Bitcoin Forum
May 15, 2024, 07:52:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Madenciliğin vergilendirilmesi?  (Read 872 times)
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
July 01, 2016, 10:47:52 PM

Bana biraz e-ihracat gibi geldi, ne dersiniz?

https://www.ekonomi.gov.tr/portal/content/conn/UCM/path/Contribution%20Folders/web/Hizmet%20Ticareti/Elektronik%20Ticaret/e-K%C3%BCt%C3%BCphane/ekler/eihracatin_vergilemesi.pdf?lve

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
July 01, 2016, 11:13:23 PM

Niye uyandırıyorsunuz milleti herkes işini yapsın vergi mergi iş çıkarmayın.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 02, 2016, 06:34:47 AM

pdf yi okudum baştan sona. Her nasılsa içinde ki bir metinden " serbest bölgeler" ile ilgili araştırma yaparken buldum kendimi google da. Serbest bölgelerin ülke rejimlerinden farklı gelir vergisi ve kdv den muaf olduklarını gördüm. Hatta serbest bölgeler'in yasal dayanağı serbest bölgeler mevzuatını mevzuat.gov.tr den baktım. Resmen serbest bölgelerde kdv, gelir vergisi, kurumlar vergisi, çalıştırdığın elemanların gelir vergisi, ithalatta kullanacağın araç gereç ve ham madde de gümrük vergisi muafiyeti gibi durumları okuyunca çok şaşırdım. çok cahil kalmışım diye neden daha önce araştırmamış diye. Serbest bölgelere alacağın yurt içinden ve dışından her türlü araç, gereç ötv, kdv , vb.. hepsi %0. Ayrıca kullandığın elektrikte  her türlü vergiden muaf ve yalın halde geldiğini öğrendim.Aslında gelecekte büyük bir minnig şirketi kurmak için mükemmel olanaklar bunlar. Serbest Bölgelerde kuracağın minning şirketiyle çinden gümrüksüz cihaz çok rahat alınabilir. Büyük çapta düşünmek için gayet mantıklı. Direk kafamda bir ışık hüzmesi çarptı resmen.
formator
Sr. Member

Activity: 285
Merit: 250

View Profile
July 02, 2016, 02:57:10 PM

pdf yi okudum baştan sona. Her nasılsa içinde ki bir metinden " serbest bölgeler" ile ilgili araştırma yaparken buldum kendimi google da. Serbest bölgelerin ülke rejimlerinden farklı gelir vergisi ve kdv den muaf olduklarını gördüm. Hatta serbest bölgeler'in yasal dayanağı serbest bölgeler mevzuatını mevzuat.gov.tr den baktım. Resmen serbest bölgelerde kdv, gelir vergisi, kurumlar vergisi, çalıştırdığın elemanların gelir vergisi, ithalatta kullanacağın araç gereç ve ham madde de gümrük vergisi muafiyeti gibi durumları okuyunca çok şaşırdım. çok cahil kalmışım diye neden daha önce araştırmamış diye. Serbest bölgelere alacağın yurt içinden ve dışından her türlü araç, gereç ötv, kdv , vb.. hepsi %0. Ayrıca kullandığın elektrikte  her türlü vergiden muaf ve yalın halde geldiğini öğrendim.Aslında gelecekte büyük bir minnig şirketi kurmak için mükemmel olanaklar bunlar. Serbest Bölgelerde kuracağın minning şirketiyle çinden gümrüksüz cihaz çok rahat alınabilir. Büyük çapta düşünmek için gayet mantıklı. Direk kafamda bir ışık hüzmesi çarptı resmen.

mesela bosch gelir , siemens gelir anladın mı ? Avmde dükkan mı açıyo sanki arkadaş 😀
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
July 02, 2016, 06:20:11 PM

Sonuçda elektirikte, aldıgın donanımdan (ekran kartı, işlemci, ram) yetiri kadar vergi alınıyor bence.

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
July 03, 2016, 08:40:26 AM

Sonuçda elektirikte, aldıgın donanımdan (ekran kartı, işlemci, ram) yetiri kadar vergi alınıyor bence.
Sonuçda o vergiyi aldığın şirket ödemiş oluyor, sen satarken vergi ödememiş oluyorsun kar oranın artıyor.
Peki en önemli soru "Nerede Bu Serbest Bölgeler?" bölgeden kasıt edilen nedir?  Mesai arasında bakabilirsem yazımı güncellicem.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: