Bitcoin Forum
May 26, 2024, 05:44:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BitCoin Dünyasına Adım Atıyorum Yardım  (Read 2627 times)
Yengec1907 (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
June 30, 2016, 02:57:06 PM
Last edit: June 30, 2016, 10:27:22 PM by EAL

Herkese merhabalar bitcoini yıllardır duyuyorum biliyorum ama bu dünyaya adım atmak nedense bugune kısmetmiş. Öncellikle ilk adım olarak bir güvenli (bter coinbase gibi) Ana wallet e ihtiyacım var okuduklarım kadarıyla. Sonrada BTC türk adlı turk walleti açıp bu ana Walletde biriktirdiğim coinleri BTCTURK walletine aktarıp ordan ise TL banka hesaplarıma para aktarmam mümkün sanırım sorunsuz yıne sizin cevaplarınız daha çok netlestirir kafamdakileri. Bu ilk adımı anladığımı düşünüyorum fakat ANA wallet olarak Bter mi yoksa coinbase mi ikisi arasında kaldım en guvenilirleri bunlarmıs sanırım hangisini kullanayım sizce? Onun dışında bitcoin de çok fazla para kazanma yöntemi var sanırım başlangıç olarak neler yapmamı önerirsiniz? trade sistemini biraz okudum para kazanmak dolar euro gibi sanırım bu sistemde atıyorum 1 bitcoini 50tl den aldık bi baktık 75tl ye yukselmis sattık hemen karla bekledik 60 tlye düştü hop bidaha aldık 100tlye çıktı sattık yine beklemeye başladık düşmesini. bu şekildemi işliyor olay ne kadar zamanla çıkıyor yükseliyor piyasa günlükmü saatlikmi ?

Yanlışlarımı düzeltirseniz biraz daha fikir sahibi yaparsanız benı bu konu hakkında çok sevinirim teşekkürler herkese

not= son soru olarak bu işe başlamam için ilk vadede kaç milyarlık butce ayırmalıyım bunla kac coin satın almalıyım ortalama yazarsanız sevınırım
Lordofpotatos
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

Hızlı E-Pin Satış - %0.25 FEE

View Profile WWW
June 30, 2016, 03:07:48 PM

Yıllar önce ben başlayaydımda 100 bitcoin alaydım oyy oy Cheesy

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
July 01, 2016, 02:45:34 AM

Öncelikle hoşgeldiniz. Ana wallet tabirinden kasıt Ana borsa demek istediğinizi düşünüyorum. Yatırım miktarınızı siz belirlersiniz başlangıç olarak ufak miktarlarla sistemi kapmaya amacınızı ve sınırlarınızı öğrenmeye bakın derim. Ben ilk girdiğimde forumdaki imza gelirleriyle Btctürk de takılıyordum (fiyat aralığı geniş ve elimdeki miktar küçük olduğundan). Yaklaiık olarak 2 günde %3 oranında kar sağladım, tabi miktar küçük olduğundan tatmin edici değil ve küçük miktarlarla bu oranda kar sağlamak gayet normal. Ana borsaları seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar var. En önemli değer hacim, günlük işlem hacmi sizin elinizdeki miktara veyapıcağınız stratejiye göre değişir. Hikayemde anlattığım gibi BtcTürk deki hacim düşüklüğü benim işime yaradığında orada kendimi geliştirdim. Ana temayı anladığınızı ve bir çok sorunuzada topluca cevap verdiğimi umuyorum, hayırlı olsun.
SakiAkman
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
August 12, 2016, 09:56:26 PM

Öncelikle hoşgeldiniz. Ana wallet tabirinden kasıt Ana borsa demek istediğinizi düşünüyorum. Yatırım miktarınızı siz belirlersiniz başlangıç olarak ufak miktarlarla sistemi kapmaya amacınızı ve sınırlarınızı öğrenmeye bakın derim. Ben ilk girdiğimde forumdaki imza gelirleriyle Btctürk de takılıyordum (fiyat aralığı geniş ve elimdeki miktar küçük olduğundan). Yaklaiık olarak 2 günde %3 oranında kar sağladım, tabi miktar küçük olduğundan tatmin edici değil ve küçük miktarlarla bu oranda kar sağlamak gayet normal. Ana borsaları seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar var. En önemli değer hacim, günlük işlem hacmi sizin elinizdeki miktara veyapıcağınız stratejiye göre değişir. Hikayemde anlattığım gibi BtcTürk deki hacim düşüklüğü benim işime yaradığında orada kendimi geliştirdim. Ana temayı anladığınızı ve bir çok sorunuzada topluca cevap verdiğimi umuyorum, hayırlı olsun.

İşte tam olarak bende bu yolu deniyorum ancak yeniyim  Undecided musluklarla uğraşıyordum şuan imza kampanyalarını arıyorum henüz bulamadım. Sizin bu yorumunuzu görünce tekrar bi umut ışığı gördüm lakin imza kampanyalarını bi türlü göremedim  Cheesy
talatk
Hero Member

Activity: 700
Merit: 550

View Profile
August 15, 2016, 08:02:05 AM

İşte tam olarak bende bu yolu deniyorum ancak yeniyim  Undecided musluklarla uğraşıyordum şuan imza kampanyalarını arıyorum henüz bulamadım. Sizin bu yorumunuzu görünce tekrar bi umut ışığı gördüm lakin imza kampanyalarını bi türlü göremedim  Cheesy

Let's think about future mı ne öyle bir imza kampanyası vardı, onlar newbie'leri kabul ediyorlardı sanırım. Buradan da güncel imza kampanyalarına bakabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=615953.0
tempo7
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
September 19, 2016, 11:07:29 AM

dostum bende yeni başladım ve çözmeye çalışıyorum sana önerim imza kampanyaları ilk etapta bende forumda yeni olmama rağmen hem bilgilenmek amacıyla hemde daha aktif olmak amacıyla konularda geziyor ve yorum yapıyorum dilimin döndüğünce.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 07, 2016, 04:18:38 PM

gec kalmissin guzel kardesim ancak, soyle de bir husus var..

zararin neresinden donersen kardir.. o yuzden oku ve allahin emriyle okumaya ogrenmeye devam et. nette bir suru bilgi arastirma mevcut bu konuda.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
soldierrrr
Full Member

Activity: 134
Merit: 100

View Profile
October 11, 2016, 08:53:01 PM

Biraz geç kalmışsın benim gibi ancak altcoinlere de yatırım yapabilirsin hangi altcoinin ne zaman değerleneceği pek belli olmuyor ancak iyi bir sermaye ile güzel karlar elde edebileceğiniz düşünüyorum.

LUNARBETS SPORTS BETTING DONE RIGHT! BLOG▐═ PLAY NOW ═▌
▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬
CHECK  OUT  THE  NEW  AND  IMPROVED  LUNARBETS  WEBSITE
but3rz
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
October 14, 2016, 01:11:20 PM

Hocam geç kalmışsın derken ne demek istediniz. Bence fırsatlar hiçbir zaman bitmez,. Ayrıca yıllar önce bitcoinin bu duruma geleceğini kim bilebilirdi ki?
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
October 14, 2016, 01:15:55 PM

Hocam geç kalmışsın derken ne demek istediniz. Bence fırsatlar hiçbir zaman bitmez,. Ayrıca yıllar önce bitcoinin bu duruma geleceğini kim bilebilirdi ki?

Biz bildik. Şimdi özel bir kulübe üyeyiz. Smiley
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 16, 2016, 01:25:24 AM

Biz bildik. Şimdi özel bir kulübe üyeyiz. Smiley
1.5 yıldır buradayım o özel kulüb den benim nie haberim yok. Bu nasıl bir dışlamadır Smiley.

Şaka bir yana ciddi anlamda fırsatlar hiçbir zaman kaçmaz. Biz sadece kaçırdıklarımızı biliyoruz. Şuanda önümüzdeki herşey fırsat olsa dahi denemeden bilemeyiz.
catandbabe
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
October 18, 2016, 09:16:16 AM

Yeni başlamışsınız.Hayırlı olsun öncelikle.Ben de yeniyim.Bilen tecrübeli arkadaşlarımızdan yararlanmalı ve sabit başlıkları okumalısınız.Dolandırıcılık maduru olmayı kimse istemez.
mby
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
December 26, 2016, 01:54:28 PM

Her konunun dikkatlice okunmasi gerekiyor hatta not tutmak lazim diye dusunuyorum
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
December 26, 2016, 02:36:46 PM

ben 2012nin basinda bu islerle hasir nesir olmaya baslamistim, nerden baksan 5 sene gecmis, dun gibi hatirliyorum o zamanlari.

o zaman bende gec mi kaldim demistim tanismak icin, fakat zamanla sunu gordum ki bu isin sonu yok ve olmayacak.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
December 26, 2016, 02:46:19 PM

ben 2012nin basinda bu islerle hasir nesir olmaya baslamistim, nerden baksan 5 sene gecmis, dun gibi hatirliyorum o zamanlari.

o zaman bende gec mi kaldim demistim tanismak icin, fakat zamanla sunu gordum ki bu isin sonu yok ve olmayacak.

Tespit doğru. Kripto para çok farklı bir olgu. Sonu yok gerçekten. Önemli olan felsefesini anlamak, mantığını çözmek. bunu anladıktan sonra ister bitcoin ister monero ister litecoin veya başka birşey çok önemli değil.

Kripto para dünyasında fırsatlar ne zaman bitecek derseniz;
kasap ahmet amca bitcoin accepted here olduğu gün artık hedefe ulaşılmış demektir.
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
December 26, 2016, 04:52:09 PM

Yol falan yok hocam biz size en tassiz yolu göstersek bile söz yolun daha yarısına bile gelmeden taşlarla dolu yola gireceksiniz. Sadece ilk başta küçük başlayın o kadar çünkü çok yanlışlar yapacaksınız. Yani en azından ben yaptım.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
December 26, 2016, 09:50:34 PM

Yeni başlayanlar için en mantıklı hareket bana kalırsa forumu sadece local haricinde ingilizce bölümlerine ve konularınıda göz gezdirmek lazım onun dışında yavaş ve emin adımlarla ilerlemek gerekiyor. Nasıl bit bütçeden bahsediyoruz ufak bir bütçe ayarlayıp onla ilerlemek lazım ayrıca trade işlemlerinde çok dikkatli olmak gerekiyor bir diğer husus ise bana kalırsa ponzi ve Hyiplerden mümkün mertebe uzak durmak lazım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: