Bitcoin Forum
June 25, 2024, 05:12:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Windows'un Yeni Mavi Ekran Hatası, QR Kod İçeriyor  (Read 979 times)
n3o111 (OP)
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
April 12, 2016, 02:49:43 PM

Son gelen güncellemelerden sonra, Windows'un yeni mavi ekran hatasında bir QR kodunun bulunduğu keşfedildi.

Microsoft'un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, son gelen güncellemelerden sonra ilginç bir değişim yaşadı. İşletim sisteminin ünlü "mavi ekran hatası", artık bir QR kodu içeriyor. Bu QR kodunu ne amaçla kullanabileceğimize gerektiğine dair resmi bir açıklama yapılmış değil, ancak yayınlanan fotoğraflardan da anlaşılabildiği gibi kdoun kullanım amacı bilgi almak.

Geliştirdiği işletim sisteminde birçok hatanın bulunduğunu bilen Microsoft, mavi ekran hatası alan kullanıcılarının detaylı bilgiye ulaşabilmesi için QR koduna başvurmuş olabilir. Çünkü aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi QR kodu, "sorun hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek ve çözüm yollarına bakabilmek için .... adresini ziyaret edin" yazan bölümün hemen yanında yer alıyor.

Eğer işletim sisteminizi build 14316 sürümüne güncellediyseniz, o halde QR kodu bulunan bir mavi ekran hatası alacaksınız demektir.
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
April 12, 2016, 07:01:59 PM

Ne yaparlarsa yapsınlar şu mavi ekran  hala çok itici  Roll Eyes

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
April 13, 2016, 06:41:12 AM

Güzel bir özellik, az bilen birisi hatanın neden kaynaklandığını öğrenmek için resmi olmayan forumlara bakmak zorunda kalmayacak direk Microsoft'dan bilgi alabilecek   Cheesy yeni sürümde daha fazla performans optimizasyonu yapılsa tadından yenmez Smiley

magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
April 13, 2016, 07:06:03 AM

Bu windows-10'da mi var?
KingOg
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
April 13, 2016, 06:21:24 PM

Bu windows-10'da mi var?

konuyu okumadığını görüyorum hocam ; Microsoft'un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, son gelen güncellemelerden sonra ilginç bir değişim yaşadı. İşletim sisteminin ünlü "mavi ekran hatası", artık bir QR kodu içeriyor.

öncelikle konuyu okuyunuz sonra mesaj atınız post kasmak amaçlı mesaj atıyorsunuz konuyu okumadan lütfen daha dikkatli olalım..

Mavi Ekran hatası zamanın da ömrümüz yemişti forumlar da siteler de gezinip duruyorduk cevabını bulmak icin iyi olmuş bir nevi ama hiç çıkmasa daha da güzel olurdu Windows 10'a hala geçmedim geçmeyi de düşünmüyorum windows 7  bana daha iyi gibi geldi malumunuz win10 korsana karşı savaş açmış durum da..
Pages: [1]
  Print  

Jump to: