Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:54:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ülkemizde ​Kayıtsız Drone'lara Ceza Dönemi Başladı!  (Read 2389 times)
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
May 05, 2016, 01:10:18 AM

Nereye nasıl kaydettirecekmişiz? Bir de tescil için dünya para isterler kesin. Devlet haracını kesmeden bu ülkede hiçbir iş yapmanıza izin vermiyor. Bu iş de cep telefonu muhabbetine dönecek gibi duruyor, 100 TL telsiz ücreti yüzünden 300 TL altına telefon satılamıyor. Kimse buna ses çıkarmıyor, herkes paşa paşa ödüyor. Sonra kimse çıkıp ekonomi çok iyi, varlık içindeyiz edebiyatı yapmasın.

SGHM  buraya tıklayarak kayıt işlemini yapabilirsiniz zaten üstte haber de nereye nasıl kayıt edilecegi anlatılmış biraz okuyup arastırarak rahat bir sekil de kayıt yapa bilirsiniz tabi hobi amaclı 4 kg altıysa buna gerekte yok
Okuma konusunda arkadaşa kendimden örnek vererek bir derece katılıyorum. Otobüs seyehatindeyken mobilden foruma bakınıyorum, konularda geziyorum  fakat uzun ve fotoğraf içerisi olan yazılarda cidden sorun oluyor. Fakat öyle durumlarda cevap yazmıyorum Yer imlerine ekliyorum Smiley.
sanandreas (OP)
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
May 05, 2016, 02:56:30 PM

Nereye nasıl kaydettirecekmişiz? Bir de tescil için dünya para isterler kesin. Devlet haracını kesmeden bu ülkede hiçbir iş yapmanıza izin vermiyor. Bu iş de cep telefonu muhabbetine dönecek gibi duruyor, 100 TL telsiz ücreti yüzünden 300 TL altına telefon satılamıyor. Kimse buna ses çıkarmıyor, herkes paşa paşa ödüyor. Sonra kimse çıkıp ekonomi çok iyi, varlık içindeyiz edebiyatı yapmasın.

SGHM  buraya tıklayarak kayıt işlemini yapabilirsiniz zaten üstte haber de nereye nasıl kayıt edilecegi anlatılmış biraz okuyup arastırarak rahat bir sekil de kayıt yapa bilirsiniz tabi hobi amaclı 4 kg altıysa buna gerekte yok
Okuma konusunda arkadaşa kendimden örnek vererek bir derece katılıyorum. Otobüs seyehatindeyken mobilden foruma bakınıyorum, konularda geziyorum  fakat uzun ve fotoğraf içerisi olan yazılarda cidden sorun oluyor. Fakat öyle durumlarda cevap yazmıyorum Yer imlerine ekliyorum Smiley.

haklı olabilirsiniz ben tep telefonundan girildigini düşünmemiştim özür dilerim ama Başlıkta ilk cümleler de nereye nasıl kayıt edilecegi zaten yazmakta okumak istedikten sonra her türlü okunacagının inancındayım cünki benim mesajlarım hep boyle uzun konulardır gecenler de biri mesaj yazmıs nasıl olur nereden olur diye konuyu okumamıs dahi konun ilk cümlesinde cevabı yatmakta post kasmak amacı ile atılan cok mesaj bulunmakta bunu fark ettim ama yine de bozmuyoruz Smiley)
redhack
Legendary
*

Activity: 1859
Merit: 1015

View Profile
May 05, 2016, 03:01:38 PM

Kim ceza kesecekmiş, zabıta mı? Polis mi? Jandarma mı? Uzaktan kontrol edilen drone'un sahibini nasıl bulmayı planlıyorlar? Drone kontrol ekipleri mi kurulacak? Ehliyet ruhsat mı soracak? Tutmaz bu iş. Smiley
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
May 05, 2016, 03:07:55 PM

Kim ceza kesecekmiş, zabıta mı? Polis mi? Jandarma mı? Uzaktan kontrol edilen drone'un sahibini nasıl bulmayı planlıyorlar? Drone kontrol ekipleri mi kurulacak? Ehliyet ruhsat mı soracak? Tutmaz bu iş. Smiley

Şöyle düşünün Droneyi Hobi amacı dısında kullanıyorsunuz Bir okul veyahutta devlet dairesi önünde ucuruyorsunuz yada bir apartmanın cevresinde Sikayet olursa Sizi bulurlar Smiley dronenin düşerse üstündeki Seri numarasından bulurlar bu sistem öncelik olarak ASKERİ ve kolluk kuvvetlerinin oldugu cevreler de havalimanı Konsolosluk gibi yerler de öncelik tanınacaktır  hava limanların da DRONE AVI yapılmaktadır x bir droneye ag takmıslar ucan drone gördüler mi kovalayıp yakalıyorlar seri numaralarından sahibine ulasıp 17 bin tl ceza kesiyorlar  dag basın da ucurdugunuz droneyi kimse takip edemez etmez de zaten 4 kg altı hobi amaclı  onlara kimse birşey demiyor ama 4 kg üstü oldumu heleki ticari amac icin film dizi veyahutta baska birşey cekmek icin kullanacagınız drone cezayi işlem uygulanıyor kayıtsız ise.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 06, 2016, 04:23:21 AM

Şöyle düşünün Droneyi Hobi amacı dısında kullanıyorsunuz Bir okul veyahutta devlet dairesi önünde ucuruyorsunuz yada bir apartmanın cevresinde Sikayet olursa Sizi bulurlar Smiley dronenin düşerse üstündeki Seri numarasından bulurlar bu sistem öncelik olarak ASKERİ ve kolluk kuvvetlerinin oldugu cevreler de havalimanı Konsolosluk gibi yerler de öncelik tanınacaktır  hava limanların da DRONE AVI yapılmaktadır x bir droneye ag takmıslar ucan drone gördüler mi kovalayıp yakalıyorlar seri numaralarından sahibine ulasıp 17 bin tl ceza kesiyorlar  dag basın da ucurdugunuz droneyi kimse takip edemez etmez de zaten 4 kg altı hobi amaclı  onlara kimse birşey demiyor ama 4 kg üstü oldumu heleki ticari amac icin film dizi veyahutta baska birşey cekmek icin kullanacagınız drone cezayi işlem uygulanıyor kayıtsız ise.

4 kilo alti sana yuksek ates guclu jammerdan etkilenmeyen drone yollayayim custom made bakalim seri no falan bulabiliyormusun ?
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
May 08, 2016, 12:11:57 AM

Kocaeli'de güvenlik gerekçesiyle il sınırlarında izinsiz drone (insansız hava aracı) kullanımı ikinci bir emre kadar yasaklandı.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ülke genelinde terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda birçok terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği ve teröristlerin barındıkları yerlerdeki aramalarda patlayıcı madde, silah, mühimmat ve drone ele geçirildiği belirtildi.

Terör örgütlerinin insansız hava araçları ve benzerlerini bombalı saldırı ve keşif amaçlı eylemlerde kullanabilmek amacıyla bulundurdukları ve kullandıklarının anlaşıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu kapsamda, ilimizde ülke güvenliği ve ekonomisi için önemli ve stratejik tesislerin yaygın ve çok olması, kamu güvenliğinin ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin tam ve etkin olarak sağlanabilmesi amacıyla; Kocaeli ili sınırları içinde (tüm ilçeler dahil) kişi ve kurumlar tarafından her ne suretle olursa olsun ikinci bir emre kadar valiliğimizden izin alınmaksızın drone, multikopter ve benzeri insansız hava araçlarının kullanılması, uçurulması yasaklanmıştır."

Açıklamada, karara uymayanların hakkında 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 66. maddesi ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32. maddesi uyarınca idari ve adli işlem yapılacağı bildirildi.

M@rvel
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
May 08, 2016, 10:25:37 AM

Art niyetli kullanıma çok uygun bir araç. Takibi de bir o kadar zor olduğundan, yasaklamaktan başka çare kalmıyor sanırım.

ridewithme
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

Follow me to the Profitland.

View Profile
May 10, 2016, 04:20:05 AM

art niyetli insanlarımız haddinden fazla kamerası olan droneler ile röntgen vb cok sey yapılmakta sanırım bu sikayetler üzerine olsa gerek cogu ilde kullanımı yasaklandı dogu illerin de ise terörizm faliyetleri yüzünden insansın her türlü hava aracı ucurmak yasak bu bildigimiz oyuncak helikopterler ve ucaklar da dahil hic bir sekil de ucurulmuyor ucurtmuyorlar arkadasın biri demiş var işte gelsin tespit etsinler tespit etmeseler bile dünyanın parası düşürürler alırlar elinden kalırsın sap gibin.

I invested in ETH and made money, WAVES, made money, JEWELS made money, NXT made money, BTC made a lot of money!
Follow me and profit.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: