Bitcoin Forum
May 24, 2024, 06:04:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 9η συνάντηση Bitcoin στη Θεσσαλονίκη / 9o Bitcoin meetup in Thessaloniki  (Read 3089 times)
BitcoinExpert
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
September 18, 2016, 12:16:38 AM
 #21

Απο οτι βλεπω αποτυχια η συναντηση ε;
21 ατομα απο τα οποια οι 5 μαλλον εισασταν οι οργανωτες
ομιλητες...
Δηλαδη 10 χρονια μετα το μπιτκοιν καταφερνει με το ζορι
να μαζεψει 10-15 ατομα σε μια πολη 2 εκατομμυριων κατοικων.
Δεν τσουλαει με τιποτα.

Εγω παντως σου ειπα σεβασου τον κοπο σου και μην βαζεις τη λεξη
μπιτκοιν στον τιτλο ειναι αποτρεπτικη.Δε με ακουσες.

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες τα σχόλια σου και πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω γιατί τέτοια καούρα και επίθεση εναντίον του Bitcoin. Μιλάς για το Ethereum με τόσο καλά λόγια και το υπερασπίζεσαι, που θα μπορούσε κάποιος να πιστέψει πως είτε ο Vitalik είναι κολλητός σου, είτε το έφτιαξες εσύ, είτε σε πληρώνει για να κάνεις αυτή την επίθεση. Για πες μου πόσα smart contracts έχεις φτιάξει κι έχεις χρησιμοποιήσει από το περίφημο Ethereum? Πες μου μία χρήση του Ethereum στην καθημερινότητα. Δύο χρόνια τώρα και το Ethereum αντιμετωπίζει όλο προβλήματα. 7 χρόνια με το Bitcoin δεν έχει γίνει το παραμικρό. Όσο για τα λίγα άτομα που λες ότι μαζεύτηκαν στο meetup, για κάνε εσύ ένα meetup με θέμα μόνο το Ethereum, να δούμε πόσοι θα έρθουν. Σου πάω στοίχημα πως ούτε εσύ θα πας στο τέλος.
Φυσικά και αναγνωρίζω πως το το Ethereum είναι μία καινούρια πολύ ενδιαφέρουσα τεχνολογία, αλλά μέχρι να φτάσει να χρησιμοποιείται από τον απλό καθημερινό πολίτη θα περάσουν πάρα πολλά χρόνια, αν τελικά γίνει κάτι τέτοιο. Αυτή τη στιγμή το Ethereum χρησιμοποιείται μόνο για trading, δλδ για κερδοσκοπικούς λόγους, και για να φτιάχνουν κανένα πειραματικό token πάνω στο blockchain του.

Το να κάνεις επίθεση στο Νο1 νόμισμα με κεφαλαιοποίηση πάνω από 10 δισ είναι απλά γελοίο για να μην πω τελείως ηλίθιο.
Και μία πρόβλεψη για να κλείσω: Μέσα στον επόμενο χρόνο το Ethereum θα αντικατασταθεί από το Ethereum Classic. Δηλαδή το ETC θα φτάσει τα 10-12$ και παραπάνω, και το ETH στο 1-1,5$.
karasako (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 100


View Profile
September 18, 2016, 09:32:25 AM
 #22


Το meetup πήγε πολύ καλά. Είχαμε γύρω στα 30 άτομα και η συζήτηση είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον και στο νομικό κομμάτι και ιδιαίτερα για το The DAO.

Σύντομα θα βάλω τα slides στο site του meetup για όποιον ενδιαφέρεται. Επίσης πήραμε και video από τις ομιλίες που θα βάλουμε κάπου οnline. Θα ενημερώσω.


Bitrated user: kostas.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
September 18, 2016, 11:06:00 AM
 #23

ωραία Smiley Για να τα ανεβάσω και στο blog και στο reddit

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
agaga
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 815
Merit: 500



View Profile
September 18, 2016, 11:56:47 AM
 #24

(offtopic) για Αθήνα προβλέπεται κάτι προσεχώς?
asevastos
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
September 18, 2016, 12:30:38 PM
 #25

2 χρονια μετα την κυκλοφορια του καποιος εκανε εξπλοιτ
το μπιτκοιν και εφτιαξε μπλοκ με 92 δισ μπιτκοιν!
Για να φτιαχτει εγινε ρολμπακ!Γυρισε δηλαδη πισω η αλυσιδα
προκαλωντας μακελειο και ακυρωνοντας συναλλαγες.

4 χρονια μετα την κυκλοφορια του σε προγραμματισμενο
απντεητ εκανε ΦΟΡΚ καταλαθος και οι μαινερς
για ενα διαστημα εφτιαχναν δυο ξεχωριστες αλυσιδες.
Φυσικα εγινε παλι μακελειο και χαθηκαν συναλλαγες.

Σε οποιοδηποτε σοβαρο νομισμα συμβει οχι ενα αλλα μισο απο
τα δυο αυτα περιστατικα το νομισμα θα καταστραφει αμεσως.
Το μπιτκοιν την γλιτωσε τοτε επειδη ειχε ελαχιστη αξια και
ασχολουνταν λιγοτεροι κι απο οσους πανε στις συνταντησεις του
Καρασακο.
Αλλα ξερεις τι λενε.Μια του κλεφτη,δυο του κλεφτη...

http://www.coindesk.com/9-biggest-screwups-bitcoin-history/

Μετα λοιπον το θεικο:
7 χρόνια με το Bitcoin δεν έχει γίνει το παραμικρό.
σε τι αλλο θες να σου απαντησω;Ρωτα ελευθερα αφου οπως βλεπεις
δεν ειμαι ρατσιστης και απανταω με επιχειρηματα κατανοηση και στοργη
και στα πιο απιθανα.

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
September 18, 2016, 12:49:01 PM
 #26

ρε φίλε το τερμάτισες ειλικρινά. Τι σχέση έχει πρόβλημα του blockchain με πρόβλημα ενός app? Το hardfork του ethereum έγινε για να προστατέψει την τσέπη των developer. Είναι σαν να είχε γίνει στο bitcoin fork για να προστατευτεί η τσέπη των developer όταν έσκασε το mtgox.
Για να τα πάρουμε και τεχνολογικά τα πράγματα. Το ethereum έχει φοβερό σοβαρό πρόβλημα με την γλώσσα προγραμματισμού του και από τι απέδειξε η έρευνα της microsoft τουλάχιστον το 90% των smart contract που έχουν δημιουργηθεί σήμερα δεν θα πέρναγαν ποτέ από κάποιο test ασφαλείας που περνάνε ως συνήθως όλα τα σοβαρά προγράμματα εκέι έξω.
Το ethereum έχει σοβαρό πρόβλημα scaling. Αυτή την στιγμή σε μόλις ένα χρόνο έχει ξεπεράσει τα 30gb σε μέγεθος όταν το bitcoin χρειάστηκε τα 72 μήνες για να το φτάσει αυτό. Το πρόβλημα προέρχεται από τα γρήγορα confirmation time και τα δεκάδες block που δημιουργούνται το λεπτό. Αυτή την στιγμή έχιε μηδενική χρηση και ακόμα και έτσι διογκώνετε το blockchain του σε σημείο που σε ένα χρόνο θα γίνει μη διαχειρίσιμο.
Ενα άλλο σοβαρό πρόβλημα είναι το diff bomb. Αν δεν γίνει ξανά hard fork σε ένα χρόνο από τώρα το κάθε block θα θέλει πάνω από μια ώρα για confirm. Είναι φοβερά ποιο σοβαρό πρόβλημα από το παραπάνω.
Αυτά για το τεχνολογικό σου θαύμα.
Για απάντησε σε αυτά τα τεχνολογικά. Η για σένα είναι ποιο σοβαρό το Ρουβάς vs Motorhead?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
BitcoinExpert
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
September 18, 2016, 01:07:08 PM
 #27

2 χρονια μετα την κυκλοφορια του καποιος εκανε εξπλοιτ
το μπιτκοιν και εφτιαξε μπλοκ με 92 δισ μπιτκοιν!
Για να φτιαχτει εγινε ρολμπακ!Γυρισε δηλαδη πισω η αλυσιδα
προκαλωντας μακελειο και ακυρωνοντας συναλλαγες.

4 χρονια μετα την κυκλοφορια του σε προγραμματισμενο
απντεητ εκανε ΦΟΡΚ καταλαθος και οι μαινερς
για ενα διαστημα εφτιαχναν δυο ξεχωριστες αλυσιδες.
Φυσικα εγινε παλι μακελειο και χαθηκαν συναλλαγες.

Σε οποιοδηποτε σοβαρο νομισμα συμβει οχι ενα αλλα μισο απο
τα δυο αυτα περιστατικα το νομισμα θα καταστραφει αμεσως.
Το μπιτκοιν την γλιτωσε τοτε επειδη ειχε ελαχιστη αξια και
ασχολουνταν λιγοτεροι κι απο οσους πανε στις συνταντησεις του
Καρασακο.
Αλλα ξερεις τι λενε.Μια του κλεφτη,δυο του κλεφτη...

http://www.coindesk.com/9-biggest-screwups-bitcoin-history/

Μετα λοιπον το θεικο:
7 χρόνια με το Bitcoin δεν έχει γίνει το παραμικρό.
σε τι αλλο θες να σου απαντησω;Ρωτα ελευθερα αφου οπως βλεπεις
δεν ειμαι ρατσιστης και απανταω με επιχειρηματα κατανοηση και στοργη
και στα πιο απιθανα.

Μάλλον δεν κατάλαβες πως λέγοντας ότι σε 7 χρόνια δεν έχει γίνει το παραμικρό, εννοούσα πως δεν έχει γίνει κάτι που να κλονίσει την εμπιστοσύνη του κόσμου στο bitcoin. Προφανώς αγνοείς ή δεν δέχεσαι όλα τα στοιχεία με τις αυξητικές τάσεις της bitcoin υιοθέτησης από τον κόσμο και τις επιχειρήσεις. Επίσης είναι λογικό να εμφανιστούν προβλήματα σε οποιαδήποτε καινούρια τεχνολογία, ακόμα και στο bitcoin. Το σημαντικό είναι να διορθώνονται. Δεν θα έπρεπε καν να συγκρίνεις το Bitcoin με το Ethereum. Για άλλο λόγο φτιάχτηκε το ένα και για άλλο λόγο το άλλο. Θα μπορούσες να συγκρίνεις πχ το Bitcoin με το Litecoin ή το Dash. Το Ethereum δεν θα το χαρακτήριζα καν νόμισμα. Αυτή τη στιγμή ο καθένας μπορεί να αγοράσει με bitcoin ό,τι θέλει από όποιο κατάστημα/επιχείρηση δέχεται κάρτες Visa/Mastercard. Με το Ethereum μπορείς να το κάνεις? Θα μπορείς σύντομα, εκτός απροόπτου πάντα, μέσω της εφαρμογής Plutus. Αλλά και πάλι μην περιμένεις ν' αρχίσουν οι έμποροι να κολλάνει επιγραφές Ethereum Accepted Here. Η πίτα είναι τεράστια και υπάρχει χώρος για όλους. Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για τον οποίο βρίσκεσαι εδώ. Τι προσπαθείς να κερδίσεις? Μπήκες σε ένα bitcoin forum για να κράξεις το bitcoin? Ξέρεις τι λένε: Κράζεις=Θαυμάζεις. Το forum που πρέπει να βρίσκεσαι είναι εδώ: http://forum.ethereum.org/
asevastos
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
September 18, 2016, 02:16:40 PM
 #28

Μπήκες σε ένα bitcoin forum για να κράξεις το bitcoin?

Φιλτατε @BitcoinExpert δεν σου φταιω εγω αν οι δημιουργοι
του οπενμπαζαρ συχναζουν στο ρεδδιτ του ΑΙΘ και ζητανε
βοηθεια για να φυγουν απο το μπιτκοιν για το συστημα
ονοματοδοσιας που χρειαζονται.
Δεν σου φταιω εγω αν το μπλοκστακ φευγει απο το μπιτκοιν.
Δεν σου φταιω εγω αν ο ιδρυτης της μεγαλυτερης μπιτκοιν
εταιριας της Κοινμπεης κανει μπλογκ και λεει οτι το ΑΙΘ
ειναι το μελλον.
Δεν φταιω εγω που οι ντιβελοπερς (μη μας μαλωσει και ο
@chrisvl για το "δημιουργους") ομολογουν οτι χρειαζεται
χαρντ φορκ το μπιτκοιν για να ακολουθησει κουτσα στραβα
τις εξελιξεις.
Δεν φταιω εγω αν 10 χρονια μετα μια συναντηση για το
μπιτκοιν μαζευει 20 ατομα σε μια πολη 2.000.000 ανθρωπων.
Και παει λεγοντας.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ομως ειναι οτι και εσυ και
ο @karasako που κατα τα αλλα εχω σχηματισει την αποψη οτι
ειστε αξιολογα ατομα της κοινοτητας, βγαζετε ενα αγχος
και μια τσιταμαρα στις απαντησεις σας.
Ξεσπατε,βριζετε,ο @Karasako με ειπε "ελεεινο προπαγανδιστη"
εσυ με ειπες "γελοιο" που επιτιθεμαι στο μπιτκοιν επειδη κανει 10δις.
Εγω αντιθετα βλεπεις σας αφηνω να λετε οτι θελετε,οτι βρισκω
ενδιαφερον απανταω,με επιχειρηματα ουτε βρισιμο ουτε
αγχος τιποτα.
Πραγματικα με βαζει σε σκεψεις αυτο το αγχος σας.
Μηπως μεσα σας εχετε καταλαβει τι ερχεται;
Μηπως τελικα ακομα κι εσεις που θελετε να δειχνετε οτι ακομα
πιστευετε στο μπιτκοιν εχετε στην πραγματικοτητα απογοητευθει;

BitcoinExpert
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
September 18, 2016, 04:26:23 PM
 #29

Μπήκες σε ένα bitcoin forum για να κράξεις το bitcoin?

Φιλτατε @BitcoinExpert δεν σου φταιω εγω αν οι δημιουργοι
του οπενμπαζαρ συχναζουν στο ρεδδιτ του ΑΙΘ και ζητανε
βοηθεια για να φυγουν απο το μπιτκοιν για το συστημα
ονοματοδοσιας που χρειαζονται.
Δεν σου φταιω εγω αν το μπλοκστακ φευγει απο το μπιτκοιν.
Δεν σου φταιω εγω αν ο ιδρυτης της μεγαλυτερης μπιτκοιν
εταιριας της Κοινμπεης κανει μπλογκ και λεει οτι το ΑΙΘ
ειναι το μελλον.
Δεν φταιω εγω που οι ντιβελοπερς (μη μας μαλωσει και ο
@chrisvl για το "δημιουργους") ομολογουν οτι χρειαζεται
χαρντ φορκ το μπιτκοιν για να ακολουθησει κουτσα στραβα
τις εξελιξεις.
Δεν φταιω εγω αν 10 χρονια μετα μια συναντηση για το
μπιτκοιν μαζευει 20 ατομα σε μια πολη 2.000.000 ανθρωπων.
Και παει λεγοντας.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ομως ειναι οτι και εσυ και
ο @karasako που κατα τα αλλα εχω σχηματισει την αποψη οτι
ειστε αξιολογα ατομα της κοινοτητας, βγαζετε ενα αγχος
και μια τσιταμαρα στις απαντησεις σας.
Ξεσπατε,βριζετε,ο @Karasako με ειπε "ελεεινο προπαγανδιστη"
εσυ με ειπες "γελοιο" που επιτιθεμαι στο μπιτκοιν επειδη κανει 10δις.
Εγω αντιθετα βλεπεις σας αφηνω να λετε οτι θελετε,οτι βρισκω
ενδιαφερον απανταω,με επιχειρηματα ουτε βρισιμο ουτε
αγχος τιποτα.
Πραγματικα με βαζει σε σκεψεις αυτο το αγχος σας.
Μηπως μεσα σας εχετε καταλαβει τι ερχεται;
Μηπως τελικα ακομα κι εσεις που θελετε να δειχνετε οτι ακομα
πιστευετε στο μπιτκοιν εχετε στην πραγματικοτητα απογοητευθει;

Καταρχήν ποτέ δεν σε έβρισα. Δεν σε αποκάλεσα ποτέ γελοίο. Απλά είπα πως είναι γελοίο να κάνεις επίθεση στον βασιλιά των ψηφιακών νομισμάτων.
Κανείς δεν φεύγει από το bitcoin. Μάλλον τα καταλαβαίνεις αλλιώς τα πράγματα και όχι όπως τα εννοούν.
Από τη μεριά μου δεν υπάρχει κανένα απολύτως άγχος. Ξέρω πολύ καλά που θα φτάσει το bitcoin και πολλά από τα υπόλοιπα ψηφιακά νομίσματα.
Και αν με ρωτούσε τώρα κάποιος σε ποιο νόμισμα θα εμπιστευόμουν να βάλω τα χρήματά μου αυτό θα ήταν το bitcoin και μόνο. Κανένα άλλο.
Κάνε αυτή την ερώτηση στον εαυτό σου. Κι αν εμπιστεύσαι τόσο πολύ το Ethereum φυσικά και είσαι ελεύθερος να βάλεις εκεί τα χρήματά σου.
Δεν θα σου πούμε εμείς τι να κάνεις, αλλά ούτε εσύ θα πεις σε εμάς. Είδες κανέναν από εμάς να επιτίθεται στο Ethereum σου? Εκτός από τον Chek2fire που έχει το δικαίωμα να πει τι γνώμη του, όπως και ο καθένας μας εδώ μέσα. Εγώ ήμουν αυτός που άνοιξε το Ethereum thread στο Altcoins section. Αν δεν μπορείς να δεις από μόνος σου και να καταλάβεις τι ακριβώς είναι το Ethereum τότε μην περιμένεις να το κάνουμε εμείς για εσένα. Υποστηρίζοντας το Ethereum είναι σαν να υποστηρίζεις τις τράπεζες. Χάνεται η decentralized μορφή. Χίλιες φορές να έλεγες πως είσαι υποστηρικτής του Ethereum Classic. Υποστηρίζεις ένα centralized σύστημα που ανα πάσα στιγμή οι δημιουργοί του (Vitalik) αποφασίζουν και διατάζουν για το μέλλον του. Εμένα προσωπικά αυτό δεν με εκφράζει.
Και στο ξαναλέω: άλλη η χρήση του Bitcoin και άλλη η χρήση του Ethereum. Σου προτείνω να ξεκινήσεις από εκεί. Δηλαδή να ψάξεις και να διαβάσεις τι κάνει το ένα και τι κάνει το άλλο. Το Ethereum ποτέ δεν πρόκειται να γίνει το καθημερινό νόμισμα συναλλαγών των ανθρώπων. Η τεχνολογία του είναι για άλλα πράγματα και όχι για να ψωνίζεις σε μαγαζιά. Με λίγα λόγια δεν είναι νόμισμα. Όπως επίσης με την πάροδο των χρόνων και το bitcoin θα πάψει να χρησιμοποιείται στις καθημερινές συναλλαγές και θα παίζει πλέον το ρόλο του ψηφιακού χρυσού.
agaga
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 815
Merit: 500



View Profile
September 18, 2016, 08:25:51 PM
 #30

Aπο το τρολάρισμα του asevastos γκαντεμιάστηκε το εργαλείο και τρίζει το δίκτυο και η ισοτιμία του ΑΙΘ  Tongue
https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/53dfof/geth_crashing_memory_leak/
asevastos
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
September 18, 2016, 08:34:16 PM
 #31

Υποστηρίζοντας το Ethereum είναι σαν να υποστηρίζεις τις τράπεζες. Χάνεται η decentralized μορφή. Χίλιες φορές να έλεγες πως είσαι υποστηρικτής του Ethereum Classic. Υποστηρίζεις ένα centralized σύστημα που ανα πάσα στιγμή οι δημιουργοί του (Vitalik) αποφασίζουν και διατάζουν για το μέλλον του. Εμένα προσωπικά αυτό δεν με εκφράζει.

Πραγματικα ειναι σαν να μας ακουει το συμπαν για
να δεις ποσο λαθος ειναι αυτα που λες.
Τωρα σε πραγματικο χρονο το ΓΚΕΘ το πιο δημοφιλες
κλαιεντ του ΑΙΘ παρουσιασε προβλημα σε ενα μπλοκ με
αποτελεσμα να κρασαρουν ΟΛΑ.

Το δικτυο του ΑΙΘ δεν καταλαβε τιποτα.Γιατι;
Γιατι ο Βιταλικ εδω και καιρο ειχε προβλεψει και εσπρωχνε
τον κοσμο να χρησιμοποιησει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ κλαιεντ απο το
γκεθ ακριβως για να μην υπαρχουν προβληματα σε τετοιες
περιπτωσεις.

ΔΕΣ ΕΔΩ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ μολις 3 μηνες πριν.
https://twitter.com/vitalikbuterin/status/744316488232767488

ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΤΑΤΟΥΑΖ

BitcoinExpert
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
September 18, 2016, 09:03:03 PM
 #32

Υποστηρίζοντας το Ethereum είναι σαν να υποστηρίζεις τις τράπεζες. Χάνεται η decentralized μορφή. Χίλιες φορές να έλεγες πως είσαι υποστηρικτής του Ethereum Classic. Υποστηρίζεις ένα centralized σύστημα που ανα πάσα στιγμή οι δημιουργοί του (Vitalik) αποφασίζουν και διατάζουν για το μέλλον του. Εμένα προσωπικά αυτό δεν με εκφράζει.

Πραγματικα ειναι σαν να μας ακουει το συμπαν για
να δεις ποσο λαθος ειναι αυτα που λες.
Τωρα σε πραγματικο χρονο το ΓΚΕΘ το πιο δημοφιλες
κλαιεντ του ΑΙΘ παρουσιασε προβλημα σε ενα μπλοκ με
αποτελεσμα να κρασαρουν ΟΛΑ.

Το δικτυο του ΑΙΘ δεν καταλαβε τιποτα.Γιατι;
Γιατι ο Βιταλικ εδω και καιρο ειχε προβλεψει και εσπρωχνε
τον κοσμο να χρησιμοποιησει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ κλαιεντ απο το
γκεθ ακριβως για να μην υπαρχουν προβληματα σε τετοιες
περιπτωσεις.

ΔΕΣ ΕΔΩ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ μολις 3 μηνες πριν.
https://twitter.com/vitalikbuterin/status/744316488232767488

ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΤΑΤΟΥΑΖ

Το αν είμαι λάθος ή όχι σίγουρα δεν περιμένω να μου το πεις εσύ. Εγώ ξέρω πως εξαιτίας αυτού του bug όλα τα ανταλλακτήρια/πορτοφόλια έχουν αναστείλει τη λειτουργία του ETH https://twitter.com/bitfinex/status/777609330623442944
Όσο για τον προφήτη Vitalik που το είχε προβλέψει, μπορεί να μας πει πιο διαφορετικό client να χρησιμοποιήσουμε, μιας και υπάρχουν τόσες πολλές επιλογές. Geth, Jaxx, Ledger από τα γνωστά και πορτοφόλια ανταλλακτηρίων. 2 χρόνια μετά και ακόμα δεν έχουν φτιάξει ένα πορτοφόλι της προκοπής.
Για να δούμε τι άλλο περιμένει τη "νομισματάρα" σου. Αλήθεια ποια είναι η άποψη σου για το Ethereum Classic? Είμαι περίεργος να δω τι θα πεις.
asevastos
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
September 18, 2016, 09:23:48 PM
 #33

Εγώ ξέρω πως εξαιτίας αυτού του bug όλα τα ανταλλακτήρια/πορτοφόλια έχουν αναστείλει τη λειτουργία του ETH https://twitter.com/bitfinex/status/777609330623442944
Όσο για τον προφήτη Vitalik που το είχε προβλέψει, μπορεί να μας πει πιο διαφορετικό client να χρησιμοποιήσουμε, μιας και υπάρχουν τόσες πολλές επιλογές. Geth, Jaxx, Ledger από τα γνωστά και πορτοφόλια ανταλλακτηρίων. 2 χρόνια μετά και ακόμα δεν έχουν φτιάξει ένα πορτοφόλι της προκοπής.
Για να δούμε τι άλλο περιμένει τη "νομισματάρα" σου. Αλήθεια ποια είναι η άποψη σου για το Ethereum Classic? Είμαι περίεργος να δω τι θα πεις.
Τι εχουν κανει;;;Εχουν αναστειλει τη λειτουργια;;;
Εγω ουτε δοκιμασα να τρεξω το ΓΚΕΘ να τσεκαρω το μπαγκ
ειμαι με το δαχτυλο στη σκανδαλη στο ΠΟΛΟ απο το πρωτο λεπτο
να πιασω κανενα πανικ νταμπ!
Ο ογκος συναλλαγων κοντευει να περασει του μπιτκοιν!

Για το ΑΙΘ Κλασσικ τι να σου πω;Μια χαρα.Ουρανοκατεβατα λεφτα.
Τα ξεφορτωθηκα ολα μεσοσταθμικα κοντα στο 3 και τα εκανα
Μονερο στο 3.5(αργησα λιγο να ανεβω στο τρενο)
Τα Μονερο τα εδωσα μεσοσταθμικα γυρω στο 10.5.Και η ζωη συνεχιζεται.
Αν εχεις γλυπτη να χτισουμε αγαλμα στον ΧΑΚΕΡ αναλαμβανω τη δωρεα.

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
September 18, 2016, 10:55:02 PM
Last edit: September 19, 2016, 09:55:57 AM by chek2fire
 #34

εμένα με έχει κάνει ignore Cheesy Αυτά που του έγραψα είναι βλέπεις ακατανόητα για τον ίδιο. Το ότι ένα blockchain σύστημα από bug που κάνει memory leak όλο το blockchain του και που έχει κρασάρει μέσα σε λίγες ώρες το 70% του mining του είναι απλά λεπτομέρειες για το τεχνολογικό θαύμα του ethereum...
O δε μεγάλος που είχε προβλέψει αυτό το bug εδώ και τρεις μήνες απλά το θεωρεί ασήμαντο να ασχοληθεί μαζί του. Εχει ποιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθεί στο πως θα σώσει την τσέπη του Cheesy
lol

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
karasako (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 100


View Profile
September 19, 2016, 09:31:05 AM
 #35


Προς @asevastos

Επιμένεις να μιλάς για το meetup της Θεσσαλονίκης ενώ δεν ήσουν εκεί. Εσύ καλοδεχούμενος να έρθεις στο meetup ή στο meetup της Αθήνας και να μας παρουσιάσεις γιατί πιστεύεις ότι το bitcoin δε πάει καλά 'η γιατί πιστεύεις ότι το ethereum είναι το μέλλον. Αν νομίζεις ότι ξέρεις αρκετά έλα σε μια συνάντηση, επώνυμα, να το συζητήσουμε. Στα posts σου εδώ γράφεις τελείως επιφανειακά, χωρίς ουσία και κυρίως με διαστρέβλωση των γεγονότων, εξού και ο τίτλος "προπαγάνδα" ή "trolling", κτλ.

Επίσης, δε σε είπα ελεινό προπαγαντιστή. Είπα ότι στα τελευταία σου posts κάνεις ελεεινή προπαγάνδα και επιμένω σε αυτό. Υποθέτω καταλαβαίνεις τη διαφορά αλλά δε θα με εκπλήξει πλέον το οποιοδήποτε σχόλιο σου. *shrug*

Η συγκεκριμένη συζήτηση τελείωσε για μένα.


Bitrated user: kostas.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!