Bitcoin Forum
May 22, 2024, 02:50:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ölünce bitcoin  (Read 1095 times)
xsentus (OP)
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
June 15, 2016, 04:26:05 PM

Belki biraz kötü senaryo gelecek ama, bildiğiniz öldüğünüzde bankada paranız varsa (ailenin bilmediği) ufak bir sorgulama yaparak ölen kişinin varisleri paralarını rahatlıkla alabilir.
ama bitcoin yatırımınız varsa ve ölürseniz bu yatırımdanda kimseye bahsetmemişseniz, paranız bir boşlukta kalacak demektir. Bir hayır kurumuna bile gitmeyecektir.
Ben btc v.b. yerlere yatırım yapanlar vasiyetlerini mutlaka şifrelerini bıraksınlar yada nerede neleri olduğunu bir yakınına söylesinler. hergün evden çıkıyoruz tekrar döneceğimiz kesin değil.. yaşınızın hiç önemi yok.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
June 15, 2016, 04:31:50 PM

cok haklısınız
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
June 15, 2016, 04:32:29 PM

Belki biraz kötü senaryo gelecek ama, bildiğiniz öldüğünüzde bankada paranız varsa (ailenin bilmediği) ufak bir sorgulama yaparak ölen kişinin varisleri paralarını rahatlıkla alabilir.
ama bitcoin yatırımınız varsa ve ölürseniz bu yatırımdanda kimseye bahsetmemişseniz, paranız bir boşlukta kalacak demektir. Bir hayır kurumuna bile gitmeyecektir.
Ben btc v.b. yerlere yatırım yapanlar vasiyetlerini mutlaka şifrelerini bıraksınlar yada nerede neleri olduğunu bir yakınına söylesinler. hergün evden çıkıyoruz tekrar döneceğimiz kesin değil.. yaşınızın hiç önemi yok.

Bu konu tartışıldı daha önce ve güzel öneriler gelmişti. envanter çıkarmanızı öneririm.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1444176.0
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
June 15, 2016, 04:51:15 PM

2014'te forum hazinedarlarından Paraipan öldüğünde foruma ait 250 BTC kullanılamaz hale geldi. https://bitcointalk.org/index.php?topic=583286
Benzer durumların yaşanmaması için güvendiğiniz en az bir kişiyle cüzdan yedeklerinizi paylaşın.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
June 15, 2016, 05:12:17 PM

negatif faiz var işte ne güzel hep değerleniyor Cheesy
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
June 15, 2016, 06:17:56 PM

Guzel bir konuya deginmissiniz, benimde gecen hafta aklima geldi boyle birsey..
Konu ile ilgili redditte bir konu actim gecen gun gelen yorumlara ve konuya bakmak isterseniz;

https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/4nx3e7/smart_contract_idea_to_discuss/

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
June 15, 2016, 08:45:45 PM
Last edit: June 15, 2016, 09:01:41 PM by designerusa

Daha önce geçmişti bunun konusu... Ciddi anlamda sıkıntılı bir olay. Çevremde 1-2 arkadaş var bitcoin i bizzat anlatıp tanıyanlar ama  private keyden kendi cüzdanlarına import etmeyi söylemedim büyük ihtimalle söylemem gerek yoksa hiç sanmıyorum kendi başlarına yapabileceklerini.

Edit: Konusu gelmişken bir teşekkürü borç bilirim Çakır'a. Onun BitcoinAvı oyunu sayesinde bu kadar haşır neşir oldum import etmekmiş, seeds miş vb.. Smiley Adam resmen yarıştırırken öğretti şaka maka. Wink
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
June 15, 2016, 08:47:27 PM

aslında forumda bir konu açılsa private key bulunduğunda nasıl paraya çevrilebileceğiyle ilgili a dan z ye anlatan bizde miras bırakmak istediğimiz paperwalletlarımıza bu linki önüne arkasına vs. uygun bir yerine eklesek on numara bir fikir gibi geldi bana.
simplelife888
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
June 15, 2016, 09:01:36 PM

Ben ilk defa bu konuyla karşılaştım demek ki daha öncede konuşulmuş ama konu başlığını görünce benim gibi uzun vade bitcoine yatırım yapmak isteyen insanların başına bir kaza bela geldiğinde bitcoin gibi ülkemizde az kişininin anladığı bir işi nasıl başkasına anlatabilirsin anlayamazlar ki arkadaşlar yukarıda private key diye bir yöntemden bahsediyorlar bu konuyu biraz açarlarsa sevinirim.
xsentus (OP)
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
June 15, 2016, 10:06:23 PM

Guzel bir konuya deginmissiniz, benimde gecen hafta aklima geldi boyle birsey..
Konu ile ilgili redditte bir konu actim gecen gun gelen yorumlara ve konuya bakmak isterseniz;

https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/4nx3e7/smart_contract_idea_to_discuss/

evt okudum, denk gelmiş.. bundan bir proje dahi çıkar.
"You can implement a time lock that after certain amount of time it unlock the funds to a predefined address. The owner can allways reset it whenever he want, for let says one year."

ama ben yurtdışında çok kaldım.. oradaki mantık, "ben yaptım ben yerim, çocuğum yapsın çocuğum yesin" o yüzden boşlukada gitse önemseyeceklerini pek düşünmüyorum Smiley

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 15, 2016, 10:29:30 PM

yakınlarınıza import etmeye öğretmek meşekkatli bir iş, ben kardeşime anlatayım dedim, sadece btcturk ten bitcoin aldı, unuttu, nedense mantığına hiç kafa yormadı.bende kasmadım

şu daha kolay, bitcointalku öğretseniz yeter, gelip burdan sorarak import etmeyi öğrenirler, iş başa düşünce
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 16, 2016, 12:01:34 AM

aslında forumda bir konu açılsa private key bulunduğunda nasıl paraya çevrilebileceğiyle ilgili a dan z ye anlatan bizde miras bırakmak istediğimiz paperwalletlarımıza bu linki önüne arkasına vs. uygun bir yerine eklesek on numara bir fikir gibi geldi bana.

Gerçekten güzel bir fikir   Hatta bu konu oluşturulduktan sonra modumuz bunu kalıcı bir başlık halinde getirse çok süper olur.  Benim de aklıma bunu Bir web sitesinde yayınlamak geldi.  Konu ortaya çıktıktan sonra buradaki bilgileri derleyip hatta bir de video çekerek bir web sitesinde yayınlayacağım kısmetse
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
June 16, 2016, 03:29:40 AM

çok haklısınız hiç aklıma gelmemişti hemen bir yerlere şifremi gömüyorum bitcoin definecileri bulur belki. Smiley
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
June 16, 2016, 08:15:30 AM

Hiç kimsede dememiş Bitcoin ne zamana kadar gidicek acaba bu kadar uzun sürermi diye? İnşallah dediğiniz gibi bitcoinden o kadar varlığımız olursa bu dediğimizi yaparız benimde çevremde bırakabilceğim kimse yok gibi en azından çok yabancılar.
deblue
Legendary
*

View Profile
June 16, 2016, 10:29:43 AM

Hiç kimsede dememiş Bitcoin ne zamana kadar gidicek acaba bu kadar uzun sürermi diye? İnşallah dediğiniz gibi bitcoinden o kadar varlığımız olursa bu dediğimizi yaparız benimde çevremde bırakabilceğim kimse yok gibi en azından çok yabancılar.
kimseye bırakmadığınızda aslında tüm bitcoini olanlara bırakmış oluyorsunuz .d
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 16, 2016, 10:59:53 AM

dolaşımdaki coin miktarı azaldığı için hepimize mi yaramış oluyor? anlamadım ne kastettiğinizi
deblue
Legendary
*

View Profile
June 16, 2016, 11:05:04 AM

dolaşımdaki coin miktarı azaldığı için hepimize mi yaramış oluyor? anlamadım ne kastettiğinizi
arz azalıyor .d
andromeda876
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
June 16, 2016, 11:57:14 AM

Bu konu benimde ilgimi çekti uzun süre için yatırım yaptığımı düşünüyorum sonra benim başıma kötü bir olay gelse allah korusun ne olacak kim nerden bilecek kim uyaracak burda bu adamın bitcoini var dı diye sanırım bu konuda şöyle bir çözüm bulmalıyız biz bir kişiye güvenmek durumundayız ve ona  bitcoin hakkında tüm bildiklerimizi aktarmalıyız bu belki çözüm olabilir ama bu da yetersiz farklı çözüm yolları da olması gerek tabi
Pages: [1]
  Print  

Jump to: