Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:52:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 »
  Print  
Author Topic: [Cryptomerian.com] Cryptomerian Investment Private Crypto-Fund  (Read 44532 times)
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
May 21, 2017, 04:23:56 PM

Biz hiç bir zaman %50 vermiyoruz demişsiniz, geçen sene %50 vermişsiniz, bu senede o oranda vermek istiyormuşsunuz.
Tabi siz, hiçbir zaman %50 vermiyorsunuz.
Sizin kayıtlı kuyutlu fon olduğunuz benim okadarda umrumda değil.
Madem kayıtlısınız, madem okadar kendinden övünüyorsunuz, ufak olan sadece google için kullandığınız düşüncenizi, SPK Üzerinden kayıtlı numaranızı verinde, bakalım.Kayutlu kuyutlu demeye bayılıyorsunuz, kaydınızı sorgulamamızda problem yoktur o halde.

Kayıtlı numaranızı verdikten sonra, sizin için itinayla türkçe eğitim kurumlarında, size sponsor olabilirim.

1714794759
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714794759
Reply with quote  #2

1714794759
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714794759
Hero Member
*

Ignore
1714794759
Reply with quote  #2

1714794759
Report to moderator
1714794759
Hero Member
*

Ignore
1714794759
Reply with quote  #2

1714794759
Report to moderator
guwera (OP)
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
May 21, 2017, 04:44:40 PM

Biz hiç bir zaman %50 vermiyoruz demişsiniz, geçen sene %50 vermişsiniz, bu senede o oranda vermek istiyormuşsunuz.
Madem kayıtlısınız, madem okadar kendinden övünüyorsunuz, ufak olan sadece google için kullandığınız düşüncenizi, SPK Üzerinden kayıtlı numaranızı verinde, bakalım.Kayutlu kuyutlu demeye bayılıyorsunuz, kaydınızı sorgulamamızda problem yoktur o halde.

Kayıtlı numaranızı verdikten sonra, sizin için itinayla türkçe eğitim kurumlarında, size sponsor olabilirim.

bilginizin klavye üzerine yazılara dökülmesini okumak ne güzel. ancak okudukça bilginizin ancak dökülebildiğini görmek ne acı.

fon mantığını öğrenmenizi size tavsiye ederim. %50 performansı yakaladık, ancak bu bir taahhüt değildir. demek istediğim bu. anlaşılmayacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.

elbette kaydımızı sorgulayabilirsiniz ancak Türkiye`de kayıtlı değiliz ki, SPK dan bahsedelim. bunu nereden çıkardınız onu tam anlayamadım.

lütfen art niyeti, böyle gereksiz klavye atışmalarını bırakın.

web sitesine açıp bakın, kullanıcı sözleşmesini okuyun, nerede, hangi ülkede, hangi şirket altına kayıtlıyız, hangi kanunlara tabiyiz eminim göreceksinizdir.

U20
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
May 21, 2017, 05:00:36 PM

bilginizin klavye üzerine yazılara dökülmesini okumak ne güzel. ancak okudukça bilginizin ancak dökülebildiğini görmek ne acı.

fon mantığını öğrenmenizi size tavsiye ederim. %50 performansı yakaladık, ancak bu bir taahhüt değildir. demek istediğim bu. anlaşılmayacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.

elbette kaydımızı sorgulayabilirsiniz ancak Türkiye`de kayıtlı değiliz ki, SPK dan bahsedelim. bunu nereden çıkardınız onu tam anlayamadım.

lütfen art niyeti, böyle gereksiz klavye atışmalarını bırakın.

web sitesine açıp bakın, kullanıcı sözleşmesini okuyun, nerede, hangi ülkede, hangi şirket altına kayıtlıyız, hangi kanunlara tabiyiz eminim göreceksinizdir.

Türkçe bölümde konu açıyorsunuz, mantıken türkiyede kayıtlı olduğunuz düşünülebilir.
Gerçi, Türkçeden bahsediyoruz, kayutlu diyeceğinize, kayıtlı diyebilirsiniz.Gerçi sizin türkçeye ihtiyacınız yok.
Fon yönetimi, menkul değerler, Portföy yönetimi gibi şeylerde veyada türevlerinde, SPK dan izin alınması gerekir.
Kayutlu yazınızdan, SPK da izniniz olduğunu, raporunuz olduğunu anladım, ama Kayıtlı değilmişsiniz, Kayutluymuşsunuz.
Artniyet yok, sadece yazınızdaki çakışmalardan bahsediyoruz.
Siz Kayutlu olmaya devam edin, ve kendi başınıza, türkiyede kendi çapınızla, bitcoine büyük değerler katmaya devam edin Smiley
Bu arada, son olarak, KKTC SPK Kapmasında.
Gerçi Siz, Kayutlusunuz.

Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
May 21, 2017, 05:45:49 PM

Baltalamak gibi olmasın ama oranlar inanılmaz düşük. Poloda gözünü kapatıp rasgele 5 coin seçip paranı o 5 coine bölsen geçen 1 ayda sermaye en kötü ikiye katlanırdı. Siz yatırım yaptığınız altcoinleri nasıl seçiyorsunuz?

o zaman siz 5 değil 6 tane seçin öyle güzel güzel kazanın. bize yatırım yapmayın lütfen...

Bir yorumunuzda ben yıllık %50 oranla faiz veriyorum demişsiniz ancak söyle birsey var Türk bankasina para yatirdiginiz zaman brüt değil net faizler bile daha çok kazanırsınız hemde paranız banka güvencesinde olmuş olur.Bence oranlarınızı biraz gelistirmelisiniz
Nacizane tavsiyemdir.
Teşekkürler

hiç bir zaman %50 faiz veriyoruz demedik. böyle bir garanti yok. bir fon işletiyoruz. geçmiş performans bitcoin bazında yıllık %40-50 civarında bir kazanç getiriyor. çok şükür 1 seneyi de devirdik. 175 BTC ye ulaştık. kayıtlı kuyutlu bir fonuz.

benim de size nacizane tavsiyem lütfen siz de bize yatırım yapmayın...

gidin ayda %20, yılda %200 verdiğini iddia edenlere yatırım yapın.

Soruları kestirip atmanız, sen yatırım yapma demeniz yaklaşımınızı belli ediyor. Marketcape girip son 1 haftaya bakınca zaten herşey açık ortada. Eğer gerçekten sitenizde söylediğiniz gibi 43.9% polo 17.9% bitfinex trading yapıyor olsaydınız, bu kar oranı vermeniz mümkün değildi. 
Polemiğe girmek istemiyorum kesinlikle. Sadece gördüğümü forumdaki arkadaşlara bildiriyorum.
Bana da sen fona girme yazacaksınız muhtemelen, zahmet etmeyin boşuna fonlarla pek işim olmaz.

guwera (OP)
Legendary
*

Coin-Turk.com

View Profile WWW
May 21, 2017, 06:55:19 PM

gerçekten taktire şayan yazılarla gecemizi mest ettiniz.

SPK Kanunu

http://www.spk.gov.tr/apps/Mevzuat/MevzuatGoster.aspx?nid=11

okuyunuz ve KKTC ne zaman SPK Kanunu kapsamına alındı lütfen belirtiniz bizlerde öğrenelim.

trading yapılıyor herhalde al-tut değil. elbette mevcut hareketin dışında bir oran olacak. iki tane marketcapden grafik koyup. bunlar nerede demek gerçekten işi bilmediğinizi bir kez daha gösteriyor. keza bizim getiri hesabımız sadece Bitcoindir. Yani getiri Bitcoin temellidir. koyduğunuz görseller ise USD temelli. Mesela bu ayrımı bile bilmediğiniz için evet size katılıyorum, lütfen fonumuzdan uzak durunuz.

olabildiğince şeffaf bir şekilde, bize güvenenlerin fonunu yönetiyoruz. lütfen arkadaslar konuyu daha fazla trollemeyin. başka konularda klavye başında kendinizi bulunuz.

U20
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
May 21, 2017, 07:25:08 PM

gerçekten taktire şayan yazılarla gecemizi mest ettiniz.

SPK Kanunu

http://www.spk.gov.tr/apps/Mevzuat/MevzuatGoster.aspx?nid=11

okuyunuz ve KKTC ne zaman SPK Kanunu kapsamına alındı lütfen belirtiniz bizlerde öğrenelim.

trading yapılıyor herhalde al-tut değil. elbette mevcut hareketin dışında bir oran olacak. iki tane marketcapden grafik koyup. bunlar nerede demek gerçekten işi bilmediğinizi bir kez daha gösteriyor. keza bizim getiri hesabımız sadece Bitcoindir. Yani getiri Bitcoin temellidir. koyduğunuz görseller ise USD temelli. Mesela bu ayrımı bile bilmediğiniz için evet size katılıyorum, lütfen fonumuzdan uzak durunuz.

olabildiğince şeffaf bir şekilde, bize güvenenlerin fonunu yönetiyoruz. lütfen arkadaslar konuyu daha fazla trollemeyin. başka konularda klavye başında kendinizi bulunuz.

Gerçekten, sizin o bitcoin türkiyeye verdiğiniz büyük büyük, çok büyük önemleri şimdi daha iyi anlar oldum.

KKTC Nasıl olurda, SPK kanunlarına bakarak bulmaya çalıştığınızı görüyorum, bu demek oluyorki, gerçekten türkiyede bitcoine çok büyük değerler, önemler vermişsiniz.

SPK Çağrı merkezini aradığınız zaman, KKTC SPK Kapsamında olduğunu, ancak Serbest bölge kapsamında kurulan şirketlere, şuan için spk kapsamında olmadıklarını hatırlatalım.

Bu demek oluyorki, Sizin, Serbest bölge kurallarını biraz daha araştırmanız gerekiyor.Gerçi araştırmadan önce, mutlaka o güzel türkçenizi kullanın.
Ve Kayutlu bir şirket olduğunuz için kendinizi şanslı sayın.

Ancak şöyle birşey var.
Serbest bölgede faliyet gösteriyorsunuz, yani sizin aslında sadece serbest bölgede "kayutlu" olduğunuzu görüyorum.Yani KKTC Göre, Binlerce Serbest bölgede kayıtlı şirketten sadece birisiniz.KKTC Göre şuan için siz sadece, bir ticari şirketsiniz.Yani, Menkul değerler, Portföy yönetimi, yada fon yönetimi üzerine kayıtlı değilsiniz.Pardon doğrusunu yazalım, Kayutlu değilsiniz.

Yani, sağda solda, kendinizi okadar, kayutluyuz diye övmenize, ve o müthiş türkçenizi kullanmanıza gerek yok.

Bu arada, KKTC Kanunlarını, Kayutlu olduğunuz için araştırmışsınızdır gerçi, ama tekrar bir araştırın derim.

Trading yapılıyor altut değil demişsiniz.
USD Bazında gösteren arkadaşa yine o müthiş kayutlu şirketiniz üzerindeki fonla atıp tutmuşsunuz.

Şimdi şunu hatırlatalım.
USD Bazında değişkenlik gösterenlerle, BTC Üzerinden değişiklik gösteren oranlar, USD Bazında aynı değildir.Yani bu demek oluyorki, bu oranlar arasında genellikle ciddi farklar vardır.
Bunu gerçi, siz o müthiş türkçenizle çok iyi biliyorsunuzdur ve googleyide bu konuda o güzel türkçenizle kayutlu birşekilde araştırmışsınızdır.

Bu arada arkadaş demeden ben diyim, fonunuza katılmaya meraklı değiliz.

guwera (OP)
Legendary
*

Coin-Turk.com

View Profile WWW
May 21, 2017, 08:10:37 PM

bak ne güzel okumuş, nerede şirketin olduğunu bulmuşsunuz. beni yormadan aramanızı yapmışsınız. çok güzel. işte böyle devam edelim.

Evet Kuzey Kıbrıs Serbest Bölgesine kayıtlı binlerce şirketten birisiyiz. bunu daha önce de yazmıştık. Buna da şükür. Ancak tespitiniz yanlış biz düz serbest bölge şirketi değiliz. uluslar arası işletme şirketiyiz. mevzuatını iyi okumanızı öneririm. şans oyunu hariç yapamayacağımız hizmet yoktur.

Şimdi doğru mu anladım. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kurulmuş olan ve faaliyet gösteren Sermaye Piyasası Kurumu, Kıbrıs merkezli şirketleri denetleyebilir diyorsunuz yani? Gece gece güldüm. Geçen ben de 11880i aradım. SPK, Avrupa Birliğini de kapsıyormus Smiley)

Neyse, size doyum olmaz ama ha gayret biraz daha trolleyelim. olmadı, yetmedi, daha iyisini yapabilirsiniz.

U20
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
May 21, 2017, 08:17:27 PM

bak ne güzel okumuş, nerede şirketin olduğunu bulmuşsunuz. beni yormadan aramanızı yapmışsınız. çok güzel. işte böyle devam edelim.

Evet Kuzey Kıbrıs Serbest Bölgesine kayıtlı binlerce şirketten birisiyiz. bunu daha önce de yazmıştık. Buna da şükür. Ancak tespitiniz yanlış biz düz serbest bölge şirketi değiliz. uluslar arası işletme şirketiyiz. mevzuatını iyi okumanızı öneririm. şans oyunu hariç yapamayacağımız hizmet yoktur.

Şimdi doğru mu anladım. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kurulmuş olan ve faaliyet gösteren Sermaye Piyasası Kurumu, Kıbrıs merkezli şirketleri denetleyebilir diyorsunuz yani? Gece gece güldüm. Geçen ben de 11880i aradım. SPK, Avrupa Birliğini de kapsıyormus Smiley)

Neyse, size doyum olmaz ama ha gayret biraz daha trolleyelim. olmadı, yetmedi, daha iyisini yapabilirsiniz.

İsteyince ne güzel türkçe konuşuyormuşsunuz Smiley
Kendinizi övmeye devam ediyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz ama.
Serbest bölgedeki her şirket uluslar arası şirkettir.Sadece sizin şirket değil.
Yani Uluslar arası kayutlusunuz sizin anlayacağınız dilde.
Gelelim SPK alanına.
SPK, Serbest bölgede değil, KKTC dedir.
Serbest bölgeleri, iyi araştırmanızı, kayutlu olduğunuz ülkeyi ve serbest bölgeyi iyi araştırmanızı bir önceki yorumumda yazdım.
Biraz daha bu konularda googleyi kullanmanızı öneririm.Hani fon nedir diye aratıyorsunuz, bu işleride aratın biraz.

lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
May 21, 2017, 08:39:08 PM

İsteyince ne güzel türkçe konuşuyormuşsunuz Smiley
Kendinizi övmeye devam ediyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz ama.
Serbest bölgedeki her şirket uluslar arası şirkettir.Sadece sizin şirket değil.
Yani Uluslar arası kayutlusunuz sizin anlayacağınız dilde.
Gelelim SPK alanına.
SPK, Serbest bölgede değil, KKTC dedir.
Serbest bölgeleri, iyi araştırmanızı, kayutlu olduğunuz ülkeyi ve serbest bölgeyi iyi araştırmanızı bir önceki yorumumda yazdım.
Biraz daha bu konularda googleyi kullanmanızı öneririm.Hani fon nedir diye aratıyorsunuz, bu işleride aratın biraz.

bir kaç kere forumda küfür etmek istediğim, kullanıcı adları arkasına gizlenen soytarılar oldu, bu kişi de onlardan biri sanırım neyse..
JollyTrades
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
May 22, 2017, 01:26:21 AM

Ancak şöyle birşey var.
Serbest bölgede faliyet gösteriyorsunuz, yani sizin aslında sadece serbest bölgede "kayutlu" olduğunuzu görüyorum.Yani KKTC Göre, Binlerce Serbest bölgede kayıtlı şirketten sadece birisiniz.KKTC Göre şuan için siz sadece, bir ticari şirketsiniz.Yani, Menkul değerler, Portföy yönetimi, yada fon yönetimi üzerine kayıtlı değilsiniz.Pardon doğrusunu yazalım, Kayutlu değilsiniz.

Sayın U20,

Bitkapital Trading Ltd.nin ana sözleşmesinde fon yönetimi ve finansal pazarlarla ilgili aracılık işlemleri geçmektedir. KKTC yasaları çerçevesinde "fon yönetim lisansı" uygulaması bulunmamaktadır. KKTC merkezli fonlar lisans ile değil, ana sözleşmelerindeki detaylara göre yürütülür. Bunun haricinde bankalar ya da finansal kiralama şirketlerinin bazı imtiyazları lisans altında verilir ve bu kuruluşlar fon yönetimi ve benzeri hizmetler sunabilirler.

Bilgilerinize...
U20
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
May 22, 2017, 07:50:47 AM

@levent

Olmuyor böyle multi hesaplardan girip atıp tutmak ne güzel diğer hesaptan kayutlu kayutlu devam ediyorduk
Küfür etmeniz sizin kalitenizi gösterir ki siz zaten cointurk ile türkiyede bitcoin piyasasına çok hemde çok büyük önemler vermiş birisiniz
Mesela cointurk ponzileri nasıl desteklediğini ponziler battiginda cointurkde reklam edilen sitenin adresine bile ulasilamadigini burdaki herkes bilir sizin türkiyeye kattiginiz büyük önemler bilgiler sayesinde bunu öğrendik tabi

@Jolly

KKTC sınırları çerçevesinde spk kapsamındaki kanunlar geçerlidir.
Serbest bölgedeki şirketler ise spk kapsamında değildir bunu öğrenelim artık
Dünyadaki bütün serbest bölgedeki şirketler uluslar arası olarak anılır. Ve bağlı olduğu ülkenin kanunlarına göre yönetilir sirket içindeki kurallarla kanunları ayırmak gerekir.KKTC kapsamındaki bankalar ile serbest bölgedeki ticari şirketleri bir tutmak türkiyede garanti bankasyıla ülkerın çikolatasıni bir tutmaktır.
aradaki farkı anlamak gerekir .

Teşekkürler.

Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1974
Merit: 575

View Profile WWW
May 22, 2017, 09:14:21 AM

Adamlar ne uğraşmış ya. Hayatımda fonlara güvenip girmedim. Hem fona giresim, hem U20'yi ignore edesim geldi. Bu nasıl bir sabırdır arkadaş.

Adamlar yılda %40-50 vermiş bugüne kadar, hala gelmiş spk falan diyor. Ciddi sabır sizin yaptığınız, tebrikler.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
May 22, 2017, 09:39:22 AM

ignore diye bi nimet var, tavsiye ederim Smiley
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 22, 2017, 09:44:28 AM

ignore diye bi nimet var, tavsiye ederim Smiley

Bana göre durum ignore luk değil ibretlik aslında.
Ne kadar eleştiriye açığız?
Eleştirirken ne kadar bilgisizce eleştiriyoruz?
Fon yöneticisinden şirket kurucusuna hatta yatırımcısına kadar. Ne kadar tahammülsüz ve mevzuat cahili olduğumuz ortaya döküldü.
eleştiren de eleştirilen de hiç kimsenin mevzuat hakkında gerçek net bilgi sahibi olmaması ne acı.
U20
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
May 22, 2017, 09:45:20 AM

Biz sadece arkadaşın "kayutlu" ve yazılarındaki cakismalari sorguluyoruz.
ignore edebilirsiniz ; )

MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
May 22, 2017, 10:22:18 AM

Bitcoin toplayan bir fona hiç bir surette spk karişamayacağından boşu boşuna post kasmış arkadaşlar
U20
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
May 22, 2017, 10:35:34 AM

Bitcoin toplayan bir fona hiç bir surette spk karişamayacağından boşu boşuna post kasmış arkadaşlar

Bitcoin spk tarafından denetleniyor diyen çıkmadı. Post kasmana gerek yok yani fon sahibi heryerde kayutluyuz demeye bayılıyor meğersek normal ticari sirket olarak kayutlu imiş. Yani fonla uzaktan yakından alakası yok.
Mesela sen bizamanlar Kıbrıs'ta sirket acicaktin para topluyordun actinmi bilmiyorum eğer acmadiysan kayutlu olan arkadaştan bilgi alabilirsin.

Bu fon kanımca 2. Bir mesutcan fon vakası olabilecek potansiyelde.

yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
May 22, 2017, 01:16:48 PM

Baltalamak gibi olmasın ama oranlar inanılmaz düşük. Poloda gözünü kapatıp rasgele 5 coin seçip paranı o 5 coine bölsen geçen 1 ayda sermaye en kötü ikiye katlanırdı. Siz yatırım yaptığınız altcoinleri nasıl seçiyorsunuz?

o zaman siz 5 değil 6 tane seçin öyle güzel güzel kazanın. bize yatırım yapmayın lütfen...

Bir yorumunuzda ben yıllık %50 oranla faiz veriyorum demişsiniz ancak söyle birsey var Türk bankasina para yatirdiginiz zaman brüt değil net faizler bile daha çok kazanırsınız hemde paranız banka güvencesinde olmuş olur.Bence oranlarınızı biraz gelistirmelisiniz
Nacizane tavsiyemdir.
Teşekkürler

hiç bir zaman %50 faiz veriyoruz demedik. böyle bir garanti yok. bir fon işletiyoruz. geçmiş performans bitcoin bazında yıllık %40-50 civarında bir kazanç getiriyor. çok şükür 1 seneyi de devirdik. 175 BTC ye ulaştık. kayıtlı kuyutlu bir fonuz.

benim de size nacizane tavsiyem lütfen siz de bize yatırım yapmayın...

gidin ayda %20, yılda %200 verdiğini iddia edenlere yatırım yapın.

Benim derdim sizin fonunuza yatırım yapmak değil. Siz işin kolayını bulmuşunuz. Sıkışınca sen yatırım yapma deyip kestirip atıyorsunuz. Çok şeffafsınız gerçekten.
Benim tek derdim forumdaki diğer arkadaşların gözünü açmak. Paralarını yatırdıkları yeri iyi seçmelerini tavsiye etmek. Ben basit bir soru sordum. Altcoinlerin bu kadar değerlendiği bir dönemde fonununuzun çoğunu trade ile değerlendirdiğinizi iddia edip bu oranı verdiniz. Sebebi nedir?

turn the page
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 22, 2017, 02:10:50 PM

Ben basit bir soru sordum. Altcoinlerin bu kadar değerlendiği bir dönemde fonununuzun çoğunu trade ile değerlendirdiğinizi iddia edip bu oranı verdiniz. Sebebi nedir?

Büyük fonlar, derinliği olan major coinlerde işlem yapıyorlar. ethereum, monero, bitcoin gibi.
Sizin bahsettiğiniz coinler ise düşük işlem hacimleri ile çok rahat yönlendirilebilir piyasalar.
500 BTC ile sen herhangi bir coin'e gir zaten %200 yapar. ama çıktığı o fiyattan o coin'i satabilecek misin?

Büyük fonlar dalgalı olan hacmi büyük piyasalarda %1 lik karların peşinde koşuyorlar. gün sonunda parayı yeniden cüzdana koyup bırakmak durumundalar.
adamlar gün içi hareketlerin peşinde.
guwera (OP)
Legendary
*

Coin-Turk.com

View Profile WWW
May 22, 2017, 07:40:52 PM

beyler buraya yazan trol arkadaslar gerçekten çok ayıp ediyorlar. birincisi sizin kim olduğunu belli değil, biz alenen ortadayız. klavye cesaretiniz taktire şayan.

trolleyenleriniz bol olsun. makul eleştiri ve sorulara her zaman açığız ama amaç bağcı dövmek olduğu aşikar olduğu için artık bu konuyu uzatmayacağım.

Kapanış "kayutlu" olduğumuzu bir kez daha belirteyim ve kapatalım artık,

1- mevzuata da hakimiz, hepimiz yaşını başını almış, aileleri olan, profesyonel iş hayatında kendi işimizi en iyi şekilde yapan, Bitcoin temelli geliri ancak yan gelir olabilecek ve para kazanmak için değil farklı olanı yapabilmek için Bitcoin girişimleri yapan insanlarız.

2- bu nedenlerle yapacağımı işler bizim için risk açısından minimal olmalıdır. çünkü riske edeceğimiz çok şeyimiz var, öncelikle ailelerimiz.

3- SPK nın Bitcoini kapsayıp kapsamadığı başka bir şey, "fon işletiyorum-mevduat topluyorum" dendiğinde başa gelecekler başka bir şey. Bu nedenle mevduat topluyorum demenin 3 yıldan başlayan cezası olduğunu çok iyi biliyoruz.

4- KKTC de yapılacak faaliyete SPK denetleme yapabilir diyenlere hala hayretle bakıyorum. Mevzuatın iyi okunmasını tekrar tekrar öneririm. KKTC ayrı bir devlettir, ikili anlaşmalarla bazı denetimler ortaklaşa yapılır ama bunların kapsayıcılığı her şey değildir.

5- Sonuç olarak Bitcoin temelli bir fon yapalım ve yurtdışına açılalım dediğimizde en uygun ve hukuki nasıl yaparız cevabını bu şekilde bulduk.

6- KKTC`de Serbest Bölgede, şirket sözleşmesinde belirtilen ve sözleşmesi KKTC otoritelerince onaylanmış şekilde fon yönetimi yapabilen bir şirket aracılığı ile faaliyet gösteriyoruz. Şirket fonun gelişimini 3 aylık dönemlerde raporluyor. Bunun için vergi, harç düzenli olarak ödenmektedir.

7- Açıkçası projemiz Türkiye yi hedeflemiyor ve yatırımımızın büyük çoğunluğu yurtdışı menşeyli diyebiliriz ve bundan da gurur duyuyoruz. Belki önümüzdeki yıllarda fonumuzu BVI veya farklı bir ülkeye taşıyabiliriz ki yurtdışı açısından da kabul edilen bir ülke olabilsin. Belki Türkiye`den çıkmış Bitcoin odaklı uluslar arası olabilecek nadir projelerden birisi olacağız.

Eleştirilere her zaman açığız ama makul ve geliştirmeye odaklı olalım lütfen.

Gereksiz de olsa bu tartışmalar için teşekkür ederiz.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 »
  Print  

Jump to: