Bitcoin Forum
June 28, 2024, 09:45:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hırsızlık nasıl oluyor?  (Read 898 times)
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
May 04, 2016, 07:59:44 AM

Siteleri veya borsaları hackleyerek hot walletlardak bitcoinleri çalıyorlar sık sık, anlamadığım bir nokta var,
mesela benim bir scriptim var onunla bütünleşik bir bitcoin walletım, bunu bir servera kurdum kendi içinde çalışıyor, hırsız veya hacker bu servera bir şekilde girerek çalıyor, cüzdan şifreliyse de bir şekilde onu da buluyor tamam oldu buraya kadar sokakta da başımıza gelebilir hırsızlık, sorum şu, bundan nasıl korunabilir adminler veya borsa sahipleri, mesela primedice nasıl korunuyor?
Sürekli çalışan dolu bir hot wallet var sonuçta, açık hedef olmuyor mu?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
May 04, 2016, 08:21:30 AM

Bununla alakalı olarak 2-3 kademeli bir güvenlik uyguluyorlar. ben blokchain.info nun güvenlik için neler yaptığını okumuştum.

öncelikle arkada tamamen ofline duran bir cold wallet var. asıl yüklü miktarda BTC burda tutuluyor.
birde toplam bakiyenin %10 u kadar btc duran önde site ile ilişkili çalışan bir wallet var.
kullanıcı dan gelen istek zatan blockchain.info nun bir kullanıcısından diğerine ise sorun yok aldım verdim bilgisini network'e vermesi yeterli.
dışarı yönde bir işlemse ön cüzdan dan karşılanıyor. belli aralıklarla cold wallet'dan ön cüzdana btc aktarılıyor.

Yani okuduklarımdan ben,m anladığım bu oldu.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
May 04, 2016, 08:25:43 AM

blockchain.info da cold wallet te mi varmış  Shocked
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
May 04, 2016, 08:27:47 AM

Direk olarak açık hedef oluyorlar sürekli saldırı alıyor fakat sırf bunun için deli gibi çalışan firmalar var bir sürü güvenlik protokolleri, özel oluşturulan şifreleme algoritmaları (ssl,tls,sha), en ufak bir zarar görmemesi için kurulan güvenlik duvarları, güvenlik sertifikaları vs alınıyor değişik kuralları olan kullanıcı sözleşmeşlerini kabul ettiriyorlar bunun yanı sıra sunucuların fiziki güvenliği içinde çalışmalar yapılıyor ve işlerini sigortalatıyorlar saldırı illa dijital ortamda olacak diye bir şey yok her sistem kırılamaz diye bir şey de yok borsa sahipleri, hot wallet sahipleri gerekli önlemleri alır kötü bir şey olmasın diye dua eder Cheesy

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
May 05, 2016, 01:15:14 AM

Direk olarak açık hedef oluyorlar sürekli saldırı alıyor fakat sırf bunun için deli gibi çalışan firmalar var bir sürü güvenlik protokolleri, özel oluşturulan şifreleme algoritmaları (ssl,tls,sha), en ufak bir zarar görmemesi için kurulan güvenlik duvarları, güvenlik sertifikaları vs alınıyor değişik kuralları olan kullanıcı sözleşmeşlerini kabul ettiriyorlar bunun yanı sıra sunucuların fiziki güvenliği içinde çalışmalar yapılıyor ve işlerini sigortalatıyorlar saldırı illa dijital ortamda olacak diye bir şey yok her sistem kırılamaz diye bir şey de yok borsa sahipleri, hot wallet sahipleri gerekli önlemleri alır kötü bir şey olmasın diye dua eder Cheesy
Arkada planda bukadar iş dönüyor, Benim kafamda da hemen bir soru belirdi Btctürk nekadar güvenli? Bununla ilgili çalışmaları vs bilginiz varmı ?
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
May 05, 2016, 04:38:36 AM

Arkada planda bukadar iş dönüyor, Benim kafamda da hemen bir soru belirdi Btctürk nekadar güvenli? Bununla ilgili çalışmaları vs bilginiz varmı ?
Çalışmaları hakkında bir bilgim yok. Fakat ben BTCTurk'un içeride btc bırakmayın para bırakın diye açıklama yaptığını biliyorum.
Ama bu açıklama saldırılara karşı mı yoksa başka bir şeyden mi bilemem.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
May 05, 2016, 05:36:51 AM

ne kadar güvenlidir bilmiyorum ama btctürk de diğer exchange siteleri gibi aynı önlemleri aynı protokolleri uygular onlarında kendi aldığı önlemler  cold storage havuz adresi vs dışında güvenlik için anlaştığı mutlaka 3.parti bir şirket vardır yoksa körü körüne gelin beni soyun demiş olurlar, ne yaptıklarını öğrenmek için detaylı bi mail istenebilir belkide site de yazmışlardır hiç bakmadım Cheesy bu tarz sitelerde anlık işlem yapılması tavsiye ediliyor zaten işiniz bitince ne var ne yok alıp çıkıyorsunuz riski en aza indiriyorsunuz

Pages: [1]
  Print  

Jump to: