Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:56:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Buna. Sunt nou aici! Poate cineva sa ma ajute cu niste raspunsuri la intrebari?  (Read 3354 times)
darksideofblack (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0


View Profile
April 25, 2016, 08:51:41 AM
 #1

Buna ziua! Tocmai am dat join aici si am aflat si de sectia cu romania (whoooo romania).
Deci , eu stiu ce sunt BTC, stiu ce ii sa minezi BTC etc. Ce ma intereseaza, cum pot face bani din signin-campains, cum si unde imi pot deschide un wallet sa strang BTC?
Si vreau sa invat aici!
Orice ajutor este bine primit Smiley
Va multumesc!
1714859789
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714859789

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714859789
Reply with quote  #2

1714859789
Report to moderator
1714859789
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714859789

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714859789
Reply with quote  #2

1714859789
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714859789
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714859789

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714859789
Reply with quote  #2

1714859789
Report to moderator
1714859789
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714859789

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714859789
Reply with quote  #2

1714859789
Report to moderator
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
April 25, 2016, 12:41:16 PM
 #2

Tipuri de portofele:
  • Nod intreg. Ex: Bitcoin Core(softul de referinta), Armory.
  • Nod lite/SPV(simple payment verification). Ex: Electrum, Multibit.
  • Online*. Ex: Blockchain.info, Coinbase.com, etc.
*In cazul portofelului online, depinzi de securitatea unei terte parti si ai incredere ca nu au vor face ceva cu cheile tale private.
Pentru inceput, ti-as recomanda un client SPV. Daca doresti sa rulezi un nod intreg vei avea de asteptat sa se sincronizeze.

Pentru signature campaigns, iti sugerez sa te uiti peste threadul colegului meu Mitchełł(updatat acum 3 zile, ar trebui sa fie destul de actual), aici: https://bitcointalk.org/index.php?topic=615953.0

balvio
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
May 22, 2016, 09:50:54 PM
 #3

Eu folosesc si xapo.com

darksideofblack (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0


View Profile
May 23, 2016, 07:19:13 AM
 #4

Multumesc Cyrus!
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
May 23, 2016, 12:32:34 PM
 #5

Buna ziua! Tocmai am dat join aici si am aflat si de sectia cu romania (whoooo romania).
Deci , eu stiu ce sunt BTC, stiu ce ii sa minezi BTC etc. Ce ma intereseaza, cum pot face bani din signin-campains, cum si unde imi pot deschide un wallet sa strang BTC?
Si vreau sa invat aici!
Orice ajutor este bine primit Smiley
Va multumesc!


Bani din signin-campains o sa faci foarte greu (a se citi aproape deloc) avand in vedere statutul tau de Jr. Member. Daca ai cativa bani de investit poti cumpara un account mai vechi de pe licitatii si te inscrii la campanii (de obicei le gasesti in sectiunea "servicii"). Daca nu ai bani sa cumperi un account, atunci trebuie sa investesti timp ca sa cresti contul tau.

Oricare varianta o alegi, sa stii ca nu o sa te imbogatesti. De obicei sumele care se castiga din signin-campains sunt relativ mici. Este ok sa participi atat timp cat oricum petreci timp pe forum, dar nu este indicat sa postezi doar pentru a face numarul de posturi cerut de campania din care faci parte. Posturile tale o sa aiba o calitate slaba si chiar pot fi considerate spam'uri.

Succes!
DanielRo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 689
Merit: 501



View Profile
May 23, 2016, 05:24:38 PM
 #6

Buna ziua! Tocmai am dat join aici si am aflat si de sectia cu romania (whoooo romania).
Deci , eu stiu ce sunt BTC, stiu ce ii sa minezi BTC etc. Ce ma intereseaza, cum pot face bani din signin-campains, cum si unde imi pot deschide un wallet sa strang BTC?
Si vreau sa invat aici!
Orice ajutor este bine primit Smiley
Va multumesc!


Bani din signin-campains o sa faci foarte greu (a se citi aproape deloc) avand in vedere statutul tau de Jr. Member. Daca ai cativa bani de investit poti cumpara un account mai vechi de pe licitatii si te inscrii la campanii (de obicei le gasesti in sectiunea "servicii"). Daca nu ai bani sa cumperi un account, atunci trebuie sa investesti timp ca sa cresti contul tau.

Oricare varianta o alegi, sa stii ca nu o sa te imbogatesti. De obicei sumele care se castiga din signin-campains sunt relativ mici. Este ok sa participi atat timp cat oricum petreci timp pe forum, dar nu este indicat sa postezi doar pentru a face numarul de posturi cerut de campania din care faci parte. Posturile tale o sa aiba o calitate slaba si chiar pot fi considerate spam'uri.

Succes!
De aceeasi parere sunt si eu. E greu sa comentezi daca nu ai pus mana pe un AntMiner, nu stii nivelul zgomotului, sau alte lucruri despre respectiva versiune de AntMiner.

Nothing is impossible :-)
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
May 29, 2016, 12:40:26 AM
 #7

Buna ziua! Tocmai am dat join aici si am aflat si de sectia cu romania (whoooo romania).
Deci , eu stiu ce sunt BTC, stiu ce ii sa minezi BTC etc. Ce ma intereseaza, cum pot face bani din signin-campains, cum si unde imi pot deschide un wallet sa strang BTC?
Si vreau sa invat aici!
Orice ajutor este bine primit Smiley
Va multumesc!


Bani din signin-campains o sa faci foarte greu (a se citi aproape deloc) avand in vedere statutul tau de Jr. Member. Daca ai cativa bani de investit poti cumpara un account mai vechi de pe licitatii si te inscrii la campanii (de obicei le gasesti in sectiunea "servicii"). Daca nu ai bani sa cumperi un account, atunci trebuie sa investesti timp ca sa cresti contul tau.

Oricare varianta o alegi, sa stii ca nu o sa te imbogatesti. De obicei sumele care se castiga din signin-campains sunt relativ mici. Este ok sa participi atat timp cat oricum petreci timp pe forum, dar nu este indicat sa postezi doar pentru a face numarul de posturi cerut de campania din care faci parte. Posturile tale o sa aiba o calitate slaba si chiar pot fi considerate spam'uri.

Succes!
De aceeasi parere sunt si eu. E greu sa comentezi daca nu ai pus mana pe un AntMiner, nu stii nivelul zgomotului, sau alte lucruri despre respectiva versiune de AntMiner.
De aceeasi parere sunt si eu. Nu se fac bani din signin-campains.
Ca sa faci BTC este simplu: - ii minezi
                                      - ii cumperi
                                      - ii accepti ca si plata in afacerea ta
GL


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!