algoritması=
-Her 3 dk da bir blok keşfi.
-Blok başına düşen coin sayısı 700.
-Zorluk hedefleme süresi 24 saat.
-Blok ödül yarılanma zamanı 9 yıl.
-Totalde 2.5 Milyar INTEXCOIN.
-2085 yılına kadar madencilik devam edicek.

Minex(mining)/500€+KDV:
-Intexcoin madencilik aracıdır.
-Yıllık olarak kiralanır.
-Bir kişi max. 50 Minex cihazı satın alabiliyor.
-Bir Minex şuanlık günde 56 Intexcoin üretiyor. (güncelleme 11.04.16 günlük üretim 54.6)
-Üretilen Intexcoinler, kişinin sanal cüzdanında biriktirilecektir.
-Üretilen ve kazanılan tüm Intexcoin'ler üretim tarihlerinden başlayarak 75 gün blokede kalacaktır.
-Bloke süresi biten Intexcoin'ler sırayla serbest kalacaktır.
-Alınan minexler her ayın 1'i 10'u ve 20'sinde çalıştırılmaya başlanacak.

Intexplace(pazaryeri)/250€+KDV:
-Yıllık kiralanır.
-50 adet ürün konulabilir.
-Her bir ürün için en fazla 10 resim eklenir.
-Farklı dillerde açıklamalar koyulabilir.
-Güvenli alışveriş sistemi vardır.
-Satışlar Intexcoin ile yapılır.
-Alınan Intexcoinler sanal cüzdanınızda birikir ve takas platformumuzda € olarak takas edilir.
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714781954
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714781954
Reply with quote  #2

1714781954
Report to moderator
1714781954
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714781954
Reply with quote  #2

1714781954
Report to moderator
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
April 07, 2016, 12:13:20 AM

bıde bunların devamı gelse ama malasef gelmıyor .sızınkı gelır belkı
gorkem
Hero Member

View Profile
April 07, 2016, 12:18:34 AM

İnşallah hocam temennimiz o yönde kripto para bitcoin ve blockchain de Türkiye çok geride kaldı malesef.
sıteye kayıt olayım dedım tc kımlık no ıstıyor artı spomsor e mail ? tc kımlık neden ıstıyor kı
gorkem
Hero Member

View Profile
April 07, 2016, 12:28:35 AM

sponsor mail nerden bulcaz sımdı sızın varsa ozelden atında bı bakalım
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
April 07, 2016, 12:50:16 AM

Burada kaz yok bilgili insanlar var kendinizi komik duruma düşürmeyin hadi başka kapıya
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
April 07, 2016, 01:49:09 AM

minex kaç mh lik bir scrypt miner ve ne kadar güç çekiyor?
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
April 07, 2016, 03:15:39 AM

Mining ve pazaryeri için 500avro ve 250avro nereye gidiyor?
formator
Sr. Member

Activity: 285
Merit: 250

View Profile
April 07, 2016, 03:22:17 AM

Otellerde tanıtım konferans vb. ponzi koktu arkadaşlar Smiley Çok belli ki miner satarak ve sattırarak saadet zinciri oluşturmayı planlıyorlar , referans linki istemeside buna kanıt olarak gösterilebilir derhal forumu terk et arkadaşım polisi ararım valla
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 07, 2016, 03:33:34 AM

yerli girişim diyor, milli proje diyor, destek diyor, ama ben pek ısınamadım  baltalamak gibi gelmesin en hafifinden ponzi kokuyor .
miner parayla, pazaryeri parayla, coinler bloke fln,, şahsen ben uzak durmayı tercih ediyorum
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 07, 2016, 04:24:04 AM

yerli girişim diyor, milli proje diyor, destek diyor, ama ben pek ısınamadım  baltalamak gibi gelmesin en hafifinden ponzi kokuyor .
miner parayla, pazaryeri parayla, coinler bloke fln,, şahsen ben uzak durmayı tercih ediyorum
Kesinlikle hak veriyorum. Olmayan bir coin için olmayan minerlar satıp para kazanmayı planladıklarını düşünüyorum. Ne demişker elindeki paranın %99 u ile reklam %1 i ile iş yap 😂😂.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 07, 2016, 06:04:32 AM

Otellerde tanıtım konferans vb. ponzi koktu arkadaşlar Smiley Çok belli ki miner satarak ve sattırarak saadet zinciri oluşturmayı planlıyorlar , referans linki istemeside buna kanıt olarak gösterilebilir derhal forumu terk et arkadaşım polisi ararım valla
banada saadet zinciri havası verdi.
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
April 07, 2016, 07:38:07 AM

Her şeyi zaman gösterecek bakalım ama inşallah ponzi değildir

formator
Sr. Member

View Profile
April 07, 2016, 08:15:32 AM

Aman hocam tc kimlik numarası istiyolarmış kayıt olurken , hiçbir bilginizi paylaşmayın bu çakallarla
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
April 07, 2016, 08:28:22 AM

İnşallah hocam temennimiz o yönde kripto para bitcoin ve blockchain de Türkiye çok geride kaldı malesef.
sıteye kayıt olayım dedım tc kımlık no ıstıyor artı spomsor e mail ? tc kımlık neden ıstıyor kı

Hocam iyi hatırlattın, TC'yi güvenlik açısından istiyor her önüne gelen hesap açmasın diye. Sponsor maili konusuda şu şekilde şirket büyüme stratejisi olarak tavsiye pazarlama ile ilerliyor ve bu işi yapan birisi tarafından davet edilmeniz gerekli kısacası.

Her önüne gelen hesap açmasın diye TC Kimlik numarası istiyoruz mantığını pek anlayamadım? Ben belki yatırımlarımı gizlilik içinde yapmak istiyorum neden kimliğimi paylaşmam gerekiyor? Dünya genelinde gizlilik için bir çok adım atılırken bu çok gereksiz bir uygulama olmuş bence.

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 07, 2016, 09:19:08 AM

Aman hocam tc kimlik numarası istiyolarmış kayıt olurken , hiçbir bilginizi paylaşmayın bu çakallarla

Yok artık. Krypto parayla uğraşıp tc no istiyen bir zihniyet görülmemiştir. Anayasanın bilmem kaçıncı maddesine göre gizliliğimi korumak en büyük hakkım. Cheesy
mcointurk
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
April 07, 2016, 09:32:50 AM

Hocam iyi hatırlattın, TC'yi güvenlik açısından istiyor her önüne gelen hesap açmasın diye. Sponsor maili konusuda şu şekilde şirket büyüme stratejisi olarak tavsiye pazarlama ile ilerliyor ve bu işi yapan birisi tarafından davet edilmeniz gerekli kısacası.

Her önüne gelen hesap açmasın diye TC Kimlik numarası istiyoruz mantığını pek anlayamadım? Ben belki yatırımlarımı gizlilik içinde yapmak istiyorum neden kimliğimi paylaşmam gerekiyor? Dünya genelinde gizlilik için bir çok adım atılırken bu çok gereksiz bir uygulama olmuş bence.

Firma kimlik belgesini multi üyelik açılmasın diye istiyor.Örneğin eczaneden ilaç alırken,gsm operatörleri v.b bir sürü yere kimlik numarası veriyoruz.Güvene dayalı bir olay.Güvenmezseniz uzak durursunuz.Daha önce negatif örnekleri var.başka bir coin firmasında kimlik numarası istenmiyordu,Aynı kişiler defalarca üyelik alıp ilk başlangıçtaki avantajlı kampanyalar ve kısıtlı olan mining kiralama sınırını delerek haksız rekabete yol açtılar.Ellerinde fazlaca biriken coin'leri yarı fiyatına satışa koyarak 1.01 Euro olan coin'in fiyatını 0.60 Euro'ya düşürdüler.

Bitcoin niye 1100 Dolara çıkıp 250 Dolara düşüyor.Burada haksız rekabeti önlemek için 50 Adet Minex (İntex Mining Donanımı) kiralayabilme sınırı konulmuştur.
 Sonuçta o firma da kayıtta ulusal kimlik belgesini istemeye başladı.Ayrıca aldığınız ürünlerin KDV eklenerek adınıza fatura kesilmesi lazım.Fatura kesilirken kimlik numarası gerekiyor.Tezgahtan mal almıyorsunuz.Buraya ben daha önce konuyu açacaktım.Çok Düşündüm.R-10 daki konuma yaklaşımlara bakarak gerek yok dedim.Nasılsa Kimse inanmayacak.Konuyu açan Şafak bey bence boşuna uğraşmayın zamanınızı dışarda sunumlar yaparak değerlendirin bu projeye daha çok katkınız olur.
Bu arada bende bağımsız intexcoin yatırımcısıyım.Firmayla bir bağlantım yoktur.
formator
Sr. Member

View Profile
April 07, 2016, 10:34:59 AM

Firma kimlik belgesini multi üyelik açılmasın diye istiyor.Örneğin eczaneden ilaç alırken,gsm operatörleri v.b bir sürü yere kimlik numarası veriyoruz.Güvene dayalı bir olay.Güvenmezseniz uzak durursunuz.Daha önce negatif örnekleri var.başka bir coin firmasında kimlik numarası istenmiyordu,Aynı kişiler defalarca üyelik alıp ilk başlangıçtaki avantajlı kampanyalar ve kısıtlı olan mining kiralama sınırını delerek haksız rekabete yol açtılar.Ellerinde fazlaca biriken coin'leri yarı fiyatına satışa koyarak 1.01 Euro olan coin'in fiyatını 0.60 Euro'ya düşürdüler.

Bitcoin niye 1100 Dolara çıkıp 250 Dolara düşüyor.Burada haksız rekabeti önlemek için 50 Adet Minex (İntex Mining Donanımı) kiralayabilme sınırı konulmuştur.
 Sonuçta o firma da kayıtta ulusal kimlik belgesini istemeye başladı.Ayrıca aldığınız ürünlerin KDV eklenerek adınıza fatura kesilmesi lazım.Fatura kesilirken kimlik numarası gerekiyor.Tezgahtan mal almıyorsunuz.Buraya ben daha önce konuyu açacaktım.Çok Düşündüm.R-10 daki konuma yaklaşımlara bakarak gerek yok dedim.Nasılsa Kimse inanmayacak.Konuyu açan Şafak bey bence boşuna uğraşmayın zamanınızı dışarda sunumlar yaparak değerlendirin bu projeye daha çok katkınız olur.

Taaabi canım hiç olur mu ya Cheesy
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
April 07, 2016, 12:24:19 PM

Madem Türkiye'nin kripto parası Türkçe isim koysaydınız. Intex ne demek?
Ben size daha güzel bir isim önereyim, Titancoin.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
April 07, 2016, 12:43:37 PM

Foruma yeni üye olmuşsun, ilk yazılarını bu coinin konusuna yazıyorsun, coinin yatırımcısısın ve "firma" ile bağlantın yok? Ne ala ne ala..

Arkadaşlar TC numarası isteyen yerlere üye olmayın. TC numarasız da fatura kesebilirsiniz, multi üyeliği de başka yöntemlerle önleyebilirsiniz. Burada ki insanlar keriz değil.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
April 07, 2016, 12:50:21 PM

Bunların bi mcoini vardı o ne oldu onun yerine yenisini çıkarttılar acaba?
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: