Bitcoin Forum
June 07, 2024, 09:48:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Yarıslanmasından Hangi Altcoin Ne kadar ve Nasıl Etkilenir Tahminler ..  (Read 1404 times)
Nboramir (OP)
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
June 22, 2016, 04:08:57 PM
Last edit: June 23, 2016, 07:21:56 PM by Nboramir

Arkadaşlar Temmuz da olacak bitcoin yarılanmasından bitcoinin nasıl etkileneceği yönünde bir çok konu açılmış ve tahminler yazılmış ancak altcoinler hakkında herhangi bir konu göremedim. Acaba yarılanmadan sonra sizlerin Hangi altcoinler hakkında nasıl tahminleriniz ya da yatırım tavsiyesinde bulunabileceğiniz altcoinler var mı ?
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
June 23, 2016, 06:24:04 PM

yok
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 23, 2016, 10:51:24 PM

Eğer fiyat çok yükselirse iyi altcoinler de yükselişe geçer.ikame olayından kaynaklı bir faydalanma olur bence. Eğer fiyat düşüşe geçer ise de yeni coinlere abanır millet yani benim görüşüm , sağlam altcoinler yükselir yönünde +( sağlam dediğime bakmayın hepsi scam zaten )
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 24, 2016, 09:32:16 AM

Farklı görüşler hakim,
bitcoin fiyatının yarılanma sonrasında arzın azalmasından dolayı yükseleceği görüşü hakim.
Olaya aslında altcoinlerin kripto para uzayı tarafından sahiplenip kullanılması açısından bakmak gerektiğini düşünüyorum.
etherum 100 usd olsun isterse, onu bir kripto para olarak kullanamadıktan sonra ne anlamı var. bitcoin'in aktif değerlemesinin olmasının sebebi binlerce insan tarafından bi fiil kullanılıyor olması.
Yeni çıkan coinlerin bir bitcoin kadar kullanılabilir olması lazım kalıcı olabilmek için veya en azından belli servisleri kullanmak için bu coinleri satın almak isteyecek bir kitle oluşturulması gerekmekte.
misal steam in kendisi bir altcoin çıkarsa hatta ön yükleme yapılmış steam debit kartları çıkarsa piyasaya  bence ethereum dan daha popüler olur.

İşin özeti yeni çıkan coinlerin var olabilmek için topluluk tarafından kullanılacak servisler üretmesi gerekiyor.
sen istediğin kadar süper node yap, web tabanlı blockchain yapısı geliştir şöyle teknolojik böyle mükemmel ol eğer bu alt yapıyı kullanan servis yoksa ne anlamı var.
ethereum da uzun vadeli yatırımcıların olmasının sebebi bir çok projeye paralel olarak başlanması.  bakınız : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1455467.0;prev_next=prev

peki wawes neden bu kadar heyecan getirdi? farklı ne sunuyor? bunlarda başka bir eksiği kapatma yoluna gittiler. mevcut exchangelerin güvensizliğine çözüm getirmeye çalışacaklar. dağıtık exchange yapısı kurguluyorlar.
uzun vadeli yatırımcıların wawes e yatırım yapmasının sebebi bu.

lisk de bir başka boşluğu doldurma noktasında ilerledi. implementasyonu çok kolay blockchanin teknolojisini kullanacak web sitesi üretme sürecini kolaylaştırmaya yönelik bir çalışma yaptı.
ben en çok bunu merak ediyorum. eğer iddia ettikleri kadar kolay entegrasyon yapılabiliyorsa yüzlerce proje üretilebilir. izleyip göreceğiz.

bitcoin fiyatının artması yada düşmesi bu projelerin kaderlerini şu şekilde etkileyecektir:

sonuçta bu projelerin üretilebilmesi için insan çalıştırılacak. insanlar da ev geçindiriyor. dolayısı ile geliştiricilerin ellerindeki coinleri bir şekilde gerçek paraya geçirip ekibini beslemesi gerekiyor.
işte bitcoin fiyatı burda önemli. bitcoin'in fiyatı yükseldikçe ico dan topladıkları ellerindeki BTC, reel para olarak değerleneceğinden önlerini daha iyi görecekler ve bu ekiplerin motivasyonunu artıracak.
projeler hayata geçtikçe de coinlerin değeri artacak.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
June 24, 2016, 10:04:20 AM

Bitcoin fiyatı artarsa ki bu beklenen bir olasılık, bundan ilk etkilenecek altcoin Litecoin'dir. Litecoin değeri btc ile pararlellik gösteriyor. Örneğin BTC'nin bu yeni düşüşünde LTC de buna paralel 3,60 usd lere kadar gerilemişti.  Şuan bakıyorum btc 660 usd ve ltc 4 usd civarlarında toparlamaya başlamış. Btc 750 usd barajını aşarsa ki yeni hedef 1000 usd olur o zaman Ltc'nin de 5.50-6.50 usd hatta 7 usd olması şaşırtıcı olmaz. YTD.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
June 24, 2016, 02:06:38 PM

Peki bu durumda herkesin artmasını beklediği BTC mi alınmalı yoksa BTC ile beraber artabilir denilen LTC mi?
Ben burada oyumu BTC den yana kullanıyorum.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
June 24, 2016, 02:10:36 PM

Peki bu durumda herkesin artmasını beklediği BTC mi alınmalı yoksa BTC ile beraber artabilir denilen LTC mi?

Ben oyumu ethereum dan yana kullanıyorum. bitcoin de pozisyon almak için bana göre geç kalındı.
Nboramir (OP)
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
June 24, 2016, 03:00:36 PM

Ben oyumu ethereum dan yana kullanıyorum. bitcoin de pozisyon almak için bana göre geç kalındı.

Bende sizin gibi düşündüğüm için elimdeki btc yi ether e cevirmiştim ama biraz yanlış zamanda yaptığım için şuan zarar durumunda bakalım yarılanma neyı gösterecek Cheesy
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 24, 2016, 03:12:49 PM

Bende sizin gibi düşündüğüm için elimdeki btc yi ether e cevirmiştim ama biraz yanlış zamanda yaptığım için şuan zarar durumunda bakalım yarılanma neyı gösterecek Cheesy

mhanbostanci oyunu ethereum dan yana kullanıyor ama, augur, ambercoin, lisk, bitkapital exchange ile dolaylı olarak wawes  yatırımları olduğunu biliyoruz. Smiley
Peki neden oyunuz ethereum'a ?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: