Bitcoin Forum
April 28, 2024, 03:26:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: SOLO mining Yaparken ELEKTRİK Kesilirse !! (Ethereum)  (Read 2248 times)
ekiller (OP)
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 06, 2016, 02:04:17 PM

Merhaba,  sistemlerimden biri ethpool.org  da Solo ethereum mining yapıyor.   Mining sırasında örneğin 30DK yada 1 saat elektrik kesilirse , bu durumun elektriğin kesik olduğu süre içinde kazı yapamamanın haricinde başka bir dez avantajı var mı ?  Mesela ;
Elektrik gelince yine "Kaldığı yerden" mi başlıyor ? Yada geriden mi başlıyor ?
1714274804
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714274804
Reply with quote  #2

1714274804
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714274804
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714274804
Reply with quote  #2

1714274804
Report to moderator
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
May 06, 2016, 06:31:36 PM

Bu gün elektrik yine kesildi.  Haftada 2-3 kes kesiliyor 30DK - 1 saat kadar. Bu durumda  SOLO ethereum mining yapmak sakıncalı mı ?
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
May 06, 2016, 08:52:05 PM

Normal solo yapsan sifirlar. O havuzda durum farkli. Zorluk kadar share olunca siradaki block odulu senin oluyor. Odul alirsan basa sariyor.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
May 06, 2016, 09:00:19 PM

Her blok bulunduğunda zaten başa sararaın o ayrı konu önemli olan elektrik gidip geldiğinde sistemin yeniden başlayıpnkazıyı başlatması.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

sonerbo
Copper Member
Hero Member

View Profile
May 06, 2016, 09:10:00 PM

Anlatamadim galiba. Normal solo kazilmiyor o havuzda. Her accepted share kredi olarak yaziliyor. Toplam is zorluga esit olunca bulunan ilk block odulu en cok kredi toplayana gidiyor. Normal solo kazidaki gibi kopma falan muhim degil. Dusuk hizlarda akil kari degil.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
May 06, 2016, 10:21:34 PM

merhaba, hangi şehirdesiniz? bu kadar elektrik kesintisi olan...
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 06, 2016, 10:43:01 PM

Anlatamadim galiba. Normal solo kazilmiyor o havuzda. Her accepted share kredi olarak yaziliyor. Toplam is zorluga esit olunca bulunan ilk block odulu en cok kredi toplayana gidiyor. Normal solo kazidaki gibi kopma falan muhim degil. Dusuk hizlarda akil kari degil.
Ya bugun ethpool da baktim eleman 22mh/s hızla 36.000t kredi toplamiş blok bulmus 2gh/s hızla kazanı geçmiş pek anlamadım. Herhalde çok uzun süre kazmış kredi toplamış o kadar birikmiş.
Ben de 50mh/s ile deniyorum bakalım 5 saatte 1.100t kredi birikti, ne olcak sonuç.. 10gün sonra blok buluncak yazıyor

sonerbo
Copper Member
Hero Member

View Profile
May 07, 2016, 06:13:41 AM

Ya bugun ethpool da baktim eleman 22mh/s hızla 36.000t kredi toplamiş blok bulmus 2gh/s hızla kazanı geçmiş pek anlamadım. Herhalde çok uzun süre kazmış kredi toplamış o kadar birikmiş.
Ben de 50mh/s ile deniyorum bakalım 5 saatte 1.100t kredi birikti, ne olcak sonuç.. 10gün sonra blok buluncak yazıyor

Eger zorluk senden kacmaz artmazsa 10 gun sonra bulanan blocklardan 1 tanesi senin olacak. Yuksek hizda kazan adamlar 15 dk bir odul aliyor. Sira ile yani .
berk90
Member
**

Activity: 79
Merit: 10

View Profile
May 21, 2016, 09:44:27 PM

peki hocam ethpool.org da sıramız gelmeden de blok bulabilir miyiz?
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
May 21, 2016, 09:52:40 PM

Blogu sen bulmuyorsun share ler karsiliginda biriktirdigin puan sistemde en yuksek olunca bloğu kim bulursa bulsun odulu sen alıyorsun...Yavas hizda bu havuzda kazmanın negatif yonu gh seviyelerinde adamlar devamli olarak gecer seni..Elektrik gidip gelmesinin de normal bi havuzdakinden hicbir farki yok ornegin dwarfta saatlik share sayına gore pay alıyorsun elektrik kesilirse az pay alırsın az kazancin olur,ethpool dada blok odulu alma suren uzar o ana kadar kazandigin sifirlanmaz...
berk90
Member
**

Activity: 79
Merit: 10

View Profile
May 21, 2016, 09:56:37 PM

benim 100 mhs lik işlem gücüm var mantıklı mıdır ethpool da kazı yapmak
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
May 22, 2016, 02:23:02 AM

benim 100 mhs lik işlem gücüm var mantıklı mıdır ethpool da kazı yapmak

Ben orada kazı yaptım. Çok yüksek gücün yoksa  zor iş.  Çünkü orada 10.6 GH/s ile kazı yapan hayvanlar gibi minerler var  ve onlar  diff i  yükseltiyor.  diff yükseldikçe sen bir türlü dolduramıyorsun krediyi ve  1  bloğu tamamlayıp 5 ETH kazancam diye boyna  beygir gibi kazıyorsun.   http://ethpool.org/credits   bölümüne bak  orada  Credits yazan kısımda  en üstlerde gördüğün değerler  seninde yakalaman gereken değerler  ödülü kazanmak için . Şuan  baktım  50.730t  Smiley
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 23, 2016, 10:14:05 AM

konu biraz eskimis ama ethpool ile ilgili eklemek istedigim bisey var.
ethpoolda kazi yaparken en yuksek share sizdeyken uncle block bulunursa (%9 gibi gunluk uncle bulunma sansi var) ekstradan 3.75eth aliyorsunuz. uncle odulu alininca kredi sifirlanmiyor ve ardindan yine siz credits sayfasindayken en ustteyseniz bulunan ilk blok odulu 4.9(+- transactions) da size gonderiliyor

bir kez uncle blok bulunmasina denk geldim ve 3.75eth havadan fazla kazmistim ilac gibi gelmisti. yuksek bir hashrate e sahipseniz bence kesinlikle ethpoolda kazilmali. ha kotu tarafi da gun icinde bile cok fazla hashrate dalgalanmasi yasandigi icin bir bakiyorsun 56k kredi ile blok alman gerekirken hash anlik 63 64k ya firlamis mecburen 3 4 saat daha bekliyorsun odulu alabilmek icin.

uncle blok odulunden faydalanmak icin ayni adres altinda farkli worker adlari ile calistirip pool icinde bir manuel pool calismasi yapsak nasil olur ? Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: