Bitcoin Forum
May 07, 2024, 07:15:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: İnternette Kotaya Hayır!  (Read 2548 times)
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
July 10, 2016, 10:57:47 AM

Uğraşmak, destek vermek gerek mutlaka, ama, hak arayabileceğimiz bağımsız merci olmadığı için maalesef bir faydası olmuyor.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
1715066113
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715066113
Reply with quote  #2

1715066113
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715066113
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715066113
Reply with quote  #2

1715066113
Report to moderator
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
July 10, 2016, 04:14:35 PM

Deneyen var mı aranızda, modem üzerinde ayar değiştirip kotaya takılmama gibi birşey okumuştum bir yerde. Aslı var mı bilmiyorum, deneyemedim henüz..

Mtu ayarları o dediğiniz olay o eskidendi o açıklar artık kapatılalı baya oldu zaten yapılsa dahi eskiden adam akıllı olmuyordu. Sınırsız olayı şöyle var Superonlıne yalın adsl 8 ve 16 mgp 'lik kampanyalarda kota olsa dahi kotayı geçtiğinde hız düşmüyordu kendim 4 yıla yakın kotaya girmeden kullandım bilginize. Daha sonrasında Fibere geçince kota olayı geldi.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
July 10, 2016, 06:51:41 PM

Büyük şehirde yaşıyorsanız Türk Telekom'a karşı bazı alternatif seçin şanslarınız var
Küçük şehirlerde yaşıyorsanız malesef Türk Telekom'a mecbursunuz
En hızlı paketi almama rağmen bir türlü tatminkar bir hızım olmuyor
kaç defa servis geldi, modem değişti.. değişen bir şey olmuyor..
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
July 10, 2016, 08:20:37 PM

Adamlar fiber altyapı olmayan yerde bile fibernet satıyorlar yıllardır. Daha ötesi yok ki.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
mubil
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
July 11, 2016, 01:16:52 PM

bu kadar kalitesiz hizmete bu kadar paranın ödendiği ve bu kadar gururlu reklamlarla pazarlanan hizmetlerin olduğu başka bir ülke yoktur sanırım.operatör ayırt etmeksizin söylüyorum 3 reklamın 2 si bunların ama küçük kayan yazıları alınabilecek sureli reklam yapma becerilerini takdir ediyorum.onu yaparsan bu var sınırsız demek aslında sınırsız demek değildir gibi absurd olgulara ülke çapında inanmış musteri hizmetleri de çabası. diyecek söz yok fiberlemeye devam en sınırsızından ve en ucuzundan.yersen...
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
July 11, 2016, 01:23:23 PM

Ya adamlar arsız ya geçen gün telekoma gittim. Baktım bu işler müşteri hizmetleri ile olmuyor. dedim ki kardeşim ben 50 mbit 200 gb akk tarifesine geçmek istiyorum. O da dediki adresinizi verin de bir bakalım fiber var mı sizin orda diye bende verdim. Yok demesin mi dediği sadece kapının önüne kadar var isterseniz hipernete geçebilirsiniz dedi 50 mbit ama sürekli kopma yaşarsınız 24 mbit e geçin desem akk yi çok hızlı bitirirsiniz dedi dediğine göre 190 gb internet kullanıyormuşum. Bana dedi ki sınırsz olan internet kafe tarifemiz var 200 tl ye isterseniz ona geçin dedim ki peki hız ne kadar olacak 16 mbit dedi hadi lan ordan dedim sinirlendim çıktım.
Yani adamlar hala kendilerini tekel olarak görüyorlar ve öylelerde.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
July 12, 2016, 08:21:15 AM

Ya adamlar arsız ya geçen gün telekoma gittim. Baktım bu işler müşteri hizmetleri ile olmuyor. dedim ki kardeşim ben 50 mbit 200 gb akk tarifesine geçmek istiyorum. O da dediki adresinizi verin de bir bakalım fiber var mı sizin orda diye bende verdim. Yok demesin mi dediği sadece kapının önüne kadar var isterseniz hipernete geçebilirsiniz dedi 50 mbit ama sürekli kopma yaşarsınız 24 mbit e geçin desem akk yi çok hızlı bitirirsiniz dedi dediğine göre 190 gb internet kullanıyormuşum. Bana dedi ki sınırsz olan internet kafe tarifemiz var 200 tl ye isterseniz ona geçin dedim ki peki hız ne kadar olacak 16 mbit dedi hadi lan ordan dedim sinirlendim çıktım.
Ozaman sana önerim Uyduneti arayıp görüşmen olucaktır. Binada yoksa dahi binadakilerden imza toplatıp alt yapı kurdurabiliyorsunuz. Arayıp görüşün.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
July 12, 2016, 02:57:17 PM

Geç yalın Adsl 8 veya 16 mgb tarifesine hiç kotaya yakalanmadan takılırsın genelde 13-15 arası hızlarda download miktarı oluyor uploadda 1 mgb arası oluyor 50 gb akk var ama genelde geçsen dahi uygulamıyorlar 4 yıldır o tarifeyi kullandım şimdi fiber geldi superonlıne 25 mgb 75 gb tarife 15 gün sonra kotayı geçtim. 3mgb düştü fitil oldum. Smiley
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
July 13, 2016, 09:53:50 AM

Ozaman sana önerim Uyduneti arayıp görüşmen olucaktır. Binada yoksa dahi binadakilerden imza toplatıp alt yapı kurdurabiliyorsunuz. Arayıp görüşün.
Eğer Uydunete geçebilme imkanınız varsa kesinlikle geçin, çok daha uygun fiyatları ve çok fazla sorunla karşılaşmadım, bir ara ping problemi vardı fakat halloldu gibi. Verdikleri modemler biraz sıkıntılı sadece, birçok kişi şikayet ediyordu bilmiyorum düzeldi mi ama ben iki modem takıp birini router olarak kullanıyorum, sıkıntı kalmıyor.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938

View Profile
July 13, 2016, 02:30:03 PM

Eğer Uydunete geçebilme imkanınız varsa kesinlikle geçin, çok daha uygun fiyatları ve çok fazla sorunla karşılaşmadım, bir ara ping problemi vardı fakat halloldu gibi. Verdikleri modemler biraz sıkıntılı sadece, birçok kişi şikayet ediyordu bilmiyorum düzeldi mi ama ben iki modem takıp birini router olarak kullanıyorum, sıkıntı kalmıyor.

Küçük şehirlere malesef Turk Telekomdan başka alternatif şansımız olmuyor..
Mecburen ne verirlerse kabul ediyoruz
Gerçi artık mobil internete eskiye oranla ucuzladı..
Bakalım belki benim için bir alternatif olabilir..
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
July 14, 2016, 04:33:20 PM

Küçük şehirlere malesef Turk Telekomdan başka alternatif şansımız olmuyor..
Mecburen ne verirlerse kabul ediyoruz
Gerçi artık mobil internete eskiye oranla ucuzladı..
Bakalım belki benim için bir alternatif olabilir..
Mobil internet her zaman daha pahalı ya, daha çook ucuzlaması lazım ki bence bu fiyattan aşağı düşmez. Küçük şehirlerde malesef dediğiniz gibi Türk Telekom var bir tek, olsa olsa bazen Superonline olabiliyor.
forgortor
Full Member

Activity: 256
Merit: 100

View Profile WWW
July 14, 2016, 09:53:42 PM

Mobil internet hala pahalı ne yazıkki ben kullanıyorum 2 senem olucak geçen sene ek paketlerle 250tl buluyordu bu sene 160 tl zor düşürdüm yani bence bilinçli yapılıyor hep bunlar.sınırsız paket koymuyorlar.
ttnet egemenligi oldugu sürece bu ülkede biz asla kotasız internet göremeyecegiz gibi geliyor bana . süperonline vs zaten ttnet altyapısı kullanıyor mobil internet desen ucuzlatmıyor çünki büyük şirketler hep birlikte hareket ediyor.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
July 14, 2016, 10:24:35 PM

Mobil internet hala pahalı ne yazıkki ben kullanıyorum 2 senem olucak geçen sene ek paketlerle 250tl buluyordu bu sene 160 tl zor düşürdüm yani bence bilinçli yapılıyor hep bunlar.sınırsız paket koymuyorlar.
ttnet egemenligi oldugu sürece bu ülkede biz asla kotasız internet göremeyecegiz gibi geliyor bana . süperonline vs zaten ttnet altyapısı kullanıyor mobil internet desen ucuzlatmıyor çünki büyük şirketler hep birlikte hareket ediyor.
mobil internet derken hangi lokasyonda hangi paketi ne şartlarda kullanıyorsunuz bir sakıncası yoksa biraz daha açar mısınız bende ilgiliyim de mobil internet olaylarına.
gorosot
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
July 15, 2016, 02:34:59 PM

Tr deki internet sunan şirketler tam bir baş belası dün sinirlendim gittim aboneliği iptal ettim superonline dan . Taahhütüm bittiği için her ay 93 tl ödemem gerekiyormus. 25 mbs 50 akk için tam küfürlük .

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ 
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
July 15, 2016, 03:58:57 PM

kotasiz cozumler var beyler, onlara bakmaya calisin, eger aylik download miktariniz 100 gb uzerindeyse, superonline in tarifeleri var, biraz tuzlu gibi ama yapacak bir sey yok.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: