Bitcoin Forum
June 24, 2024, 11:19:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Steam'de Bitcoin İle Ödeme Devri Başlıyor!  (Read 7080 times)
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
May 01, 2016, 08:52:16 AM

Al-sat mantığı olmadığı sürece, steam de btc kabul edilmesinin hiç bir artısı olmayacaktır. Zaten btc yi de direk kabul etmiyorlar. Bitpay de çevirip kullanılıyor. BtcTurk e btc bozdurup steame tl olarak atıp alış-veriş yapmaktan ne farkı var ki?

soyle bir mantigi var.

diyelim ki 200 tl lik bir oyun alacaksin.

Btcwalletten btcturke cekerken, 0.0001 ve bu parayi da bankana cekerken, 5 tl de btcturke odersin. sonra steamden banka havalesi ile alirsin ustune de yine komisyon odersin.

araya btcturku katmazsan, btcwallettan direk bitpaye gonderip aninda alirsin. Ustune bir ton zamandan da tasarruf edersin. hic bir komisyonda odemezsin, bitcoinin kullanim amaclarindan biri de bu, middleman dedigimiz banka gibi araci kurumlarda parayi dolastirmak yerine, direk peer-to-peer transfer yapmak.
İlk 50 TL'lik harcamaya kadar Enpara (bir sonraki ay 25 TL'yi hesaba iade ediyorlar steam harcamalarında)
sonrasında Bitcoin.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

M@rvel
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
May 01, 2016, 09:51:31 AM

Btc için bir kullanım alanı daha. Belki oyunseverlerden 3-5 kişiye daha btc yi tanıtabilir. Hayırlı olsun.

petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
May 01, 2016, 12:10:41 PM

steam alis/veris olayi kucuk gibi gozukuyor ama, reklam acisindan oldukca iyi bir durum, umarim steam 1-2 ay sonra vazgecmez.

ek olarak, bitpayin btc kuru tl cinsinden, su an icin yaklasik 15 lira daha yuksek btcturke gore.

biraz evvel steame tl yukleyeyim dedim, gonderdigim btcleri 1254 tl den hesapladi, btcturk piyasasi geride kaldigi icin btcturkte bozdursam su an 1239 dan en iyi satis imkani var.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
sanandreas (OP)
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
May 01, 2016, 05:20:08 PM

steam alis/veris olayi kucuk gibi gozukuyor ama, reklam acisindan oldukca iyi bir durum, umarim steam 1-2 ay sonra vazgecmez.

ek olarak, bitpayin btc kuru tl cinsinden, su an icin yaklasik 15 lira daha yuksek btcturke gore.

biraz evvel steame tl yukleyeyim dedim, gonderdigim btcleri 1254 tl den hesapladi, btcturk piyasasi geride kaldigi icin btcturkte bozdursam su an 1239 dan en iyi satis imkani var.

steam alış veriş kücük olur mu hiç dostum deme öyle çarpılırsın Smiley)  kulllanıcılar için cok iyi bir reklam gencler oyun sever playerlar bitcoini bilmeyenler merak edip arastıracak steam'ın milyonlarca kullanıcısı var devasa bir platform reklamı cok iyi yapacaktır insanlar google de bitcoin ödeme secenegi nasıl olur diye aratacaklar bitcoin nedir dicekler
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
May 01, 2016, 05:59:45 PM

Al işte bir oyun alayım dedim sistemi çökerttim. İşlem yaparken işlem ücretini hesaba katmadan btc gönderdim kısmi ödeme dedi işlem ücreti kadar btc yi gönderdim işlem onaylandı. Sonra steam sayfaya yönlendirecek bekle dedi yönlendirmesi. Buraya tıkla filan diyor ama mobilden de baktım oyun alınmış gözükmüyor. Benim şansım kimde var A....
Edit: steam'in so sitesi düzelmedi fakat kütüphanede oyun gözüküyor. Sonuç olarak ufak bir baş ağrısı ile kurtuldum.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
May 01, 2016, 07:11:02 PM

Al işte bir oyun alayım dedim sistemi çökerttim. İşlem yaparken işlem ücretini hesaba katmadan btc gönderdim kısmi ödeme dedi işlem ücreti kadar btc yi gönderdim işlem onaylandı. Sonra steam sayfaya yönlendirecek bekle dedi yönlendirmesi. Buraya tıkla filan diyor ama mobilden de baktım oyun alınmış gözükmüyor. Benim şansım kimde var A....
Edit: steam'in so sitesi düzelmedi fakat kütüphanede oyun gözüküyor. Sonuç olarak ufak bir baş ağrısı ile kurtuldum.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1452415.0   nasıl oyun alınır diye bir arkadaşımız sağ olsun video çekmiş ve paylaşmış sistemi bilmeyenlere yardımcı olacağına inanıyorum.. ufak bir baş agrısı ile kurtuldugunuz için baya şanslısınız aldgınız oyunun keyfini cıkarmanız dilegi ile.
nasituygun
Legendary
*

View Profile WWW
May 01, 2016, 10:13:59 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1452415.0   nasıl oyun alınır diye bir arkadaşımız sağ olsun video çekmiş ve paylaşmış sistemi bilmeyenlere yardımcı olacağına inanıyorum.. ufak bir baş agrısı ile kurtuldugunuz için baya şanslısınız aldgınız oyunun keyfini cıkarmanız dilegi ile.
Ben poloniexden ödemeyi direk çıkarttım. Fakat bir detay aklıma gelmedi acaba işlem ücretini benim girdiğim miktardan mı kesiyordu yoksa ana bakiye en mi? Deneyimlemis oldum. İşlem ücreti kesildiği için ödemem gereken tutar 0.0001 btc eksik gitti. Ödeme sistemi eksik ödeme dedi üzerini yolladım. Sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleşti. Fakat cüzdan benim olmayınca bir exchange sitesinin cüzdanı olunca insan panik oluyor.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
semihyesilyurt
Full Member

Activity: 139

View Profile
May 02, 2016, 01:52:32 PM

yıllık 1 milyar doların üzerinde gelir elde eden, aynı zamanda 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunan bir platform. btc nin daha fazla kitleye, özellikle yeni nesile ulaşmasını sağlayacak anahtarlardan biriydi ve artık gerçekleşti.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
May 03, 2016, 01:11:05 PM

Ben poloniexden ödemeyi direk çıkarttım. Fakat bir detay aklıma gelmedi acaba işlem ücretini benim girdiğim miktardan mı kesiyordu yoksa ana bakiye en mi? Deneyimlemis oldum. İşlem ücreti kesildiği için ödemem gereken tutar 0.0001 btc eksik gitti. Ödeme sistemi eksik ödeme dedi üzerini yolladım. Sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleşti. Fakat cüzdan benim olmayınca bir exchange sitesinin cüzdanı olunca insan panik oluyor.

eksik gitmez poloniex bunu belirtiyor zaten ok'la çizdiğim yerleri bakarsan rahatlıkla görebilirsin. Mesela 1 BTC göndermek istediğimde karşıya ne kadar gideceği aşağıda belirtilmiş.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
May 06, 2016, 02:39:35 AM

Biraz zaman alacak galiba insanların bitcoin ile ödeme yapması, ama bilhassa gençler bu ödeme yöntemini benimsedikten sonra kullanımı epeyce yaygınlaşacaktır.
nasituygun
Legendary
*

View Profile WWW
May 07, 2016, 11:10:21 AM

eksik gitmez poloniex bunu belirtiyor zaten ok'la çizdiğim yerleri bakarsan rahatlıkla görebilirsin. Mesela 1 BTC göndermek istediğimde karşıya ne kadar gideceği aşağıda belirtilmiş.

Tamamen yanlış anlaşılmışım.
Eksik gitti derken işlem ücreti unuttum işlem ücretini unutunca da işlem ücreti kadar bir açık kaldı. Eksik ödeme dedi bende işlem ücreti kadar btc yi tekrardan gönderdim.
İşin içine ödemede süre karışınca heyecan yaptım bildiğim şeyleri bile unuttum.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
May 25, 2016, 03:29:48 PM

Steami aktif olarak 1 veya 2 kez kullandığım oldu fazla kullanmıyorum gerekde duymuyorum ama bitcoin ile ödeme olması iyi olsada başta zorluklar yaşanır gibi.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
May 25, 2016, 03:58:26 PM

Tamamen yanlış anlaşılmışım.
Eksik gitti derken işlem ücreti unuttum işlem ücretini unutunca da işlem ücreti kadar bir açık kaldı. Eksik ödeme dedi bende işlem ücreti kadar btc yi tekrardan gönderdim.
İşin içine ödemede süre karışınca heyecan yaptım bildiğim şeyleri bile unuttum.

bazı siteler fee için eksi gidiyor. bazı siteler ise fee işin artı gidiyor.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
petahashminer
Legendary
*

View Profile
May 25, 2016, 04:09:11 PM

suana kadar gerek direk walletten, gerek mobil telefondan hic bir sorun yasamadim,

gecen benim ufaklik bir oyun icin dlc istedi, telefondan aninda odemeyi yapip, islemi tamamladim, kredi karti ile daha uzun suruyor bile diyebilirim. ustelik internete kredi karti numarasi vs bile vermemis olduk.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
May 25, 2016, 04:13:16 PM

suana kadar gerek direk walletten, gerek mobil telefondan hic bir sorun yasamadim,

gecen benim ufaklik bir oyun icin dlc istedi, telefondan aninda odemeyi yapip, islemi tamamladim, kredi karti ile daha uzun suruyor bile diyebilirim. ustelik internete kredi karti numarasi vs bile vermemis olduk.
he valla açıyon blockchain den kamerayı qr kodu tarıyo çat yapıyon ödemeyi daha ne, ne güzel
petahashminer
Legendary
*

View Profile
May 25, 2016, 04:57:16 PM

he valla açıyon blockchain den kamerayı qr kodu tarıyo çat yapıyon ödemeyi daha ne, ne güzel

aynen hocam yaw, ayrica kullandigin teknoloji ile bir haz alma durumu var ki paha bicilemez. su hareketimizle yaptigimiz sey belki de, insanlarin bundan 5-10 sene sonra olagan olarak yapacaklari durum. teknolojiyi geriden degil de , btcye inanan kitle olarak , teknolojiyi ileriden takip eden kitleyiz.

arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
May 25, 2016, 05:11:09 PM

Teknolojiyi günlük hayatın ilerisinden kullanmak gayet keyifli. Bitcoini para gibi kullanabilmek ayrı bir keyifli =)

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
fenerium82
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
May 27, 2016, 10:29:51 PM

Bitcoinin kullanım alanlarının artması bu güzel umutla hayatımızın her alanında kullanacağımız günleri bekliyoruz ...
M@rvel
Full Member

Activity: 238

View Profile
May 29, 2016, 11:50:22 AM

Steamde kullanılan ya da harcanmış bitcoin hacmi ile ilgi bilgi edinebiliyor muyuz herhangi bir yerden? Merak ettim doğrusu.

ridewithme
Sr. Member

Activity: 406

Follow me to the Profitland.

View Profile
May 30, 2016, 12:20:57 AM

Steamde kullanılan ya da harcanmış bitcoin hacmi ile ilgi bilgi edinebiliyor muyuz herhangi bir yerden? Merak ettim doğrusu.

Steam aracı bir sirket kullanıyor duydugum kadarı verileri paylaşırlarsa neden olmasın  Btc ile direk ödeme almıyor.

I invested in ETH and made money, WAVES, made money, JEWELS made money, NXT made money, BTC made a lot of money!
Follow me and profit.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: