Bitcoin Forum
April 27, 2024, 02:56:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: DAO hackerı 3 milyondan fazla ETC ile ne yapacak?  (Read 1663 times)
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
August 02, 2016, 01:04:26 PM

Bir anda bozdurması fiyata yansıyacaktır, exchangelerde limit var kimliksiz bir anda bozduramaz, parça parça shapeshift ile bozdurması olası gözüküyor.

Sizce ne olacak bu 3 milyondan fazla ETC'ye?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
1714229772
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714229772
Reply with quote  #2

1714229772
Report to moderator
1714229772
Hero Member
*

Ignore
1714229772
Reply with quote  #2

1714229772
Report to moderator
1714229772
Hero Member
*

Ignore
1714229772
Reply with quote  #2

1714229772
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714229772
Hero Member
*

Ignore
1714229772
Reply with quote  #2

1714229772
Report to moderator
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
August 02, 2016, 01:14:29 PM

Bence kedinin fareyle oynadığı gibi oynayacak. Bu hackerda sadece etc yoktur yüklü btc side olması muhtemel. Belkide BTC deki fıyat düşmesiyle bir alakası vardır.
halisakal
Hero Member

Activity: 625

View Profile
August 02, 2016, 03:55:05 PM

bitfinex poloniexte sahte kimlikli onaylı hesapları vardır merak etme 2-3 hesap. ordan btc çekse yeter. hem kendi hesabından çekse ne olucak coinler onun artık.
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
August 02, 2016, 04:02:14 PM

belkide hic satmicaktir  ETH ya  yani Vitalik e inat  ETC nin basina gecip proje gelistirecektir.
Bir arkadasin teorisine göre belkide bu "beles" dagitilan ETC lerden o sorumludur. 

Sonucta adam asinda birsey calmadi. Askerdeki mantik gibi ... DAO lar yer degilsirdi o kadar.

Vitalik de bunu kendine yediremedi ve hard fork u secti. ETH nin bakireligi ve " bagimiz, özgür" elinden almis oldu. Yani aslinda bu mühdaheleyle bütün ideolojisinin icine zicmis oldu kendisi.
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
August 02, 2016, 04:04:18 PM

ETC sahiplerinin kafasına çakacak. Mısırlarımızı aldık bekliyoruz filmi izlemeyi, ne zaman çakacak diye.  Grin
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
August 02, 2016, 04:13:21 PM

belkide hic satmicaktir  ETH ya  yani Vitalik e inat  ETC nin basina gecip proje gelistirecektir.
Bir arkadasin teorisine göre belkide bu "beles" dagitilan ETC lerden o sorumludur.  

Sonucta adam asinda birsey calmadi. Askerdeki mantik gibi ... DAO lar yer degilsirdi o kadar.

Vitalik de bunu kendine yediremedi ve hard fork u secti. ETH nin bakireligi ve " bagimiz, özgür" elinden almis oldu. Yani aslinda bu mühdaheleyle bütün ideolojisinin icine zicmis oldu kendisi.

DAO yer değiştirdi lafı çok cahilce. Yazılım nedir, hack nedir, bug nedir onu öğren önce. Adam yazılımdaki bir bugdan faydalanarak hack yaptı ve kendisine ait olmayan miktarda ether i kendine çekti.
Hack = Sistemi beklenen davranışdan farklı şekilde değerlendirerek kırmak, aşmaktır.

Benim telefon şirketim var personele 9 a basarak ücretsiz konuşma imkanı veriyorum. Dışarıdan gelen biri kurcalarsam birşey çıkar diye deneyerek 9 ile bedava konuşabildiğini bulmuş. Bu adamın yaptığına hacklemek denir ve yaptığı şeyin hırsızlıktan farkı yoktur.

Yazılımla yapılıyor olması hırsızlık değilmiş gibi bir algı yaratıyor cahil insanlarda. Ben bankanın hesaplarını hackleyip boşaltayım. Ondan sonra banka desin ki hard fork da yok tabi battık. Sen de he el değiştirdi dersin ne olacak. Böyle bu tarz adında crpyto geçen para biriminin forumunda düşünceden uzak safsatalar ile konuşan teknolojik kavramlardan uzak, bilgisiz kişiler gördükçe bir tek ben mi çıldırıyorum.. la havle.
Edit: ayrıca hard Fork da millet daowar da chain değiştirmeyebilirdi en başta 100% değiştirildiğini gördük, insanlar istedi de geçti. Ben bir yazılım çıkartırım bu iyi hali bunu kullanırsanız sorunlar düzelir diyorum. Sende diyorsunki hayır kullanmayacağım. Kullanma ? Millet kullandı. Şimdi yok ether in bakireliği gitti özgürlüğüne darbe vurdu geçti millet. Lan millet ta soft fork zamanı geçiş yapacaktı seve seve gas limit düşürerek. Emin GÜn Sirer çıkıpta DDOS yersiniz saldırı altında kalırsınız güvenlik açığı oluşur dedi, millet soft fork a geçemedi geri aldılar, geri çektiler onu. Sonra dediler ki hee o zaman bu işi 'hard' çözelim. Millet onu kullandı. Bu kadar basit. Ether in özgürlüğüne birşey olduğu yok. ETC yi biri geliştirmeyecek mi ? Şimdi çıkıp biri top 100 ün elindeki tüm ETC leri çalsa sen sanıyor musun ki he ziyanı yok özgürlük bu diyecekler ? Ortalıgın dibine korlar kor..

signature not found.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
August 03, 2016, 09:56:48 AM

ETC zinciri kala hırsızlığa müsait ise, topluluk neden kullanıyor, kazıyor, alıyor, satıyor?
Bende bunu anlamadım zaten
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 03, 2016, 10:51:59 AM

ETC zinciri kala hırsızlığa müsait ise, topluluk neden kullanıyor, kazıyor, alıyor, satıyor?

Dao olayini tam bilmiyorum ama anladigim kadari ile dao ve eth arasinda bir kontrat var ve bu kontrat ile dao eth ye cevrilebilio ve hackerda o kontrattaki bir aciktan atiyorum oraya konmamis bir maddeden 1 dao 100 ether olsun gibilerinden bisiler koyarak elindeki daolari ether e ceviriyor. Yanlisim varsa duzeltin.

Etc de boyle bir kontrat olayi olmadığı için bu tarz dolandiricilikla hack olmaz. Dao daki olay hack degil dolandiricilik aslinda anladigim. Onun disinda etc aistemine girilip hack olabilirmi derseniz o herşey icin var. Sekil bir A bitfinnex
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
August 03, 2016, 11:10:36 AM
Last edit: August 03, 2016, 11:57:10 AM by by rallier

Dao olayini tam bilmiyorum ama anladigim kadari ile dao ve eth arasinda bir kontrat var ve bu kontrat ile dao eth ye cevrilebilio ve hackerda o kontrattaki bir aciktan atiyorum oraya konmamis bir maddeden 1 dao 100 ether olsun gibilerinden bisiler koyarak elindeki daolari ether e ceviriyor. Yanlisim varsa duzeltin.

Etc de boyle bir kontrat olayi olmadığı için bu tarz dolandiricilikla hack olmaz. Dao daki olay hack degil dolandiricilik aslinda anladigim. Onun disinda etc aistemine girilip hack olabilirmi derseniz o herşey icin var. Sekil bir A bitfinnex

Yok o iş öyle değil hocam, Zamanında ETH ile DAO aldı millet o projeye ETH yatırdı. Adam haksız kazanç ile DAO yu hackleyerek Milletin ETH lerini kendi hesabına çekti.
Ama olayın bitfinex hackinden farkı var. Siz bitcoin deki bir hacki geri çevirmeniz tüm zinciri alt üst eder.
Neden ?
Çünkü adam alır usd ye döner başka yerlerden shapeshift den vs. Dolara geçtikten sonra çaldıgı ile kalır kimse o parayı geri koyamaz hayrına özel şirketler fon toplamadıkça sana yoktan BTC var edemez.

Ama ETH ve DAO da olay bu değil DAO da hacklendiğinde DAO da ki bir açıktan ETH leri hesabına çekti ama o ETH leri kullanması için DAO nun KODUNDA kilit vardı ve kilit diyorki atıyorum 30 GÜN beklemen gerek.
Bu bir ek güvenlik önlemiydi. Çalındığı sırada bu farkedilincede adam onu 30. gün harcayabilecek hale gelmeden koddaki güvenlik açıgını düzelttiler ve adamın 30. gün aktif olacak çalıntı ETH erlerini geri başka bir hesaba koyup millete yatırdığını geri alma imkanı verdiler.

Şimdi bazı salaklar (sözüm size değil) bu kavrmaları anlamadan. eh ethereum fork yaptı müdahale etti, bitcoine bizde yapalım haha finex i geri çevirelim. O iş öyle değil yani. DAO hackinde hiç bir harcama olmadı saldırgan tarafından sadece millet korkuyla ne oldgunu anlamdgı için elindekileri ucuza sattılar. Yani bunu şöyle düşünebilirsin, şimdi finex çıkp diyecekki hack yokmuş yanlış anlamışız. Anlayacağımız olay şu, 15 saat boyunca herkes zarara korkuyla btc sattı. Kimsenin btc kaybı yok herkesin cüzdanı yerinde. Karşılaştıracaksanız böyle karşılaştırın.

edit: artık anlatmaktan sıkıldım konu açtım https://bitcointalk.org/index.php?topic=1573999.0

signature not found.
Ergenekon
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
August 03, 2016, 11:38:08 AM

Abiler, etc alip bi kenara atsak unutsak , 1-2a sonra eth gibi 10 dolar uzerine cikarmi
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510

View Profile
August 03, 2016, 12:08:43 PM

Abiler, etc alip bi kenara atsak unutsak , 1-2a sonra eth gibi 10 dolar uzerine cikarmi

Evi arabayı sattım, sorunun cevabını bekliyorum. Acil
Ergenekon
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
August 03, 2016, 04:37:18 PM

Buradaki insanlar yillarin tecrubesi ta 2011lerden beri bu kriptopara isleryle ugrasiyorlar,deneyimliler.. Bilgi almak icin dedim.. Niye benimle dalga geciyorsun? Ben yeniyim
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
August 03, 2016, 04:46:39 PM

Evi arabayı sattım, sorunun cevabını bekliyorum. Acil
böbreğini unutmuşsun.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
steemturk
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
August 03, 2016, 05:29:12 PM

etc 10 usd de olabilir . eth i silebilir de . ama tabii riskler de var . daha stabil degil .

ve bazı replay attack - 51 % attack gibi sorunlar oldugundan bahsediliyor . yine de fazla riske girmeden islem yapın . sonucta elinde  fazla etc olan her an fiyatla oynayabilir .

dikkatt ...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: