Bitcoin Forum
June 20, 2024, 08:44:24 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Evde Basit Bir Mining Projesi  (Read 1850 times)
quad (OP)
Full Member

Activity: 145
Merit: 100

View Profile
June 04, 2016, 10:17:03 PM

Merhaba Arkadaşlar;

Uzun uğraşlar sonunda evimde odamda basit bir mining projesini hayata geçirdim. Elimde şuanda gridseed gc3355 5 adet var 1 tanesi fan az var die elimde çalıştırmıyorum. 1 adet orange pi + usb çoklayıcı + 8 adet 12 cm fan hobi amaçlı yaptım büyük gelir beklentim yok öğrenmek için.

Ltc kazdığım için buraya yazdım btc denemedim hiç.

Fikir görüş öneri ve sorularınıza açığım. Şimdiden okuyup yorum yapanlara teşekkürler.

██████████    Aylık    ██████████ Haftalık ██████████
██████████ KİRALIK  ██████████  İMZA   ██████████
██████████  0.0001 BTC ██████████  0.00003 BTC██████████
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
June 04, 2016, 10:31:55 PM

eğer bi gelir beklemeden sadece hobi amaçlı nedir ne değildir hesabına yapıyorsan güzel, hoş , ama ticari bi amaç varsa üzüldüm.
totel kaç lira verdin bunlara acaba ?
quad (OP)
Full Member

View Profile
June 04, 2016, 10:38:33 PM

eğer bi gelir beklemeden sadece hobi amaçlı nedir ne değildir hesabına yapıyorsan güzel, hoş , ama ticari bi amaç varsa üzüldüm.

kart başı 60 TL x 5 300 TL + orange pi 30 TL + adaptör 40 TL + Fan 40 TL toplamda 450 TL gibi bir rakam amacım sadece mining yapmak kendim istediğim coine şeklinde hobi olarak istediğim zaman açıyorum istediğim zaman kapıyorum cihazları ilerleyen zamanlarda güneş enerjisi ile çalışıcaklar şuan onu yapıyorum.

deblue
Legendary
*

View Profile
June 04, 2016, 10:57:21 PM

kart başı 60 TL x 5 300 TL + orange pi 30 TL + adaptör 40 TL + Fan 40 TL toplamda 450 TL gibi bir rakam amacım sadece mining yapmak kendim istediğim coine şeklinde hobi olarak istediğim zaman açıyorum istediğim zaman kapıyorum cihazları ilerleyen zamanlarda güneş enerjisi ile çalışıcaklar şuan onu yapıyorum.
iyiymiş ekonomik beklenti olmaksızın gerçekleşiyorsa güzel, hayalkırıklığı olmasında,
kaç watt lık panel yapmayı düşünüyorsunuz inverterler akü falan nası yapacaksınız sistemi
ilgimi çekiyor bu konular vaktiniz varsa anlatır mısınız
quad (OP)
Full Member

View Profile
June 04, 2016, 11:08:08 PM

iyiymiş ekonomik beklenti olmaksızın gerçekleşiyorsa güzel, hayalkırıklığı olmasında,
kaç watt lık panel yapmayı düşünüyorsunuz inverterler akü falan nası yapacaksınız sistemi
ilgimi çekiyor bu konular vaktiniz varsa anlatır mısınız

Çinden panel siparişi ettim (panel) başlangıç için eğer tabi başarabilirsem 100w gücünde olucak ilk yapcağım panel inverter gerekmiyor panel 12 v ol mining cihazlar 12 v volt akü tabiki jel akü aradada voltaj dengeleyici olucak o var bende zaten akü şundan

deblue
Legendary
*

View Profile
June 04, 2016, 11:37:13 PM

hücre başı 2.6W diyor, 20 hücre $29.43 
100 watt için 60 dolar vereceksiniz yani
doğru mudur, doğru ise niye birleştirmekle uğraşıyorsunuz tek büyük almak yerine
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
June 06, 2016, 02:54:08 PM

Güzel bir başlangıç yapmışsın arkadaşın dediği gibi ticari bir amaç için düşünmez isen başta daha sonrasında hedeflerin doğrultusunda işi büyütebilirsin. Bu arada ne kadarlık bir kazım yapıyorsunuz acaba ltc?
quad (OP)
Full Member

View Profile
June 09, 2016, 06:15:02 PM

doğru mudur, doğru ise niye birleştirmekle uğraşıyorsunuz tek büyük almak yerine

Kendim el yapımı öğrenmek istiyorum. İşleyişini mantığını görmek öğrenmek adına.

Güzel bir başlangıç yapmışsın arkadaşın dediği gibi ticari bir amaç için düşünmez isen başta daha sonrasında hedeflerin doğrultusunda işi büyütebilirsin. Bu arada ne kadarlık bir kazım yapıyorsunuz acaba ltc?

Şuanlık 5 kart sipariş etmiştim 1 tanesini yaktim sanırım çalıştıramıyorum. 4 Kart çalışıyor f2 pool'da 10 mh civarı mining yapıyorum. Günlük 0.1 LTC kazıyorum. En az oda çünkü kartların soğutmasını iyi yaptığım için kartları zorluyorum. 15 Mh bile gördüm bir kere.

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
June 09, 2016, 07:26:41 PM

Litecoin ile oyalanma illa ltc biriktiricem dersen trade yaparsın.
al sana scrypt algo coin tavsiyeleri
Clud,debitcoin.
quad (OP)
Full Member

View Profile
June 09, 2016, 08:18:02 PM

Clud,debitcoin.

Bende aslında tam böyle bir tavsiye arıyordum. Mesela bu coinleri siz kazıyor musunuz kazıyorsanız hangi poolda bu konularda tavsiyeye ihtiyacım var açıkcası.

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
June 10, 2016, 09:45:58 PM

Clud,debitcoin.

Bende aslında tam böyle bir tavsiye arıyordum. Mesela bu coinleri siz kazıyor musunuz kazıyorsanız hangi poolda bu konularda tavsiyeye ihtiyacım var açıkcası.
Armut piş ağzıma düş olmaz öyle Smiley coin isimlerini verdim konusuna girip havuzları görebilirdiniz.
Bu şekilde multipool ile scrypt kazmanın bi anlamı yok beş kuruş anca getirir ancak fırsatları değerlendirebilirsiniz.
Debitcoin söylediğimde net hash 150 mhs idi şuan 2ghs ve yükseliyor yobit ekledi fiyatı 150sat potansiyeli var 1k 10k sat bir hayal ama neden olmasın?
Neler neler pump yedi bu hayal dünyasında..
Ben dediğimde 100 mhs ile 100k üstü kazılıyordu total 18m coin var zaten büyük balık verdim ama yakalayamadın Smiley
Clud coin şuan diff hala çok düşük btcpop topluluğundan çıktı ortalama 50 sat ile satım olanağı var.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 11, 2016, 11:44:36 AM

madencilik yapmıyorum ama fiyata göre eth kazsa daha mantıklı olmaz mı ?  yani şu gridseedler yerine solar enerjiyi kurup eth ye yönelse ekran kartlarıyla
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
June 16, 2016, 07:19:46 AM

Kendim el yapımı öğrenmek istiyorum. İşleyişini mantığını görmek öğrenmek adına.

Şuanlık 5 kart sipariş etmiştim 1 tanesini yaktim sanırım çalıştıramıyorum. 4 Kart çalışıyor f2 pool'da 10 mh civarı mining yapıyorum. Günlük 0.1 LTC kazıyorum. En az oda çünkü kartların soğutmasını iyi yaptığım için kartları zorluyorum. 15 Mh bile gördüm bir kere.

Hocam su cg miner bat dosyasi ayarlarini bi gonderebilir misiniz rica etsem bfg miner ile calistiriyorum o da pc den bir parcayi da goruyor ekran karti midir artik hangisini aliyorsa. Bos yere bilgisayar kasiyor.  Cgminer bat dosyasinin bir kopyasini da atsaniz olur. Tesekkur ederim simdiden 😊
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 16, 2016, 09:32:37 AM

O perde mi, tehlikeli olmasın.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: