Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:29:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bugatti'ye Hızıyla Toz Yutturan Hennessey'den Bir Hız Rekoru Daha Geldi!  (Read 1640 times)
n3o111 (OP)
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
April 12, 2016, 08:25:57 PM

Geçtiğimiz sene Bugatti Veyron'un hız rekorunu kıran Hennessey Venom GT, bu sefer de Spyder modeli ile bir rekorun daha sahibi oldu.

"Dünyanın en hızlı otomobili" olarak kabul edilen Bugatti Veyron, yıllardan beri bu ünvan ile kendi forsunu yaparken geçtiğimiz 2 sene önce Bugati'ye tokat gibi cevap veren Hennessey Performance Engineering tarafından üretilen Venom GT, en yüksek hız olarak 435,31 km/s hıza çıkarak resmi kaynaklar ile "Dünyanın En Hızlı Arabası" olmuştu.

Şimdi ise 25. yılını kutlayan Hennessey, bu sefer de bu kutlamaya bir rekor daha sığdırdı. Bu rekrora göre Venom GT Spyder modeli ile 427,3 km/s hıza çıkan otomobil, üstü açık bir araç için en yüksek hız rekorunu da ele geçirdi.

Böylelikle üstü açık olsun ya da kapalı olsun en hızlı araçlara sahip olan Hennessey, Kennedy Uzay Üssü'nde kırdığı ikinci rekor ile teknik olarak "Dünyanın en hızlı otomobillerini üreten firma" oldu. 1.25 Milyon Dolar fiyata sahip olan Venom GT ve 1.4 Milyon Dolar fiyatla satın alınabilen Venom GT Spyder satın alan sahiplerine pist vb kapalı alanlarda hız deneyimini dibine kadar sunabilecek.

buyrunuz bu da videosu : https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=ZWy6GiWJxHs
1715203740
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715203740
Reply with quote  #2

1715203740
Report to moderator
1715203740
Hero Member
*

Ignore
1715203740
Reply with quote  #2

1715203740
Report to moderator
1715203740
Hero Member
*

Ignore
1715203740
Reply with quote  #2

1715203740
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715203740
Hero Member
*

Ignore
1715203740
Reply with quote  #2

1715203740
Report to moderator
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
April 12, 2016, 08:27:46 PM

maşallah, çok hızlıymış bundan hızlısı mezardadır herhalde
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
April 12, 2016, 09:00:17 PM

Buna araba demek hakaret olur.İnce bel falan şu kıvrımlara bir bakın ! Muazzam gerekten.Benim böyle bir arabam olsa arabadan büyük yatak yaptırıp yatağın altına parkederdim

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
April 13, 2016, 06:26:23 AM

çok yakar bunlar  Grin
minerminerAB
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
April 13, 2016, 06:30:49 AM

çok yakar bunlar  Grin

Abi bende anlamıyorum bu kadar çok benzin yakan arabayı kim neden alsın? Buna bi dünya yakıt masrafı çıkar.
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
April 13, 2016, 06:35:34 AM

çok yakar bunlar  Grin

Abi bende anlamıyorum bu kadar çok benzin yakan arabayı kim neden alsın? Buna bi dünya yakıt masrafı çıkar.

Bu arabayı alabilecek kadar maddi varlığı olan birisi sence yakıt masraflarını düşünür mü ? sen nasıl 10 kuruş kaybedince bir şey olmaz diyorsan arabayı alan adamda ''1.4 milyon dolar mı hiç bir şey, yakıt masrafı mı ? hahahah diyorlar Smiley onları anlamak için ilk önce onlar gibi olman gerekir, her şeyin bir açıklaması var.

ayrıca;
Bunun Türkçe fabrika turu ve üretim belgeseli var mı ? çok merak ediyorum Cheesy bugatti de bile normal araçlarda olmayan özel üretim devasa tekerlekler var bu araç için de özel üretim mi yaptılar yoksa  Huh

mmmtr
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
April 13, 2016, 06:59:41 AM

çok yakar bunlar  Grin

Bu arabayı alabilecek kadar maddi varlığı olan birisi sence yakıt masraflarını düşünür mü ? sen nasıl 10 kuruş kaybedince bir şey olmaz diyorsan arabayı alan adamda ''1.4 milyon dolar mı hiç bir şey, yakıt masrafı mı ? hahahah diyorlar Smiley onları anlamak için ilk önce onlar gibi olman gerekir, her şeyin bir açıklaması var.

ayrıca;
Bunun Türkçe fabrika turu ve üretim belgeseli var mı ? çok merak ediyorum Cheesy bugatti de bile normal araçlarda olmayan özel üretim devasa tekerlekler var bu araç için de özel üretim mi yaptılar yoksa  Huh

Yakıtını düşünen çıkar illa hala ferrariye tüp taktırmak isteyen türkü hatırlayanlarımız vardır Cheesy
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
April 13, 2016, 11:55:53 AM

çok yakar bunlar  Grin

ayrıca;

Yakıtını düşünen çıkar illa hala ferrariye tüp taktırmak isteyen türkü hatırlayanlarımız vardır Cheesy

Ben onu unutmuştum niye hatırlattınız hocam, o bir istisna, o olay bam başka bir şey, yaşananlar hiç olmadı tamam mı ? ben ağlamaya gidiyorum Cry

magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
April 13, 2016, 12:20:51 PM

çok yakar bunlar  Grin
Lpg taktiririz Grin
1.25 bin dolarlik arabanin sadece lastik masrafi bile bir servet eder herhalde Smiley
mmmtr
Sr. Member

View Profile
April 13, 2016, 12:35:09 PM

çok yakar bunlar  Grin
Lpg taktiririz Grin
1.25 bin dolarlik arabanin sadece lastik masrafi bile bir servet eder herhalde Smiley

Doğruyu söyle abi o ferrariye taktıran sen miydin yohsaaam Cheesy
MasterOogway
Member
**

Activity: 164
Merit: 18

View Profile
April 13, 2016, 07:06:59 PM

evet ferrariye tüp taktırmıştı eleman dimi elinden aldılar arabayı parasını da geri verdiler ferrari alıcak paran var ise yakıtını dert etmicen abi milyonlar ver araba al git tüp taktır türklere özgü bi davranış Smiley araba rekor kırmıs konumuz yakıtı cok yakıcak hali ile o kadar motor koymuslar araba delice bir hıza ulasıyor bırakın da yaksın ama düşünsene dicem de burada o hıza ulaşacagın yol pek az icindesin 427 km hız ile gidiyorsun ?? ısık hızındaymıs gibi hissedersin Cheesy
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
April 13, 2016, 07:34:23 PM

Her 150 200 metrede bir çukar yada kasis olan ülkemin yollarında böyle arabam olsa çekici ile dolaşırdım heralde Cheesy
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
April 13, 2016, 07:43:32 PM

çok yakar bunlar  Grin
Parçası pahalıdır şimdi bunun alınmaz. 😃
Yarın öbür gün çarparsan gitti.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809

View Profile
April 13, 2016, 11:28:11 PM

Vitrine koyacaklar yanında yatacaklar için uygun olabilir ama benim 1.000 tane alacak param olsa yinede almazdım neden derseniz günlük kullanım için üretilen ferrarinin bile İstanbul trafiğinde ne hale geldiğini gördüm bu aracı alıp şehir trafiğine girdiğiniz an hararetten kaputtan dumanlar çıkmaya başlar  Cheesy
mmmtr
Sr. Member

View Profile
April 14, 2016, 07:38:23 AM

Vitrine koyacaklar yanında yatacaklar için uygun olabilir ama benim 1.000 tane alacak param olsa yinede almazdım neden derseniz günlük kullanım için üretilen ferrarinin bile İstanbul trafiğinde ne hale geldiğini gördüm bu aracı alıp şehir trafiğine girdiğiniz an hararetten kaputtan dumanlar çıkmaya başlar  Cheesy

Bizim türk insanının eline düşmemesi gereken yegane şeylerden bir taneside ferrarimsi arabalar bakınız bir ferrarinin türkün elinde başına gelen acıklı hikaye Cheesy http://www.anadoludabugun.com.tr/ferrariyle-boru-tasiyan-bilge-119954h.htm
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 14, 2016, 08:54:53 AM

İstanbul trafiğinde arabayı tanıyanlar çarpıp kaçarlar çekememezlikde ayrı olay olur 😂. Otobanda arkadaşın mustang ı ile 110 120 ile giderken hondanın önümüze kırdığına şahit oldum. Bu araca crash car muamelesi görürler 😂.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: