Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:23:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İsviçre'nin Zug şehri Bitcoin kullanmaya başladı  (Read 2348 times)
Bitcoin Haber (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
May 09, 2016, 09:18:11 PM

İsviçre'nin 30.000 hanehalkı olan Zug şehri Bitcoin kabul eden şehirlerden biri oldu. Belediyeyle ilgili ödemelerde 200 Franka kadar olan işlemler Bitcoin ile yapılabilecek.

Bu arada haber kaynağı olan Sputniknews Türkiye'den erişime kapatılmış.
http://sputniknews.com/europe/20160508/1039274956/virtual-economic-reality-swiss-town-taking-bitcoin-public-services.html
https://bitconnect.co/bitcoin-news/149/we-accept-bitcoin-swiss-town-takes-digital-currency-payments/
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
quad
Full Member

Activity: 145
Merit: 100

View Profile
May 09, 2016, 10:02:06 PM

3-5 Yıla çoğu ülke ve kurum bu tarz olaylara girecek bence çünkü devir teknoloji devri teknoloji = btc Cheesy

██████████    Aylık    ██████████ Haftalık ██████████
██████████ KİRALIK  ██████████  İMZA   ██████████
██████████  0.0001 BTC ██████████  0.00003 BTC██████████
M@rvel
Full Member

Activity: 238

View Profile
May 10, 2016, 05:12:33 PM

3-5 yıla kalmadan, 2016 ortalarından itibaren 2017 çok hızlı gelişmelere sahne olacak gibi geliyor bana.

Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
May 10, 2016, 07:15:28 PM

Çok güzel bir gelişme. Doğru karar, İsviçre'nin Zug şehri yönetimini kutluyorum.
Böyle gelişmeler ne zaman ilk önce bizim ülkemizde olmaya başlayacak acaba ? Ne zaman dünyayı 20-30 yıl geriden takip etmeyi bırakacağız ?
M.Cnl
Member
**

Activity: 105

View Profile
May 10, 2016, 09:12:52 PM

Güzel bir gelişme 👍🏻
simplelife888
Full Member

Activity: 210

View Profile
May 15, 2016, 11:02:09 AM

Bu haberin beni çok memnun etti bu gelişimin gelişmiş bir ülke olan ve yaşam kalitesi açısından yaşanılabilir ülke standartlarını taşıyan İsviçre nin Bitcoin kullanmasını belirli bir alanda uygulaması aklıma bu uygulananın  pilot bölge uygulaması olabileceği ve daha sonra bu uygulamanın yaygınlaşmasının planlanıyor olabileceği geliyor bu olmasada İsviçrede bu uygulanamanın olması diğer ülkeler açısından örnek teşkil eder bu da Bitcoini değerli kılar
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
May 15, 2016, 12:43:35 PM

Bitcoinin günlük hayatta kullanılabileceğini göstermesi açısından güzel bir başlangıç olmuş. Yaygınlaşması dileği ile.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
fenerium82
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
May 30, 2016, 10:54:10 AM

İsviçre'nin Zug şehrini kutluyorum yaptıklarıyla geleceği gösteriyorlar sanki ben isterdim Türkiye'de  pilot uygulama şehirleri seçilsin ve bu tarz uygulamaları bizler bu şehirlerde kullanabilelim ve bu uygulamalar buralarda gelişsin  ülkemiz açısından çok önemli olurdu
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
June 01, 2016, 05:20:25 PM

Aferin isviçreye güzel bir hamle yapmış bitcoinin ülke çapında büyümesi gerçekten iyi olur bence bütün şehirlere gelir bizede en son gelir gibi. Cheesy
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
June 10, 2016, 12:42:31 AM

Güzel bir başlangıç olmuş ama ne yazıkki dogma büyüme isviçrede yaşayan kuzenimle konuştum
geçen gün ama haberi bile yok .yani tanıtım reklam da lazım ,sonuç olarak güzel bir haber tabiki. son olarak işallah bu haberler
çogalır diyelim.
kokoko77
Jr. Member
*

Activity: 57

View Profile
December 18, 2017, 05:10:11 PM

günümüzde iyice yaygınlaştı

▬ ▬▬▬   The FuzeX Team strive to make all forms of currency payment secure, reliable and easy to use.   ▬▬▬ ▬
█ █          FuzeX          █ █
▬ ▬▬▬   Connecting Cryptocurrencies and Commerce   ▬▬▬ ▬ (http://www.fuzex.co/)
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
December 18, 2017, 05:19:40 PM

Zug kripto paraların başkenti gibi bir şey . Çoğu sağlam projenin orada bürosu var .
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
December 18, 2017, 08:14:38 PM

İsviçre'nin Zug şehri Bitcoin kullanmaya başladı ama orası ufak bir kasaba. Sadece kamu hizmetleri için Bitcoin ile ödeme yapmaya başaladıklarından total bir uygulama değil. Ama yaygınlaşabilir. Ödeme üst sınırıda 200 avro gibi minik bir miktar.
harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 18, 2017, 08:18:52 PM

güzel bir gelişme bitcoin adına ayrıca 30bin nufusta gayet yeterli bence bir başlangıç adımı olma açısından umuyorum ki zamanla böyle
haberler duymaya devam edeceğiz
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
December 18, 2017, 09:07:20 PM

Senelerdir aynı şeyi dinliyoruz ama büyük gelişmeler yaşanmıyor. Sağlam zemin oluşturulup geniş çapta kullanmaya başlamadıktan sonra eskisi kadar heyecan yaratmıyor. Dijital paraya geçiş olacaksa neden bitcoin'e ihtiyaç olsun ki, millete bolca aldırıyorlar bakalım ne olacak kimde patlayacak.
9di23
Member
**

Activity: 74

View Profile
December 18, 2017, 10:27:42 PM

Zug küçük bir kasabadır ama sıradan bir kasaba değildir. İsviçre'nin zenginlerinin oturduğu bir yerdir.
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
December 18, 2017, 10:49:33 PM

Pilot bölge olması adına çok iyi bir gelişme . Bir virus gibi yayılmaya devam edecektir . ( Tabii iyi bir virüs )

boram16
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 18, 2017, 11:14:44 PM

Yeniliğe açık bir belediye olmasından ziyade halkının denilene yatkın olması daha çok dikkatimi çekti
Gerçekten de ilerici ve yeniliğe açık toplum örneği

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
December 18, 2017, 11:31:59 PM

Bitcoin adına olumlu bir gelişme. Ben bitcoinin direkt bir ödeme birimi olmasından ziyade altın gibi algılanacağını düşünüyorum. Çok değerli ve elden çıktığı an resmen zarar yazıyor.
TURCAN
Full Member

Activity: 230

View Profile
December 19, 2017, 04:54:11 AM

İsviçre çok modern bir ülke hertürlü yeniliğe açıklar inşallah bizde birgün onlar gibi oluruz...Zug şehrini tebrik ediyorum..
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: