Bitcoin Forum
June 24, 2024, 08:11:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ev için pc seçimi  (Read 1516 times)
deblue (OP)
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
April 25, 2016, 07:16:13 AM

merhabalar,
bu all in one ler için ne diyorsunuz

meselaa,

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-et2231iuk-bc031x-core-i3-4005u-1-7ghz-4gb-1tb-intel-hd-graphics-win10-21-5-.html

aynı model değil ama görünüm ve kullanım olarak böyle ?
https://www.youtube.com/watch?v=2RuHqZLUFi0

çok iyi değil mi ? ne gerek var bir sürü kablolara şeylere bu bir devrim sayılmaz mı Cheesy

geçen gün ünide pc labına girdim bir sürü kablo bilmem ne yerde kasalar gar gar çıkan fan sesi yazın içerisinin hamam gibi olması,
zibilyon tane ethernet kablosu.. bunlarla çok sadece ve çok şık olur Cheesy teknoloji ne iyi lan
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
April 25, 2016, 09:36:55 AM

Hocam evet çok cici ancak bu tip cihazlara bir tv kartı takmak istediğinde veya upgrade e giriştiğinde sorunlu oluyor. Bu tip ürünleri alırken olabildiğince uzun süre götürecek daha özellikli ürünler seçmelisiniz.
Minimum i5 işlemcili ve 4GB ram olan hatta tv olarak da kullanılabilecek bir ürün öneririm. Birde bu ürünlerin en sıkıntılı kısmı ekran kısmı. Allah korusun paneline birşey olursa alet direk çöp. Vardı bende 1 tane 21" lik bir HP
paneli çatladı tamiri için yenisinden fazla para istediler. bende mecbur kalıp ram, hdd, cdrom gibi parçalarını söküp sonrada cihazı çöpe attım.
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
April 25, 2016, 10:00:55 AM

Hocam evet çok cici ancak bu tip cihazlara bir tv kartı takmak istediğinde veya upgrade e giriştiğinde sorunlu oluyor. Bu tip ürünleri alırken olabildiğince uzun süre götürecek daha özellikli ürünler seçmelisiniz.
Minimum i5 işlemcili ve 4GB ram olan hatta tv olarak da kullanılabilecek bir ürün öneririm. Birde bu ürünlerin en sıkıntılı kısmı ekran kısmı. Allah korusun paneline birşey olursa alet direk çöp. Vardı bende 1 tane 21" lik bir HP
paneli çatladı tamiri için yenisinden fazla para istediler. bende mecbur kalıp ram, hdd, cdrom gibi parçalarını söküp sonrada cihazı çöpe attım.

Kesinlikle size katılıyorum. Konu başlığı görünce sizin gibi yazacaktım maşallah tüm bilgileri vermişsiniz. Bundan 7-8 sene önce casper'ın all-in pcsi vardı bizde. Babam arkadaşından almış Smiley Bana dost kazığı gibi geldi de neyse çaktırmayalım Smiley Sürekli çakışmalar yaşandı. Servise gitti 1 ay gelmedi sonra kullandık 1 sene sonra anakartı bozuldu. illallah ettik.  bişiyi bozulunca toptan tüm sistem etkileniyor. Hani optik sürücü vs.. bozulsa gider yenisini alır değiştirirsiniz hadi all in de de bunu yapabilirsiniz belki de ama bir monitörü anakartı bozulunca o kasaya uyumlu anakartı bulmanız çok zor oluyor. Biz çok sıkıntı yaşadık. Bir de belki aldığımız markadan dolayıydı bilmiyorum bütün parçalar sıkış tepiş olduğundan acayip ısınıyordu. Anakartı da aşırı ısıdan zarar görmüş demişlerdi. iyice bir araştırın.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
deblue (OP)
Legendary
*

View Profile
April 25, 2016, 10:13:54 AM

hocam onlar dandik yani ilk üretimler 7 8 sene öncesi ne demek Cheesy,
sıcaklık varsa sorun vardır elbet ama artık ciddi sorun değil o kadar ısınmıyor aletler.
devir all in one devri dahili anten girişi bile var aletlerde ve çok ciddi pahalı değil.
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809

View Profile
April 25, 2016, 02:23:34 PM

Bana sorarsan bu tür pc leri önermem çünkü içinde laptop işlemcisi olduğundan performansı baya düşük kalıyor ileride istediğin gibi yükseltme yapmak çok zor özellikle i3 4005U işlemcinin aradan 1 - 2 sene geçtiğinde chrome sekmelerinde bile yavaşlığını hissettireceğini düşünüyorum tabi kullanım şekli yer sıkıntısı kablo karmaşası derdinden kurtarıyor ama benim önerim mini itx küp sistemleri bir gözden geçir kablo karmaşası devam eder ama küçük olması belki ilgini çekebilir
bu linkte teknoseyir incelemesiyle birlikte var : http://www.teknobiyotik.com/amd-athlon-x4-860k-3-7ghz-gtx950-gaming-2gb-8gb-ddr3-240gb-ssd-600w-80-bronze-usb-3-0-kup-oyun-bilgisayari.html

Ayrıca attığım linkteki pc nin özellikleri hoşuma gitmedi aynı kasada 1540 tl lik pc topladım
14 nm 6.nesil skylake işlemci çok uzun süre işini görür ayrıca entegre grafik işlemcisi daha iyi ekran kartsız idare eder(oyun oynatmaz)
DDR4 anakart 8 gb ram ileride 8 gb ilave edilip 16gb yapılabilir
ben 400W güç kaynağı koydum bu sistem için fazla bile ama alırken biraz fazla alınıp ileride ekran kartı düşünülebilir.
240gb ssd koydum elinde eski bir hdd varsa hdd masrafına hiç gerek yok
Eksi Yönü elinde monitör yoksa + monitör masrafı Smiley
http://www.vatanbilgisayar.com/msi-h110i-pro-intel-h110-soket-1151-ddr4-2133mhz-hdmi-dvi-anakart.html
http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i5-6400-soket-1151-27ghz-6mb-onbellek-14nm-islemci.html?srt=UP#genel-bakis
http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-1x8gb-aegis-ddr4-2133mhz-cl15-1-2v-tek-modul-ram.html
http://www.vatanbilgisayar.com/ocz-240gb-trion-100-serisi-sata-30-ssd-550mb-okuma-520mb-yazma.html?srt=UP
http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-x-calibre-serisi-400w-guc-kaynagi.html
http://www.teknobiyotik.com/silverstone-sugo-sg13b-micro-atx-mini-itx-performans-kasasi.html
deblue (OP)
Legendary
*

View Profile
April 25, 2016, 02:28:59 PM

Bana sorarsan bu tür pc leri önermem çünkü içinde laptop işlemcisi olduğundan performansı baya düşük kalıyor ileride istediğin gibi yükseltme yapmak çok zor özellikle i3 4005U işlemcinin aradan 1 - 2 sene geçtiğinde chrome sekmelerinde bile yavaşlığını hissettireceğini düşünüyorum tabi kullanım şekli yer sıkıntısı kablo karmaşası derdinden kurtarıyor ama benim önerim mini itx küp sistemleri bir gözden geçir kablo karmaşası devam eder ama küçük olması belki ilgini çekebilir
bu linkte teknoseyir incelemesiyle birlikte var : http://www.teknobiyotik.com/amd-athlon-x4-860k-3-7ghz-gtx950-gaming-2gb-8gb-ddr3-240gb-ssd-600w-80-bronze-usb-3-0-kup-oyun-bilgisayari.html

Ayrıca attığım linkteki pc nin özellikleri hoşuma gitmedi aynı kasada 1540 tl lik pc topladım
14 nm 6.nesil skylake işlemci çok uzun süre işini görür ayrıca entegre grafik işlemcisi daha iyi ekran kartsız idare eder(oyun oynatmaz)
DDR4 anakart 8 gb ram ileride 8 gb ilave edilip 16gb yapılabilir
ben 400W güç kaynağı koydum bu sistem için fazla bile ama alırken biraz fazla alınıp ileride ekran kartı düşünülebilir.
240gb ssd koydum elinde eski bir hdd varsa hdd masrafına hiç gerek yok
Eksi Yönü elinde monitör yoksa + monitör masrafı Smiley
http://www.vatanbilgisayar.com/msi-h110i-pro-intel-h110-soket-1151-ddr4-2133mhz-hdmi-dvi-anakart.html
http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i5-6400-soket-1151-27ghz-6mb-onbellek-14nm-islemci.html?srt=UP#genel-bakis
http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-1x8gb-aegis-ddr4-2133mhz-cl15-1-2v-tek-modul-ram.html
http://www.vatanbilgisayar.com/ocz-240gb-trion-100-serisi-sata-30-ssd-550mb-okuma-520mb-yazma.html?srt=UP
http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-x-calibre-serisi-400w-guc-kaynagi.html
http://www.teknobiyotik.com/silverstone-sugo-sg13b-micro-atx-mini-itx-performans-kasasi.html

allah razı olsun hocam ama zaten bu faceye girmek, gazete okumak, ekşide takılmak, bunlara eş zamanlı olarak youtubeden şarkı açmak için ortalama fiyatlı bir ürün,
2 3 sekmede kasması genelde ram la alakalı olmuyor mu cpu ile çok alakası yoktur diye düşünüyorum ama yanlış mı düşünüyorum  Huh
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809

View Profile
April 25, 2016, 03:01:40 PM

allah razı olsun hocam ama zaten bu faceye girmek, gazete okumak, ekşide takılmak, bunlara eş zamanlı olarak youtubeden şarkı açmak için ortalama fiyatlı bir ürün,
2 3 sekmede kasması genelde ram la alakalı olmuyor mu cpu ile çok alakası yoktur diye düşünüyorum ama yanlış mı düşünüyorum  Huh

Cpu nun da etkisi var söylediğin kullanım şekliyle işini görecektir ama 1 -2 yıl işini görür zaman geçtikçe artan bir yavaşlık sürekli hissedilir çünkü kullanım şeklin hiç değişmese de işletim sistemi, tarayıcı, web siteleri sürekli kendini güncelliyor daha fazla kaynak tüketiyorlar.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 25, 2016, 05:01:19 PM

Size önerim engre ekran kartı ve işlemcinin kesinlikle 2.5 ghz üstü olmasıdır. Bu konuda şuana kadar Apu yu desteklemişimdir. Hem oyun konusunda hemde ısınma konusunda gayet verimli çalışıyor. Şuan mobilde olduğumdan direk olarak link veremiyorum fakat. Tanıdıklarımdan apu işlemciden şikayet daha gelmedi. 1000 liralık cihazla Cs.Go, World of tank tarzı oyunlarda çok rahat oynanabiliyor. Tabi grafikleri düşürmek gerekiyor. Apu şuan için hem ucuz hemde performanslı.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 25, 2016, 05:31:47 PM

aslında bu kullanım için bir smart TV ve Bluetooth klavye mouse alsanız yeter. PC yede gerek yok aslında
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
April 25, 2016, 05:33:55 PM

O paraya 2 tane mini pc veya 4 tane rasppi ve 2 monitör alırım daha iyi.
Özellikleri çok düşük ve aşırı pahalı.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
deblue (OP)
Legendary
*

View Profile
April 25, 2016, 05:45:02 PM

o tak çıkar olayları amelelik, istenen çözümler onlar değil.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
April 25, 2016, 05:48:05 PM

tak çıkara gerek yok, monitör çoklayıcı ile aşılabilir bu problem. 2 veya 4 (isteğe bağlı) mini pc'ler 7/24 çalışır olur bi switch ile monitör değiştirilir vs. unuttum o aparatın adını.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
deblue (OP)
Legendary
*

View Profile
April 25, 2016, 05:50:50 PM

onun için demiyorum, tek biçimli olmayan her şey sıkıntılı olur bence, kvm switch diyorsun biliyorum ama gerek yok yani, şuan biraz pahalı olabilir
ama yarın bunlar kullanılacak bence gayet net ortada bu .d
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
April 25, 2016, 05:52:17 PM

bu paraya daha iyi bi dizüstü al o zaman Grin
2. el monster falan bulursun belki.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
deblue (OP)
Legendary
*

View Profile
April 25, 2016, 05:55:00 PM

bu paraya daha iyi bi dizüstü al o zaman Grin
2. el monster falan bulursun belki.
la olm ev için diyoz la ev koyacan masanın üstüne orada duracak, arada girecen dolar kaç lira olmuş hava nasıl olacak, 3. köprü ne durumda, hacılık başvuruları ne zaman ona bakacan .d sadece güç kablosu var başkada kablosu yok çocuğun gelse bırkalayacak çok bir şeyi yok enerji tüketimi düşük falan her neyse telden de yapıyonda işte ne bilim hojdur
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
April 26, 2016, 06:20:46 AM

tak çıkara gerek yok, monitör çoklayıcı ile aşılabilir bu problem. 2 veya 4 (isteğe bağlı) mini pc'ler 7/24 çalışır olur bi switch ile monitör değiştirilir vs. unuttum o aparatın adını.

KVM switch diyorlar o alete, sunucu dolaplarında kullanıyoruz. sadece monitörü değil, klavye ve fare yi de switch ediyor. Güzel alettir, çok iş görür.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 26, 2016, 03:44:38 PM

Bu all-İn oneları hiç tavsiye etmem gerçekten hiç kullanışlı ürün değiller. Ne varsa kasa toplayacaksın teçhizatı kuracaksın. Arkadaş yukarda önermiş şahsen öyle bir şey iyi olabilir biraz daha iyi dersen veya daha uygun fiyatlı Amd Fx 8320 işlemci ile değiştirirsin genelde oyunlarda çok iyidir birde soğutucu almanda fayda var. Nedense elektrik süpürgesi gibi evde normal stok fanı. Cheesy
deblue (OP)
Legendary
*

View Profile
April 26, 2016, 03:52:41 PM

Bu all-İn oneları hiç tavsiye etmem gerçekten hiç kullanışlı ürün değiller. Ne varsa kasa toplayacaksın teçhizatı kuracaksın. Arkadaş yukarda önermiş şahsen öyle bir şey iyi olabilir biraz daha iyi dersen veya daha uygun fiyatlı Amd Fx 8320 işlemci ile değiştirirsin genelde oyunlarda çok iyidir birde soğutucu almanda fayda var. Nedense elektrik süpürgesi gibi evde normal stok fanı. Cheesy
nasıl kullanışlı değil yav Cheesy nesi değil kullanışlı, tek eksisi pahalı olması başka nesi kullanışsız
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
April 27, 2016, 08:00:29 AM

sırf bu işler için kullanacaksınız all in one çok gereksiz muhtemelen dışarıda falan da kullanacaksınız bunun için casperin çıkartılabilir klavyeli tablet pc leri var Smiley paranıza yazık

Pages: [1]
  Print  

Jump to: