Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:16:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Fed kararı & ingiltere referandumu  (Read 790 times)
dhen35 (OP)
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
June 15, 2016, 11:07:03 AM

Güncel takip ettiğim haberlere göre fed faiz kararı ve sonrasında olacak olan ingilterenin avrupa birliği referandumu bitcoini olumlu ve olumsuz açıdan etkiler mi? Etkilerse nasıl etkiler bilgi sahibi olan arkadaşlar cevap verirlerse çok sevineceğim.

Not: borsacı değilim. sadece kafamda bitcoinin neye göre nelere göre hareket edebileceğini oturtmak istiyorum.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 15, 2016, 04:08:04 PM

etkilemez daha öncede ben sormuştum bu soruyu forumda , btc yi etkilemiyor bunlar Smiley
dhen35 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 15, 2016, 05:19:00 PM

aklıma takıldı. aslında etkiler diye düşünüyordum. etkilemiyor ise takip etmeye devam  Cool
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
June 15, 2016, 06:26:33 PM

Fed in bugün faizi sabit tutması dolar düşmesine sebep olur,
İngiltere referandum undan çıkacak sonuç önemli ,
Ne kadarda BTC yi etkilemiyorsa da dolar bazda etkiler bence.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
June 24, 2016, 08:06:00 AM

ayrılma kararı euro nun dolar kaşısında güç kaybetmesine sebep olacak. btc/euro değişiminde güzel alım satım fırsatları ortaya çıkacak gibi geliyor bana.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
June 24, 2016, 09:47:37 AM

RTE yi hiç sevmem ama bu Avrupa Birliği muhabbeti bu ülkenin vizyonunu tıkıyor. Doğrusu vizyonu var mı diye tartışılır da , Türk Cumhuriyetleri, Gürcistan, Iran, Pakistan açılımı yapmamız gerekiyor. Zaten kültürümüz desen Avrupa ile tam zıtlık içerisindeyiz. İngiltere'nin bile çıkmaya çalıştığı bir oluşuma neden girmeye çalışıyoruz ki? Gümrük Birliğinin bizi ne hale getirdiği ortada. Bizi Avrupa'nın açık pazarı haline getirdiler. EU ya tam üye olmayıp Gümrük Birliğinde bir tek ülke biziz. Ha birisi çıkıp yav öyle diyorsunda ihracat yapıyoruz işimize yaradı bu gümrük birliği diyecek ama bakın ihracat kalemlerine, tek ürettiğimiz meyve sebzeyi de ucuza veriyoruz. En buyuk kalem otomotiv. Otomotivinde yüzde kaçı yerli? Dışardan al parçasını, lisansı ve patentini öde sonra ucuz işçilikle dışarı sat.. Olmaz böyle... Yeni vizyon sahibi liderler çıkmalı bizden.
Bu arada bir foto paylaşayım, ingiltere sokak ve caddelerinden.

dhen35 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 24, 2016, 10:34:24 AM

aslında böyle olaylar bitcoini de etkiliyormuş. bu da bir deneyim oldu herkes için. fotoya gelince. gerçekten üzücü. türklerin istenmeyen bir ırk olarak görünmesi.bilemiyorum. kötünün yanında iyi de nem alıyor.bir yandanda soruyorum kendi kendime. neden bizi istesinler ki? ne üretiyosun. işsizliğin ne kadar. okur yazar oranın ne.hayata bakış açıların ne. vs vs vs.üzülüyorum yine yüz yıllar boyunca hala akıllanamamışız. bir adım ileriye gidememişiz. yemişiz hep. bedava olanı yemişiz. kara olanı yemişiz.en kötüsü birbirimizi yemişiz.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
June 24, 2016, 11:15:30 AM

Kusura bakmayın da memleket ayı dolu ben olsam bende almam Türkiyeyi Avrupa Birliğine, hatta diyorlar ki vizeler kalksa Türkiye'nin yarısı boşalır millet gider Avrupa'da amelelik yapar, yani mantıklı  Grin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: