Bitcoin Forum
June 27, 2024, 06:08:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum Madenciliği Hangi Poolda Yapılmalı?  (Read 1359 times)
Recoon (OP)
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
August 15, 2016, 05:30:39 AM

Merhaba Arkadaşlar,

Ethereum madenciliği yapacağız evet ama elimizdeki güç diyelimki 1 GHs. şimdi bununla hangi poola gireceğimizi nasıl bileceğiz. Bu oranı neye göre hesaplıyoruz? Gücün fazla olduğu bir poolda bizi ezip atarlarmı?
jk21
Newbie
*

Activity: 46

View Profile
August 15, 2016, 07:18:31 AM

Benim 80 Mhs Dwarfpool Kullanıyorum Doğru Mu Yapıyoruz Bilmiyorum  (1.5 Aydır Uğraşıyoruz)Grin
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
August 15, 2016, 07:44:48 AM

Daima büyük pool (havuz) iyidir. Çünkü bir havuzda ne kadar büyük güçle kazı yapılıyorsa, bulunan blok sayısının miktarı ve sürekliliği o derece stabil olur. Yani büyük havuzda elinizdeki gücün kazancını en verimli şekilde alırsınız. Çünkü gücünüz belli, maksimum kazanabileceğiniz rakam belli. Düşük güçle hele ki bir de gereğinden çok küçük bir pool seçmek hata olur zaten anlarsınız tecrübe edince bunu.

Sizin yapacağınız en önemli üç şey:

1. Büyük havuzları tercih etmek.

2. Bilgisayarınıza mining proxy kurmak: Havuzla aranızda sağlıklı bir data alışveriş trafiği sağlar ve böylece kazım gücünüzden alacağınız verim daha sağlıklı olur.

3. Son olarak uygun bir ödeme metodu seçmek pps, pps, pplns en popüler olanları. Bu ödeme yöntemlerinin ne anlama geldiğini aşağıdaki linkte bulunan yazıdan okuyabilirsiniz. Forumda veya google da aratınca da zaten dolu dolu bilgi çıkıyor bu konuda.

http://www.coinkolik.com/madencilik-havuzlari-odeme-odullendirme-sistemleri/
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
August 15, 2016, 08:03:11 AM

Küçük hızlarda pool'da kazım yapmak elbetteki doğru bir tercih herhangi bir pool'u tercih edebilirsiniz fakat yüksek hızlarda poolların önemi artıyor. Solo kasmak mı? Havuzda kasmak mı sorunu cevaplanması gerekli.

Bildiğiniz HakoPool.com'u açtık şuanda sadece ben ve yakın çevrem bulunmakta, Bulduğumuz blok sayısı 2 haftadır ortalamanın üstünde (Diğer havuzların verdiği miktara göre)  Elimizde yaklaşık 5ghs hız var ve bu hızla pool yerine solo kasmak daha mantıklıdır.
Recoon (OP)
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
August 15, 2016, 08:58:16 AM

Daima büyük pool (havuz) iyidir. Çünkü bir havuzda ne kadar büyük güçle kazı yapılıyorsa, bulunan blok sayısının miktarı ve sürekliliği o derece stabil olur. Yani büyük havuzda elinizdeki gücün kazancını en verimli şekilde alırsınız. Çünkü gücünüz belli, maksimum kazanabileceğiniz rakam belli. Düşük güçle hele ki bir de gereğinden çok küçük bir pool seçmek hata olur zaten anlarsınız tecrübe edince bunu.

Sizin yapacağınız en önemli üç şey:

1. Büyük havuzları tercih etmek.

2. Bilgisayarınıza mining proxy kurmak: Havuzla aranızda sağlıklı bir data alışveriş trafiği sağlar ve böylece kazım gücünüzden alacağınız verim daha sağlıklı olur.

3. Son olarak uygun bir ödeme metodu seçmek pps, pps, pplns en popüler olanları. Bu ödeme yöntemlerinin ne anlama geldiğini aşağıdaki linkte bulunan yazıdan okuyabilirsiniz. Forumda veya google da aratınca da zaten dolu dolu bilgi çıkıyor bu konuda.

http://www.coinkolik.com/madencilik-havuzlari-odeme-odullendirme-sistemleri/

Teşekkürler bilgilendirme için.
pisquare
Sr. Member

Activity: 395
Merit: 250

View Profile
August 16, 2016, 03:55:22 PM

Coinotron ve Dwarfpool da kazıyorum ben.Eğer solo kazmayacaksanız daha büyük pool daha büyük kar demektir.
EtherBoy07
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile WWW
August 17, 2016, 08:48:45 AM

Coinotron candır.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
August 17, 2016, 09:06:54 AM

Evet miner sistemim olsa ben de Coinotron'u tercih ederim aynen.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: