Bitcoin Forum
June 21, 2024, 03:53:21 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ölümsüzlük bulunursa dinlere ne olacak?  (Read 2496 times)
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
August 09, 2016, 08:58:58 PM

Kastettiğin ölümsüzlük bulunursa cennet cehennem olmayacak diyorsun bu dünya kimine cennet kimine cehennem zaten ama sorunun altında yatan aslında insanlar cennete gitmek için bu dünyada ibadet yapıyorsa  iyilik yapıyorsa o da iyilik değil inanç değil.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
August 09, 2016, 09:26:16 PM

Ölümsüzlük olmaz veya bulunmaz ancak ölümsüzlük filmlerde olur bu kadar net. Dinlere ne olcak olayını anlamadım ama konu karmaşık olmuş biraz ölümsüzlük bulunsa dahi dünya iyi bir yer olmazdı.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
August 09, 2016, 09:54:48 PM

Hadi diyelimki ölümsüzlük bulundu. Şuandaki nüfusumuz 7,3 milyar. 2050 yılında 9 milyar öngörülüyorken bu rakam ölümsüzlükle birlikte 15 milyar olacak dünya kaynakları yetmeyeceği için büyük savaşlar çıkacak ve insanlar yinede ölecek. 8 milyar insan açlıkla mücadele edecek. Su kaynakları kuruyacak. Yani insan elinde sonunda ölecek.

mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
August 09, 2016, 10:21:11 PM

ne kadan bilimsel tartışmacı insanlarız ayda bir birşeyden girip sonunda bu tarz bilimsel tartışmalara giriyoruz Cheesy
huzurkan (OP)
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
August 10, 2016, 07:43:24 AM

Ölümsüzlük bulunursa ömür boyu hapis cezası alanlara ne olacak. Adam suçlu diyelim mahkeme 200 yıl verdi. Adam yattı çıktı yeniden suç işlemez mi? Ölmüyor sonuçta. Ölümsüzlük mahkumlara tanınmamalı bu yüzden.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
August 10, 2016, 08:08:28 AM

Yuce dinimize hicbir sey olmaz. Rabbim bize yardim edecektir. Her gun su sureyi okur aglarim

Ahzab 50:
Ey peygamber, Biz, özellikle sana şunları helal kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden sahibi bulunduğun cariyeyi, amcanın kızlarından, halalarının kızlarından, dayının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle birlikte hicret etmiş olanları; bir de inanan bir kadın eğer kendisini peygambere bağışlar da, peygamber de onunla evlenmek isterse onu, sadece sana, diğer mü'minlere değil. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neleri farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar, sana bir darlık olmaması içindir. Allah çok bağışlayan, çok merhamet edendir.

Rabbim ne güzel ayet gondermis Sad
sen cıddı mısın bu ayetı okuyup agladıgına ? yoksa dalga mı gecıyorsun anlamadım ama cıddıysen bu ayette ne dıyor anlamadın sanırsam.... burda peygamber ıcın halasının --teyzesının -amcalarının kızlarıyla seks yapmasını helal kılıyor farkında mısın acaba?
cıddı degılsen  eger lafım yok ama cıddıysen eger sende sorun var..bnmde en uyuz oldugum ayet hatta bu ayete ınanmıyorum bıle ..bazı yerlerde bu ayetı peygamberın kendı yazdıgı bıle solenır...
o zamanlar nasıl bır durum varsa peygambere darlık gelmesın dıye butun akrabalarını sıkme ozellıgı verırmıs....seks yapmasa olcek mıydı acaba dıye de sorayım Huh?
Ayetin nuzül sebebine bakılırsa anlaşılabilir die düşünüyorum. Kuran müslümanlara göre direk yoruma açık değildir. Her okuyan bilgisi kadar anlar. Cahil de en iyi bilendir yorum yapar SmileySmiley
Ummbrl
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
August 10, 2016, 09:29:18 AM

Yuce dinimize hicbir sey olmaz. Rabbim bize yardim edecektir. Her gun su sureyi okur aglarim

Ahzab 50:
Ey peygamber, Biz, özellikle sana şunları helal kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden sahibi bulunduğun cariyeyi, amcanın kızlarından, halalarının kızlarından, dayının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle birlikte hicret etmiş olanları; bir de inanan bir kadın eğer kendisini peygambere bağışlar da, peygamber de onunla evlenmek isterse onu, sadece sana, diğer mü'minlere değil. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neleri farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar, sana bir darlık olmaması içindir. Allah çok bağışlayan, çok merhamet edendir.

sen cıddı mısın bu ayetı okuyup agladıgına ? yoksa dalga mı gecıyorsun anlamadım ama cıddıysen bu ayette ne dıyor anlamadın sanırsam.... burda peygamber ıcın halasının --teyzesının -amcalarının kızlarıyla seks yapmasını helal kılıyor farkında mısın acaba?
cıddı degılsen  eger lafım yok ama cıddıysen eger sende sorun var..bnmde en uyuz oldugum ayet hatta bu ayete ınanmıyorum bıle ..bazı yerlerde bu ayetı peygamberın kendı yazdıgı bıle solenır...
o zamanlar nasıl bır durum varsa peygambere darlık gelmesın dıye butun akrabalarını sıkme ozellıgı verırmıs....seks yapmasa olcek mıydı acaba dıye de sorayım Huh?
Ayetin nuzül sebebine bakılırsa anlaşılabilir die düşünüyorum. Kuran müslümanlara göre direk yoruma açık değildir. Her okuyan bilgisi kadar anlar. Cahil de en iyi bilendir yorum yapar SmileySmiley
kardesim kuran apacik kitaptir allahin dedigi gibi. kimse anlamiyosa allah niye gonderiyo bunu Cheesy

ALLAH'a şükürler olsun.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
August 10, 2016, 10:26:12 AM

Neymiş efendim gökten ışık inmiş yaz demiş. Ama ne hikmetse peygamber denilen elemanın okuma/yazması yokmuş. Peygamberin amcası yazmış. Olaylara bak ışık geliyor yaz diyor. Sonra başka bir efsane peygamber mağaraya saklanıyor örümcekler 1dakikada koca mağaranın ağzını örüyor. Normalde ağzından 1 metre ağ çıkarması 10dk süren yaratık 1 dakikada mağara kapıyor Cheesy Sonra biri asasını denize vuruyor deniz ikiye ayrılıyor Cheesy
Bunlar yoksun insanların kendini bir dine inanca teslim etmesi huzur bulması için 500lü yıllarda cahillere inandırılan olaylardır.
En sevdiğim söz şu : Eğer dualar kabul olsaydı fakirler karnı tok uyurdu.

Ummbrl
Full Member

View Profile
August 10, 2016, 10:32:12 AM

Neymiş efendim gökten ışık inmiş yaz demiş. Ama ne hikmetse peygamber denilen elemanın okuma/yazması yokmuş. Peygamberin amcası yazmış. Olaylara bak ışık geliyor yaz diyor. Sonra başka bir efsane peygamber mağaraya saklanıyor örümcekler 1dakikada koca mağaranın ağzını örüyor. Normalde ağzından 1 metre ağ çıkarması 10dk süren yaratık 1 dakikada mağara kapıyor Cheesy Sonra biri asasını denize vuruyor deniz ikiye ayrılıyor Cheesy
Bunlar yoksun insanların kendini bir dine inanca teslim etmesi huzur bulması için 500lü yıllarda cahillere inandırılan olaylardır.

en komigi de "biz bilmeyiz hocaya sormak lazim" lafi. iyi ya iste bilmiyosan niye inaniyosun? Cheesy incilide bilmiyosun ama ona inanmiyorsun Cheesy cevap basit: ben kucukken muslumanlarin arasinda dogdum o yuzden muslumanim diyeceksin.

itiraf edin bi kere bile acip okumadiginiz kitaba inaniyosunuz Cheesy

ALLAH'a şükürler olsun.
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
August 10, 2016, 11:27:16 AM

Ahzab 50:

ben yorum yaparım sana gore cahılım okey kabul edıyorum  ama bı de sen yorum yap ta anlat su cahıllere bakalım bu ayetı .. neden allah peygamberın seyıyle ugrasıyor Huh
Ummbrl
Full Member

View Profile
August 10, 2016, 11:53:39 AM

Ahzab 50:

ben yorum yaparım sana gore cahılım okey kabul edıyorum  ama bı de sen yorum yap ta anlat su cahıllere bakalım bu ayetı .. neden allah peygamberın seyıyle ugrasıyor Huh
tovbe yarabbi Cheesy allahin isine akil sir ermez. bak bi tane ayet var rabbim ne guzel yazmis Cheesy

Enfal 12:
O anda Rabbin meleklere şu vahyi veriyordu: «Ben sizinle beraberim. Haydi imanı sağlamlaştırın! Kafirlerin yüreklerine dehşet bırakacağım, hemen boyunlarının üstüne vurun, vurun onların parmaklarına!»

ALLAH'a şükürler olsun.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
August 10, 2016, 12:33:18 PM
Last edit: August 10, 2016, 01:34:37 PM by alpsea

Görkem hocam arkadas da bizden ayetlerle dalga geciyor sadece ben kavradım arkadaşı  Grin

Ummbrl
Full Member

View Profile
August 10, 2016, 12:35:13 PM

Görkem hocam arkadas da bizden ayrtlerle dalga geciyor sadece ben kavradım arkadaşı  Grin
dalga mi? tovbe yarabbi Cheesy

ALLAH'a şükürler olsun.
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809
Merit: 1000

View Profile
August 10, 2016, 01:34:14 PM

Asayı yılana çevirme , denizi ikiye ayırma , gökten nur yağması , cin çarpması ve nice eğlenceli olaylar gavurların kamerayı icat etmesiyle bitiyor hepsi amerikanın oyunu lanet olası kamerayı icat edenleri buradan kınıyorum lütfen kayda geçsin.
gorkem
Hero Member

View Profile
August 10, 2016, 03:37:47 PM

Görkem hocam arkadas da bizden ayetlerle dalga geciyor sadece ben kavradım arkadaşı  Grin
ınsallah oledır ıtıraf etsede rahatlasam yoksa uyku uyayamam bu aksam  Cheesy
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
August 10, 2016, 03:46:48 PM

İnşallah? hadi ateistler bunu da açıklasın  Lips sealed
gorkem
Hero Member

View Profile
August 10, 2016, 04:14:15 PM

İnşallah? hadi ateistler bunu da açıklasın  Lips sealed
ateist degılım ınancım var Cheesy
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: