Bitcoin Forum
June 26, 2024, 04:33:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 »
  Print  
Author Topic: Şu ara neye yatırım yapılır? (eski konu 2016 Mayıs)  (Read 22390 times)
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
October 13, 2016, 11:54:39 AM

Selamlar 10Bin TL lik  bir yatırım düşünüyorum, şu ara ne yapsam mantıklı bir adım olur ?

Yatırımını nasıl yaptın dostum? Merak ettim.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
October 14, 2016, 08:31:08 PM

bence ev daire yerine eğer gayrimenkul alınıcaksa ve uzun vade beklentisi ile girilecek ise kesinlikle ama kesinlikle arsa .Kendimden örnek vereyim bursanın bir köyünde geçen sene 10 bin tlye aldığım arsa şuan 25 bin tl bunda oraya gelen projelerin payı büyük bu tarz imara açılması mümkün olabilecek yerler ve yeni değerlenen yerleri alırsan çok iyi kazandırır

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
October 14, 2016, 11:13:11 PM

tek ve tek daire al.. türkiye'de çiller zamanındaki faiz zenginleri şu anın emlak zenginleri
gene yatıştalar değişen birşey olmadı. Böyle rant varken en iyi ev almak..

geçende bir düşündüm 100.000 TL'em var iş kurayım diye, parayı komple işe harca sonra gelmesi için koştur kazanıp kazanmayacağında cabası
ama 100.000 tl'ye ev al, sonra yatışa geç seneye sat.. kesin artı bakiyedesin.. neden iş kurayımki dedim..

En mantıklı şey Şuan da türkiye yapılabilecek %99 ev değerini kaybetmiyor şehir imar yönü evin olduğu tarafa doğru gidince arttıkça artıyor . Örneğin 2010 da 80k ya aldığımız ev şuanda 170-180 civarlarında piyasası
2010'da dolar 1,45 iken 80ka ya aldığınız ev $55ka ydı.
şu anda 180 civarında olan piyasa $58ka
6 yılda sadece %5 artmış.

Ayrıca emlak balonu acayip şişmiş durumda, patladığında kan gövdeyi götürecek.
Ev almanın hiç sırası değil, önümüzdeki 5 yıl içinde bu balonun patlayışını hep beraber izleyeceğiz.

biz birbirimize itmeye seven milletiz, bu hükümette başta oldukça emlak rantının biteceğini düşünmüyorum.
eczane geldi 10k+, avm geldi 50k+ yol geçti 100k+ v.s. v.s.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
October 14, 2016, 11:16:25 PM

tek ve tek daire al.. türkiye'de çiller zamanındaki faiz zenginleri şu anın emlak zenginleri

geçende bir düşündüm 100.000 TL'em var iş kurayım diye, parayı komple işe harca sonra gelmesi için koştur kazanıp kazanmayacağında cabası
ama 100.000 tl'ye ev al, sonra yatışa geç seneye sat.. kesin artı bakiyedesin.. neden iş kurayımki dedim..

En mantıklı şey Şuan da türkiye yapılabilecek %99 ev değerini kaybetmiyor şehir imar yönü evin olduğu tarafa doğru gidince arttıkça artıyor . Örneğin 2010 da 80k ya aldığımız ev şuanda 170-180 civarlarında piyasası

Ev almanın hiç sırası değil, önümüzdeki 5 yıl içinde bu balonun patlayışını hep beraber izleyeceğiz.

biz birbirimize itmeye seven milletiz, bu hükümette başta oldukça emlak rantının biteceğini düşünmüyorum.

Ev alip satmanin siniri yok mu ?
xsentus
Legendary
*

📌 peerguess.com 📌

View Profile
October 15, 2016, 08:43:41 AM

Ev alip satmanin siniri yok mu ?

şimdiye kadar görmedim. dün benim muhitte bakkalla konuşuyoruz.. 500.000 TL ev alacakmış aynı zamanda emlakçı, 2 sene sonra 900.000 tl eder bu lafımı unutma diyor..
olay algı meselesi. istanbulda bir algı oluştu mesela psikolojik sınır 1M TL.. "fiyat 1M TL ise iyi evdir"

bulutsuz
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
October 15, 2016, 09:13:47 AM

Emlak piyasasının bir balon misali şiştiğini söyleyen ekonomistler var. BU sebepten dikkatli olmak lazım. Konumuna çok dikkat edin.
xsentus
Legendary
*

📌 peerguess.com 📌

View Profile
October 15, 2016, 09:21:21 AM

Emlak piyasasının bir balon misali şiştiğini söyleyen ekonomistler var. BU sebepten dikkatli olmak lazım. Konumuna çok dikkat edin.

türkiyenin ana motoru inşaat, bu yüzden amerikadaki gibi patlatacaklarını pek düşünmüyorum.. ytd..

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 16, 2016, 12:08:36 AM

türkiyenin ana motoru inşaat, bu yüzden amerikadaki gibi patlatacaklarını pek düşünmüyorum.. ytd..

Heleki istanbul gibi oturma sıkıntısı çekilebilecek boyutta nufüs varken. Fakat yinede dikkatli olunmalı. Çünkü milletinde alım gücü bir yere kadar. Şu aralar çoğu firma artık reklam verebilecek bütçeyi dahi zor buluyor.
tempo7
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
October 23, 2016, 08:50:26 AM

Arkadaşlar çok yakın bi arkadaşım emlakçı hani burda gayrimenkul muhabbeti döndüğü için söylüyorum bu 15 temmuz olayından sonra emlak sektörü bitti ne evler kiraya verilebiliyor ne satılabiliyor. Florya tarafında 1.5 milyon dolar eden villayı adam şuan 1 milyon dolara satmaya calısıyo da millet 700 bin dolar verelim diyor ucuza kapatmak için fırsattan istifade Smiley
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
October 23, 2016, 11:12:18 AM

Herkes ev almayı önermiş ama gerçekten de ev mevzusunun kaymağını yiyen yedi çoktan.
Bence şu an çoğu insan fark etmedi dükkan fiyatları düşüyor, kriz de çıkarsa üstüne daha da düşecek.
Eğer "kenarda köşede ölü duracağına, dükkan olarak ölü dursun" diyeceğiniz para varsa dükkan almanızı öneririm. Uzun vadede ekonomi toparlayınca dünyaları kazandırır.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
October 23, 2016, 03:06:59 PM

güvenilier sitedeki arkadaşların fonlarına
geçen ay karçırmamış olsaydım aq çok güzel olcaktı  Angry Angry Angry
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
October 27, 2016, 03:37:47 PM

Şu an hala bitcoine yatırım yapılabilir diye düşünüyorum. Bitcoin alarak, forumda güvenilir bulduğunuz arkadaşların fonlarına yatırım yaparak, duble yatırım yapmış olursunuz. Hem bir kaç fona böelerek riskinizi de dağıtmış olursunuz.

Yatırım tavsiyesi gibi görünse de, yatırım tavsiyesi değildir.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
58oxygen58
Member
**

Activity: 111
Merit: 10

View Profile
October 29, 2016, 01:13:33 PM

bitcoin alıp bekletebilirsin zaten at önce baktım 2026 TL di baya artmış
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
October 31, 2016, 03:50:22 PM

bence piyasa şuara alt koinlere döndü iyide yükseldi dün ve ondan önceki gün girenler en az yüzde 10 kazandılar.
Red John
Full Member

Activity: 163
Merit: 100

View Profile
December 14, 2016, 09:49:37 AM

Geçtiğimiz gün Ripple'ı biraz araştırdım 100$ lık aldım unutmaya bıraktım bir köşede
Ergenekon
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 500

View Profile
December 17, 2016, 11:20:27 PM

Geçtiğimiz gün Ripple'ı biraz araştırdım 100$ lık aldım unutmaya bıraktım bir köşede

Ripple çok fazla haraket yapan bir coin değil. Aynı seviyede seyreder gider bence
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 17, 2016, 11:28:07 PM

Bence Ocak başına kadar bitcoin'de kalmakta fayda var.
Altcoin ler de hareketin başladığı doğru ancak hangi altcoin'de ne kadar süre beklenecek konusu önemli.
Ben hala bitshares de umutluyum. 900 seviyelerinden aldıklarımı 700 lerde sattım. son günlerde imza geliri ile 500 altında buldukça alıyorum. Beklentim ocak bitmeden 1000 satoshi nin üstüne atacak inşallah.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
December 18, 2016, 04:20:30 PM

10 bin tl niz var ise ya altın alın şuan tam sırası çünkü ons fiyatı dolar bazında taban yaptı veya bitcoin alın zira bugün 10 bin tl ye alacağınız 3 bitcoini 1-2 sene sonra 30 bine bozacaksınız.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
December 19, 2016, 12:38:20 PM

her zaman yatırımınızın yüzde %5 ile %10 u Bitcoin olsun.

gerisini de yabancı borçlanma kağıtları, TL borçlanma kağıtları ve hisse senedine dağıtın. Önerim hisse %40 ın altında olmasın.

redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
December 19, 2016, 03:26:20 PM

her zaman yatırımınızın yüzde %5 ile %10 u Bitcoin olsun.

gerisini de yabancı borçlanma kağıtları, TL borçlanma kağıtları ve hisse senedine dağıtın. Önerim hisse %40 ın altında olmasın.

Tam tersine hisse senetleri portföyün %10'unu geçmemeli. Dünyanın en çok spekülasyon yapılan yeri borsalardır. Wall Street'te bile dünyanın manipülasyonu dönerken kurtlar sofrası Borsa İstanbul'da kazanç sağlamak imkansız gibi bir şey. Bu kadar dengesiz ekonomisi olan bir ülkenin hiçbir şirketine yatırım yapılmaz.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 »
  Print  

Jump to: