Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:30:23 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türk Tiyatrosu iftiharla sunar (DARBE)  (Read 2475 times)
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
July 17, 2016, 11:26:29 AM

Mesele 'gezi' değil hala anlamadınız mı? Darbe değil mi?
Mesele 'darbe' değil hala anlamadınız mı? Tiyatro değil mi?

signature not found.
Camelbox
Newbie
*

Activity: 29
Merit: 0

View Profile
July 17, 2016, 11:07:20 PM

Birkaç sene önce sivil halk bok kadar tomalara karşı koyamazkan iki gün önce yine sivil halkın koca savaş tanklarını yendiğine inanması..  Beyinlere darbe.  Psikolojik yıkım.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 18, 2016, 09:14:56 AM

bu bir tiyatro değildi. ama bunu halkta bastırmadı. bayrakla tank durdurulmaz. sokakta yuzlerce insan varken 1 ucak alcak ucus yapınca herkesin evine girmesi 30 saniye surmedi.
bu bir ön calısmaydı. devamıda bugun yarın olmasada gelecektir. Bence zafer sarhosluğu yasatmak icin bunlar yapıldı. Yoksa o kadar saat havadaki ucaklar meclis bahcesini ayrılan oteli değil havadaki uçağı meclisin göbeğini sarayın her noktasını bombalarlardı.Bir dahaki olayda sokaga daha guvenle cıkan insanlar hedef olacak diye dusunuyorum.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
July 18, 2016, 10:04:13 AM

Dün gece herkese tek kelimem oldu eşe dosta yarın sabah bu olaylar biter ve en geç ertesi gün yada 1 hafta içinde başkanlık tartışmaları başlar diye ve nitekimde öyle oldu millet sokakta allahu ekber diye emir kulu olan erleri linç etti facebooktan bakıyorum resim paylaşılmış bir erin resmi ağzı yüzü kan içinde altına yorumlar iyi olmuş gebersin dar ağacında sallandırın diye yorum atanlara baktım belki taşşak geçiyorum sanıcaksınız ama hepsininmi profilinde osmanlı bayrağı olur neyse işin özü sonuç ortada düşününki bir ordu darbe yapıcak ama devletten daha hazırlıksız geceden berri 100 tane anons yapıldı camide diyanet  emir vermiş Cheesy komik bunlar diyanetki değilmi demokrasi günah diyen yani anlayacagınız türkiye güzel tezgaha geldi özellikle sokağa dökülenler öyle tezgaha geldiki artık dönüşü yok ne olucak belli başkanlık gelir bu dava biter diploma,suriye vatandaşlık vs hepsi unutuldu zaten.

Darbenin başarısız bir darbe olduğu bir gerçek
sokaklarda rütbesiz erlere yapılanların da çok yanlış olduğu konusunda sizinle hemfikirim
gece bu girişimin sabaha kadar temizleneceğini anlamamak için saf olmak lazımdı zaten
ama bu kadar insanın öldüğü bir olayın tiyatro olduğunu da düşünmüyorum..
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
July 18, 2016, 11:17:55 AM

Tiyatro yada gerçek farketmez.. benim Allah'tan tek bir duam var. Benim 20 yaşındaki askerimi oraya göndereni de , orada o masumu linç edeni de
KAHRETSİN !!!!
[/color]
Camelbox
Newbie
*

Activity: 29
Merit: 0

View Profile
July 20, 2016, 01:34:25 AM

Megaralılar yerleşcek balığı bol, denizi,iklimi güzel, liman olmaya elverişli yer arıyordu, istanbula ilk geldiklerinde kadiköyde yaşayanlar varken haliçin boş olduğunu görünce "bu insanlar kör mü neden burası cennetken orda yaşıyorlar?" Diye düşünürken kahinin yola çıkmadan önce söylediği kehaneti hatırlarlar;" körler diyarını bulun, oraya yerleşin." Ve haliçe yerleşirler..  sene M.Ö. 600-700

Anlayan anladı..
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 20, 2016, 11:30:53 AM

Darbenin hükümet planı olduğunu düşünmüyorum, o kadar rütbeli RTE için kendini rezil rüsva etmez, ya da linç edileceğini, ölebileceğini bilerek bu riske girmez, Yüksek Askeri Şura öncesi ordudan ihraç edilecek kişiler fişlendiği için "ya tutarsa" diyerek böyle bir eyleme kalkıştılar fakat halkın bu darbeyi önlediğini de düşünmüyorum, darbeyi asıl önleyen kişi 1. ordu komutanı ve genel kurmay başkanı oldu. RTE'nin bir sözüne dışarı çıkan yüzbinler gördük. Devlet gerçekten hazırlıklıydı, muamele yapıyorlar son anda öğrendik 15 dk ile yırttık filan. Devletin polisi, MİT, darbeye karşı çıkan asker bu yavşakları durdurabilirdi, böylece masum siviller ve masum askerler zarar görmezdi, fakat RTE işi riske atmadı, ona ölesiye bağlı istese karısını bile verebilecek tipler ve vatan millet sakarya diyen gerçek vatanseverleri kullanarak devletin işini kolaylaştırmış oldu. Gerek var mıydı? Bence yoktu. Dünyanın hiç bir memleketinde, darbe yapan askeriye halka sıkmadı, çünkü ne böyle saçma bir darbe görüldü, ne de buna bu şekilde karşılık veren halk. Enteresan bir ülke olduğumuzu bir kez daha kanıtladık.
gerald-80 (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 100

View Profile
July 20, 2016, 12:02:15 PM

Zaten kendilerini yine yakmış olmadılarmı ? 1000 askerle darbe yapılmayacagını onlarda biliyordu zaten zaten bu askere devlet tarafından söylenmiş bişi değil anlamadın söylediğimi bir grup tarafından emir alan bir grup tarafından diğer askerler kandırılmış olabilir benim görüşüm bu yöndeydi.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
July 20, 2016, 12:07:57 PM

? Hakan Fidan ?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
July 20, 2016, 12:31:22 PM

Benim fikrime göre darbe bir kamuflajdı. Asıl hedef RTE idi. İstihbarat haber alınca da ellerine yüzlerine bulaştırdılar.
Hesapta olmayan 3 kriteride göz ardı etmemek gerek.
1- Darbeden önce cumhurbaşkanı , başbakan ve GKB elegeçirilmeliydi sadece GKB yi yakaladılar.
2- Darbe yapan konutanlardan kritik konumda olan üst düzey komutanın öldürülmesi
3- Halkın sokaklara çıkıp can siperane polisle kolkola askerin üstüne gitmesi.

İşte bu 3 hesap edilemeyen olay darbeyi başlamadan bitirdi.

O konuşan arkadaşların yaşını bilmiyorum ama 1980 darbesini yaşamış biri olarak. Burada verilecek bir can varsa bende seve seve veririm söyleyeyim.
O tiyatro diyen arkadaşlar var ya, gelselerdi de bir boğaz köprüsünde gerçek mermilerin altında gösteri yapsalardı, tiyatro sergileselerdi. Akıncı Hava üssündeki çifti abimin haftaya biçilecek buğdayını yaksalardı.Uçaklar inmesin diye feda olsun bu vatana, diyen çiftçinin tiyatrosunu seyretselerdi.
Akıl tutulmasına uğramış devlet haini adamlar.
Yazıklar olsun böyle düşünenlere!!!

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 20, 2016, 12:38:29 PM

Benim fikrime göre darbe bir kamuflajdı. Asıl hedef RTE idi. İstihbarat haber alınca da ellerine yüzlerine bulaştırdılar.
1- Darbeden önce cumhurbaşkanı , başbakan ve GKB elegeçirilmeliydi sadece GKB yi yakaladılar.
2- Darbe yapan konutanlardan kritik konumda olan üst düzey komutanın öldürülmesi

O konuşan arkadaşların yaşını bilmiyorum ama 1980 darbesini yaşamış biri olarak. Burada verilecek bir can varsa bende seve seve veririm söyleyeyim.
O tiyatro diyen arkadaşlar var ya, gelselerdi de bir boğaz köprüsünde gerçek mermilerin altında gösteri yapsalardı, tiyatro sergileselerdi. Akıncı Hava üssündeki çifti abimin haftaya biçilecek buğdayını yaksalardı.Uçaklar inmesin diye feda olsun bu vatana, diyen çiftçinin tiyatrosunu seyretselerdi.

malasef sızın gıbıler 5 gundur dısarda mal mal korna calarak sabaha kadar ınsanları rahatsız ederek darbeye engel oldunuz ya tebrık ederız... ah bu arada butun  sokaktakıler akp lı oldu artık masallah her yer ak partı muzugı duymaya basladık vatan mı kurtardınız ? tayyıbı mı acaba? bence tayyıbı sizcede öle
mjpo
Hero Member

Activity: 1103

View Profile
July 20, 2016, 12:56:46 PM

Susayım susayım diyorum ama sabredemedim.

Dostum, boğaz köprüsündeki insanlar oyuncu ajanslarından günlük yeğmiye ile tutulmuş figuranlar demiyorlar, abinizin buğdayları için para ödeyip aldılar sonrada tiyatronun bir sahnesi için yaktılar demiyorlar. Meclise atılan bombalar 3D efekt demiyorlar. Yaşanan herşey gerçek, forumda yazan herkes bunun farkında, gerçek insanlar öldü orada, gerçek mermiler atıldı, patlamalar gerçekti. Olaylar tiyatro dendiğinde neden asıl söylenmek isteneni anlamak istemiyorsunuz? Algıda seçicilik sanırım. Yaşananlar tiyatro dendiğinde ölenler figuran, patlamalar efekt.... vs olduğunu düşünmek daha bir mantıklı geliyor sanırım size. Gözünüzü seveyim çıkarlarınızı gözetmeyin artık. Beyni bilardo topu gibi pürüzsüz olmayan herkesin anlayabileceği birşey, darbe böyle yapılmaz ve yapılmaya çalışılan şey darbe değildi. Bu iş en fazla tayibe yaradı, hayallerini gerçekleştirecek, bir de forumda post kasmak isteyenlere yaradı..
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 20, 2016, 01:32:36 PM

Çok kötü bir dünya da yaşıyoruz...  Amaçlanan hedefler için kendi insanlarının yaşadığı, çalıştığı ikiz kuleler bombalanıyor, pentagon a uçak düşürülüyor... Bunlar dünyanın en güçlü ülkesinde yapılıyor.. Türkiye de 150-160 masumun canına kıyılmış, meclise bomba atılmış umurlarında olurlar mı sanıyorsunuz... Ne yazık ki çok pis amaçları olan birilerinin oyununda figüranız hepimiz...
Penguen
Hero Member

View Profile
July 20, 2016, 02:49:20 PM

Susayım susayım diyorum ama sabredemedim.

Dostum, boğaz köprüsündeki insanlar oyuncu ajanslarından günlük yeğmiye ile tutulmuş figuranlar demiyorlar, abinizin buğdayları için para ödeyip aldılar sonrada tiyatronun bir sahnesi için yaktılar demiyorlar. Meclise atılan bombalar 3D efekt demiyorlar. Yaşanan herşey gerçek, forumda yazan herkes bunun farkında, gerçek insanlar öldü orada, gerçek mermiler atıldı, patlamalar gerçekti. Olaylar tiyatro dendiğinde neden asıl söylenmek isteneni anlamak istemiyorsunuz? Algıda seçicilik sanırım. Yaşananlar tiyatro dendiğinde ölenler figuran, patlamalar efekt.... vs olduğunu düşünmek daha bir mantıklı geliyor sanırım size. Gözünüzü seveyim çıkarlarınızı gözetmeyin artık. Beyni bilardo topu gibi pürüzsüz olmayan herkesin anlayabileceği birşey, darbe böyle yapılmaz ve yapılmaya çalışılan şey darbe değildi. Bu iş en fazla tayibe yaradı, hayallerini gerçekleştirecek, bir de forumda post kasmak isteyenlere yaradı..

Sevgili arkadaşım neden bu kadar at gözlüğü ile bakıyorsunuz. Siz diyorsunuz ki darbe tiyatroydu öylemi ? Şimdi yakalananlar idamla yargılanma riski varken, çıkıp söylemicekler mi bizi Erdoğan tuttu; biz aslında ona hizmet ettik diye. Gerçekten ya anlamak istemiyorsunuz yada ben anlamıyorum. Bırakın bunları; devlet personelinin 10 bine yakını açığa alınmış siz hala tiyatro diyorsunuz. Adamlar 40 yıldır içimize sızmışlar devleti satmışlar sizin bahsettiğiniz şeye bak.
gerald-80 (OP)
Full Member

View Profile
July 20, 2016, 02:53:23 PM

80 darbesini yaşayanlardan biride benim ve sen bana örnek olarak 80 darbesi diyorsun bunun onunla en ufak bir alakası bile yok eğer bu olanlar 80 darbesi gibi olsa idi siz sokakta dolaşabileceginize o askerlerin sizi kurşun manyağı yapmayacagına inanıyormusun bence çok inanma. Tabiki asla darbeyi savunmuyorum ama demişsin mermiyi hissetseydin bence en son söylemen gereken kişi benim buyur gel hakkarı serbesli karakolu hergün pkk tacizi varken bana mermi diyorsun bende diyorumki madem SOKAĞA ÇIKARAK DARBE ENGELLEDİNİZ BUYURUNUZ GELİNİZ ASKERİNİZLE KOLKOLA PKK YI DA BİTİRELİM.

demeye çalıştığım şu EĞER BİR ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI DARBE BAŞLAYALI 1.5 SAAT OLMUŞKEN TV DE TUTUKLAMA KARARLARI CIKARTILDI VS DİYORSA BUNU SORGULARIM İNSAN OLARAK

YADA MİT İN SAAT 16 DA BİLDİRDİK DEMESİ İLE YOLA ÇIKARAK 16:00  DA BİLİNEN BİR AYAKLANMAYI NEDEN İNSANLAR UYARILMADAN ENGELLENMEDEN YAPILMASINA İZİN VERİLDİ DİYE SORARIM.

HADİ ONU DA GEÇTİM fotoğraf&siyaset adlı twitter hesabı kalkıpta 5 gün onceden tsk'da yapınlanma olucak inş cumhurbaşkanımıza biat eden namaz kılan bir ordu gelicek şeklinde 10 maddelik bir bildiri yayınlıyor ise darbeden 5 gün önce üstelik SORGULAMIYORSAN VE SEN BUNLARI SORUNLU OLAN BİZ DEĞİL SİZ SİNİZ. AÇIK VE NET.

Penguen
Hero Member

View Profile
July 20, 2016, 02:58:01 PM

Yazımın başını okursan bu bir darbe değil; darbe kamuflajı altında suikast girişimi diye yazdım. Neden bu kadar anlamakta zorlanıyorsun anlayamadım.
Adamlar için darbeyi yapmak yada yapmamak önemli değildi. Zaten suikasti başarsa hedef tamamlanmış oluyor; darbede kendiliğinden geliyordu.
gerald-80 (OP)
Full Member

View Profile
July 20, 2016, 03:20:02 PM

Yazımın başını okursan bu bir darbe değil; darbe kamuflajı altında suikast girişimi diye yazdım. Neden bu kadar anlamakta zorlanıyorsun anlayamadım.
Adamlar için darbeyi yapmak yada yapmamak önemli değildi. Zaten suikasti başarsa hedef tamamlanmış oluyor; darbede kendiliğinden geliyordu.

Başta biraz daha mantıklı konuşmuştun yanlış anlamada şimdi iyice saçmaladın suikast dediğin şey önceden planlanır ve uygulandığında hiç kimse durduramaz nasıl mı ?

bu bir suikast ise örneğin cb ankaraya uçak ile gitti üstelik havada 2 f-16 ve 2 skorsky helikopteri varken darbeciler tarafında sence suikast olsa o uçak yere inebilirmiydi gerçekten onuda geçtim bunu planlayan adamlar yerini biliyorlarmış ama cb çıktıktan 20 dk sonra kaldığı otel bombalanmış denilene göre sence böyle bir zamanlama hatası yaparlarmı yada hava alanına indikten sonra niye havaalanına 1 tane bomba düşmedi ? yani işin özü kıssası eğer suikast olsaydı şuan cb olmazdı.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: