Bitcoin Forum
June 25, 2024, 01:25:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sene olmuş 2016 hala elektrik kesiliyor  (Read 1244 times)
jupiterdianysa (OP)
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
April 19, 2016, 07:05:35 PM

Şaka gibi ya, işin gücün içinde, durduk yere elektrik kesilmesi problemi yaşıyoruz. Güzel ülkemin sinir bozucu kesintilerinin sebebi nedir?? Bıktım her akşam aynı sorunu yaşamaktan
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
April 19, 2016, 07:13:55 PM

Benim bulubduğum bölgede de bi ara çok sık kesintiler oluyordu, çareyi yeni bir elektrik santrali yapmakta buldular, artık eskisi kadar çok kesilmiyor elektrikler, her elektrikler gittiğinde elektrik kurumunu defalarca kez arayıp adamları hayattan soğutuyorduk sitedeki bir kaç komşuyla beraber, bizden oldukça bıkmış olmalılar ki santral kurdu adamlar:)

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
jupiterdianysa (OP)
Full Member

View Profile
April 19, 2016, 07:23:56 PM

Ben de sürekli arıyorum ama benden başkası aramıyor herhalde herkes çok mu memnun kesintiden nedir anlamadım.  Sad İyi fikir ama yarın örgütlicem bütün apartmanı  Angry
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
April 20, 2016, 11:07:46 AM

Ben de sürekli arıyorum ama benden başkası aramıyor herhalde herkes çok mu memnun kesintiden nedir anlamadım.  Sad İyi fikir ama yarın örgütlicem bütün apartmanı  Angry

dövmeye falan mı gideceksiniz Grin durun sinirlenmeyin hemen sabırlı olun bakım çalışması falan yapıyorlar arada ama habersiz kesmeleri çok  kötü kesecekleri yerde yaşayanlara önceden haber verilse keşke, pat diye bazen oyun oynarken gidiyor sinir oluyorum en iyisi her siteye bir jenerator

Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
April 20, 2016, 11:22:12 AM

Yetkili şirkete habersiz elektrik kesintilerinden dolayı bozulan elektronik cihazlarla ilgili neler yapabileceğimizi sormuştum. Şöyle bir cevap gelmişti:
Elektrik kesintilerinin habersiz yapıldığını belirtmektesiniz,dağıtım bölgemizde yatırım amaçlı yapılan tüm kesintiler web sitemiz ve medya mecraları aracılığıyla müşterilerimiz ile  paylaşılmaktadır,arıza kaynaklı kesintiler ise önceden tespit edilemediğinden müşterilerimize bilgilendirme yapılamamaktadır,bölgenizde gerçekleşen kesinti esnasında voltaj dalgalanması sebebi ile elektronik eşyalarınız hasarlandı ise size en yakın işletme Müdürlüğümüze konu ile ilgili dilekçe bırakabilirsiniz,
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
April 20, 2016, 02:45:20 PM

Elektrik kesintileri için aslında büyük sitelerde ve toplu konut projelerinde özel beslemeli trafo sistemleri kuruyorlar son 5 yıldır.
Besleme sistemi kendi içinde jeneratör ve KGK barındıran baya büyük sistemler.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
April 20, 2016, 06:42:53 PM

Şaka gibi ya, işin gücün içinde, durduk yere elektrik kesilmesi problemi yaşıyoruz. Güzel ülkemin sinir bozucu kesintilerinin sebebi nedir?? Bıktım her akşam aynı sorunu yaşamaktan

Aslında durum biraz ironik çünkü yıllar geçtikçe enerjiye olan ihtiyaç artıyor ve artacak da... Enerji sağlayan kuruluşların teknolojileri gelişmediği ve yenilebilir enerjiye olan yatırım artmadığı sürece bu böyle sürecek maalesef... Dünyanın neresinde olursanız olun...
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
April 20, 2016, 06:44:58 PM

UPS almayı ciddi ciddi düşünüyorum artık, bu kesintiler bilgisayara donanımsal hasar verebiliyor, en önemlisi de işim yarıda kesiliyor, saatlerim boşa gidebiliyor. sıkıntı.
isvicre
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
April 20, 2016, 09:25:58 PM

UPS şart oldu özellikle yaz aylarında elektrik kesintileri artıyor. 2 dakika gidip gelmesi bile büyük zarar veriyor çünkü sistem kapanmış oluyor. Son zamanlarda her gün en az bir kere kesilir oldu, önlemini almak lazım.
jupiterdianysa (OP)
Full Member

View Profile
April 20, 2016, 11:11:12 PM

Öğrenciyken sırf yoğun elektrik kesintileri yüzünden bir ton teknolojik cihazım arızalandı. Elektriğe derin bir nefret bağlamaya başladım  Cheesy Şimdi de işlerim yarıda kalıyor. Paranoya yapmaya başlayıp her şeyi her saniye kayıt mı etsem acaba.

PS: Bugun de 19 saat su kestiler ama dünkü elektrik kesinti araştırmalarım sayesinde bunu görmüş ön hazırlığımı yapmıştım neyse ki..  Cool
Pages: [1]
  Print  

Jump to: