Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:41:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türk Geliştiriciden Drone Geliyor!  (Read 838 times)
sanandreas (OP)
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
May 19, 2016, 11:47:10 PM

Türk girişimci genç tarafından OTANTİHA Projesi adında yerli bir drone üretimi geliyor.

Bildiğiniz gibi günümüzde en popüler hava taşıtı haline gelen drone konusunda DJI ve Parrot firmaları bu konuda bayrak yarışı halindeler. Daha çok profesyonel ve daha pahalı ürünler sunan DJI ve her kesime hitap edecek şekilde ürünler çıkaran Parrot gibi firmaların dışında onlarca drone üretici firma da bulunuyor. Fakat herhangi bir yerli girişimi şimdiye kadar duymamıştık.

Fakat Tübitak Bireysel Genç Girişim Programı ve ODTÜ Teknokent’den aldığı destekler ile bu işe giren Murat Sağlam adlı genç arkadaşımız OTANTİHA Projesi adını verdiği girşimi ile ticari amaçlı drone üretimi yapacak.

Tıpkı bilindik dronelar gibi akıllı telefon, tabletler ile Wi-Fi üzerinden iletişim kuracak olan bu drone özellikle DJI modellerinde gördüğümüz takip sisteminin benzer sistemleri ile donatılacak. Aynı zamanda tabiki bir kamera desteği de sağlayacak olan Otantiha, böylece DJI ve Parrot'a ülkemizde geçit vermeden yerli bir drone ile pazara girecek.

Hatta rakiplerinden farklı olarak modüler bir yapıda olacak olan bu drone, kullanım amacına göre değişen ihtiyaçlara göre aparatları sökülüp takılabilecek, drone kullanım şekline göle geliştirilebilecek. Tüm gerekli standartlara uygun hale getirilmiş bir şekilde piyasaya çıkacak olan Murat Sağlam tarafından geliştirilmeye devam edilen drone'un amacı sadece ülkemizde değil yurtdışında da popülatire sağlamak olacak.

Bizler de Sağlam'ı kutluyor, drone hakkındaki gelişmelerini merakla beklediğimizi, ürün hazır olunca da bir inceleme örneği ile seve seve tanıtacağımızı buradan kendisine iletiyoruz.
1715013715
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715013715
Reply with quote  #2

1715013715
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715013715
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715013715
Reply with quote  #2

1715013715
Report to moderator
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
May 20, 2016, 10:56:52 AM

Bu dronelar gelecek vaad ediyor. ileride her ailenin 1 drone u olacak. Bu nedenle biz Türklerden de bu şekilde çalışmalar gayet umut verici.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
isvicre
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
May 20, 2016, 01:54:55 PM

Bu dronelar gelecek vaad ediyor. ileride her ailenin 1 drone u olacak. Bu nedenle biz Türklerden de bu şekilde çalışmalar gayet umut verici.

Her ailede 1 drone olacak tezinize katılmıyorum. Dronelardan daha gelişmiş cihazlar çıkacaktır, kendi serbest hareket eden akıllı fotoğraf ve video çeken makineler gibi.
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
May 20, 2016, 02:27:58 PM

Her ailede 1 drone olacak tezinize katılmıyorum. Dronelardan daha gelişmiş cihazlar çıkacaktır, kendi serbest hareket eden akıllı fotoğraf ve video çeken makineler gibi.

sana katılıyorum belki de beyin gücü ile hükmedecegimiz cihazlar cok uzun yıllar vermiyorum yakındır diyorum bunun icin teknoloji kendini cok hızlı geliştiriyor durmuyor duraksamıyor ama her ailenin drone olucak her ailenin arabası evi yok asıl olması gerek bu drone degil cok yanlıs bir tespit olmus.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
May 20, 2016, 05:40:30 PM

Kendi serbest uçuşu için teknolojinin enerji depolanabilirliği konusunda biraz daha gelişmesi gerekiyor. Beynimizde kontrol etme konusu çook aşırı kolay bu zaten şuanki sistemlerle yapılabilir bir durum. Her ailenin drone u olacağını sanmıyorum herkesin işine yarıcak die birşey yok.
Canım ülkemde drone teknolojisinin gelişmesi ayrı bir güzel. Tabi fiyatlarını gidip de ithal drone lar kadar pahalı olursa satılmaz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: