Bitcoin Forum
April 26, 2024, 05:27:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Herkese Merhaba Bitcoin Günlüğüm  (Read 8609 times)
rokwell (OP)
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
June 23, 2016, 10:22:26 PM

Selamlar , saygılar kripto sever arkadaşlar.

Bu başlığı açmamdaki maksat hem siz değerli forum üyelerine merhaba deyip kendimi tanıtmak hemde bitcoin maceramı anlatarak sizlerinde değerli görüşlerinden faydalanmaktır. Bitcoin ile tanışmam 04/2016 yani yaklaşık 60 günlük bir geçmişim var kripto para piyasalarında , bu süre aslında  bir çoğunuzda olduğu gibi bende de dolu dolu geçti(uykusuz ve kızaran gözler). Herşey bir dostumun gelip bana bitcoin diye birşey var daha önce duymuş muydun demesi ile başladı aslında , ilk önce hafıza mı yokladım ve yıllar önce bir şeyler duyduğumu dijital bir para birimi olduğunu fakat pekte kabul gören bir şey olmadığına dair yarım yamalak bir şeyler hatırladım bu hatalı bilgi nereden aklımda kalmış o da ayrı bir mevzu ya neyse . Arkadaşım bitcoin madenciliği diye bir şey olduğunu , bunu yapan internet sitesinde bir hesap açıp para yatırdığında günlük düzenli olarak banka faizlerinin çok üzerinde bir kar alındığından bahsetti.Ne yaptıklarını yada nasıl yaptıkları konusunda en ufak bir fikrim dahi yoktu fakat konu hakkında hiç bir şey bilmeyişim bende bir merak oluşturdu.Sonradan öğrendim cloud mining kisvesi altında yüksek karlar dağıtan bir ponzi şeması idi.

Öncelikle Bitcoin in ne olduğunu daha çok merak ettim.İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda bitcointalk başta olmak üzere içinde bitcoin geçen siteleri incelemeye ve kavramları kafamda oturtmaya çalıştım.Okudukça yeni şeyler öğreniyor öğrendikçe daldan dala atlıyor yada savruluyordum evet sanırım savrulmak daha uygun olur. Bitcoin in  tam olarak ne olduğunu anlayamadığım için (ekosistem olarak) öğrendiğim şeyler bitcoin ile para kazanma ile ilgili çok büyük bir kısmı ponzi olan birbirinden her ne kadar farklı görünse de aslında amaçları aynı olan şeylerdi.Bu arada arkadaşım BTCturk sitesinde birhesap açmış ardından 5000tl lik bir para aktarımı yaparak yaklaşık 4 btc alıp onuda ismi lazım değil siteye göndermişti bile ..
   Bende btcturk te hesap açıp birmiktar tl yatırdım fakat ben sadece paramı btc ye çevirmekle yetindim.Henüz birşey yapmak için çok fazla bilgisizdim.Zira meslek hayatımda da bir konuyu temel düzeyde de olsa öğrenmeden adım atmamayı ilke edinmiştim

Ardından cointurk sitesinin düzenlediği bitcoin ankara buluşmasına gittim.Benim için çok çok faydalı geçen bir buluşma idi.Her ne kadar bitcoin ile alakalı en bilgisiz kişide olsam konuşulan konuları daha sonra araştırarak hatırımda kalanların daha sonra öğrendiklerimle pekişeceğini düşünerek pür dikkat dinledim.Levent Kurt buluşmada Kripto Para Bitcoin “Finansal Özgürlüğün Eşiğinde” kitabını da gelen arkadaşlara hediye etti.Burdan Levent Bey e ayrıca teşekkür ediyorum. Bitcoin ile alakalı birçok temel bilgiyi konsantre bir şekilde kitabından öğrendim yada bilgi sahibi oldum diyebilirim.

En iyi öğrenme şekli tecrübe etmektir diye düşünerek çok çok küçük meblağlar ile ne olduğunu merak ettiğim konu başlıklarından başladım.Aşağıda kronolojik sırası ve öğrendiklerim yer almaktadır.

1)Mining -----------------------Bulut madenciliği çok büyük bir çoğunluğu ponzi , ponzi olmayanlarda roi sonsuza doğru giderken kazanmak için gerçekten sağlam bilgiye ilgilenmeye ihtiyaç var.Her şekilde bana uygun değil.

2)HYIP-------------------------3 farklı sitede hesap açıp küçük meblağlar ile deneme yaptım.İkisi battı biri roi olduğum günün ertesi günü battı.Neticede tokatlama üzerine kurulu bir sistem bana uygun değil.

3)Bet---------------------------Denedim.Bağımlılık yapmadı fakat kaybedeğim gerçeği o kadar ağır bastı ki kaybettim.Bana uygun değil

4)Musluk----------------------1 milyon yılda 1 btc ... bana uygun değil.

5)bitcoin/altcoin trade--------Öncelikle altcoin nedir ne değildir.Biraz araştırma yaptıktan sonra sistemin nasıl işlediğini nerelerde işlem yapıldığını temel olarak nelere dikkat edilmesi ile ilgili gerekli bilgilerin çoğunu yine siz değerli forum üyelerinin yazdıklarından öğrenerek yaptığım denemelerde en çok aklıma yatan ve beni kendine çeken konu başlığı bu oldu .Bana uygun Smiley

Btc/Altcoin trade ile alakalı ilk yatırımım forum üzerinde ico başlıkları oldu.İki ico ya katıldım ve ikisinin ortalamasında halen başladığım yerdeyim fakat öğrendiklerim yanıma kar. Kendimi kazanmış olarak görüyorum.Borsalarda işlem yapma cüzdan kullanma exchance , margin trading, lending , limit ve stop emirler gibi konuları öğrenmek.Bitcoin ve altcoin ler arasında bir kolerasyon var mı , varsa ne gibi dinamiklere bağlıdır gibi konularda güncel olarak öğrenmeye çalıştığım konulardan bazıları.

Güncel durumum

1230 tl den aldığım 4 btc nin

0.3 btc deneyim kazanmak için kullandığım miktar.

0.4 btc waves 0.1 ico dan 0.3 bittrex ten

0.3 dao

3 btc btcturk hesabımda

Hedefim iyi bir yatırımcı olmak ,  gerekli bilgileri öğrenmek ve disiplini hareket etmek. Bundan sonrası için öğrenmem gerekenleri görüş yada fikirlerinizi esirgemezseniz ayrıca sevinirim.Teşekkürler.

1714152475
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714152475
Reply with quote  #2

1714152475
Report to moderator
1714152475
Hero Member
*

Ignore
1714152475
Reply with quote  #2

1714152475
Report to moderator
1714152475
Hero Member
*

Ignore
1714152475
Reply with quote  #2

1714152475
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Lordofpotatos
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

Hızlı E-Pin Satış - %0.25 FEE

View Profile WWW
June 23, 2016, 10:49:06 PM

Bu tür yazıları hep sevmişimdir şuraya bir #REZ çekeyim sabah oldugunda okurum Cheesy

James Hetfield
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
June 23, 2016, 10:52:30 PM

kolay gelsin umarım karlı bi başlangıç olur merakla takip edicem tam okumadım ama güzele benziyor
rokwell (OP)
Member
**

View Profile
June 24, 2016, 07:27:25 AM

Teşekkürler , amacım bu başlık altında yaptıklarımı yazarak hem benden sonra bu işlere girişecek arkadaşları bilgilendirmek hemde yaptığım yanlışları yada doğruları siz değerli forum üyelerinin fikirleri/yönlendirmeleri ile öğrenmektir.
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
June 26, 2016, 08:07:34 PM

Öncelikle bol kazançlar dilerim.

Yazdıklarınızı okudum ve üzülerek söylüyorum ki, en önemli şeyi yapmamışsınız. Musluk sitelerini dolanmamışsınız =)
Musluk sitelerinde en azından 2-3 hafta sıkı şekilde dolanıp, 3-4 mbtc yapmanız gerekirdi yatırım yapmadan önce  Grin

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
Lordofpotatos
Full Member

View Profile WWW
June 26, 2016, 09:15:03 PM

Yazdıklarınızı okudum ve üzülerek söylüyorum ki, en önemli şeyi yapmamışsınız. Musluk sitelerini dolanmamışsınız =)
Musluk sitelerinde en azından 2-3 hafta sıkı şekilde dolanıp, 3-4 mbtc yapmanız gerekirdi yatırım yapmadan önce  Grin

Kesinlikle katılıyorum ve ekleme yapmak istiyorum. Zamanında musluk sitelerine çok yoğun oranda referans çektim ve bir musluk sitesinde 1000 kusur referansım mevcut. Bunların %25ini aktif saysak ve bana 1000 satoshi gelir getirseler 1000x250 = 250000Satoshi yani gunluk 0.0025btc lik referans getirisi mevcut. Eğer musluk sitelerine ciddi anlamda referans çekmeyi başarırsanız hatrı sayılır kazançler elde etmek mümkün.

Ben mellowads ve adbit.co dan çekmiştim çunki oralarında muslukları mevcut musluklarından kasıp reklam veriyordum. Bu dediklerimi bir düşünün forumlarda vs. yerlerde referans linkinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Dipnot: Kazandıgım referans gelirini her gün kumarda kaybediyorum Cheesy

rokwell (OP)
Member
**

View Profile
June 27, 2016, 11:59:18 PM

Musluk sitelerini sizler kadar olmasada nedir ne değildir diyerek biraz kullandım fakat başlıkta da belirttiğim gibi bende oluşturduğu intiba o zamanı daha faydalı işlerle uğraşarak geçirebilirim oldu.Sakın yanlış anlamayın musluklardan btc kazanan emek verip birşeyler yapan kişilere lafım yok.Ben bana hissettirdiğini söylüyorum sadece , bu arada daha faydalı işlerden kastım btc/altcoin trade daha fazla ilgilimi çektiği için o konu hakkında araştırma yapmak birşeyler öğrenmek ilgilimi daha fazla çekiyor.Tavsiyeniz için yine de teşekkürler.

Kesinlikle katılıyorum ve ekleme yapmak istiyorum. Zamanında musluk sitelerine çok yoğun oranda referans çektim ve bir musluk sitesinde 1000 kusur referansım mevcut. Bunların %25ini aktif saysak ve bana 1000 satoshi gelir getirseler 1000x250 = 250000Satoshi yani gunluk 0.0025btc lik referans getirisi mevcut. Eğer musluk sitelerine ciddi anlamda referans çekmeyi başarırsanız hatrı sayılır kazançler elde etmek mümkün.

Ben mellowads ve adbit.co dan çekmiştim çunki oralarında muslukları mevcut musluklarından kasıp reklam veriyordum. Bu dediklerimi bir düşünün forumlarda vs. yerlerde referans linkinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Dipnot: Kazandıgım referans gelirini her gün kumarda kaybediyorum Cheesy

Bence yaptığınız iş bir başarıdır , sizi tebrik ediyorum fakat kendimde musluklar ile ilgili sizdeki gibi bir gayret göremiyorum.Yine de teşekkür ederim.

Ayrıca başlıkta belirtiğim  yatırımlarımda bazı değişiklikler yaptım mesela ;

0.3 BTC karşılığı aldığım 15 ether ile 1500 DAO almıştım toplamda 0,243btc  karşığında   polo da btc ye çevirdim.

0.4 BTC karşılığı aldığım 1100 waves si  de toplamda  0,27 btc karşılığında bittrex te btc ye çevirip onları da polo ya gönderdim

Öğrendiklerim ;

1) Herhangi bir Ico ya katılmadan önce etraflıca araştırarak beklemek ve mümkünse borsalara girdikten sonra ki durumunu da değerlendirerek girmek .Amaç kısa vadede  kazanmak ise örneğin dao da 7000 lerden alıp 12000 lerden satarak istediğim karı ico ya katılmadığım miktarla da gayet güzel yapabildim.Sanırım bundan sonra İco lara katılma nedenimi sorgulamam gerekiyor.

2)ICO ,altcoin ,btc ... çıkmam gerektiğini anladığımda kendimde çıkabilecek/satabilecek cesareti bulabilmeyi tecrübe etmek.

Kendi bitcoin/altcoin serüvenimdeki yazdıklarımın hiç biri yatırım tavsiyesi olamaz.Olmayı bırakın yakınından dahi geçemez.Bu konuda tavsiye vermek ne haddime 40 btc ekmek yemem gerektiğinden kimse yatırım tavsiyesi olarak düşünmesin. Devam...
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
July 01, 2016, 02:26:18 AM

Öğrendiklerim ;

1) Herhangi bir Ico ya katılmadan önce etraflıca araştırarak beklemek ve mümkünse borsalara girdikten sonra ki durumunu da değerlendirerek girmek .Amaç kısa vadede  kazanmak ise örneğin dao da 7000 lerden alıp 12000 lerden satarak istediğim karı ico ya katılmadığım miktarla da gayet güzel yapabildim.Sanırım bundan sonra İco lara katılma nedenimi sorgulamam gerekiyor.

2)ICO ,altcoin ,btc ... çıkmam gerektiğini anladığımda kendimde çıkabilecek/satabilecek cesareti bulabilmeyi tecrübe etmek.

Kendi bitcoin/altcoin serüvenimdeki yazdıklarımın hiç biri yatırım tavsiyesi olamaz.Olmayı bırakın yakınından dahi geçemez.Bu konuda tavsiye vermek ne haddime 40 btc ekmek yemem gerektiğinden kimse yatırım tavsiyesi olarak düşünmesin. Devam...

Kesinlikle İco lara direk yatırım yapmakdansa kendince bir bedel biçip iconun ilk satış ortamı oluştuğunda belirlediğimiz fiyattan düşük ise çekip takipte kalmak. İcolar genelde ilk başda değer kazanıyor. Makül değerlerde satış yapılıp ayrılınır veya yatırım çıkarılıp artar ico coin le al sat yapılabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.
Lordofpotatos
Full Member

View Profile WWW
July 01, 2016, 10:31:08 AM

Ben bu tradeden anlamıyorum en son 0.5btc ile lisk aldım aldıktan 8 dakika sonra lisk %30 değer kaybetti dahada ellemedim Grin

cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
July 01, 2016, 01:33:00 PM

Buluşma sonrası Metro'ya kadar beraber yürüdüğümüz arkadaş mısınız? Smiley

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
rokwell (OP)
Member
**

View Profile
July 01, 2016, 05:13:27 PM

Evet Çakır ta kendisi Smiley hala takipteyim..
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
October 04, 2016, 03:14:11 PM

Güncel durumunuz nedir acaba? Merak ettim.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
M@rvel
Full Member

Activity: 238

View Profile
October 16, 2016, 01:41:04 PM

Güncel durumunuz nedir acaba? Merak ettim.

Bu arkadaşta pek çokları gibi hızlı başlayıp genç bırakanlardan oldu galiba. Ses seda çıkmamış uzun zamandır. Ya da başka bir hesap satın almış da olabilir.

bulutsuz
Full Member

Activity: 128

View Profile
October 16, 2016, 03:38:19 PM

Arkadaş uçmuş ama ben de tavsiyede bulunayım. Bu forumdakileri okumak sana küçük bir katkı yapar ama en büyük katkı tecrübedir. Deneyeceksin, kurcalayacaksın, kaybedeceksinde ama bu tecrübe olacak ve aynı hataya tekrar düşmeyeceksin.
rokwell (OP)
Member
**

View Profile
October 20, 2016, 01:48:44 PM

Arkadaşlar kendi açtığım başlığı takip edemeyecek kadar yoğun bi dönemden geçiyorum desem sanırım yalan söylemiş olmam.Hem iş yoğunluğu hem ev taşıma , hemde  bir hafta sonra inşallah bi kızım olacak onun telaşesi bir türlü foruma serüvenimin devamını yazamadım kusura bakmayın ilgi ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

En son kaldığım nokta btctürk te fiyat dalgalanmalarını yakalayıp btc mi yükseltmeye çalışmak oldu 3btc yi 4.1btc ye kadar yükselltim ardından btctürkün tl işlemlerini dondurması ile polo da altcoin trade e devam edeyim dedim orda da yukarıda bahsettiğim nedenlerden altcoin leri btc ye çevirip beklemeye geçtim bu süre zarfında da yenilikleri takip etmeye ve mümkün oldukça eski konuları okumaya çalışıyorum.Birde foruma birşeyler yazmak için çoğu zaman kendimi yeterli görmediğim için başlıklara bir şeyler yazamıyorum , okumak ve takip etmek bana daha mantıklı geliyor bu aralar. Saygılarımla..
graviteta
Sr. Member

Activity: 415

View Profile
October 21, 2016, 12:45:39 PM

merhaba bende bitcoini yeni duydum araştırıyorum.. diğer altcoinlere bayağı bi araştırdım yatırım yapacağım.

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
rokwell (OP)
Member
**

View Profile
October 24, 2016, 12:03:47 PM

merhaba bende bitcoini yeni duydum araştırıyorum.. diğer altcoinlere bayağı bi araştırdım yatırım yapacağım.

Merhaba , öncelikle başarılar diliyorum .Altcoinlerle alakalı coinmarketcap sitesinden coinlerin fiyatlarını takip edebilirsiniz. Poloniex vb. sitelerden de trade yapabilirsiniz.İyi çalışmalar.
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
October 31, 2016, 09:24:57 PM

Selamlar , saygılar kripto sever arkadaşlar.

Bu başlığı açmamdaki maksat hem siz değerli forum üyelerine merhaba deyip kendimi tanıtmak hemde bitcoin maceramı anlatarak sizlerinde değerli görüşlerinden faydalanmaktır. Bitcoin ile tanışmam 04/2016 yani yaklaşık 60 günlük bir geçmişim var kripto para piyasalarında , bu süre aslında  bir çoğunuzda olduğu gibi bende de dolu dolu geçti(uykusuz ve kızaran gözler). Herşey bir dostumun gelip bana bitcoin diye birşey var daha önce duymuş muydun demesi ile başladı aslında , ilk önce hafıza mı yokladım ve yıllar önce bir şeyler duyduğumu dijital bir para birimi olduğunu fakat pekte kabul gören bir şey olmadığına dair yarım yamalak bir şeyler hatırladım bu hatalı bilgi nereden aklımda kalmış o da ayrı bir mevzu ya neyse . Arkadaşım bitcoin madenciliği diye bir şey olduğunu , bunu yapan internet sitesinde bir hesap açıp para yatırdığında günlük düzenli olarak banka faizlerinin çok üzerinde bir kar alındığından bahsetti.Ne yaptıklarını yada nasıl yaptıkları konusunda en ufak bir fikrim dahi yoktu fakat konu hakkında hiç bir şey bilmeyişim bende bir merak oluşturdu.Sonradan öğrendim cloud mining kisvesi altında yüksek karlar dağıtan bir ponzi şeması idi.

Öncelikle Bitcoin in ne olduğunu daha çok merak ettim.İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda bitcointalk başta olmak üzere içinde bitcoin geçen siteleri incelemeye ve kavramları kafamda oturtmaya çalıştım.Okudukça yeni şeyler öğreniyor öğrendikçe daldan dala atlıyor yada savruluyordum evet sanırım savrulmak daha uygun olur. Bitcoin in  tam olarak ne olduğunu anlayamadığım için (ekosistem olarak) öğrendiğim şeyler bitcoin ile para kazanma ile ilgili çok büyük bir kısmı ponzi olan birbirinden her ne kadar farklı görünse de aslında amaçları aynı olan şeylerdi.Bu arada arkadaşım BTCturk sitesinde birhesap açmış ardından 5000tl lik bir para aktarımı yaparak yaklaşık 4 btc alıp onuda ismi lazım değil siteye göndermişti bile ..
   Bende btcturk te hesap açıp birmiktar tl yatırdım fakat ben sadece paramı btc ye çevirmekle yetindim.Henüz birşey yapmak için çok fazla bilgisizdim.Zira meslek hayatımda da bir konuyu temel düzeyde de olsa öğrenmeden adım atmamayı ilke edinmiştim

Ardından cointurk sitesinin düzenlediği bitcoin ankara buluşmasına gittim.Benim için çok çok faydalı geçen bir buluşma idi.Her ne kadar bitcoin ile alakalı en bilgisiz kişide olsam konuşulan konuları daha sonra araştırarak hatırımda kalanların daha sonra öğrendiklerimle pekişeceğini düşünerek pür dikkat dinledim.Levent Kurt buluşmada Kripto Para Bitcoin “Finansal Özgürlüğün Eşiğinde” kitabını da gelen arkadaşlara hediye etti.Burdan Levent Bey e ayrıca teşekkür ediyorum. Bitcoin ile alakalı birçok temel bilgiyi konsantre bir şekilde kitabından öğrendim yada bilgi sahibi oldum diyebilirim.

En iyi öğrenme şekli tecrübe etmektir diye düşünerek çok çok küçük meblağlar ile ne olduğunu merak ettiğim konu başlıklarından başladım.Aşağıda kronolojik sırası ve öğrendiklerim yer almaktadır.

1)Mining -----------------------Bulut madenciliği çok büyük bir çoğunluğu ponzi , ponzi olmayanlarda roi sonsuza doğru giderken kazanmak için gerçekten sağlam bilgiye ilgilenmeye ihtiyaç var.Her şekilde bana uygun değil.

2)HYIP-------------------------3 farklı sitede hesap açıp küçük meblağlar ile deneme yaptım.İkisi battı biri roi olduğum günün ertesi günü battı.Neticede tokatlama üzerine kurulu bir sistem bana uygun değil.

3)Bet---------------------------Denedim.Bağımlılık yapmadı fakat kaybedeğim gerçeği o kadar ağır bastı ki kaybettim.Bana uygun değil

4)Musluk----------------------1 milyon yılda 1 btc ... bana uygun değil.

5)bitcoin/altcoin trade--------Öncelikle altcoin nedir ne değildir.Biraz araştırma yaptıktan sonra sistemin nasıl işlediğini nerelerde işlem yapıldığını temel olarak nelere dikkat edilmesi ile ilgili gerekli bilgilerin çoğunu yine siz değerli forum üyelerinin yazdıklarından öğrenerek yaptığım denemelerde en çok aklıma yatan ve beni kendine çeken konu başlığı bu oldu .Bana uygun Smiley

Btc/Altcoin trade ile alakalı ilk yatırımım forum üzerinde ico başlıkları oldu.İki ico ya katıldım ve ikisinin ortalamasında halen başladığım yerdeyim fakat öğrendiklerim yanıma kar. Kendimi kazanmış olarak görüyorum.Borsalarda işlem yapma cüzdan kullanma exchance , margin trading, lending , limit ve stop emirler gibi konuları öğrenmek.Bitcoin ve altcoin ler arasında bir kolerasyon var mı , varsa ne gibi dinamiklere bağlıdır gibi konularda güncel olarak öğrenmeye çalıştığım konulardan bazıları.

Güncel durumum

1230 tl den aldığım 4 btc nin

0.3 btc deneyim kazanmak için kullandığım miktar.

0.4 btc waves 0.1 ico dan 0.3 bittrex ten

0.3 dao

3 btc btcturk hesabımda

Hedefim iyi bir yatırımcı olmak ,  gerekli bilgileri öğrenmek ve disiplini hareket etmek. Bundan sonrası için öğrenmem gerekenleri görüş yada fikirlerinizi esirgemezseniz ayrıca sevinirim.Teşekkürler.

keske devam etseymisin ilk defa bir yaziyi boyle hevesle okudum

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
October 31, 2016, 09:34:26 PM

Arkadaşlar kendi açtığım başlığı takip edemeyecek kadar yoğun bi dönemden geçiyorum desem sanırım yalan söylemiş olmam.Hem iş yoğunluğu hem ev taşıma , hemde  bir hafta sonra inşallah bi kızım olacak onun telaşesi bir türlü foruma serüvenimin devamını yazamadım kusura bakmayın ilgi ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

En son kaldığım nokta btctürk te fiyat dalgalanmalarını yakalayıp btc mi yükseltmeye çalışmak oldu 3btc yi 4.1btc ye kadar yükselltim ardından btctürkün tl işlemlerini dondurması ile polo da altcoin trade e devam edeyim dedim orda da yukarıda bahsettiğim nedenlerden altcoin leri btc ye çevirip beklemeye geçtim bu süre zarfında da yenilikleri takip etmeye ve mümkün oldukça eski konuları okumaya çalışıyorum.Birde foruma birşeyler yazmak için çoğu zaman kendimi yeterli görmediğim için başlıklara bir şeyler yazamıyorum , okumak ve takip etmek bana daha mantıklı geliyor bu aralar. Saygılarımla..

Biz de vazgeçtiniz sandık hocam.

15 aylık bir oğlan babası olarak, öncelikle Allah analı-babalı büyütsün kızınızı. Bahtı açık ömrü uzun olsun inşallah. Sonrasında ise uykusuz gecelere hazır olun hocam =)

Bitcoin dünyasına gelince. Gayet hızlı ve güzel bir başlangıç yapmışsınız anlaşılan. Başarılı buldum sizi. Umarım böyle devam edersiniz. Bu aralar (özellikle bugün) zcash çok ciddi bir yükseliş gösterdi. Devam eder ise, mantığını ve misyonunu iyice araştırıp anlamanızı öneririm. Bitcoine ciddi bir rakip çıkmış olabilir. Ya da sadece birkaç balinanın oyunu da olabilir.

Esen kalın.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
rokwell (OP)
Member
**

View Profile
November 01, 2016, 05:33:00 PM

@Granxis  , teşekkür ederim. Bende devam edip yeni öğrendiklerimi paylaşmak istiyorum.

@ arancra , teşekkür ederim. Amin , cümlemizin çocuğunu Allah esirgesin .. ayrıca uykusuzluk ne demek askerlikten sonra tekrar hatırlamaya başladım Smiley ama şikayetçi değilim huzurluyum uykusuz ve huzurlu bir baba.

Aslında zcash ile alakalı forumda bi başlık vardı şimdi tam hatırlamıyorum ama onu okuduktan sonra zeropond ve genesis mining kontratlarını biraz araştırdım fakat konuyu çok anlayamadığım için herhangi bir alım yapmadım. İlk fırsatta araştıracağım.

Saygılarımla.

Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: