Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:18:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Steam'de Bitcoin İle Ödeme Devri Başlıyor!  (Read 7078 times)
sanandreas (OP)
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
April 23, 2016, 02:43:28 AM

Günümüzün popüler sanal para birimi olan Bitcoin, Steam'de ödeme sistemlerinden biri olarak yer alacak.

Günümüzde birçok yasallık tartışmasının ortasında olan, fakat çatır çatır kullanılmaya devam edilen sanal para birimi olan Bitcoin, Steam'de ödeme sistemi olarak yer alacak. Valve'in direkt olarak Bitcoin'i kullanmak yerine aracı firmalar ve şirketler vasıtasıyla satışı yapılacağını açıklamış.

Yani Steam bu satışlardan gerçek para birimi kazanacakken Bitcoin üzerinden ödeme sistemi sağlayan firmaya ödemeyi yapacaksınız. Buna ülkemizdeki Boacompara gibi sistemi örnek verebiliriz.

Bitcoin hakkında bitecek söylentileri dolaşmasına rağmen genel olarak fazlasıyla kullanılmaya devam eden Bitcoin, bu sefer Valve'in de sistemine giriyor. Daha önce her ne kadar Gabe Newell tarafından kullanılmayacağı açıklansa da dün gelen açıklamaya göre resmiyet kazanmış oldu.

Bitcoin'in kullanılması herkese açık olacak mı belli olmasa da fiyatlandırma verilen örneğe göre yerel para birimine olan değere göre ayarlanacak. Yani şu anda 1 Bitcoin'in 1.2TL olduğuna göre 12TL'lik bir oyunu 10 Bitcoin ile alacaksınız. Fakat Steam ödemeyi bu sanal parayı TL olarak çevirerek alacak. Ancak aranızda Bitcoin kullananlar varsa bu sistem fazlasıyla işlerine yarayacağını düşünüyorum.

Bakalım Bitcoin sistemi ile beraber oyun satın alımında nasıl bir ilgi olacak, hep beraber göreceğiz.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
April 23, 2016, 02:46:44 AM

O zaman ben uyariyorum. Beyler, kemerlerinizi baglayin yakinda ucusa geciyoruz.

Saka bir yana, gercekten Bitcoin uzerinde gozle gorulur bir etkisi olacaktir. Bitcoin`i gencler arasinda yayginlastirmak icin en iyi sey ne olur diye liste yapilsa en baslara bu koyulurdu herhalde. Stok yapmaya devam oyleyse.

sanandreas (OP)
Sr. Member

View Profile
April 23, 2016, 02:52:37 AM

O zaman ben uyariyorum. Beyler, kemerlerinizi baglayin yakinda ucusa geciyoruz.

Saka bir yana, gercekten Bitcoin uzerinde gozle gorulur bir etkisi olacaktir. Bitcoin`i gencler arasinda yayginlastirmak icin en iyi sey ne olur diye liste yapilsa en baslara bu koyulurdu herhalde. Stok yapmaya devam oyleyse.

sonuna kadar haklısınız bu tarz devasa oyun platformlarına bitcoin gelmesi gercekten müthis bu haberi forum da bir cok kez okumuş cevaplamışımdır bende steam kullanıcısıyım csgo oynuyorum deli gibi key ve degerli itemleri artık nakit yerine direk bitcoin ile oyun icin de satın alabilmek harika olucak ama en güzeli ise bitcoin ile ödeme sistemini bitcoini hic duymamıs insanların da artık görecek olması ve merak edip bu bitcoin nedir nasıl alınır nasıl muafaza edilir nasıl kullanır diyecek olmalarıdır umarım sistem sorunsuz bir şekil de calısır ve herkes bitcoinin faydalarını görür..
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
April 23, 2016, 03:09:22 AM

harika bir haber ile güne başlamak bu olsa gerek bugün bu konu baya bir konuşulacak ve tartışılacak Smiley) Bekledigimiz bir haberdi görmek baya bir mutlu etti bitcoin ile alışveriş yapmak steam için cok iyi olacak item alıs satışların da bitcoin kullanmak ve bitcoini tanıtmak icin cok iyi umarım insanlar bilgilenmeye baslar bitcoin hakkın da.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 23, 2016, 03:13:07 AM

harika bir haber ile güne başlamak bu olsa gerek bugün bu konu baya bir konuşulacak ve tartışılacak Smiley) Bekledigimiz bir haberdi görmek baya bir mutlu etti bitcoin ile alışveriş yapmak steam için cok iyi olacak item alıs satışların da bitcoin kullanmak ve bitcoini tanıtmak icin cok iyi umarım insanlar bilgilenmeye baslar bitcoin hakkın da.
Hıcam cidden devasa bir gelişme oldu. Mütiş bir platforma giriş yapıyoruz pazartesi borsaların açılışını çok merak ediyorum. Bence Btc turkde TL bakiyesi olanların hepsi bu haberi görünce btc yüklenicektir Haklılarda.
MasterOogway
Member
**

Activity: 164
Merit: 18

View Profile
April 23, 2016, 03:39:04 AM

Steam'a selamlar olsun sonun da doğru yolu bulmuşa benziyor hadi hayırlısı bakalım Bitcoin depolamaya baslayın şimdiden üsteki arkadas dogru demiş borsa yükseliş ile başlar Smiley))
sanandreas (OP)
Sr. Member

View Profile
April 23, 2016, 06:53:55 PM

Hıcam cidden devasa bir gelişme oldu. Mütiş bir platforma giriş yapıyoruz pazartesi borsaların açılışını çok merak ediyorum. Bence Btc turkde TL bakiyesi olanların hepsi bu haberi görünce btc yüklenicektir Haklılarda.

sadece steam degil bir cok platformun Bitcoin'e geçme zamanı geldide geçiyor bile steam öncülük yaptı diye biliriz ama daha da yaygınlaşması şart sadece oyun degil online alışveriş sitelerinin de bitcoin ödeme seçeneğini aktif etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz steam aracı sirket kullanarak tl veya usd bazın da parasını nakit alacak bitcoin'i direk almıyacak ama bu bile bir gelişmedir bizim icin.
tzhd
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
April 23, 2016, 09:20:27 PM

alış veriş siteleride artık bitcoinle satış yapmalı.
aracı şirket kullanmadan ozaman bitcoin uçar herhalde.

▲▼▲▼▲▼▲▼  No.1 Bitcoin Binary Options and Double Dice  ▲▼▲▼▲▼▲▼
████████████████████████████████  sec◔nds trade  ████████████████████████████████
↑↓ Instant Bets ↑↓ Flexible 1~1440 minutes Expiry time ↑↓ Highest Reward 190% ↑↓ 16 Assets [btc, forex, gold, 1% edge double dice] ↑↓
simplelife888
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
April 23, 2016, 09:29:02 PM

Bitcoin nin kullanım alanının artmiş olması çok sevindirici bir haber ,yukarda arkadaşın bahsettiği gibi olumsuz bitcoin yorumlarının ardından bu haber çok önemli steam e teşekkürler
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
April 23, 2016, 09:32:23 PM

Bitcoin kullanımını artıracak güzel bir haber. Hatta bu yüzden oyunlara saracak btc kullanıcıları da olacaktır. Steam için de güzel bir haber yani =))

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
emrek
Sr. Member

Activity: 409

View Profile
April 24, 2016, 12:56:32 AM

Bitcoin ve diğer altcoinlerin ödeme yöntemi olarak kullanılması, BTC için bilinilirlik oranının artmasına yani reklam anlamına da gelir.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
April 25, 2016, 09:54:29 AM

Steam'i kullanmıyorum  açıkcası oyun oynamıyorum fakat bu oyun konusunda muazzam bir kitlenin olduğunu biliyorum. Bakalım bu fiyat kıpırdanışı bu yüzden mi..

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
April 25, 2016, 10:56:39 PM

Başladı.

deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
April 25, 2016, 11:04:17 PM

Başladı.
vatana millete hayırlı uğurlu olsun, sadece abd mi ?
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 26, 2016, 01:29:19 AM

Başladı.
vatana millete hayırlı uğurlu olsun, sadece abd mi ?
Bende kontrol ettim ödeme seçeneklerinde göremedim. ?
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
April 26, 2016, 06:21:51 AM

Hadi bakalım bu Steam nasıl etkileyecek ortalığı... Yada etkiledi mi? Wink hayırlı uğurlu olsun bitcoin için.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
April 26, 2016, 07:58:36 AM

son bir kac gundur, bu haberin bitcoin fiyatini olumlu etkiledigi ortada, ayrica steam kullanisli bir platform. bu sekilde odeme kolayligi saglar cogu kullanici icin.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 26, 2016, 10:46:38 AM

Bu sızdırma haber oldu resmen heryerde yayınlandı ama kaynak aradığımda steamwork dev forumu diye geçiyor ve nonpublic bir forum imiş. Hiç sevmiyorum bu nonpublic olayları.
Şuan tl de bitcoin desteği yok usd de mi var deneyen var mı ? usd,€  diye belki sırayla ekleyeceklerdir

signature not found.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
April 26, 2016, 11:10:02 AM

bende şimdi test için denedim fakat ne logosunu nede kendisini göremedim..

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
April 26, 2016, 11:27:45 AM

bende şimdi test için denedim fakat ne logosunu nede kendisini göremedim..

bölgesel olması lazım ya şimdilik.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: