Bitcoin Forum
May 26, 2024, 06:00:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Fiyat artar/azalır mı?
Zorluk Artışı Fiyatı Artırır - 14 (50%)
Etkisi Olmaz - 4 (14.3%)
Zorluk Artışı Fiyatı Azaltır - 10 (35.7%)
Total Voters: 28

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yarılanmanın Bitcoin Fiyatına Etkisi  (Read 3764 times)
semihyesilyurt (OP)
Full Member

Activity: 139
Merit: 100

View Profile
June 21, 2016, 03:56:17 PM

Yarılanma sonrası zorluk artacağı için bu, öncelikle doğrudan madencileri ilgilendiren bir konu. Peki zorluğun artması btc üretimini 1 gün içersinde yarı yarıya mı düşürecek bunun oranı öngörülebilir mi?

Eğer üretim yarı yarıya düşecekse fiyatın 2 katına çıkmasının önündeki engel nedir? Şuan 15 milyon btc var üretilecek olan 6 milyon btc kaldı fakat bu 6 milyon btc yi üretecek madencinin üretimin devamlılığını sağlayabilmek adına üretim masrafının üzerinde bir fiyata satmalı.

Bu durumda üreticiler fiyatın yükselmesini umut ederek ürettiklerini satmayacaklar ya da komple makineyi kapatacaklar. Bunun da fiyatı yükselteceğini düşünebiliriz.

Bazıları halving sonrası fiyatların düşeceğini öngörüyorlar bunu neye bağlıyor?
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 21, 2016, 04:07:29 PM

Fiyat zaten yükseldi sen neredeydin.  Grin
formator
Sr. Member

Activity: 285
Merit: 250

View Profile
June 22, 2016, 03:28:49 AM

kahin miyiz biz
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
June 23, 2016, 07:15:03 AM

Halving sonrası düşüş olabilir muhabbeti Şuna dayanıyor eğer maliyet 300 dolar ise ve yarıya düşünce 609 dolar olacaksa yarılanma öncesi de 770 doları gördü ise tabiki düşecek zamanla. Eğer arz sürekli devam ederse artar ama yok millet Halving var diye alıyor Halving sonrası alım aynı olmazsa adam 610 da alana satar 700 beklemez.

signature not found.
NetAlp
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
June 23, 2016, 02:55:44 PM

Herkes aynı şeyi bekliyorsa oradan uzaklaşıyorum artık.
Yada ufak ufak gidiyorum.

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
blackangel343
Member
**

Activity: 119

View Profile
June 23, 2016, 07:06:08 PM

herkesin beklentisi fiyatın hep yukarı doğru olması neden ? yarılanma yaklaşıyor bitcoin alın kar edin bu anlayış insanları bitcoin almaya yönlendiriyor buda fiyat artışını gerçekleştriyor ama bunun hesabını yapan piyasa oyuncuları oyunlarına başladı piyasayı parmaklarında oynatıyorlar dün bakıyorsunuz fiyat yükselişte bugün bakıyorsunuz yüzde 20 kaybetmiş bence bu ara piyasadan uzak durmak lazım tehlikeli hareketler var.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
June 23, 2016, 09:46:02 PM

herkes fiyat artacak diyor bitcoin bu belli olmaz bir anda tavan yapıp birden yerlerde süründüğü günleride gördük.
simplelife888
Full Member

Activity: 210

View Profile
June 27, 2016, 11:21:25 AM

Bitcoin fiyatının ne olacağı kestirilemiyor yarılanmada insanların bir beklentiye girmesiyle fiyat yukarı çıkabilir de spekülatörlerin müdahele etmesiyle bitcoin çakılabilirde ama genel beklenti yarılanmaya kadar fiyat yükselecek yarılanmadan sonra hızlı bir düşüş yaşanacak .
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
June 27, 2016, 03:59:18 PM

genel beklentinin her zaman tersi olmustur, yarilanma sonra fiyat oturacak devaminda ise kasim ayinda 4 basamakli rakamlari telafuz edebiliriz.

hele su yeni cihazlar bir yayginlassin.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
bytrislasis
Member
**

Activity: 118
Merit: 10

View Profile
June 29, 2016, 01:31:48 PM
Last edit: June 29, 2016, 11:09:38 PM by bytrislasis

Yarılanmaya sayılı günler kaldığı bu dönemde yarılanmaya kadar fiyat hareketliliği artacak hızlı düşüşler ve çıkışlar yaşanacak bunun sonrasonda fiyat yukarı yönde bir hareket izleyecektir .

Banada öyle geliyor.
Yarılamadan sonra btc çıkartmak zor olacağı için, veya madencilerin ödülü düşeceği için, piyasadaki btc'nin degerlenmesi gerekir.
Buda altın gibi düşünülebilir.
Şuan herkes tedirgin ama genel baktıgımda yüklü miktarlarda btc alımları var.
Dikkat ettiğim bir konuda, BTC'den cıkıp beklemeye gecenler! genelde ETH veya diğer altcoinlerde bekliyor. ETH farkındaysanız dün 13.50 dolarda izlerken. bugün hatta geceden itibaren sürekli  11.70$ -12.25$ arası inip çıkıyor. alım satım işleri ETH'de daha artmış gibi.

bunlar sadece benim fikirlerim....

edit : sabah 11.70$ dı  şuan 13.02 bitfinex.

sanırım dahda artar son 10 günde herkes başka coinlere gecer bana öyle geliyor.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
July 01, 2016, 08:00:18 AM

Yarılanma öncesi bence fiyat aşırı artacak sonra kendini dengeye almak için bir düşüş ve ardından bir miktar yükselip fiyat aralığı oturacak. Tabi bu benim şahsi fikrim.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
July 01, 2016, 11:28:49 AM

Yarılanma öncesi bence fiyat aşırı artacak sonra kendini dengeye almak için bir düşüş ve ardından bir miktar yükselip fiyat aralığı oturacak. Tabi bu benim şahsi fikrim.

yarılanma için olacak oldu bende.. bundan sonra bence yarılanma olayı etkilemez.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
July 01, 2016, 03:47:00 PM

arz duser, piyasa soku yasar, fiyat artar, fiyat artmaz ise, veya artamazsa, o zaman diff duser hem de ciddi olarak, diffte artiyor. engel yok su an icin.

ytd.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
gablay12
Legendary
*

Activity: 918

View Profile
July 01, 2016, 05:43:02 PM

Keriz silkmesi diye bir tabir var borsada. Silkilmeyin:Smiley

The more I meet people, the more I like my dog.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
July 07, 2016, 07:33:19 AM

Sakin olun ve panik yapmayın gençler 24 saat izleminiz mümkün değil piyasayı o yüzden hemen karar vermeyin sakın Smiley
gorosot
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
July 07, 2016, 10:41:39 AM

Az kaldı bende ürktüm ne olacağı belli değil gerçektende , satsan satılmaz , alsan alınmaz.

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ 
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
July 07, 2016, 05:49:55 PM

daha da düşeceğini ön görüyorsan satarsın, alttan daha fazla alırsın. Ziyanı olmaz karı olur. Yapabilene tabi.

signature not found.
armadora
Sr. Member

Activity: 413

View Profile
July 07, 2016, 07:35:44 PM

benim tahminime göre, yarılanmanın etkisi fiyatlara büyük oranda yansıdı fakat fiili durum gerçekleştikten sonra yani ödül 12.5 btc ye düştükten sonra bitcoin fiyatında biraz daha artış bekliyorum.  
Lboss
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
July 08, 2016, 08:31:59 AM

Yarılanmadan sonraki ilk süreçte beklenti gerçekleştiğinden fiyatın yatay-azalan seyredeceğinin düşünüyorum.
Bir süre 500 küsür seviyelerinde takıldıktan sonra zorluk seviyesine paralel bir şekilde tekrar yükselişe geçecektir diye tahmin ediyorum.
gablay12
Legendary
*

Activity: 918

View Profile
September 21, 2016, 05:47:11 AM

Yarılanma oldu, bitti.Şimdi ne düşünüyorsunuz.

Daha verimli makinalar (madenci, miner) piyasaya çıktı.Hash gücü dalgalandı.BTC çiftlikleri ülke değiştirdi.Bazı ülkelerde süper hızlı nodelar açıldı, alt yapılar hazırlandı.

Sonuçta olan biten neyin göstergesi?

Bu kadar para harcandıktan sonra artık BTC'nin kısa ömürlü olmadığına inanabilir miyiz?

Ortaya çıkmayan yüzbinlerce BTC varken, mulimilyarlık fonların BTC ye bir varlık (asset) gözüyle bakmayacağını düşünmeli miyiz?

Tedavüle hiç sürülmeyen, toplam BTC içinde sayılan ama emisyonda olmayan bu BTCler bir gün gelirde fiyatları yerle bir eder mi?Yoksa zaten bu olay tamamen bir devletin desteklediği bir proje miydi?

Bence öyleydi zira....

The more I meet people, the more I like my dog.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: