Bitcoin Forum
May 13, 2024, 10:31:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: cum pot contacta supportul de la kartela.ro | mobilpay.com |mobilpay.ro?  (Read 4493 times)
rawavocado (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
June 14, 2016, 12:51:26 PM
 #1

am folosit kartela.ro pentru a incarca un numar prepaid. am ales plata cu bitcoin si mi-a fost data o adresa catre care am trimis bitcoinii. dar adresa expira dupa 10 minute, iar bitcoinii s au confirmat imiediat dupa e a expirat adresa.

am dorit sa cotactez pe cineva de la kartela.ro sa le explic ce s a intamplat si sa ma ajute cu procesarea platii, dar sectiunea lor de contact nu functioneaza, nici cea de la mobilpay netopia, cei care mi-au procesat plata.

ma poate ajuta cinevea cu o adresa de mail sau o modalitate de a contacta support-ul?
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715639501
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715639501

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715639501
Reply with quote  #2

1715639501
Report to moderator
1715639501
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715639501

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715639501
Reply with quote  #2

1715639501
Report to moderator
1715639501
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715639501

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715639501
Reply with quote  #2

1715639501
Report to moderator
antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
June 14, 2016, 12:59:29 PM
 #2

salut.
pe site ai sectiune de ajutor (butonul rosu) cu care deschizi un ticket.
spune-ne ce numar ai incercat sa incarci si verificam.
merci

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
rawavocado (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
June 14, 2016, 01:34:30 PM
 #3

salut.
pe site ai sectiune de ajutor (butonul rosu) cu care deschizi un ticket.
spune-ne ce numar ai incercat sa incarci si verificam.
merci

multumesc pentru raspunsul rapid. am primit creditul acum cateva minute. aparent chiar daca confirmarea vine dupa expirarea timpului plata tot se proceseaza.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2950



View Profile
June 14, 2016, 06:35:41 PM
 #4

Am incarcat si eu astazi, de doua ori. Desi invoice-ul nu a fost confirmat, plata a fost facuta si creditul a fost transferat. Pe de alta parte am mai facut o incarcare acum cateva zile, pentru un prieten, confirmarea a venit dar creditul nu. Se poate sa fie de la operator totusi.

antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
June 28, 2016, 02:56:48 PM
 #5

salut . din nefericire, nu stiu de ce nu primesc notificari cand se posteaza aici.
imi pare rau sa aud asta. uneori sunt probleme la operatori dar nu frecvent, si oricum cand conexiunile se restabilesc, tranzactiile se efectueaza.
cel mai bine recomand cand apare o problema, ORICE PROBLEMA, sa faceti click pe tab-ul AJUTOR (ROSU). Echipa de suport preia si rezolva.
Scris pe forum, nu ajunge mesajul imediat.

Merci

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2950



View Profile
June 28, 2016, 05:30:37 PM
 #6

Ulterior am rezolvat misterul, problema a fost la operator.
Ce nu am inteles totusi, este sistemul de 'punkte'. Nu este implementat integral sau nu am gasit eu de unde sa le folosesc?

antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
June 29, 2016, 08:23:37 AM
 #7

Salut

sistemul de punkte era gandit ca si schema de loializare. Din nefericire a suferit niste abuzuri in utilizare drept pentru care am descis sa o oprim pana facem ceva care sa reziste cum trebuie. Poate chiar bazat pe blockchain Cheesy
Insa suntem putin prinsi cu toate ale noastre acum. E pe lista

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
rawavocado (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
July 17, 2016, 07:47:07 PM
 #8

salut . din nefericire, nu stiu de ce nu primesc notificari cand se posteaza aici.
imi pare rau sa aud asta. uneori sunt probleme la operatori dar nu frecvent, si oricum cand conexiunile se restabilesc, tranzactiile se efectueaza.
cel mai bine recomand cand apare o problema, ORICE PROBLEMA, sa faceti click pe tab-ul AJUTOR (ROSU). Echipa de suport preia si rezolva.
Scris pe forum, nu ajunge mesajul imediat.

Merci

puteti incerca sa oferiti support prin telegram. notificarile vin pe loc.
antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
July 17, 2016, 08:19:35 PM
 #9

am putea. insa ne intereseaza sa tinem fiecare comunicare separata si sa avem o metoda de a verifica.
multumesc pentru sugestie

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
rawavocado (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
July 28, 2016, 03:13:52 PM
 #10

am putea. insa ne intereseaza sa tinem fiecare comunicare separata si sa avem o metoda de a verifica.
multumesc pentru sugestie

puteti crea un supergrup telegram pentru fiecare comunitate, iar ca sa ai cont de telegram este nevoie de numar de telefon prin care userul este verificat.

hope this helps.
adyrock88
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
July 30, 2017, 06:42:50 PM
 #11

Eu intampin o problema ca desi tranzactia facuta prin mobilpay.ro este confirmata https://blockchain.info/tx/5cd26415d7522c6d4c19e4ab5188b528802500ef31faacb003c9a4dc98f04f81 de multe ore  nu a fost procesata comanda si nu am primit ce am comandat pe kartela.ro
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
July 30, 2017, 11:01:01 PM
 #12

De ce nu incercati optiunea ppay? Nu am avut niciodata probleme cu ei si sper sa nici nu am. Daca nu ma insel  fereastra de plata este de 14 minute insa uneori am depasit-o, chiar si asa ulterior plata a fost confirmata si numarul reincarcat.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
bitcoin-shark
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2842
Merit: 605



View Profile
August 03, 2017, 08:52:58 AM
 #13

puteti incerca si situl bitreffil printre tari are si Romania si operatori telefonici orange,telekom,vodafone...
antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
August 08, 2017, 06:45:07 PM
 #14

guys
pentru orice problema referitor la tranzactiile kartela.ro, fie scrieti la adresa de contact (contact@krtela.ro) unde raspundem repede fie deschideti un tichet telefonic la 021-527.77.25 (L-V 9-18).

Ca fapt divers, 9 din 10 tranzactii funtioneaza perfect , 1 din 10 este o problema la userul ce plateste cu btc si care NU pune fee-ul corect astfel ca tranzactia nu trece In cazul in care NU primiti in 10 secunde sms de incarcare de la operatori NU va impacientati, exista cazul sa intarzie (au api-uri de kko). Daca dupa 5 min tot nu soseste trimite-ti o notifcare. Verificam manual si incarcam contul.

Pentru intrebari, scrieti aici . Merci

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
claudieux
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 137
Merit: 100


View Profile
August 24, 2017, 11:23:33 AM
 #15

salut . din nefericire, nu stiu de ce nu primesc notificari cand se posteaza aici.
imi pare rau sa aud asta. uneori sunt probleme la operatori dar nu frecvent, si oricum cand conexiunile se restabilesc, tranzactiile se efectueaza.
cel mai bine recomand cand apare o problema, ORICE PROBLEMA, sa faceti click pe tab-ul AJUTOR (ROSU). Echipa de suport preia si rezolva.
Scris pe forum, nu ajunge mesajul imediat.

Merci

Pentru a primi notificari de la un anume thred, trebuie sa dai click pe NOTIFY in partea dreapta-sus. Astfel, vei fi notificat ori de cate ori va posta cineva.
antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
August 24, 2017, 02:27:05 PM
 #16

done.

btw. una dintre probleme se datoreaza faptului ca cei care platesc cu btc o fac din wallet-uri din diverse exchange-uri. Exista o limita de 10 minut pe tranzactie, iar multe dintre acestea o trimit in perioade mult mai mari. Este normal ca tranzactia sa fie invalidata urmand ca noi sa o procesam de mana (munca aiurea).
vom modifica putin pagina de plata in sensul ca vom explica mai bine ce trebuie facut.

Ca si exemplu avem o tranzactie care a fost trimisa dupa 72 de ore !!!
A fost onorata manual. but still ....

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
cryptostrich
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
March 06, 2018, 11:57:31 AM
 #17

done.

btw. una dintre probleme se datoreaza faptului ca cei care platesc cu btc o fac din wallet-uri din diverse exchange-uri. Exista o limita de 10 minut pe tranzactie, iar multe dintre acestea o trimit in perioade mult mai mari. Este normal ca tranzactia sa fie invalidata urmand ca noi sa o procesam de mana (munca aiurea).
vom modifica putin pagina de plata in sensul ca vom explica mai bine ce trebuie facut.

Ca si exemplu avem o tranzactie care a fost trimisa dupa 72 de ore !!!
A fost onorata manual. but still ....

Vreo sansa sa fie un hot wallet de BTC integrat in aplicatia mobilpay in curand? Ar fi super!
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!