Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:55:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Hash Oranı + Diff + Cihaz lara göre Halving Sonrası Fiyat Tahmini  (Read 4236 times)
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
May 25, 2016, 08:40:19 AM

Merhabalar,
Kullanılan cihazların sürekli yenilendiğini biliyoruz, daha ucuza daha yüksek güç elde etme çabası mevcut.
Hash oranı, Diff - zorluk, piyasaya giren yeni cihazlara göre halving sonrası için fiyat tahminleriniz var mı ? Açıkcası düz mantıkla işte fiyat iki katına çıkmalı diyen spekülatörler var, mining yaparken tabikide iki katına çıksa güzel olurda ben şimdi kar ediyorum şu cihazı aldığımda da 550 $ dan satsam kar ederim diyecekler de var.
Bu parametreleri değerlendirerek halving / yarılanma sonrası için ağustos da mesela hangi fiyatları görebiliriz? Lütfen sallamasyon değerler vermeyiniz, ciddi ciddi analiz (!) yapabilen var mı ?

signature not found.
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715381759
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715381759
Reply with quote  #2

1715381759
Report to moderator
1715381759
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715381759
Reply with quote  #2

1715381759
Report to moderator
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
May 28, 2016, 09:03:03 AM

Bence şuan kimse bir tahmin yürütemez, birkaç gün sonrası için bile burada kimse ne olacağını kestiremiyor. İşin içinde birçok bilinmeyen kriter var bundan dolayı analiz yapmak bana kalırsa çok güç.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
May 28, 2016, 05:47:05 PM

ben btc fiyatının düşeceğini düşünüyorum

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
May 28, 2016, 05:56:58 PM

Piyasada halka satılmış olan cihazların getirisinin elektrik masraflarından %20-50 daha az olacak şekilde hesap yapabilirsiniz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
June 01, 2016, 10:20:45 AM

hash onumuzde 4 ayda en iyimser tahminle, yuzde 50 artar (iyimser dedim daha da artabilir) bu da zorlugu da 1.5 katina cikarir. yarilanmanin etkisi ile beraber mevcut cihazlar, yuzde 66 civarinda daha az kazandirmaya baslar. kisacasi 100 veren makina 33 verir 4 ay sonra.

nasi yaptim hesabi:

(1-(1/1.5/2))*100 = 66.66%

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
June 01, 2016, 06:17:13 PM

çok mu şişirildik diyorsun

signature not found.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
June 01, 2016, 07:15:30 PM

çok mu şişirildik diyorsun

fiyat şişti, halving öncesi sell pozisyonu açacağım

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
June 01, 2016, 07:42:18 PM

son 2 haftada %24 lük artış var.
2 hafta önce 1300 TL idi 1 bitcoin. an itibariyle 1620 TL.
benim tahminim biraz daha yükselecek. sürpriz bir şekilde 2000 TL (666 USD) yi görecek gibi.
Yarılanmanın hemen öncesinde ise düşüş bekliyorum. 600 USD / 1800 TL bana göre tepe noktası. bu fiyatı gördüğüm anda TL ye döneceğim.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
June 02, 2016, 08:08:16 AM

benim tahminim biraz daha yükselecek. sürpriz bir şekilde 2000 TL (666 USD) yi görecek gibi.
Yarılanmanın hemen öncesinde ise düşüş bekliyorum. 600 USD / 1800 TL bana göre tepe noktası. bu fiyatı gördüğüm anda TL ye döneceğim.

Hocam tl ye döncem demişsiniz. Altcoinlerin  Btc düştüğünde artmayacağını mı düşünüyorsunuz. Ben tam anlayamadım da. Ben eth, ltc ve dash gibi coinlerin artacağını düşünüyorum da acaba yanlışmı düşünüyorum?
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
June 07, 2016, 04:58:14 PM

bence işin içinde bir sürü değişken var eğer fiyat artmaya devam ederse eski cihazlar tekrar çalışmaya başlayacak ve bu da yanında daha fazla fiyat artışını getirecek çünkü zorluk çok artmış ve yarılanmaya az kalmış olacak. Eğer o noktada bir kırılma olmazsa fiyat bayağı aşağılara düşecek. Bence sabretmeli ve neler olduğunu iyice izlemeliyiz.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
June 14, 2016, 12:18:42 AM

Hocam naptınız  Smiley

signature not found.
NetAlp
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
June 23, 2016, 02:53:55 PM

Tahminler gerçekleşiyor.
Hemen hemen.

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
July 01, 2016, 05:45:21 PM

Arkadaşlar, artık biraz araştırma yapma zamanı geldi.SHA 256lar ile hangi altcoin kazılmalı, yumurta-sepet, yatırım kararı, ROI, IRR, equity irr vs...

The more I meet people, the more I like my dog.
kurbaga
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
July 02, 2016, 08:52:57 AM

6 aydır btc borsalarını takip eden, yaklaşık 1 aydır ufak ufak islem yapan, hic kazmamış bir newbie olarak amatörce görüşüm...

Piyasalara bakınca çok büyük 2 oyuncu ( muhtemelen cok büyük 2 madenci ) ve 7-8 büyük çaplı oyuncu var izlenimindeyi alım satım patternlerine göre.

Büyük madencilerin halving sonrası eski cihaz kullanan kucuk madencileri madencilikten cekilmeye zorlamak icin fiyatları aşağıya cekip belli bir süre ( muhtemelen 3 ay - ekime kadar gibi ) asağıda tutacaklarını, sonrasında hızla yukarıya taşıyacaklarını düşünüyorum. Kabaca 450 $ seviyesinde 3 aylık durgun bir piyasadan sonra 1,200 - 1,300 $ a uzanan bir ralli..

dedigim gibi ben yeniyim ve daha 40 fırın ekmek yemem lazım  esaslıca dinamikleri öğrenmem icin. Bir newbie nin amatörce izlenimi olarak paylastım.
emrek
Sr. Member

Activity: 409

View Profile
July 04, 2016, 12:16:48 PM

6 aydır btc borsalarını takip eden, yaklaşık 1 aaşufak ufak islem yapan, hic kazmamış bir newbie olarak amatörce görüşüm...

Piyasalara bakınca çok büyük 2 oyuncu ( muhtemelen cok büyük 2 madenci ) ve 7-8 büyük çaplı oyuncu var izlenimindeyi alım satım patternlerine göre.

Büyük madencilerin halving sonrası eski cihaz kullanan kucuk madencileri madencilikten cekilmeye zorlamak icin fiyatları aşağıya cekip belli bir süre ( muhtemelen 3 ay - ekime kadar gibi ) asağıda tutacaklarını, sonrasında hızla yukarıya taşıyacaklarını düşünüyorum. Kabaca 450 $ seviyesinde 3 aylık durgun bir piyasadan sonra 1,200 - 1,300 $ a uzanan bir ralli..

dedigim gibi ben yeniyim ve daha 40 fırın ekmek yemem lazım  esaslıca dinamikleri öğrenmem icin. Bir newbie nin amatörce izlenimi olarak paylastım.
Bitcoin in son 12 ve 24 aylık fiyat ortalamasını araştırın. Btc maliyeti yarılanma sonrası 2 katına çıkacakmış gibi farz edelim. Sonrası hakkında yorumu siz yapın

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
kurbaga
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
July 04, 2016, 06:52:58 PM

Yukarı ve aşağı yönlü ralli dönemlerini eleyip fiyatın nispeten yatay seyreden dönemlerine baktım zaten mesaj atmadan önce, kasım öncesi kabaca 200 $ , kasım sonrasındaki ralliden sonra ise kabaca 400 $ maliyetli islem ortalaması gördüğüm için bu yorumu yapmıstım. 400 daha önce madenciler icin yeterli iken halving sonrası elektrigin ucuz olmadığı ulkelerdeki kucuk capli madenciler icin 450 $ uygun olmayabilir. Çin deki büyük madenciler, küçük madencileri pazardan cekilmeye zorlayıp dominasyonu arttırmak icin fiyati once asagıya cekip , sonrasında istedikleri gibi yonlendirebilecekleri icin arastirip ustteki yorumu yazmıstım.
Dedigim gibi, madencilik yapmamis, 6 aydır izleyen ve daha 1 aydır minik islemler yapan biri olarak ahkam kesmiyorum. Sadece yeni katılan biri olarak yazdım.
1heisenberg
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
July 09, 2016, 11:19:42 AM

Yukarı ve aşağı yönlü ralli dönemlerini eleyip fiyatın nispeten yatay seyreden dönemlerine baktım zaten mesaj atmadan önce, kasım öncesi kabaca 200 $ , kasım sonrasındaki ralliden sonra ise kabaca 400 $ maliyetli islem ortalaması gördüğüm için bu yorumu yapmıstım. 400 daha önce madenciler icin yeterli iken halving sonrası elektrigin ucuz olmadığı ulkelerdeki kucuk capli madenciler icin 450 $ uygun olmayabilir. Çin deki büyük madenciler, küçük madencileri pazardan cekilmeye zorlayıp dominasyonu arttırmak icin fiyati once asagıya cekip , sonrasında istedikleri gibi yonlendirebilecekleri icin arastirip ustteki yorumu yazmıstım.
Dedigim gibi, madencilik yapmamis, 6 aydır izleyen ve daha 1 aydır minik islemler yapan biri olarak ahkam kesmiyorum. Sadece yeni katılan biri olarak yazdım.
yorumunuzu okumadan önce benzer bir yorumda bende bulunmuştum. Yarılanmadan önce bu fiyatın pek değişeceğini düşünmüyorum.Beklentilere göre hareket etmeleri madencileri çok zarara uğratabilir. Undecided
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
July 15, 2016, 08:37:23 AM

Yeni madenci cihazların çıkması eskileri devre dışı bırakır fakat yinede zorluk artar diye düşünüyorum.Zorluğun artması ile birlikte fiyat ta bir artış olur.Ama yinede bu değişkenler bir başına yeterli değil , hesapta olmayan bir sürü etken var.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
July 15, 2016, 10:14:24 AM

Şuan s9 lara millet sıcak bakmıyor daha yeni cihaz bekliyor herkes yada daha uyguna.

signature not found.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
July 15, 2016, 10:16:16 AM

Şuan s9 lara millet sıcak bakmıyor daha yeni cihaz bekliyor herkes yada daha uyguna.
Grin he bizde bir para makinesi bekliyoruz direk nakit para üretsin.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: