Bitcoin Forum
May 11, 2024, 12:43:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: COINSPACE.eu - SCAM ALERT  (Read 8242 times)
locopao (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 04, 2016, 12:20:16 PM
Last edit: May 04, 2016, 01:02:06 PM by locopao
 #1

Με αφορμή ένα περιστατικό που συνέβη πριν από λίγο, γράφω εδώ για να έχουμε λίγο το νου μας και να ενημερωνουμε γνωστούς και φίλους...

Το BTC έχει αρχίσει και γίνεται γνωστό πλέον και στον μέσο Έλληνα, κάτι που σημαίνει ότι σκάνε διάφοροι δεξιά και αριστερά και προσπαθούν να εκμεταλλευτούν τον κοσμάκη.

Με παίρνει λοιπόν τηλέφωνο ένας καλός φίλος...

"Ασχολείσαι ακόμη με bitcoin?" μου λέει

- πες μου τι θες, του λέω

"Μου έστειλαν ένα email να κάνω μια επένδυση με σίγουρο μηνιαίο εισόδημα" κ.λπ κ.λπ, το γνωστό στόρι δηλαδή

- Για στείλε μου το email να δω...

και το email αφορά το COINSPACE (S-Coin)

Οι τύποι λοιπόν έχουν φτιάξει (ακόμα) ένα cloudmining και υπόσχονται λαγούς και πετραχήλια.

Εννοείται ότι του είπα μακριά, και μου είπε ότι ήδη 4 γνωστοί του έχουν ήδη βάλει λεφτά (από 300 έως 1500 ευρώ!!!)

Δεν βρήκα καμιά αναφορά εδώ μέσα για το συγκεκριμένο, πράγμα περίεργο, το μόνο που βρήκα ήταν ένα δημοσίευμα στο CryptoCoinsNews με τίτλο SCAM ALERT
https://www.cryptocoinsnews.com/scam-alert-coinspace/

Του το έστειλα να το δει και μου είπε ότι θα ενημερωσει τους υπόλοιπους μήπως και προλάβουν να κάνουν κάτι.

Κλασική περίπτωση πυραμίδας, ponzi και όλα τα σχετικά...

Α, και για την ιστορία, το email το στέλνει κάποιος Χρήστος Μ., προφανώς βγάζει προμήθειες.

Αν είναι μέλος εδώ, ας μας πει το στόρι του, ή καλύτερα γιατί δεν μας έχει προσκαλέσει μέχρι τώρα κι εμάς! παρά χτυπάει σε κόσμο εκτός του μικρόκοσμού μας.
1715388221
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715388221

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388221
Reply with quote  #2

1715388221
Report to moderator
1715388221
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715388221

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388221
Reply with quote  #2

1715388221
Report to moderator
1715388221
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715388221

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388221
Reply with quote  #2

1715388221
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715388221
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715388221

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388221
Reply with quote  #2

1715388221
Report to moderator
1715388221
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715388221

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388221
Reply with quote  #2

1715388221
Report to moderator
1715388221
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715388221

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388221
Reply with quote  #2

1715388221
Report to moderator
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 04, 2016, 12:25:46 PM
 #2

απλά γιαυτό γράφω και φωνάζω να γράφουμε πάντα τους scammer και τις απάτες. Τα γραφόμενα μας μένουν και με μια αναζήτηση κάποιος μπορεί να τα βρει εύκολα στο google. Τώρα χαζοί και κορόιδα πάντα θα υπάρχουν και για μένα δεν υπάρχει δικαιολογία για κάποιον να βάζει χρήματα έτσι χωρίς να ψάξει το θέμα και χωρίς να ρωτήσει.
Ας ρωτάγαν εδώ. Μια αναζήτηση να κάνεις σου βγάζει το bitcoitalk forum πρώτο πρώτο.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
locopao (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 04, 2016, 12:31:51 PM
 #3

Ας ρωτάγαν εδώ. Μια αναζήτηση να κάνεις σου βγάζει το bitcoitalk forum πρώτο πρώτο.

Κι όμως... έψαξα στα γρήγορα και δεν βρήκα αναφορά εδώ μέσα, γι αυτό μου έκανε εντύπωση, είναι δυνατόν να θες να κάνεις μπίζνες με altcoins και να μην το προμοτάρεις εδώ? Έτσι το έψαξα περισσότερο. και βρήκα και αναφορά εδώ:

http://www.badbitcoin.org/thebadlist/index.htm#C
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 04, 2016, 12:33:08 PM
 #4

αν δεν έχει κάνει απόπειρα εδώ να ανεβάσει τις επενδύσεις του τότε που να το γνωρίζουμε? Αλλά βλέπεις εδώ δεν μπάινουν γιαυτό και έχουμε και αυτά τα φαινόμενα. Ξέρουν αν μπουν έδω μέσα θα ξεφτιλιστούν.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
locopao (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 04, 2016, 12:35:02 PM
 #5

αν δεν έχει κάνει απόπειρα εδώ να ανεβάσει τις επενδύσεις του τότε που να το γνωρίζουμε? Αλλά βλέπεις εδώ δεν μπάινουν γιαυτό και έχουμε και αυτά τα φαινόμενα. Ξέρουν αν μπουν έδω μέσα θα ξεφτιλιστούν.

Αυτό λέω  Wink

Έχω το ονοματεπώνυμό του καθώς και τα σάιτ του που προωθεί και προμοτάρει.

Να τα ανεβάσω εδώ ή δεν έχει νόημα?
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 04, 2016, 12:38:30 PM
 #6

ανέβασε το
εδώ δεν έχεις κανέναν κίνδυνο. Να ξέρεις ότι τα στοιχεία μας είναι όλα κρυπτογραφημένα και ο theymos τα δίνει μόνο μετά από αίτηση δικαστικών αρχών.
Ανέβασε το όνομα του να μείνει στο internet αφού αποδεδειγμένα είναι απατεώνας. Και βάλει και το link για το site του.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
HmmMAA
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1111
Merit: 584



View Profile
May 04, 2016, 12:56:13 PM
 #7

Κλασσικο ponzi mlm . https://www.youtube.com/watch?v=qb8E0RnhJ0g . Δυστυχως , το μοντελο δουλευει ιδιως σε τετοιους δυσκολους καιρους , δεν ειχα ξαναδει βεβαια mlm σχετικο με cryptos .

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong." Thomas Sowell
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 04, 2016, 12:58:28 PM
 #8

καλύτερα να αλλάξεις τον τίτλο και να τον κάνεις ξεκάθαρα ότι το coinspace alert είναι scammer

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
May 04, 2016, 02:02:18 PM
 #9

ανέβασε το
εδώ δεν έχεις κανέναν κίνδυνο. Να ξέρεις ότι τα στοιχεία μας είναι όλα κρυπτογραφημένα και ο theymos τα δίνει μόνο μετά από αίτηση δικαστικών αρχών.
Ανέβασε το όνομα του να μείνει στο internet αφού αποδεδειγμένα είναι απατεώνας. Και βάλει και το link για το site του.
καλα! μη παιρνεις ορκο για την ασφαλεια των στοιχειων μας!
το φορουμ εχει χακαριστει τοσες μα τοσες φορες!
μη ξεχνιομαστε, ε?
και στην τελικη γιατι να εμπιστευτω τον οποιονδηποτε they-something.
ετσι εμπιστευτηκαμε και τον gavin και πηγε να μας τη φορεσει!

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
May 06, 2016, 05:12:27 PM
 #10

ανέβασε το
εδώ δεν έχεις κανέναν κίνδυνο. Να ξέρεις ότι τα στοιχεία μας είναι όλα κρυπτογραφημένα και ο theymos τα δίνει μόνο μετά από αίτηση δικαστικών αρχών.
Ανέβασε το όνομα του να μείνει στο internet αφού αποδεδειγμένα είναι απατεώνας. Και βάλει και το link για το site του.
καλα! μη παιρνεις ορκο για την ασφαλεια των στοιχειων μας!
το φορουμ εχει χακαριστει τοσες μα τοσες φορες!
μη ξεχνιομαστε, ε?
και στην τελικη γιατι να εμπιστευτω τον οποιονδηποτε they-something.
ετσι εμπιστευτηκαμε και τον gavin και πηγε να μας τη φορεσει!
Τι εννοείς τον εμπιστευτήκαμε,του έδωσες να σου φυλάξει btc και δεν στα επέστρεψε? έχεις δει κάποιο commit το οποίο είχε bug και έβαλε τους χρήστες σε κίνδυνο ?

zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
May 06, 2016, 06:58:55 PM
 #11

δεν χρειαστηκε ευτυχως να του δωσω τιποτα. το να προσπαθησει να προωθησει τον ψευτοσατοσι μου ειναι αρκετο  Wink

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
May 06, 2016, 08:17:12 PM
 #12

δεν χρειαστηκε ευτυχως να του δωσω τιποτα. το να προσπαθησει να προωθησει τον ψευτοσατοσι μου ειναι αρκετο  Wink
τι ενοεις να τον προωθήσει που για να λάβει μέρος στα καλλιστεία η να τον κάνει τραγουδιστεί προγραμματιστής είναι και όχι ο ψινάκης

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 06, 2016, 10:10:56 PM
 #13

δεν χρειαστηκε ευτυχως να του δωσω τιποτα. το να προσπαθησει να προωθησει τον ψευτοσατοσι μου ειναι αρκετο  Wink
τι ενοεις να τον προωθήσει που για να λάβει μέρος στα καλλιστεία η να τον κάνει τραγουδιστεί προγραμματιστής είναι και όχι ο ψινάκης

γιατί προσπαθείς να παρουσιάσεις κάτι τόσο σοβαρό ως απλά κάτι αθώο που δεν έχει και λόγο σχολιασμού. O Gavin όχι μόνο έκανε μεγάλη πατάτα, όχι μόνο διέλυσε σχεδόν το κύρος του αλλά το σημαντικότερο πήγε να δώσει λόγο πάνω στο bitcoin σε έναν αποδεδειγμένα απατεώνα και καιροσκόπο. Τις συνέπειες μπορούμε να τις φανταστούμε όλοι.
Προσωπικά νομίζω ότι ο Gavin δύσκολα θα μπορέσει να επανέλθει από αυτό το στραπάτσο. Ακόμα και σε κανάλια που είναι αποκλειστικά με οπαδούς του Classic όπως το r/btc δέχεται απίστευτη αρνητική κριτική σχεδόν από όλους.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
May 06, 2016, 10:58:11 PM
 #14

δεν χρειαστηκε ευτυχως να του δωσω τιποτα. το να προσπαθησει να προωθησει τον ψευτοσατοσι μου ειναι αρκετο  Wink
τι ενοεις να τον προωθήσει που για να λάβει μέρος στα καλλιστεία η να τον κάνει τραγουδιστεί προγραμματιστής είναι και όχι ο ψινάκης

γιατί προσπαθείς να παρουσιάσεις κάτι τόσο σοβαρό ως απλά κάτι αθώο που δεν έχει και λόγο σχολιασμού. O Gavin όχι μόνο έκανε μεγάλη πατάτα, όχι μόνο διέλυσε σχεδόν το κύρος του αλλά το σημαντικότερο πήγε να δώσει λόγο πάνω στο bitcoin σε έναν αποδεδειγμένα απατεώνα και καιροσκόπο. Τις συνέπειες μπορούμε να τις φανταστούμε όλοι.
Προσωπικά νομίζω ότι ο Gavin δύσκολα θα μπορέσει να επανέλθει από αυτό το στραπάτσο. Ακόμα και σε κανάλια που είναι αποκλειστικά με οπαδούς του Classic όπως το r/btc δέχεται απίστευτη αρνητική κριτική σχεδόν από όλους.

Κάτσε λίγο τι θα πει διέλυσε το κύρος του? Να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα να διαβάσω κατι καλύτερο απο εσενα γνωστή η αγάπη σου πρως τον Gavin το πρόβλημα σου κύριε είναι ότι σχεδόν πάντα του τα εχωνες γιατι υποστήριζε μια αύξηση του ορίου του μπλοκ και πολυ απλά τώρα βρήκες ακόμη έναν λόγο,ας γυρίσουμε λίγο πάλι στο κύρος το οποίο ανέφερες,το κύρος ενός προγραμματιστή σαν προγραμματιστή φαίνεται όταν γράφει κώδικα,άρα το κύρος του δεν γκρεμίστηκε ούτε η αξιοπιστία του όπως ακούγεται ο κώδικας του πάντα ήταν καθαρός και χωρίς bug το οποίο το σέβομαι και το εκτιμώ για το ότι έχει προσφέρει στο Bitcoin,για εμένα ναι ήταν κατι αθώο και οχι κατι τόσο σοβαρό αλίμονο αν κάποιοι περίμεναν την άποψη του Gavin για να πιστέψουν ποιος είναι ο satoshi και ποιος οχι,άρα συμπέρασμα οι core supporters βρήκαν έναν ακόμη λόγο να του τα χώνουν,οι core devs βρήκαν έναν λόγω να του αφαιρέσουν το commit access και καλά ότι έχει γίνει hacking πρόσχημα βλέπεις για να του αφαιρέσουν το commit access,σχετικα με τα κανάλια δεν τα παρακολουθώ αλλά οχι το r btc δεν έχει αποκλείστηκα οπαδούς του Classic

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 06, 2016, 11:05:23 PM
 #15

δεν χρειαστηκε ευτυχως να του δωσω τιποτα. το να προσπαθησει να προωθησει τον ψευτοσατοσι μου ειναι αρκετο  Wink
τι ενοεις να τον προωθήσει που για να λάβει μέρος στα καλλιστεία η να τον κάνει τραγουδιστεί προγραμματιστής είναι και όχι ο ψινάκης

γιατί προσπαθείς να παρουσιάσεις κάτι τόσο σοβαρό ως απλά κάτι αθώο που δεν έχει και λόγο σχολιασμού. O Gavin όχι μόνο έκανε μεγάλη πατάτα, όχι μόνο διέλυσε σχεδόν το κύρος του αλλά το σημαντικότερο πήγε να δώσει λόγο πάνω στο bitcoin σε έναν αποδεδειγμένα απατεώνα και καιροσκόπο. Τις συνέπειες μπορούμε να τις φανταστούμε όλοι.
Προσωπικά νομίζω ότι ο Gavin δύσκολα θα μπορέσει να επανέλθει από αυτό το στραπάτσο. Ακόμα και σε κανάλια που είναι αποκλειστικά με οπαδούς του Classic όπως το r/btc δέχεται απίστευτη αρνητική κριτική σχεδόν από όλους.

Κάτσε λίγο τι θα πει διέλυσε το κύρος του? Να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα να διαβάσω κατι καλύτερο απο εσενα γνωστή η αγάπη σου πρως τον Gavin το πρόβλημα σου κύριε είναι ότι σχεδόν πάντα του τα εχωνες γιατι υποστήριζε μια αύξηση του ορίου του μπλοκ και πολυ απλά τώρα βρήκες ακόμη έναν λόγο,ας γυρίσουμε λίγο πάλι στο κύρος το οποίο ανέφερες,το κύρος ενός προγραμματιστή σαν προγραμματιστή φαίνεται όταν γράφει κώδικα,άρα το κύρος του δεν γκρεμίστηκε ούτε η αξιοπιστία του όπως ακούγεται ο κώδικας του πάντα ήταν καθαρός και χωρίς bug το οποίο το σέβομαι και το εκτιμώ για το ότι έχει προσφέρει στο Bitcoin,για εμένα ναι ήταν κατι αθώο και οχι κατι τόσο σοβαρό αλίμονο αν κάποιοι περίμεναν την άποψη του Gavin για να πιστέψουν ποιος είναι ο satoshi και ποιος οχι,άρα συμπέρασμα οι core supporters βρήκαν έναν ακόμη λόγο να του τα χώνουν,οι core devs βρήκαν έναν λόγω να του αφαιρέσουν το commit access και καλά ότι έχει γίνει hacking πρόσχημα βλέπεις για να του αφαιρέσουν το commit access,σχετικα με τα κανάλια δεν τα παρακολουθώ αλλά οχι το r btc δεν έχει αποκλείστηκα οπαδούς του Classic

αφιέρωσε λίγα λεπτά να διαβάσεις αυτό εδώ θα σε διαφωτίσει τι έχει γίνει

https://laanwj.github.io/2016/05/06/hostility-scams-and-moving-forward.html

φυσικά και είναι ελεύθερος να κάνει commit request στο core όπως είναι και ο καθένας μας.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
May 07, 2016, 05:20:55 AM
 #16

πολυ ωραιο αρθρο! εχω ακριβως την ιδια αισθηση.
εξαλλου, το Btc δεν ειναι ενα ακομα απλο software!
καθε πραξη και κινηση των devs βαραινει σαν βουνο!
δεν ειδα κανενα αλλον να βιαζεται τοσο να αναγνωρισει τον απατεωνα!
οποιος και να το ειχε κανει, ειτε ηταν ακομα και ο αντωνοπουλος, τα ιδια θα ισχυαν απο μενα.
η εντιμοτητα ειναι ενας διαρκης καθημερινος αγωνας! 

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
S-coin Greece
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
May 09, 2016, 01:53:13 PM
 #17

Καλησπέρα σας.
Ονομάζομαι Χρήστος Μ.
Μόλις τώρα πληροφορήθηκα από ένα συνεργάτη μου για το θέμα που έχετε ανοίξει στο Forum σας, επιτόπου έκανα register και είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση θέλετε όσον αφορά στην Coinspace.
Η Coinspace είναι μία εταιρία με έδρα τη Μάλτα η οποία άνοιξε την Ιούλιο του 2015 με σκοπό να βγάλει το δικό της κρυπτονόμισμα (S-coin) τον Οκτώβριο του 2016 στο Coinmarketcap με πάνω από 25.000 μέλη σε όλο τον κόσμο αυτή τη στιγμή που μιλάμε.
Αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε διαδικασία πριν από το χρηματιστήριο και ενοικιάζει τους υπολογιστές της σε όποιον θέλει να κάνει mining στα δικά του S-coin.
Επίσης η εταιρία έχει επιλέξει την ανάπτυξη της μέσω του δικτυακού μάρκετινγκ, δηλαδή μέσω συστάσεων και αμοιβών, όπως άλλωστε δουλεύουν οι ασφαλιστικές εταιρίες με τους ασφαλιστές, οι μεσίτες και πολλά άλλα επαγγέλματα.
Τα site της εταιρίας είναι coinspace.eu και coinspace.biz.  Το coinspace.eu είναι απλά ενημερωτικό και το coinspace.biz είναι αυτό που χρησιμοποιούμε τα μέλη (γι'αυτό δεν έχει καθόλου επισκεψιμότητα το coinspace.eu)
Θα ήθελα να γνωριστώ από κοντά με όλους σας,είμαι από τα Χανιά,μένω στην Αθήνα και κάνω αρκετά ταξίδια σε Κρήτη και Θεσσαλονίκη, για να μοιραστούμε ιδέες και ενδεχόμενες συνεργασίες (αγορά bitcoin και άλλα).
Με τα κρυπτονομίσματα ασχολούμαι από τον περασμένο Δεκέμβριο που ξεκίνησα επίσημα τη συνεργασία μου με την Coinspace και ομολογώ ότι έχουμε πολύ μέλλον μπροστά μας σε αυτή την καινούργια βιομηχανία.
Τώρα όσον αφορά στη διαδικασία mining και γενικότερα στη λειτουργία της εταιρίας είμαι στη διάθεσή σας να λύσω όποια απορία έχετε και μάλιστα να κλείσω, για όποιον επιθυμεί ραντεβού μέσω skype ή ακόμα καλύτερα συνάντηση στα γραφεία της εταιρίας στη Μάλτα με τον διευθύνων σύμβουλο.
Η ερώτηση που γίνεται στο αρχικό post του θέματος στο forum, γιατί δεν απευθύνθηκα πρώτα σε εσάς, πολύ απλά δεν έχω προλάβει όλους αυτούς τους μήνες με όλα αυτά τα ταξίδια και τις συστάσεις των μελών μου, να μπορέσω να βρω ανθρώπους όπως εσάς, αλλά τώρα είναι η ευκαιρία έστω και μετά από αυτό το θέμα που ανοίξατε στο Forum σας.
Τέλος θα ήθελα να είμαστε λίγο πιο επιεικείς στους χαρακτηρισμούς μας περί απατεώνων και άλλα αν δεν το επιβεβαιώσουμε πρώτα.
Μπορούσε ο κύριος που άνοιξε το θέμα να επικοινωνήσει μαζί μου εφόσον έχει, όπως λέει τα στοιχεία μου και να πάρει ότι πληροφορία θέλει, να δει ακόμη και το προφίλ μου στο Facebook που είναι γεμάτο με άρθρα για το bitcoin και γενικότερα για τα κρυπτονομίσματα.
Πρέπει να βλέπουμε ότι καινούργιο βγαίνει και να το αξιολογούμε ανάλογα πριν να βγαίνουμε να φωνάζουμε απατεώνα όποιον έχει να μας δείξει κάτι καινούργιο. Να σας πάω λίγο πίσω στο χρόνο όταν έκανε την εμφάνισή του το Bitcoin τι πόλεμο έφαγε!!
Απλά οι εποχές αλλάζουν, όλα εξελίσσονται και βγαίνουν συνέχεια καινούργιες ιδέες. Τις αξιολογούμε και προχωράμε.

Με εκτίμηση
Χρήστος Μ
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 13, 2016, 02:50:46 PM
 #18

μήπως θα πρέπει να αλλάξουμε τον τίτλο σε γενικό scam alert καθώς τα scam ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια. δλδ να έχουμε ένα thread αποκλειστικά για ότι απάτη ανακαλύπτουμε στο Ελληνικό κομμάτι του internet γύρω από το Bitcoin.
Μόλις τώρα ανακάλυψα αυτό εδώ

RedeX Παρουσίαση οι έλληνας επαγελματίας για το Bitcoin


lol αυτό οι "Ελληνες επαγγελματίες-expert" κάτι μου θυμίζει. Είναι πολύ πιασάρικο βλέπεις για να πιάνεις κορόιδα Cheesy

https://bitcoinio.com/redex-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%BF%CE%B9-%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%B1%CF%82/

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
S-coin Greece
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
May 13, 2016, 05:44:14 PM
 #19

Καλησπέρα σας.
Είμαι ο Χρήστος Μαρκάκης.  (Όπως βλέπετε αποκαλύπτω το όνομα μου).
Από τις 09/05/2016 έχω κάνει την παραπάνω ανάρτηση για να  <<απολογηθώ>>, ας το πούμε στο  <<δικαστήριο>>  που ανοίξατε  στο Forum σας για να αντικρούσω τις κατηγορίες εις βάρος μου περί απατεώνα κτλ κτλ!!!
Προς μεγάλη μου έκπληξη διαπιστώνω ότι κανείς από όλους εσάς δεν έχει απαντήσει  να πει μία συγνώμη ή ότι επιμένει να με αποκαλεί απατεώνα!!!! (Κάτι  τελωσπάντων !!!).
Θα σας παρακαλούσα θερμά να αλλάξετε τον τίτλο του θέματος  και να τοποθετηθείτε και εσείς ώστε να δούνε όλοι οι αναγνώστες του Forum αν τελικά  η Coinspace και ο Χρήστος Μαρκάκης είναι απατεώνες ή όχι…..
Θα ήθελα βέβαια να επισημάνω  κάτι πολύ σημαντικό!!!
Όλοι ξέρουμε το ξεκίνημα του Bitcoin και που έχει φτάσει….
Είμαι σίγουρος ότι όλοι εσείς εδώ μέσα δεν ήσασταν κάτοχοι Bitcoin από τις αρχές ( ώστε να έχετε κερδίσει από τη μεγάλη άνοδο της τιμής του, εύχομαι   βέβαια να κάνω λάθος).
Η μεγάλη ευκαιρία λοιπόν χάθηκε. (Σίγουρα θα ανέβει κι’ άλλο η τιμή του αλλά όχι όπως τις αρχές)
Εδώ παρουσιάζεται μία εταιρία η οποία θεωρώ είναι η πρώτη που βγαίνει από την αρχή με ένα ολοκληρωμένο πλάνο για το κρυπτονόμισμα της , την είσοδο στο χρηματιστήριο, με εμπορικό πρόγραμμα , με χιλιάδες μέλη ήδη σε όλο τον κόσμο  και πολλά άλλα που θα τα ανακοινώσει στις αρχές Ιουνίου που έχουμε συνέδριο…
Σας ρωτάω λοιπόν…. Αξίζει να αφήσουμε ακόμα μία ευκαιρία να πάει χαμένηHuh?
Καλό είναι να έχουμε τα μάτια μας και τα αυτιά μας ανοιχτά όπως τα είχαν αυτοί που πίστεψαν πρώτοι  στο Bitcoin και όχι να  βγαίνουμε και να κράζουμε ότι καινούργιο βγαίνει απλά και μόνο επειδή μας ξεβολεύει!!!
Σας ξαναλέω λοιπόν ότι είμαι στη διάθεση σας  για ότι ερώτηση έχετε όσον αφορά στη λειτουργία της Coinspace και αν δεν μπορώ να σας καλύψω εγώ υπάρχουν και οι πιο πάνω από μένα…   
Σας παραθέτω λοιπόν  το προφίλ μου στο Facebook και τα δύο Blog που έχω (ερασιτεχνικά θα έλεγα αλλά κάνουν καλά τη δουλειά τους)  γιατί ότι κάνω το κάνω φανερά και δεν κρύβομαι από κανέναν!!!
https://www.facebook.com/chris.markakis.7
http://scoinmarkakis.blogspot.gr/
http://coinspace-markakis.blogspot.gr/
Όποιος από ‘δω μέσα θεωρεί τον εαυτό του  έξυπνο, δραστήριο και δεν αφήνει τίποτα στην τύχη μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου  και να βγάλει μόνος του τα συμπεράσματά του….
Με εκτίμηση
Μαρκάκης   Χρήστος
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 13, 2016, 05:46:28 PM
 #20

Καλησπέρα σας.
Είμαι ο Χρήστος Μαρκάκης.  (Όπως βλέπετε αποκαλύπτω το όνομα μου).
Από τις 09/05/2016 έχω κάνει την παραπάνω ανάρτηση για να  <<απολογηθώ>>, ας το πούμε στο  <<δικαστήριο>>  που ανοίξατε  στο Forum σας για να αντικρούσω τις κατηγορίες εις βάρος μου περί απατεώνα κτλ κτλ!!!
Προς μεγάλη μου έκπληξη διαπιστώνω ότι κανείς από όλους εσάς δεν έχει απαντήσει  να πει μία συγνώμη ή ότι επιμένει να με αποκαλεί απατεώνα!!!! (Κάτι  τελωσπάντων !!!).
Θα σας παρακαλούσα θερμά να αλλάξετε τον τίτλο του θέματος  και να τοποθετηθείτε και εσείς ώστε να δούνε όλοι οι αναγνώστες του Forum αν τελικά  η Coinspace και ο Χρήστος Μαρκάκης είναι απατεώνες ή όχι…..
Θα ήθελα βέβαια να επισημάνω  κάτι πολύ σημαντικό!!!
Όλοι ξέρουμε το ξεκίνημα του Bitcoin και που έχει φτάσει….
Είμαι σίγουρος ότι όλοι εσείς εδώ μέσα δεν ήσασταν κάτοχοι Bitcoin από τις αρχές ( ώστε να έχετε κερδίσει από τη μεγάλη άνοδο της τιμής του, εύχομαι   βέβαια να κάνω λάθος).
Η μεγάλη ευκαιρία λοιπόν χάθηκε. (Σίγουρα θα ανέβει κι’ άλλο η τιμή του αλλά όχι όπως τις αρχές)
Εδώ παρουσιάζεται μία εταιρία η οποία θεωρώ είναι η πρώτη που βγαίνει από την αρχή με ένα ολοκληρωμένο πλάνο για το κρυπτονόμισμα της , την είσοδο στο χρηματιστήριο, με εμπορικό πρόγραμμα , με χιλιάδες μέλη ήδη σε όλο τον κόσμο  και πολλά άλλα που θα τα ανακοινώσει στις αρχές Ιουνίου που έχουμε συνέδριο…
Σας ρωτάω λοιπόν…. Αξίζει να αφήσουμε ακόμα μία ευκαιρία να πάει χαμένηHuh?
Καλό είναι να έχουμε τα μάτια μας και τα αυτιά μας ανοιχτά όπως τα είχαν αυτοί που πίστεψαν πρώτοι  στο Bitcoin και όχι να  βγαίνουμε και να κράζουμε ότι καινούργιο βγαίνει απλά και μόνο επειδή μας ξεβολεύει!!!
Σας ξαναλέω λοιπόν ότι είμαι στη διάθεση σας  για ότι ερώτηση έχετε όσον αφορά στη λειτουργία της Coinspace και αν δεν μπορώ να σας καλύψω εγώ υπάρχουν και οι πιο πάνω από μένα…  
Σας παραθέτω λοιπόν  το προφίλ μου στο Facebook και τα δύο Blog που έχω (ερασιτεχνικά θα έλεγα αλλά κάνουν καλά τη δουλειά τους)  γιατί ότι κάνω το κάνω φανερά και δεν κρύβομαι από κανέναν!!!
https://www.facebook.com/chris.markakis.7
http://scoinmarkakis.blogspot.gr/
http://coinspace-markakis.blogspot.gr/
Όποιος από ‘δω μέσα θεωρεί τον εαυτό του  έξυπνο, δραστήριο και δεν αφήνει τίποτα στην τύχη μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου  και να βγάλει μόνος του τα συμπεράσματά του….
Με εκτίμηση
Μαρκάκης   Χρήστος


ατην ταμπακέρα δεν απαντάς και άσε το να βγάλουμε κέρδος τον γνωρίζουμε δεν έχεις να κάνεις με τίποτα ηλίθιους έδω μέσα. Σε έχουν ρωτήσει συγκεκριμένα πράγματα και όσο δεν δίνεις συγκεκριμένες απαντήσεις μην περιμένεις και καλύτερη αντιμετώπιση. Είναι απλά τα πράγματα.

α και ωραίο το photoshop με την πινακίδα στα "γραφεία" σας lol
Εχείς καταλάβει που έχεις μπει και που γράφεις τώρα? η απλά να το ρίξουμε όλοι στο χαβαλέ έδω πέρα.
Κοίτα για να τελειώνει το αστείο η θα δώσεις αποδείξεις και όχι photoshop με τις εγκαταστάσεις και με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του νομίσματος σου η προσωπικά σε κοκκινίζω ως scammer και δεν κάνεις ξανά δουλειά έδω μέσα που να χτυπάς τον κόλο σου.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!