Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:55:19 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: DARBE GIRISİMI  (Read 20639 times)
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
July 16, 2016, 08:49:20 PM

Olay siyasi fanatiklikten çoktan çıktı. Adamlar Muaviyenin tebası gibi davranıyor, bunlar da Muaviye gibi. Ama suç bizim. Burada, sağda solda eleştirmekten başka ne yapıyoruz? Hangimiz taşın altına elimizi sokuyoruz? Hangimiz bir siyasi partiye girip aktif siyaset yaparak insanlara doğruları göstermeye çalışıyoruz???

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
July 16, 2016, 09:06:11 PM

Peki Jedilar kim?

Klonlar kim?

ahahaha. iyi bir soru  Cool
bence Jedi yok. polisi askeri alayı Klon.

Klonlar: Kul onlar

Jedi :gücü hissedenler , yargı mensupları

The more I meet people, the more I like my dog.
gablay12
Legendary
*

View Profile
July 16, 2016, 09:08:31 PM

Jedilar, bulundukları yerde imha ediliyor, öğrenci jedi yamakları dahi imha ediliyordu filmde.Jedilardan kaçanlar, kaçabilenler toplanıyor ve direnişi başlatıyorlar.

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
July 16, 2016, 09:44:04 PM

o degil de akp bu ulkede hakikaten darbe yapabilecek bir guce ulasmis. dun aksamdan bunu anladim.
dun aksam gaza gelip sokaga cikmak, kendi canini karsindakinin canini hice sayarak hareket etmek aptalliktan baska birsey degil.
1. ordu 4. ordu komutanlari cikmis kanallarda tsk tarafindan boyle bir darbe yapilmadi diye. genel kurmay bsk. rehin alinmis bir kaos ortaminda milletin ustune dusen sukunetle canini malini korumak adina evine kapanmasi olmaliydi. devlet bu isi cozmeliydi. millet araci olmamaliydi.
canakkale savasinda cepheye gitmiyorsun, karsindaki ustunden emir almis senin askerin.
Şu açıdan bak eğer halk olmasaydı 2 taburla bile darbe yapılabilirdi eğer komuta kademesi olarak yukarıdan ordu müdahale etseydi
ortalık kan gölüne dönerdi herkes kim vurduya gider hiyeraşi tamamen yıkılır gerçek bir kaos ortaya çıkabilirdi.
Ben bu kadar yüksek rütbeli askerlerin amatörce terörist bi şekilde bunları yapmasına anlam veremiyorum.
Whatsapp ile darbe mi yapılır amk?
Sosyal ağlarda b planı saha yoklaması gibi laflar dolanıyor eğer öyleyse durum vahim..
M@rvel
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
July 16, 2016, 09:48:54 PM

İki ucu b.klu değnek amk. Ne hükümete güvenebiliyoruz, ne orduya. Nasıl bir memleket olduk lan biz. İt izi at izine karıştı.

gorkem (OP)
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 16, 2016, 09:58:09 PM

Sosyal ağlarda b planı saha yoklaması gibi laflar dolanıyor eğer öyleyse durum vahim..
aktrollerın ısı o mıllet eve gırmesın dıye yoksa ne asker kaldı ne savcı hepsını aldılar ben mı darbe yapcam..mılletın korna sesınden beynı yandı ıyıce mk...gozumle gordum adam arabada ankaranın baglarıyla gezıp sehıtler olmez vatan bolunmez dıye bagrıyor ..bunlar ne iciyor ben o kafayı bulmak ıcın onca para verıom gene olmuyor .soleselerde ondan kullansam mk
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
July 16, 2016, 10:35:04 PM

Ben bu girisimin/kalkismanin bir tatbikat oldugunu dusunuyorum.

Bu olay bize acikca gosterdi ki, ne ordu ordu ve halk halk nede polis polis.
Uzun zamandir soylenen ve benimde katildigim bir dusunce herseyin gostermelik oldugu yonunde, sadece laf kalabaligi aslinda ne uretim var, nede dunyanin bilmem kacincisi diye anlatilan bir cok hikayenin gercekligi. Fakat dun gece bu masallara inananlari gorduk.
  Bir cok sorulmasi gereken soru var ve nedense kimse bu sorulari sormuyor? Kahve koselerinde orda burda memleketi kurtarma muhabbetlerinin en populer cumlelerinden birisi " Su meclisi bombalamak lazim 550 milletvekilide icerideyken" seklinde. Buna katildigimdan degil elbette ama dun bu gerceklesti ve bu cumleyi kahve koselerinde kuran bir cok kisi allah allah nidalariyla elinde kazma kurek askerlere saldirdi.
En onemli sorulmasi gereken soru su bana gore, nicin darbeci "kucuk grup" diye ifade edilen gruba diger askerler mudahale etmedi ? Gezi parki ve bir cok baska gosteride Polis barikati yuzunden yolda yuruyemezken dun gece bu Polis ordusu neredeydi ?  Bu vatandasa ates acan darbeci askerler sayet gercekten darbeci olsaydi zaten o kadar adam olmusken o sokaklarda allah allah diye kosusan comarlari ezer gecerdi, helikopter ve ucaklar bombalardi tozunu bile kimse bulamazdi. Periskoptan canli canli izledik herseyi, gazate ve tv lerin gostermedigi/gosteremedigi tum gercekleri canli canli izledik. Madimak olayindan farksizdi, zihniyet ayni idi ve bence oradaki kalabalik ezilip bombalanmayi hak ediyordu. RTE otelimi bombalamislar diyor, ortada bombalama izi yok, gazeteler 40 bordo bereli suikast girisiminde bulundu deniliyor ve yakalanmislar. E nerede kaldi o meshur hikayeniz sizin, hani o magaradaki teroristin yazdigi hikaye, hani ove ove bitirilemeyen avrupada amerikada butun madalyalari odulleri basarilari toplayan bordo bereliler bunlar mi ? 40 tane bir de? Bu askerlerin kriptolu telsizleri ve baska kriptolu iletisim imkanlari var, whatsup nedir yahu ? Neyse lafi uzatmayacagim daha fazla dun gece ozetle sunu anladik, orduda koordinasyon diye birsey kalmamis, o havada ucan birkac ucak ile helikopter ve yerdeki tanklari gercek bir terorist orgut ele gecirseydi demekkdi koca Turkiye Cumhuriyeti ordusu bi halt edemeyecekti. Demekki hersey koca bir yalan demekki o kadar iyi bir ordumuz yok mus yada belkide tiyatro, baskanlik icin oynanan diger bir kanli oyun daha.

Yada son bir ihtimal daha var, gercek operasyon/darbe icin bir tepki suresi olcme, istihbarat, olasi kayiplarin hesaplanmasi,
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
July 16, 2016, 11:11:28 PM

Peki Jedilar kim?

Klonlar kim?

gücü hissetmek tabirini filmden mi aldın, yoksa kendin mi yazdın ?
jupiterdianysa
Full Member

View Profile
July 17, 2016, 12:16:22 AM

Darbe girişimi diye bir sey yoktur. Ordu ya darbe yapar ya da yapmaz. Yapacaksa da denemez zaten, tarihimizde darbe örnekleri mevcut, bilmedikleri bir yenilik falan değil ki bu önce bir denensin. Ayrıca asker kendini öldürtmeye, böyle itibarini iki paralık ettirmeye meraklı yani? Orduya güveni bitirdiler. Sokakta kafa kesenler demokrasi bekçisi diye şakşaklandı bugün. Ümmetci faşizm, allahü ekber diye bağıra bağıra demokrasi bayramı kutladı. Bu da tarihte ilk kez Türkiye'de oldu tabi ki.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
July 17, 2016, 07:33:30 AM

Ben bu girisimin/kalkismanin bir tatbikat oldugunu dusunuyorum.

Bu olay bize acikca gosterdi ki, ne ordu ordu ve halk halk nede polis polis.
Uzun zamandir soylenen ve benimde katildigim bir dusunce herseyin gostermelik oldugu yonunde, sadece laf kalabaligi aslinda ne uretim var, nede dunyanin bilmem kacincisi diye anlatilan bir cok hikayenin gercekligi. Fakat dun gece bu masallara inananlari gorduk.
  Bir cok sorulmasi gereken soru var ve nedense kimse bu sorulari sormuyor? Kahve koselerinde orda burda memleketi kurtarma muhabbetlerinin en populer cumlelerinden birisi " Su meclisi bombalamak lazim 550 milletvekilide icerideyken" seklinde. Buna katildigimdan degil elbette ama dun bu gerceklesti ve bu cumleyi kahve koselerinde kuran bir cok kisi allah allah nidalariyla elinde kazma kurek askerlere saldirdi.
En onemli sorulmasi gereken soru su bana gore, nicin darbeci "kucuk grup" diye ifade edilen gruba diger askerler mudahale etmedi ? Gezi parki ve bir cok baska gosteride Polis barikati yuzunden yolda yuruyemezken dun gece bu Polis ordusu neredeydi ?  Bu vatandasa ates acan darbeci askerler sayet gercekten darbeci olsaydi zaten o kadar adam olmusken o sokaklarda allah allah diye kosusan comarlari ezer gecerdi, helikopter ve ucaklar bombalardi tozunu bile kimse bulamazdi. Periskoptan canli canli izledik herseyi, gazate ve tv lerin gostermedigi/gosteremedigi tum gercekleri canli canli izledik. Madimak olayindan farksizdi, zihniyet ayni idi ve bence oradaki kalabalik ezilip bombalanmayi hak ediyordu. RTE otelimi bombalamislar diyor, ortada bombalama izi yok, gazeteler 40 bordo bereli suikast girisiminde bulundu deniliyor ve yakalanmislar. E nerede kaldi o meshur hikayeniz sizin, hani o magaradaki teroristin yazdigi hikaye, hani ove ove bitirilemeyen avrupada amerikada butun madalyalari odulleri basarilari toplayan bordo bereliler bunlar mi ? 40 tane bir de? Bu askerlerin kriptolu telsizleri ve baska kriptolu iletisim imkanlari var, whatsup nedir yahu ? Neyse lafi uzatmayacagim daha fazla dun gece ozetle sunu anladik, orduda koordinasyon diye birsey kalmamis, o havada ucan birkac ucak ile helikopter ve yerdeki tanklari gercek bir terorist orgut ele gecirseydi demekkdi koca Turkiye Cumhuriyeti ordusu bi halt edemeyecekti. Demekki hersey koca bir yalan demekki o kadar iyi bir ordumuz yok mus yada belkide tiyatro, baskanlik icin oynanan diger bir kanli oyun daha.

Yada son bir ihtimal daha var, gercek operasyon/darbe icin bir tepki suresi olcme, istihbarat, olasi kayiplarin hesaplanmasi,

Bende şunu çıkardım, bir savaş çıksa sıçtık elinde sopa ile f16 peşinde koşmaya benzemez bu iş ve ben forumda periscope da olayı takip ederken, ortalarda polisin olmaması beni çok şaşırttı.
Gerçekten ne canımız ne malımız korunuyor. Bunu da burada belirtmekte fayda var. Dediğin gibi amaç / gaye ne olursa olsun, ülkenin gerçekten savunmasız sadece 70 milyonun bir arada yaşadığı toprak parçasından ibaret olduğunu gördük.
Günümüzde güç bilgidir, taş ile sopa ile olmaz bu işler. İstihbarat-mit sıfır, emniyet sıfır, askeriye sıfır, yönetim/idari sıfır. Gerçekten çok vahim bir durumdayız ülke olarak.

Olaylar biraz daha ayyuka çıksaydı, nah buraya yazıyorum, bakkal da stok eritme atm de para çekme olaylarını siktir et bu halk bakkalı marketi yağmalardı, bildiğiniz yağmalamak, para vermeden karşı tarafının rızası olmadan çullanmak eylemi yani.

Edit: he bir de MEDYA da SIFIR . Biz olayları periscope dan izlemeye başladıktan 20 DK sonra bir kanal Tüm Türkiye de Terör alarmı diye yazdı. Bİr tanesi köprü kapandı diye yazdı. Ulan git bari periscope daki adamları bul, halktan medya adamı çıkart olayları aktar. Yarım saat geçtginde daha yeni yeni işte medya kanalları haber vermeye başlamıştı. Çok kötü çok sistemsiz işliyor. AkParti sivil kolları hepsinden iyi örgütlendi, bütün akp li olan olmayan sağdan soldan buldukları numaralara, çevremde bir sürü numaraya mesaj geldi aynı anda, sizi Bolu şu binasının önüne bekliyoruz sizi sakarya şu binanın önüne bekliyoruz, gün vatanı kurtarma günü, cami lerde sela okutun, şöyle yapın böyle yapın herkesten iyi sistemliydiler.

signature not found.
gablay12
Legendary
*

View Profile
July 17, 2016, 08:09:48 AM

Peki Jedilar kim?

Klonlar kim?

gücü hissetmek tabirini filmden mi aldın, yoksa kendin mi yazdın ?

Filmden.

Th universe is consisted of the force.Jedis are the ones who feel the force, have the force, use the force.However the darkside have a stronger force fed by chaos.On this planet....

pisquare
Sr. Member

Activity: 395
Merit: 250

View Profile
July 17, 2016, 11:41:16 AM

Kulonlar, ani baskınlarla tüm jediları tutukladılar, minik çocukları katlettiler.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
July 17, 2016, 02:13:01 PM

Sanırım erdoğan iç savaş çıkartmaya çalışıyor ama pek olacak gibi görünmüyor  Grin
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
July 17, 2016, 02:35:01 PM

Malatya'da 2.Ordu Karargahına ateş açıldığı söyleniyor fakat birkaç site haricinde kaynak bulamadım, doğruluğu hakkında bilgisi olan var mı?
gorkem (OP)
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 17, 2016, 03:16:11 PM

15.temmuz u mıllı bayram ilan edeceklermıs..yuzlerce masum asker polısın oldugu gunu nasıl mıllı bayram ılan ederler anlamıyorum..yemın ederım artık bu ulkeden tiksinmeye basladımmmm. hele kı sabaha kadar dısarda su akp muzıklerıyle gezenlerın kafasını kesesım var mk

edit : 1000lerce hakım savcı neden gozaltına alınıyor anlamıs degılım onlarda mı darbecı saka gıbı mk
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064

View Profile
July 17, 2016, 03:20:38 PM

Protestolar sırasında Fenerbahçe şampiyon mu oldu diye soran birini bıçaklamışlar, çocuk ölmüş bugün. Ayrıca şeriatçıların meydanda gövde gösterisi yaptığı vidyoları izledim. Işidliler meydanı boş buldu, kitaplarının emrettiği gibi hareket ediyorlar. Hakim ve savcıların temizlenmesi şaşırtıcı bir durum değil. Şu ortamda kimse hükümete tepki gösteremez, büyük ayıklama yapıyorlar.
jupiterdianysa
Full Member

View Profile
July 17, 2016, 03:28:20 PM

Türkiye cumhuriyet tarihinin en büyük ayıbını yaşıyor. Kafa kesenler bugün demokrasi kahramanı ilan ediliyorsa polyannacılık oynayacak zaman kalmadı demektir.

http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/ugur-dundar/yahudilerin-hitlerden-kacislari-gibi-turkiyeden-kacislar-olacak-1290076/
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
July 17, 2016, 04:22:51 PM

Sanırım erdoğan iç savaş çıkartmaya çalışıyor ama pek olacak gibi görünmüyor  Grin

Hala milleti neden meydanlarda tutmaya çalışıyorlar anlamadım?
Azına sıçtılar zaten adamların. Ayrıca daha neyin hesabındalar acaba.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 17, 2016, 04:38:02 PM

Bu arada merkez bankası bu darbe muhabbetinden sonra olağan üstü toplantı üstüne toplantı yapıyor. Pazartesi piyasalar ne olur düşünemiyorum.  Dolar yeni bir rekora gidebilir. bekleyip görelim. Bu bitcoin e yatırım yapanları sevindirecek.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
July 17, 2016, 05:49:29 PM
Last edit: July 17, 2016, 06:03:07 PM by by rallier

Cumhuriyet savcılığı olaya el atıp araştırmış, Adli Tıp kayıtlarına göre başı kesilen asker yok.

http://www.zaman.com.tr/gundem_adli-tiptan-basi-kesilen-asker-aciklamasi_2380893.html

'Sosyal medyada ayrıca başı kesilerek öldürüldü diye dolaşan fotoğraf ve görüntülerin 2006'da askeri araç kazasındaki görüntüler olduğu da konuşuluyor.'

Edit : Gerçek türk askeri/ eri :

https://twitter.com/drkerem/status/754208552856715264
'Hastane aciline getirilen vurulmuş üç erin arkadaşıma beyanatı "Komutanımız sivil halka ateş açmamızı emretti, reddedince de bizi vurdu"'

signature not found.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  

Jump to: