Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:18:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC -> bani  (Read 5435 times)
Marius92 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
April 10, 2016, 08:58:39 AM
 #1

Salutare,

Cum pot schimba BTC in bani rapid si fara riscuri?

Am card la Raiffeisen si as vrea daca se poate sa schimb pe bitstamp si sa retrag pe card.

Am inteles ca unele banci blocheaza conturile daca au fost utilizate in schimbul de BTC.

Cum decurge procesul de verificare pe bitstamp?

Daca stiti alta metoda rapida si sigura de a transforma BTC in bani astept sugestiile voastre.

Multumesc!
1714961884
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714961884

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714961884
Reply with quote  #2

1714961884
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714961884
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714961884

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714961884
Reply with quote  #2

1714961884
Report to moderator
jontrue
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 704
Merit: 500



View Profile
April 10, 2016, 09:28:28 AM
 #2

Poti vinde BTC pe acest forum si sa primesti bani in contul bancar sau cash => face to face.
Smon
Member
**
Offline Offline

Activity: 271
Merit: 10


View Profile
April 12, 2016, 10:52:57 AM
 #3

Iti faci card de btc. Incearca e coin




▀▀█▄▄    [websitewhitepaper]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution    ▄▄█▀▀
▪  A revolutionary decentralized digital economy  ▪
▄▄█▀▀      Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  GitHub      ▀▀█▄▄
vladnistor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
April 13, 2016, 01:02:50 PM
 #4

Salutare,

Cum pot schimba BTC in bani rapid si fara riscuri?

Am card la Raiffeisen si as vrea daca se poate sa schimb pe bitstamp si sa retrag pe card.

Am inteles ca unele banci blocheaza conturile daca au fost utilizate in schimbul de BTC.

Cum decurge procesul de verificare pe bitstamp?

Daca stiti alta metoda rapida si sigura de a transforma BTC in bani astept sugestiile voastre.

Multumesc!

Putem sa iti schimbam noi prin transfer bancar instant in Raiffeisen. Ne gasesti la https://coinflux.com.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
marketgold
Member
**
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 10


View Profile
August 12, 2016, 12:33:46 AM
 #5

Salutare,

Cum pot schimba BTC in bani rapid si fara riscuri?

Am card la Raiffeisen si as vrea daca se poate sa schimb pe bitstamp si sa retrag pe card.

Am inteles ca unele banci blocheaza conturile daca au fost utilizate in schimbul de BTC.

Cum decurge procesul de verificare pe bitstamp?

Daca stiti alta metoda rapida si sigura de a transforma BTC in bani astept sugestiile voastre.

Multumesc!

Putem sa iti schimbam noi prin transfer bancar instant in Raiffeisen. Ne gasesti la https://coinflux.com.
Recomand site-ul .Am facut cateva tranzatii cu el si totul a decurs perfect
cryptme
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 166
Merit: 101


View Profile
September 25, 2016, 05:43:39 AM
 #6

Salut,
Din cate stiu bitcoin este nereglementat in Romania.
Am o suma pe exchange cu care am reusit sa fac un profit.
Are cineva experienta din punct de vedere legal ce datorez statului pentru profitul obtinut?
Probabil va veni timpul in care o parte din btc sa-i retrag in moneda nationala. Pe extras de cont va apare o suma x, pentru aceasta suma va trebui sa platesc impozit?
Am gasit de ex. urmatorul articol: http://www.avocatnet.ro/content/forum%7CdisplayTopicPage/topicID_455939/Evaziune-fiscala-pe-motive-ciudate.html
Cryptme

bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
September 25, 2016, 11:02:24 PM
 #7

Salut,
Din cate stiu bitcoin este nereglementat in Romania.
Am o suma pe exchange cu care am reusit sa fac un profit.
Are cineva experienta din punct de vedere legal ce datorez statului pentru profitul obtinut?
Probabil va veni timpul in care o parte din btc sa-i retrag in moneda nationala. Pe extras de cont va apare o suma x, pentru aceasta suma va trebui sa platesc impozit?
Am gasit de ex. urmatorul articol: http://www.avocatnet.ro/content/forum%7CdisplayTopicPage/topicID_455939/Evaziune-fiscala-pe-motive-ciudate.html
Cryptme

Daca nu-i schimbi in fiat lucrurile sunt mai simple ( deocamdata) insa tu ai precizat ca in cazul in care.... poi  in primul rand trebuie sa platesti impozitul pe venitul obtinut 16%  daca venitul obtinut este egal sau depaseste 5 salarii medii, atunci mai platesti 10.5% la pensii si 5.5% la sanatate ( ultimele doua taxe sunt teoretice...) Daca nu declari, faci evaziune, cam asa sta treaba...
Acum cu reglementarea e cu dus intors..in conditiile in care tot mai multe magazine accepta plata cu BTC , in viitor probabil ca lucrurile se vor schimba..
Sper ca nu am fost inteles gresit, eu consider cel putin impozitul pe venit, ca fiind obligatii civice, adica daca unii nu declara venitul  si altii il declara, desi toti beneficiaza intr un fel sau altu de .. invatamant gratuit ( teoretic)  serviciu medical de urgente, autostrazi iluminat public bla bla bla, frumos este ca fiecare sa contribuie cu ce datoreaza..( atentie este o idee generala, nu fac referire la tine) De ex. in cazul meu as zice asa.. pentru ce asigurare de sanatate? pentru ce pensie? nu mi trebuie.. hai sa fie asa.. totusi gandeste in felul urmator, sa zicem  ca eu nu platesc asigurarea medicala, da?  si candva am nevoie de ingrijire de urgenta.. pe banii tai  intelegi?Tongue sau.. nu vreau acum pensie da? dar mai tarziu cand imi ajunge cutitul la os.. o sa aplic pentru un ajutor social... pe banii prostilor care isi vor plati la acea vreme  taxele.. cam asta e ideea generala.. ( nu discutam despre cine si ce fura... pentru ca si printre aceia  va fi unul care va spune.. "ce daca nu platesc o suma de xxxxxxx, altul  fura mai mult.. si ce?" )
Eu personal, nu ma impac cu actualul sistem social  din lume, progres si alte porcarii.. eu sunt mai conservator de fire , as putea sa traiesc  intr-un loc  retras sa imi produc tot  ce am nevoie ( o fac in cateva situatii si acum) dar  deocamdata traiesc printre oameni... si merg pe principiul cetateanului responsabil.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
maybach1980
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10

<<<<>>>>>><<<


View Profile
October 23, 2016, 11:17:44 PM
 #8

ah nu bani Sad
multi tarfe = nu bani

xxx
btc2usd.biz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 55
Merit: 0


View Profile WWW
October 24, 2016, 11:26:07 AM
 #9

Poti vinde BTC pe acest forum si sa primesti bani in contul bancar sau cash => face to face.

contacteza supportul nostru pe situl https://btc2usd.biz/ si te vom ajuta sa iti primesti banii in cateva ore .
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!