Bitcoin Forum
June 20, 2024, 07:39:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni Dünya Düzeni: Mali Tufan ve Bitcoin  (Read 7426 times)
mothermother
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
October 17, 2016, 06:25:25 AM

Yatırım yapmak geleceğe güvenle bakmak herkesin isteğidir.Bu ekonomik kriz,enflasyon ve her an her ülke birbirine savaş açabilir havaları oldukça en güvenilir yatırım altın ve gümüştür.Bitcoine yatırım yapmayı asla düşünmem.Sonunun ne olacağı belli değil.Kullandığımız cüzdanlar bile yabancı.Bir savaş olsa anında her cüzdanı boşaltabilirler.Bunu düşünmeme sebep olan bir olay var.Forex araştırmamda şikayetlere baktım darbe gecesinden(Allah bir daha yaşatmasın) sonra forex hesabındaki pataları,altınları sıfırlananlar ve hesabı kapatılanlar ,madur olanlar olmuş ve bununla alakalı başvuruları ile ilgilenilmemiş.Dikkatli olmak gerek.
bulutsuz
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
October 17, 2016, 12:44:41 PM

Yatırım yapmak geleceğe güvenle bakmak herkesin isteğidir.Bu ekonomik kriz,enflasyon ve her an her ülke birbirine savaş açabilir havaları oldukça en güvenilir yatırım altın ve gümüştür.Bitcoine yatırım yapmayı asla düşünmem.Sonunun ne olacağı belli değil.Kullandığımız cüzdanlar bile yabancı.Bir savaş olsa anında her cüzdanı boşaltabilirler.Bunu düşünmeme sebep olan bir olay var.Forex araştırmamda şikayetlere baktım darbe gecesinden(Allah bir daha yaşatmasın) sonra forex hesabındaki pataları,altınları sıfırlananlar ve hesabı kapatılanlar ,madur olanlar olmuş ve bununla alakalı başvuruları ile ilgilenilmemiş.Dikkatli olmak gerek.

Bununla ilgili kaynakları paylaşabilirmisiniz. Forex piyasalarının düzenleme yetkisi SPK kontrolunde ve yasal mevzuatlar çerçevesinde.
mothermother
Newbie
*

View Profile
October 17, 2016, 12:52:00 PM

Bununla ilgili kaynakları paylaşabilirmisiniz. Forex piyasalarının düzenleme yetkisi SPK kontrolunde ve yasal mevzuatlar çerçevesinde.

Şikayetvar.com sitesine bakabilirsiniz.Bu bahsettiğim madurluk hikayelerine orada rastladım.
bulutsuz
Full Member

Activity: 128

View Profile
October 17, 2016, 02:50:38 PM

Şikayetvar.com sitesine bakabilirsiniz.Bu bahsettiğim madurluk hikayelerine orada rastladım.

Link gönderebilirsiniz. Kendi araştırmamda belirttiğiniz şekildeki şikayetlere rastlamadım. Her zaman olduğu gibi; şöyle kaybettim, böyle kaybettim gibi şikayetler mevcut.
mothermother
Newbie
*

View Profile
October 17, 2016, 06:29:11 PM

https://www.sikayetvar.com/gcm-global-capital-markets-hesap-kapanmasi

Darbe gecesi(Allah bir daha milletimize yaşatmasın) hesabı kendi rızası olmadan kapatılanlar da mevcut bunun gibi daha şikayetlere rastlanır.Altlara indikçe.
zerog26
Member
**

Activity: 65
Merit: 10

View Profile
October 19, 2016, 12:48:24 PM

Darbe gecesi(Allah bir daha milletimize yaşatmasın) hesabı kendi rızası olmadan kapatılanlar da mevcut bunun gibi daha şikayetlere rastlanır.Altlara indikçe.

kazin ayagi aslinda oyle degil arkadaslar bizim milletimiz vaadlere cok cabuk inanan bir millet heleki 1 yatir 10 al dedigin zaman olaylar olaylar bakin forex kaldiracli sistemdir surekli girer cikarim bu sisteme. ornek eger sen 1 e 100 yatirim yaparsan yani 20 bin yatirip 2 milyon dolarlik islem acarsan kendine ki ilk yatirim yapanlari hepsi bu sekilde yapiyor cunki bilmiyor. en ufak degisimde 2 bin tl kaybedersin eger dolar 10 birim yani 3.00 dan 3.10'a yukselirse ve sende parani dusmesine yatirdiysan dolarin gecmis olsun para aninda biter gider sirket hesabini islem yapma kismi kapatir. kisacasi verilen linki okudugumda ''KY'' dedigimiz kucuk yatirimci sistemin kurbani olmus demektir . yillardir borsa ve forex ile ugrasan birisi olarak 1 e 10 uzerine cikmadim forexte . para piyasalarinda islem yapmak herkese gore degil arkadaslar sistemi ogrenmeden cozmeden elinizdekinden cok cabuk olursunuz.
Samanthana
Member
**

Activity: 87

Özgür'ün annesi

View Profile WWW
October 25, 2016, 03:39:59 PM

Son yoruma katılıyorum.Bilmeden bir işe kalkışmamak gerek.
mothermother
Newbie
*

View Profile
October 25, 2016, 07:58:52 PM

kazin ayagi aslinda oyle degil arkadaslar bizim milletimiz vaadlere cok cabuk inanan bir millet heleki 1 yatir 10 al dedigin zaman olaylar olaylar bakin forex kaldiracli sistemdir surekli girer cikarim bu sisteme. ornek eger sen 1 e 100 yatirim yaparsan yani 20 bin yatirip 2 milyon dolarlik islem acarsan kendine ki ilk yatirim yapanlari hepsi bu sekilde yapiyor cunki bilmiyor. en ufak degisimde 2 bin tl kaybedersin eger dolar 10 birim yani 3.00 dan 3.10'a yukselirse ve sende parani dusmesine yatirdiysan dolarin gecmis olsun para aninda biter gider sirket hesabini islem yapma kismi kapatir. kisacasi verilen linki okudugumda ''KY'' dedigimiz kucuk yatirimci sistemin kurbani olmus demektir . yillardir borsa ve forex ile ugrasan birisi olarak 1 e 10 uzerine cikmadim forexte . para piyasalarinda islem yapmak herkese gore degil arkadaslar sistemi ogrenmeden cozmeden elinizdekinden cok cabuk olursunuz.

Teşekkürler bu mantıklı cevap için.
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
November 01, 2016, 07:15:38 AM

mali bir tufanda en önemli olanlar cevherler daima para eder savaş ve ticarette engeçerli
bitcoin o durumarda iş görürmü oda ayrı bir konu bence iş görmez
mothermother
Newbie
*

View Profile
November 03, 2016, 12:49:22 PM

mali bir tufanda en önemli olanlar cevherler daima para eder savaş ve ticarette engeçerli
bitcoin o durumarda iş görürmü oda ayrı bir konu bence iş görmez

Buna katılıyorum.İş görmeme olasılığı çok yüksek.Altına yatırım yapmak en makul tercih olmalı.
soldierrrr
Full Member

Activity: 134

View Profile
November 04, 2016, 08:43:34 PM

Amerika batar bitcoin batmaz  Shocked

LUNARBETS SPORTS BETTING DONE RIGHT! BLOG▐═ PLAY NOW ═▌
▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬
CHECK  OUT  THE  NEW  AND  IMPROVED  LUNARBETS  WEBSITE
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
November 05, 2016, 10:39:17 AM

bitcoinin sevdiğim özelliği bu işte. kimseye bağlı değil. dolar batacak euro çökecek gibi derdin yok. btc her zaman btc. kimseye bağlı olmaması çok güzel bir özellik.

For rent...
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
December 15, 2016, 07:52:07 PM

bitcoinin sevdiğim özelliği bu işte. kimseye bağlı değil. dolar batacak euro çökecek gibi derdin yok. btc her zaman btc. kimseye bağlı olmaması çok güzel bir özellik.

Bu açıdan bakıldığında haklısınız tabi ki. Ama bir de şöyle bakmak lazım. Dolar ve euro, ciddi değer kaybedip, bugünkü global ağırlığını kaybederse, yerine de onların görevini, boşluğunu doldurabilecek başka bir fiat para gelmez ise, bitcoin i nasıl değerleyeceğiz?

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 16, 2016, 12:46:09 AM

Bu açıdan bakıldığında haklısınız tabi ki. Ama bir de şöyle bakmak lazım. Dolar ve euro, ciddi değer kaybedip, bugünkü global ağırlığını kaybederse, yerine de onların görevini, boşluğunu doldurabilecek başka bir fiat para gelmez ise, bitcoin i nasıl değerleyeceğiz?
keşke olsa Smiley o zaman üreticiler bugün nasıl bir ekmek şu kadar lira diyorsa, şu kadar BTC diyecek. herkes ürettiğini BTC fiyatlandırmak zorunda kalacak. böylece kur derdimiz olmayacak. BTCnin değeri direk aldığımız ve sattığımız mallar olacak. asıl o zaman kendi değerini bulur zaten. altın gibi.

For rent...
mothermother
Newbie
*

View Profile
December 19, 2016, 06:52:57 PM

Bitcoin  batmaz yatırım  yapıyoryapmaya karar verdim.
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
December 21, 2016, 06:17:24 AM

Bitcoin değer kazanmaya devam ediyor ve edecek, burası kesin. Şuan için para birimlerini ve ülke paralarının bundan çok etkileneceğini düşünmüyorum fakat ödeme sistemleri ve bankacılık işlemleri kendini BTC ye göre konumlandırmak zorunda. Aksi halde, zaman+teknoloji halen ilkel kalan bankacılık sisteminin üzerine bir anda balyoz gibi inebilir.

Dün YKB mobil uygulaması için reklam yapıyor, "bu uygulama sizi gözünüzden tanır" diye, senin dahil olduğun sistem koca iki gün (c.tesi-pazar) beni para başka banka kullanan eşime, dostuma para göndermeme imkan tanımadıktan sonra o uygulama beni gö.ümden tanısa ne olur, tanımasa ne olur! Sistem teknolojiye ayak uydurmak zorunda, bunun başka yolu yok.
Gorkem07
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 03, 2017, 07:29:46 AM

Okudugum bir kitapda mason cemiyetinin 10 sene icinde kagit parayi kaldiracagi sadece dijital ortamda para akisini saglayacaklarini yaziyordu eger o kitabi bulursam sizlerle de paylasirim. Bu para olaylari asla japon mapon isi degildir Smiley her zaman paranin geldigi yerden bir yahudi cikar Wink sadece btc bulan adam isin maskotudur. Wink
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392

View Profile
January 04, 2017, 02:11:34 PM

büyük bir evrensel ağa hitap etmesi ve verilerin zincirin halkalarını oluşturan kayıt defterine aktarılması özelliği nedeniyle hiç kimsenin mülkiyetinde veya kontrolünde olmaması, üzerinde oynanması mümkün olmamakla beraber çok güvenli gözüküyor.
kapitalist rejime karşı da iyi bir rakip oluyor bu yönüyle. aracı kurumları yani bankaları ortadan kaldırabilecek gücü olması aslında önemli bir risk çünkü önemli buluşlar her zaman hızlı parlar kötü sonuçlanabilir. Smiley güven vermese de önemli bir cüzdan olabilir.  Huh  Roll Eyes
halilozdemir
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
January 05, 2017, 06:58:27 AM

dünya nüfusunun 2 milyar fakir topluluğu (ortadoğu ve afrika ağrılıklı) teknoloji ve ekonomi anlamında gelişememiş. bu tür ülkelerde insanlık için devrim niteliğinde olabilir aracı kurumlara gerek kalmadan kendi paralarını kendileri kazanması sağlanabilir. tabiki buralara da tabi ki birilerinin yatırım yaparak gelişeceği düşünülmeli. büyük bitcoin tesisleri kurulabilir.. Smiley tabiki bankalar buna ne der orası biraz muamma.. 
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
January 24, 2017, 06:15:28 PM

1 trilyon dolar değerinde param olduğunu hayal ediyorum, bir ülke veya rothschild olabilirim farketmez.
Paramı Suudlar gibi dolarda bekletebilirim ya da çin gibi, değer kaybetmez.
Ben bu parayı nesillerce saklamak istesem altına bakıyorum, gelecek 20 yıl içinde asteroid madenciliği başlayacak, altın da güvenli değil.
Bitcoin desem ona da güvenmem topu topu 8 10 milyar dolar, kaldı ki, madencilik endüstrisi var, teknolojisine yoğunlaşan bir ülke ne asicler çıkarır belli değil.
Bana sorarsanız dünyadaki eşitsizlikler giderilecek yakın zamanda sadece gelir eşitsizliği kalacak, coğrafyalar değer kazanacak, kaynak bazlı ekonomi değer kazanacak.

Dolar kim ne derse desin en güvenli limandır. İsterse 100 trilyon dolar borcu olsun Amerika'nın, dolar basar öder. Bitcoin falan doları güçlendiren şeyler, dolar endeksli bir emtiadır, 30 40 yıla arabistanda petrol de bitecek, dünyada üretim sorunu da kalmadı artık(Çin), top yine amerikada.

Kaynak bazli ekonomi demissin sonra dolara en guvenli liman diyip altini hice saymissin. Kafalar biraz karismis sanirim Cheesy

Bitcoin maksimum 21 milyon olmasi ve mimari altyapisi nedeniyle bu saydigin her seyi yer bitirir. Evet dolarin 100 - 150 yillik seruvenine baktigimizde hep degerlenmistir ama sinirli degildir. Bu da bir seyin degerlenmesi onundeki en buyuk engel.

BTC uzun vadede 1 milyon dolar ve ustunde degerlenecek cunku altyapisi cok saglam, sinirli ve benimsenme hizi dolardan (dolarin ilk yillarini dusun) daha hizli. Madencilik/asic demissin ama bu BTC'nin sinirli oldugu gercegini degistirmiyor.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: