Bitcoin Forum
April 28, 2024, 03:57:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Altcoin Teknik Analizi İçin Chart Sitesi Tavsiyesi  (Read 1213 times)
mjpo (OP)
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
July 28, 2016, 09:53:09 AM

Arkadaşlar merhaba,

1 sene kadar önce altcoin fiyatlarını takip edip teknik analiz yapabildiğim, bolca indikatörü olan bir site vardı, bilgisayara format attım tüm tarayıcı geçmişim silindi, aradan da epey zaman geçti siteyi hatırlayamıyorum. Sizin kullandığınız kapsamlı live chart siteleri var mı?
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714276641
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714276641
Reply with quote  #2

1714276641
Report to moderator
1714276641
Hero Member
*

Ignore
1714276641
Reply with quote  #2

1714276641
Report to moderator
1714276641
Hero Member
*

Ignore
1714276641
Reply with quote  #2

1714276641
Report to moderator
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
July 28, 2016, 11:04:22 AM

Aynen katılıyorum. Formasyonların veya teknik analizin çalışacagının kati bir garantisi yoktur zaten hicbir fiyat grafiginde.

Arkadaslar bu altcoinlerin RSI grafigini gösteren bir borsa ortamı veya baska bir site var mıdır acaba ? Pozitif-Negatif dip-tepe uyumsuzluklarının calısıp calısmadıgını cok görebilmek isterdim.

http://tr.investing.com/currencies/btc-usd-chart?cid=49798  Araçlar Türkçe, Sadece BTC ve LTC

https://www.tradingview.com/chart/  Altcoinler de var. Sol üstte istediğin coinin adını yazıp seçebilirsin

https://cryptrader.com/charts/poloniex/eth/btc  markets e tıklayınca istediğin coinin adını yazıp seçebilirsin

Cep telefonundan grafikleri takip etmek istersen biraz daha basit araçları olan ztrader programını yükleyebilirsin
Hangisini beğenirsen onu kullan.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
mjpo (OP)
Hero Member

View Profile
July 28, 2016, 11:29:12 AM

Dostum teşekkürler. Bende daha önce cryptrader.com sitesini kullanıyordum Smiley
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
July 28, 2016, 09:32:52 PM

Rica ederim,  teknik analiz yapmannın faydasını görüyor musunuz. 2 gün önce Ethereum classic de İkili tepe olabilir mi diye şüphelendim, her mum çubuk 30 dakika olacak şekilde baktığımda ikili tepeye benzettim ama emin olamadım. Foruma sordum ancak teknik analiz yapmayı pek seven yok galiba. Ben yazdıktan kısa süre sonra Etc de düşüş başladı. Yaklaşık olarak tepenin yüksekliği kadar düştü. Zaten en az o kadar düşmesi beklenirmiş.
Sonuç olarak bu formasyon tesadüfen işlemiş de olabilir, çoğu zaman işliyor da olabilir. Teknik analiz konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
mjpo (OP)
Hero Member

View Profile
July 29, 2016, 06:21:33 AM

Bazı coinlerde teknik analiz pek çalışmıyor ama bazı coinlerde tam aksine cup oturuyor. Teknik analizin çalışmama sebebi piyasanın normal finans piyasaları gibi çalışmaması, normal finans piyasaları gibi davranmaması. Çünkü 1-2 kişi rahatlıkla kafalarına estiği gibi piyasayı yönlendirebiliyor (altcoinler için) ama aynı sebepten ötürü çok basit indikatörlerin süper çalıştığı coinlerde olabiliyor. Mesele teknik analizin düzgün çalıştığı coinleri bulabilmek..
Penguen
Hero Member

Activity: 714

View Profile
July 29, 2016, 08:07:32 AM

o dediğin birkaç kişi coin coin geziyor. istediğini pumplıyor istediğini dumplıyor. Teknik analiz toplum psikolojisine göre şekillenmiş değerler dışardan bir haber yada birinin spekülasyon yaratması hepsini bozar. Teknik analiz yüksek hacimli piyasalar için çalışır; burada 1 hafta çalışır sonrası tırt güvenemezsin.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: