Bitcoin Forum
June 08, 2024, 08:27:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Surıyelılere vatandaslık verılecekmıs...  (Read 5154 times)
gorkem (OP)
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 02, 2016, 08:47:14 PM

demek kı gelecege yonelık oy planlaması dıkkat edelımde hepsını trakya ve ızmır nufusuna gecırmesın bunlar yakında ulkeyıde verırler surıyelere yazık gunahtır onlarada ama kendı halkın avermedıgın seylere surıyelere werırsen bun akarsı cıkmak bıze yakısır
http://yurthaber.mynet.com/kilis-haberleri/cumhurbaskani-erdogandan-suriyelilere-vatandaslik-mujdesi-2748672?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
July 03, 2016, 08:35:31 AM

Suriye ye insani yardım olsun die ülkemize davet ettik, biz zamlarla dürtülürken onlar refaha ulaştı, bizim ülkemizde bizden rahat yaşıyorlar adamlar ülkesini bile unuttu.
Moonphine
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
July 03, 2016, 10:46:19 AM

Bu suriyelilere maas veriliyordu dimi bide?
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
July 03, 2016, 11:34:14 AM

yakında her suriyeli aileye bir türk köle demeye başlarsa şaşırmam  Angry
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
July 03, 2016, 02:41:39 PM

aslında geniş çerçevede bakmak lazım 3 milyona yakın mülteci var bunların en az 1 milyonu halk arasına karıştı ve %80 i dilencilik yapıyor çocukları sokaklarda yalın ayak dilendiriyor şimdi bile sorun teşkil ediyorlar bunlarda her ailede en az 4 5 çocuk var bunlar başımıza ilerde çok bela açacak şimdiden statü verip eğitimlerini üstlenip asimile etmek en doğru kararlardan birisi olur bu noktaya geldikten sonra ne geri gönderebiliriz ne de bakın başınızın çaresine diyebiliriz
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
July 03, 2016, 02:44:33 PM

aslında geniş çerçevede bakmak lazım 3 milyona yakın mülteci var bunların en az 1 milyonu halk arasına karıştı ve %80 i dilencilik yapıyor çocukları sokaklarda yalın ayak dilendiriyor şimdi bile sorun teşkil ediyorlar bunlarda her ailede en az 4 5 çocuk var bunlar başımıza ilerde çok bela açacak şimdiden statü verip eğitimlerini üstlenip asimile etmek en doğru kararlardan birisi olur bu noktaya geldikten sonra ne geri gönderebiliriz ne de bakın başınızın çaresine diyebiliriz

Bir açıdan haklı olabilirsiniz. Ama kendi vatandaşını sahiplenmeyen bir devlet, kalkıpta mültecilere bu kadar önem veriyorsa, bunun altında asimilasyon politikası vardır bence. Ki doğuda vatandaşlara verilen haklar zaten bu politikanın ilk ayağı idi.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
gorkem (OP)
Hero Member

View Profile
July 03, 2016, 03:04:40 PM
Last edit: July 03, 2016, 03:15:19 PM by gorkem

kendı ulkesındekı savastan kacanın benım ulkeme ne yararı olabılır ? bayram diye ulkesıde gıden bınlerce surıyelı var bayramda gıdebılıyorsa devamlıda ulkesınde kalabılır dımı kalsınlar gelmesınler .. ben corluda yasıyorum sehıre gırıs cıkıs ısıklarında ellerınde bebek yanlarında ufacık cocuklar ısıklarda dılenıp duruyorlar bunların kocaları nerde gıt bak evde yatıp duruyordur.zaten benden senden cok hakları var saydırma sımdı bunda bı de vatandaslık vercek sonra tepemıze cıkcaklar ben sahsen 1 taanesını bıle ıstemıyorum ulkemde defolup gıtsınler..avrupa duzenı bozulcak dıye almazken bnm ulkemın duzenı zaten bozuk dahada bozmaya bu tayyıbın hakkı yok yeter artık bıktık
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
July 03, 2016, 05:47:04 PM

kendı ulkesındekı savastan kacanın benım ulkeme ne yararı olabılır ? bayram diye ulkesıde gıden bınlerce surıyelı var bayramda gıdebılıyorsa devamlıda ulkesınde kalabılır dımı kalsınlar gelmesınler .. ben corluda yasıyorum sehıre gırıs cıkıs ısıklarında ellerınde bebek yanlarında ufacık cocuklar ısıklarda dılenıp duruyorlar bunların kocaları nerde gıt bak evde yatıp duruyordur.zaten benden senden cok hakları var saydırma sımdı bunda bı de vatandaslık vercek sonra tepemıze cıkcaklar ben sahsen 1 taanesını bıle ıstemıyorum ulkemde defolup gıtsınler..avrupa duzenı bozulcak dıye almazken bnm ulkemın duzenı zaten bozuk dahada bozmaya bu tayyıbın hakkı yok yeter artık bıktık
senin kafadaki ampuller yanmış boşver siyaseti gündemi süriyeliyi al eline bi koli yumurtu ak sarayın kapısında soteye yat bir nebze olsun için ferahlayabilir.  Grin
gorkem (OP)
Hero Member

View Profile
July 03, 2016, 05:48:44 PM

keske yapabılsem ah aha ha en buyuk ısteyım ama nerde Cheesy Cheesy
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
July 03, 2016, 06:12:09 PM

Bayrama ziyarete gidiyorlarmış keyife bak orospu çocuklarında bundan sonra yolda bi suriyeli bana tek kelime etsin bana bi temas etsin
anasını avradını asfalta hatta arnavut kaldırımına yapıştırıcam. Elin suriyelisi bile bizi s.ker olmuş ne biçim ülke olduk amk..
Neyse sakinim beter olsun bu ülke bu çomarlar yemeye ekmek bulamazlar inşallah yakında.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 03, 2016, 06:25:45 PM

ülkeyi çöplüğe çevirdi bu baştakiler. Ayrıca bu savaştan kaçanlar adam gibi adam olsaydı g.t korkusuna kaçmaz ülkeleri için savaşırlardı. Bunlardan bir halt olmaz. Türkiye de Avrupa'nın kıyısında mülteci çöplüğüne çevirmekten başka bir şey değil.Kendi insanı açken böyle şeyler yapılmaz. Insanlık için yapıyoruz  yalanına kanmamak gerek. Madem insanlık yapacaksın önce kendi insanına yap. Ortalık unv. mezunu işsiz, ürünü para etmeyen çiftçi, siftah yapamayan esnaf, atanamayan öğretmen kaynarken anlamıyorum arkadaş...
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
July 03, 2016, 06:47:59 PM

Irkcilik boyle birsey olsa gerek...
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
July 03, 2016, 08:14:37 PM

ülkeyi çöplüğe çevirdi bu baştakiler. Ayrıca bu savaştan kaçanlar adam gibi adam olsaydı g.t korkusuna kaçmaz ülkeleri için savaşırlardı. Bunlardan bir halt olmaz. Türkiye de Avrupa'nın kıyısında mülteci çöplüğüne çevirmekten başka bir şey değil.Kendi insanı açken böyle şeyler yapılmaz. Insanlık için yapıyoruz  yalanına kanmamak gerek. Madem insanlık yapacaksın önce kendi insanına yap. Ortalık unv. mezunu işsiz, ürünü para etmeyen çiftçi, siftah yapamayan esnaf, atanamayan öğretmen kaynarken anlamıyorum arkadaş...
ülkeleri için savaşırlardı söylemi suriye için çok extreme bir konu herkesin milliyetçilik akımını bizdeki gibi görmemeliyiz suriye bağımsızlığından beridir hiç bir zaman bir milli akıma sahip olmadı ülke zaten hem mezhepsel hemde örgütler vasıtasıyla binbir parçaya bölünmüş durumda ve mevcut hükümet kendi varlığı için önüne kim çıkarsa sivil vs. kendi söylemiyle savaşıyor katlediyor ha diyelim ki bu göçen mülteciler kalıp savaşmayı tercih etti kimin tarafında savaşacaklar kiminle savaşacaklar hangi terör örgütüyle savaşacaklar hangi devletin komplolarıyla savaşacaklar.kendi devletin seni katlediyor , işidin tarafına geçsen koalisyon katlediyor, ılımlaların tarafına geçsen önüne gelen katlediyor bu savaş bitmez
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 03, 2016, 10:35:17 PM

Irkçılık böyle bir şey değil, bunun adı Milliyetçilik. Gidin bir Fransa'ya adam der size ben Fransız milliyetçisiyim yadabaşka bir ülkeye ha keza. Herşey önce kendi insanını sevmeyle başlar. Önce en yakınlarını sevmeyle başlar. Tüm milletlerde bu anlayış olduğunda bu kitleler insan'ı sevmede buluşurlar. Benim demek istediğim nokta sen kendi insanını kucaklayabilmiş o anlayışı hakim kılamamışken başkalarını içe alıp bir şeylere kalkışmak düzensizlikten başka bir şey getirmez. Sadece var olan düzeni de bozarsın... O diğerleri de daha da arap saçına dönmüş bir ortamda yaşamak zorunda kalırlar. Kazan - kazan felsefesi olur sana kayıp-kayıp...
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
July 03, 2016, 10:42:24 PM

Aslında bir tanesine bile acımıyorum. Bebelerine bile acımıyorum.
Suriyeliler savaştan kaçıp çadır kentlere yerleştirildi ve ısınma giyinme yemek takviyesi yapıldı.
Çadır kentlerden kaçanlar lüksü keyfi yaşamak için izmire ve istanbula akın etti. Bebelerine kadar gebersinler aq.
Ellerinin altinda yemek ve barınma varken yaşama hakkına kavuşmuşlarken izmirde istanbulda kusadasinda bodrumda keyif çatmak size mi duştü? Bir kuruş dahi vermeyin bu itlere. Bu sene 3 milyon girdiyse bu sene rahat 100bin bebek doğurmuştur kedi gibi ırk. Yakında milletin çoluğuna çocuğuna ahkam kesmeye başlarlar eskiden apaçi çeteleri vardı şimdi bunlar türedi ordu gibi geziyor soyunu s2ktiklerim.
Devlet öğrencisine 400lira kredi veriyor onuda mezun olunca s.ke s.ke alıyor ama bu it soyuna bedavadan asgari ücret veriyor. Hatta sokakta gordugunuz zenci öğrencilerin bursları 900tl. Kendi vatandaşına bakmayan ülkede yaşıyoruz. Bütün ampulcülerin ta aq.

gorkem (OP)
Hero Member

View Profile
July 03, 2016, 11:21:40 PM

bu ırkcılıksa ırkcıyım kardesım ok...kendı halkı duzgun yasamıyorken halkın yarısı aclık sınırınn altındayken okul bıtırenler ıssızken sen bı de elın surıyesını ulkene alıp bana baktıgından daha rahat bakamazsın buna kımsenın hakkı yok ..avrupa neden almıyor bızı sınır gıbı kullanıyor tek keriz bız mıyız tek musluman ulke bızmıyız herkes bıze gelıyor...ben mecbur muyum trakyada gezerken elın surıyelısını gormeye surıye nere trakya nere ? kamplarda kalıp bakılcaklarına sokaklara dokuldu hepsı ...kamplarda Turk Bayragı ındrp surıye bayragı takmak ıstedı bu pıckuruları bunlara acınmazz
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
July 03, 2016, 11:30:24 PM

Hocam ırkçılıktan ziyade, Türkiye'deki birçok Suriyelinin eğitim durumu yetersiz... Eğer savaştan kaçmışsan, yetenekli, bilgili biri isen ülkesinin ne olduğuna bakmadan alınması lazımdır fakat direk Suriyelileri dendiğinde her normal Suriyeliye vatandaşlık hakkı verilecek gibi anlaşılıyor, eğer böyle olursa çok büyük sıkıntı olur; birçok Suriyeli Türkçeyi bile doğru düzgün konuşamıyor.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
July 03, 2016, 11:35:04 PM

bu ırkcılıksa ırkcıyım kardesım ok...kendı halkı duzgun yasamıyorken halkın yarısı aclık sınırınn altındayken okul bıtırenler ıssızken sen bı de elın surıyesını ulkene alıp bana baktıgından daha rahat bakamazsın buna kımsenın hakkı yok ..avrupa neden almıyor bızı sınır gıbı kullanıyor tek keriz bız mıyız tek musluman ulke bızmıyız herkes bıze gelıyor...ben mecbur muyum trakyada gezerken elın surıyelısını gormeye surıye nere trakya nere ? kamplarda kalıp bakılcaklarına sokaklara dokuldu hepsı ...kamplarda Turk Bayragı ındrp surıye bayragı takmak ıstedı bu pıckuruları bunlara acınmazz

Bunun kabahatini Suriyeilerde degil icinizde arayin basinizdakilerde arayin, onlari en basta memlekete sokup bu haklari size vermeyip onlara taniyanlarda arayin o zaman.Gotunuz yiyiyorsa cikin sokaklarda Tayyibi ve yonetimini suclayin elin egitimsiz gariplerini degil. Amerikada Meksikali, Almanyada Turk ne ise Turkiye'de de Suriyeliler ayni. Onlari savunmuyorum, herkezin insan olma hakki var, dil din irk gozetirsen irkci olursun irkci olursanda hitlerden bir farkin olmaz, Milliyetcilik bambaska birsey sayet milliyetciligi savunacaksan Suriyelilere kucak acman lazim tarihten oturu....
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
July 03, 2016, 11:43:53 PM

Eğer kazağra suriyeliler TR vatandaşı olur ise reşit olan salliyorum 3milyonda 2milyon kisi ise tayyipe 2m + oy demek. Bu adam da suriyelilere acıdığından almıyor elbet. Herşey çıkar. Hatta önceki seçimlerde suriyelileri TR vatandaşı göstererek evlerine seçim kağitlari geldi ve buyuk tartismalara yol açti. Bu pislik suriye insanlari da ne chp ne mhp ne hdp oy atacak. Tahmin ettiginiz gibi kime oy atacagi apaçık ortada ( TAYYİP) neden derseniz onlari ülkeye alip onlara para veren o. Tekrardan söylüyorum butun ampulculerin ta a.q

Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
July 04, 2016, 12:15:37 AM

Forumda bakıyorumda, herkez kafasına göre atatürkçü, kafasına göre ırkçı, kafasına göre ampülcü olmuş.

İlk olarak yazıma, sizene demekle başlamak istiyorum, Suriyelilere vatandaşlık verilicekmiş, Sanane kardeşim ?

Suriyeliler, Savaştan önce, insan değilmiydide, vatandaşlık alamıyormuydu ? Savaştan sonramı değişti bu millet ?

Bir arkadaş, ülkede dilenci olduklarını söylemiş, o arkadaş söyleyebilirmi acaba, Suriyeden önce, Türkiyede dilenci olup olmadığını ?

Dilenciyse sanane kardeşim, değilse sanane ? Eğer dilenciyse, durumunu biliyorsan, ister bağış yaparsın ister yapmazsın, veyada adam kendi işini yapıyorsa, bundan sanane ? Herkez kendi ekmeğini kazanıyor, ya dilenerek, yada çalışarak. Tutupta, ülkedeki dilencileri, buna yönlendiren zihniyet, klasik ampül kafasından başka birşey değil.

Türkiyede, 1. Dünya savaşında osmanlı zamanında, balkanlardan, ortadoğudan gelenler, göçmen değilmiydi ? Balkanlardan gelen, ortadoğudan gelen kişiler, Türkiye için savaşmadımı ? Hangisi, Türkiyeye yanlış yaptı ? Suriyelilerin, yapacağını nerden biliyorsun ?

Balkanlardan, ortadoğudan gelenlere vatandaşlık verilmedimi ampül zihniyeti arkadaşa sesleniyorum ? Onlara niye ses çıkartamıyorsun ? yemiyormu ?

Hadi desene, Balkanlardan, ortadoğudan gelenler, ülkeyi böldüler ? Diyebilecek kafadamısın ? yoksa ampül zihniyetiyle devammı ?

Bu kafadaki zihniyetler yüzünden, İngilterede, avrupada türkleri dışlıyorlar, ve bunlar devam ettikçe, avrupada ve ingilterede türkler dışlanmaya devam edicek.Acıcık, kafanızı yorun düşünün.

Bir diğer gereksiz arkadaş, bayram üzerinden yürümüş yok çorludayım falan.
Adam, bayram ziyaretine, çorumamı gidicekti ? Şuan Türkiyede olan Balkan Göçmenleri, veyada diğer arap kısımlar, Bayramlarda kendi ülkelerine gitmiyorlarmı ziyarete ?

Sonuç olarak, forumda nekadar atatürkçü, ırkçı geçinen varsa, alayının ampül zihniyetinde olduğunun kanaatine vardım.

Arada bir arnavut arkadaş kaymış, normal bir arnavut, o yazıyı yazmaz.Arnavutlar üzerinden yürümeyin.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████