Bitcoin Forum
April 26, 2024, 03:30:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] DECENT - Distribuire Descentralizata de Continut  (Read 7133 times)
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 03, 2017, 05:45:21 PM
 #21

O scurta actualizare a proiectului: spre sfarsitul lunii Februarie, Decent va lansa primul Testnet ( Caesar) , lansarea oficiala ( principala) urmand a avea loc spre sfarsitul trimestrului 2 , inceputul trimestrului 3, adica spre sfarsitul lunii Iunie 2017.
1714102224
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714102224

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714102224
Reply with quote  #2

1714102224
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714102224
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714102224

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714102224
Reply with quote  #2

1714102224
Report to moderator
1714102224
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714102224

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714102224
Reply with quote  #2

1714102224
Report to moderator
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
February 04, 2017, 05:10:05 PM
 #22

Cam lunga perioada de asteptare, in ritmul asta prindem 1 an intre ICO si lansare. Sper sa fie cu folos si pretul sa fie pe masura.
Vreo informatie despre lista Twitter? inca se lucreaza la ea?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 07, 2017, 03:30:50 PM
 #23

Cam lunga perioada de asteptare, in ritmul asta prindem 1 an intre ICO si lansare. Sper sa fie cu folos si pretul sa fie pe masura.
Vreo informatie despre lista Twitter? inca se lucreaza la ea?
Da, se lucreaza la listele Twitter! Vor fi finalizate in curand.

De asemenea a inceput testarea Decent ( publicare de continu, creare de aplicatii, testare)

Mai multe informatii aici:

 https://decent.ch/en/decent-website-with-new-content/
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
February 18, 2017, 12:43:37 AM
 #24

incet incet se apropie de finalizare, sunt curios ce pret va avea un DCT  Huh  am inteles ca pretul ico a fost undeva pe la 33k satoshi, daca imi aduc bine aminte
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 18, 2017, 02:29:48 AM
 #25

incet incet se apropie de finalizare, sunt curios ce pret va avea un DCT  Huh  am inteles ca pretul ico a fost undeva pe la 33k satoshi, daca imi aduc bine aminte
Mi se pare ca pretul pe DCT a fost mai putin de 33,000 sat, o sa ma interesez zilele astea eventual....
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
February 22, 2017, 02:15:28 AM
 #26

DCT va fi tranzactionabil dupa lansare.
Mai multe informatii detaliate despre exchange-uri vor urma in curand.
Urmariti canalele Slack, Telegram si abonati-va la buletinul de stiri DECENT !
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 07, 2017, 11:09:07 AM
 #27

Primul Testnet va incepe de data de 10/03/2017 la ora 1:00 PM GMT (accesul fiind posibil pe baza de invitatie dupa inregistrarea prealabila cu o adresa de mail)
Mai multe detalii aici: https://decent.ch/en/decents-1st-testnet-caesar-official-launch-date-announcement/
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 07, 2017, 04:21:01 PM
 #28

Primul Testnet va incepe de data de 10/03/2017 la ora 1:00 PM GMT (accesul fiind posibil pe baza de invitatie dupa inregistrarea prealabila cu o adresa de mail)
Mai multe detalii aici: https://decent.ch/en/decents-1st-testnet-caesar-official-launch-date-announcement/
Astept sa vad daca primesc invitatie, plus ca anticipez o crestere masiva a pretului in urmatoarea perioada dar mai ales odata cu lansarea oficiala. Momentan pe Liqui.io pretul nu reflecta realitatea ( chiar daca este vorba de  DCT iou)
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 14, 2017, 05:49:28 PM
 #29

Primul Testnet va incepe de data de 10/03/2017 la ora 1:00 PM GMT (accesul fiind posibil pe baza de invitatie dupa inregistrarea prealabila cu o adresa de mail)
Mai multe detalii aici: https://decent.ch/en/decents-1st-testnet-caesar-official-launch-date-announcement/
Astept sa vad daca primesc invitatie, plus ca anticipez o crestere masiva a pretului in urmatoarea perioada dar mai ales odata cu lansarea oficiala. Momentan pe Liqui.io pretul nu reflecta realitatea ( chiar daca este vorba de  DCT iou)
Momentan nu pretul conteaza cel mai mult ci dezvoltarea platformei, iar dupa ce va fi lansata si versiunea finala, vom putea sa vedem si care va fi pretul. Personal sunt increzator si optimist.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 20, 2017, 02:16:13 PM
 #30

Testarea primei versiuni a softului Decent, este in plina desfasurare. In aceasta saptamana echipa Decent va oferi cateva informatii despre cum decurge testarea "Caesar"

Inca se lucreaza la lista participantilor in campania de recompense Twitter.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 21, 2017, 02:42:44 AM
 #31

Testarea primei versiuni a softului Decent, este in plina desfasurare. In aceasta saptamana echipa Decent va oferi cateva informatii despre cum decurge testarea "Caesar"

Inca se lucreaza la lista participantilor in campania de recompense Twitter.
Asteptam vesti de la "foarte bune" in sus, plus ca incet incet se apropie de termenul pe care l-au anuntat pentru lansarea finala. Sper sa se tina de cuvant desi sunt destul de "tacuti" pe forumul principal, chiar daca vin cu actualizari odata la cateva zile.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 21, 2017, 11:37:42 PM
 #32

Testarea primei versiuni a softului Decent, este in plina desfasurare. In aceasta saptamana echipa Decent va oferi cateva informatii despre cum decurge testarea "Caesar"

Inca se lucreaza la lista participantilor in campania de recompense Twitter.
Asteptam vesti de la "foarte bune" in sus, plus ca incet incet se apropie de termenul pe care l-au anuntat pentru lansarea finala. Sper sa se tina de cuvant desi sunt destul de "tacuti" pe forumul principal, chiar daca vin cu actualizari odata la cateva zile.
Se vor tine de cuvant, cat despre  update-urile pe care le posteaza echipa Decent, eu cred ca sunt destul de frecvente. Probabil sunt ocupati cu testarea platformei.
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
March 28, 2017, 11:45:55 AM
 #33

Din cate am auzit, in Iunie va fi lansata platforma Decent, deci undeva in maxim 3 luni. Sunt curios ce pret va avea un token DCT, unii au dat si pronosticuri  de genul 1-5$/DCT
Astept distribuirea si listarea pe casele de schimb.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
April 02, 2017, 02:03:30 AM
 #34

Din cate am auzit, in Iunie va fi lansata platforma Decent, deci undeva in maxim 3 luni. Sunt curios ce pret va avea un token DCT, unii au dat si pronosticuri  de genul 1-5$/DCT
Astept distribuirea si listarea pe casele de schimb.
Asa se aude, ca prin Iunie acum depinde, daca totul decurge bine si nu apar probleme, nu vad de ce ar avea motive sa amane lansarea. Cat despre pret, ramane de vazut, momentan sunt doar speculatii.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
April 20, 2017, 06:50:30 PM
 #35

Echipa Decent a actualizat lista pentru recompensele Twitter si Facebook:

Aceasta poate fi consultata aici : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IVsxiXcP0s4-hOclQbsNWPOW9XHLJOVGwZVnmmNQjTg/edit#gid=1229865685



Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
May 03, 2017, 12:39:43 PM
 #36

Cand va avea loc  lansarea mainnet? Luna asta sau luna urmatoare? Imediat ne apropiem de 1 an de la inceputul ico-ului si inca nimic. Nu ma plang, dar nu imi place sa am blocati banii atat de mult timp.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
May 03, 2017, 02:04:08 PM
 #37

nu stiu dsp ce probleme ar putea fi vorba in termenii lor, mai demult i-am intrebat despre posibile probleme legate de drepturile de autor si cum s-ar rezolva asemenea probleme, am primit un raspuns destul de evaziv oricum.
"mainnet-ul" este programat pentru luna Iunie-Iulie 2017, mai devreme nu vad nici o sansa de lansare a mainnet-ului.
TeamButtcoin
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 466
Merit: 500



View Profile
May 03, 2017, 07:43:45 PM
 #38

nu stiu dsp ce probleme ar putea fi vorba in termenii lor, mai demult i-am intrebat despre posibile probleme legate de drepturile de autor si cum s-ar rezolva asemenea probleme, am primit un raspuns destul de evaziv oricum.
"mainnet-ul" este programat pentru luna Iunie-Iulie 2017, mai devreme nu vad nici o sansa de lansare a mainnet-ului.

Probleme cu drepturile de autor exista si la steemit chiar daca au acel sistem de raportare de multe ori este ineficient asa ca astfel de treburi  o sa existe tot timpul.

     ███▄▄  ▄▄███
██▄▄   ▀▀████▀▀   ▄▄██
 ▀▀███▄▄      ▄▄███▀▀
█▄▄  ▀▀███▄▄███▀▀
█████▄▄  ▀▀▀▀  ▄▄
██  ▀▀███▄▄▄▄███▀
██      ▀▀██▀▀     ▄▄▄
██   ▄▄        ▄▄███▀▀
██   ▀███▄▄▄▄███▀▀
██▄     ▀▀██▀▀     ▄▄▄
▀▀███▄▄        ▄▄███▀▀
    ▀▀███▄▄▄▄███▀▀
        ▀▀██▀▀
graIn..
.
The Backbone of
Modern Work Agreements.
███████████████
████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████ ██████████████████
████ ██
████ ██
████ ██
████ ██
████
████
████
████


█████████████   █████

.Whitepaper.
█████   █████████████


████
████
████
████
██ ████
██ ████
██ ████
██ ████
██████████████████ ████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████
███████████████

Quote
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
May 07, 2017, 01:11:41 AM
 #39

S-a inregistrat careva ca "tester" pe platforma Decent? Cum functioneaza? Sunt in grafic cu dezvoltarea? Vom avea un produs functional anul acesta? Am vazut ca cei de la Decent fac actualizari periodice insa sunt destul de zgarciti  cu informatiile. Iar informatiile gasite pe forum sunt destul de contradictorii.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 07, 2017, 05:11:25 AM
 #40

S-a inregistrat careva ca "tester" pe platforma Decent? Cum functioneaza? Sunt in grafic cu dezvoltarea? Vom avea un produs functional anul acesta? Am vazut ca cei de la Decent fac actualizari periodice insa sunt destul de zgarciti  cu informatiile. Iar informatiile gasite pe forum sunt destul de contradictorii.
Sunt in grafic, atat cu testarile cat si cu dezvoltarea platformei. Distributia ar trebui sa inceapa undeva in luna Iulie cel mai probabil, desi unii mai optimisti spera la o distributie  in luna Iunie.
Pana atunci oricine poate sa testeze platforma, accesand:

https://decent.ch/en/testnet/
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!