Bitcoin Forum
June 25, 2024, 01:33:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İnternet Dolandırıcılığı Yapan Murat Aydın İsimli Bir Kişiye Rekor Hapis Cezası!  (Read 1389 times)
n3o111 (OP)
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
April 19, 2016, 01:06:22 PM

İnternette verdiği sahte ilanlarla dolandırıcılık yapan Murat Aydınisimli bir kişiye hem rekor hapis hem de para cezası verildi.

İnternet ortamında çeşitli alışveriş portallarını ve sosyal ağları sahte ilanlarla dolduran Murat Aydın isimli bir kişi, mali boyutu toplam 4.6 bin TL olan 7 ayrı dolandırıcılık suçundan dolayı yargılandığı davada 32 yıl 8 ay hapis,  22 bin 800 TL para cezasına çarptırıldı.

Türkiye’deki çeşitli illerden ücretini peşin olarak ödeyip alışveriş yapan kişilerin ödemeyi yaptıkları halde satın aldıkları ürünlein teslim edilmemesinden dolayı Cumhuriyet başsavcılığına yaptığı şikayetler, sanığın aleyhinde sonuçlandı. Toplam 7 başvurunun değerlendirildiği mahkemede, Murat Aydın isiki kişinin alışveriş portalları ve sosyal medya üzerinden koltuk kılıfı, oto teybi, cep telefonu, dizüstü bilgisayar, tişört, kampanya kartı, hediye çeki, jant ve araç lastiği gibi ürünleri, farklı isim ve iletişim bilgileri kullanarak satışa sunduğu tespit edilmişti.

Ülke genelinde 40’ın üzerinde soruşturması bulunan Murat Aydın, bilişim sistemleri ve kredi kurumlarını kullanıp dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle içlerinde maddi değeri 60 TL olan toplam 7 ayrı dolandırıcılık için toplam 32 yıl 8 ay ve 22 bin 800 TL para cezasına çarptırıldı.

Savcılıktan yapılan bilgilendirmede, miktarın önemli olmadan bu tarz mağduriyet yaşayan kişilerin mutlaka ellerindeki belgelerle savcılığa başvurmaları gerektiği belirtildi.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
April 19, 2016, 01:58:32 PM

Bu Murat Aydın R10'da ki Murat Aydın'sa eğer 4600TL falan değil dolandırdığı miktar. Belki dava açılan miktar o kadardır ama adam her banlandıktan sonra yeni hesapla gelip birilerini dolandırdı. Bana da yazmışlığı vardı ama tufaya gelmedim.
R10'un efsanesidir kendisi. Temas etmediği eski üye yoktur sanırım. Kendisine ait Dolandırıcı Murat Aydın diye sabit başlık vardır yüzlerce mesaj yazılmış ki bu bile ne kadar üst düzey bir şerefsiz olduğunun kanıtıdır.
Yok bu aynı Murat Aydın değilse eğer bütün Murat Aydın'lar dolandırıcı mı oluyor acaba?
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
April 19, 2016, 03:07:53 PM

dolandırıcılık sucunun cezası az olduğu için ragbet coktu umarım bu ceza caydırıcı olur ama sıkıntımız ceza vermek degil tespit edip yakalamak dolandırıcılar cok kurnazlar kendi üstlerine hic birsey kayıtlı degil cok rahat bır sekilde insanlarla iletisime gecip kandırabiliyorlar insanlarımızın bu tarz dolandırıcılık yapanlara kanmaması lazım heleki hergün haberlere cıkan dolandırıcılık haberlerini izledikten sonra
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
April 19, 2016, 03:29:04 PM

Bu Murat Aydın R10'da ki Murat Aydın'sa eğer 4600TL falan değil dolandırdığı miktar. Belki dava açılan miktar o kadardır ama adam her banlandıktan sonra yeni hesapla gelip birilerini dolandırdı. Bana da yazmışlığı vardı ama tufaya gelmedim.
R10'un efsanesidir kendisi. Temas etmediği eski üye yoktur sanırım. Kendisine ait Dolandırıcı Murat Aydın diye sabit başlık vardır yüzlerce mesaj yazılmış ki bu bile ne kadar üst düzey bir şerefsiz olduğunun kanıtıdır.
Yok bu aynı Murat Aydın değilse eğer bütün Murat Aydın'lar dolandırıcı mı oluyor acaba?

Bu meşhur Murat Aydın. 4600TL olayı ise 7 kişi şikayetçi olmuş sadece. Bu buz dağının görünen yüzü. Çok daha fazla kişi uğraşmak istemediğinden, arkasını aramadığından bu miktar gözüküyor ama tokatladığı miktar 50-100bin TL den aşağı değil. Bu eleman daha 92 doğumlu. Yazık etti kendine. Donanımhaber, r10 ve bir çok forum sitesinin pazar alanlarında cirit atıp illallah ettirmiş ve ün salmıştır. Banka soysa 6-7 yıl da çıkardı ama şimdi baltayı taşa vurmuş en az bi 11-12 senesi var.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
April 19, 2016, 06:30:16 PM

Burada dolandırılanlar vardı. Ellerinde kanıt olduğu halde gidip savcılığa başvurmadılar. Halbuki forumdaki bir arkadaş dolandırıcının gerçek kimliğine kadar bulmuştu. Demek ki üşenmemek lazım.
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
April 19, 2016, 07:10:01 PM

Tatmin edici bir ceza almış gibi gözüküyor, ceza indirimine uğrarsa 2-3 yıla çıkar, umarım böyle bir şey olmaz tabiki ve diğer dolandırıcılık suçlarına karşı emsal oluşturması açısından da güzel bir örnek olacak.

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
April 19, 2016, 07:13:40 PM

R10daki kişiyse vay arkadaş neymiş bu böyle sanat haline getirmiş resmen benim bildiğim sırf r10 da en az 10 davası var..
Demek yeter kardeşim bu ne böyle demişler yoksa adalet yok bu memlekette.
Sacred
Full Member

View Profile
April 19, 2016, 09:10:45 PM

R10daki kişiyse vay arkadaş neymiş bu böyle sanat haline getirmiş resmen benim bildiğim sırf r10 da en az 10 davası var..

Bunun gibi biri daha vardı adını unuttum. Kendi yazışmaları vardı ben şizofrenim ama hepinizden daha akıllıyım. Ben bu sistemi kurmak için yıllar harcadım. Beni bulamazsınız ben süperim tarzında birşeyler yazıyordu mal.
R10'da her yeni üyelikten şüphe eder olmuştuk. Adam yeni üyelik alıyor 1 ayda 7-8 senede yazmadığım kadar mesaj yazıyor. 50-100 ticaret yapıp trade kasıyor güven veriyor sonra özellikle paypal ile yaptığı ödemelere dispute çekme ile başlıyor aldığı borçları vermemeyle bitiriyordu.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
April 19, 2016, 11:48:59 PM

Bunun gibi biri daha vardı adını unuttum. Kendi yazışmaları vardı ben şizofrenim ama hepinizden daha akıllıyım. Ben bu sistemi kurmak için yıllar harcadım. Beni bulamazsınız ben süperim tarzında birşeyler yazıyordu mal.
R10'da her yeni üyelikten şüphe eder olmuştuk. Adam yeni üyelik alıyor 1 ayda 7-8 senede yazmadığım kadar mesaj yazıyor. 50-100 ticaret yapıp trade kasıyor güven veriyor sonra özellikle paypal ile yaptığı ödemelere dispute çekme ile başlıyor aldığı borçları vermemeyle bitiriyordu.

serkan akçiçekmiydi neydi o olabilir bana da kakalamaya çalışmıştı arkadaşın hesabını ortak hesabım diye gösterince direk ayıkmıştım Cheesy
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
April 20, 2016, 07:39:51 AM

Haberi görünce kısa bir araştırma yaptım. Ciddi ciddi adam ün salmış. Dolandırıcının böylesi örnek bir cezayla sonlanmış... Daha ne olsun.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
April 20, 2016, 08:37:24 AM

geç kalınmış bir yargılama bence dolandırmadığı kimse kalmadı ve üstelik hakkında 40 tane soruşturma açılmış...

ayrıca ;,

Burada dolandırılanlar vardı. Ellerinde kanıt olduğu halde gidip savcılığa başvurmadılar. Halbuki forumdaki bir arkadaş dolandırıcının gerçek kimliğine kadar bulmuştu. Demek ki üşenmemek lazım.

neden başvurmadıkları hakkında bir bilginiz var mı ? dolandırılanlar zararlı çıkacağını düşünüp hiç uğraşmak istememiş mi ? insanlar hakkını aramayı maalesef bilmiyor bu konuda zorunlu eğitim verilmeli insanlar maddi ve manevi zarar görüyor sonuçta

Sacred
Full Member

View Profile
April 20, 2016, 10:52:13 PM

serkan akçiçekmiydi neydi o olabilir bana da kakalamaya çalışmıştı arkadaşın hesabını ortak hesabım diye gösterince direk ayıkmıştım Cheesy

Hocam bu da ünlüydü evet ama bu o mu onu unuttum valla Smiley
Sürekli yeni hesap açıp geliyor bütün forumu arkadaş olarak ekliyor yüzlerce post kasıyor birsürü ticaret yapıyor sonra birgün vurgunu yapıp kaçıp gidiyor. Bu akçiçek'te daha önce tutuklanmış mıydı neydi ya da dava açılmıştı yanılmıyorsam.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: